Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
5. mar 2009

Ahoj Zrepka, no to je supeeeer, blahozeláme, malý Matko je teda odvázny a sikovný hoch 🙂 Akurát teraz v najnovsom císle Mama a ja je clánok o tomto stavaní sa na nozky a padaní, ale skor sa tam tiez píse, ze netreba dieta zachytávat, lebo potom sa na to vzdy spolieha, takze to, ze ho nechytáte je asi dobre, ale osobne si tiez neviem predstavit, ako sa kukám ako mi dieta stále padá. Neviem, nás sa zatial len ked sedí z nicoho nic hodí prudko do zadu, ale ja som taká "blbá",ze sa vzdy snazím zachytit, pokial nie je na makkom. Más to tazké, sama neviem, ako to budem riesit, ked príde ten cas. Som zvedavá, co ti zienky poradia. A zasa je to krásne, ked vidís ako ti dietatko napreduje a robí pokroky kazdým dnom 🙂 🙂 🙂 Tak sa drzkajte, prajem co najmenej a co najbezpecnejsích pádov 😉

zrepka
5. mar 2009

Dik Renca ja som si tiez akurat predvcerom kupila Mama a ja .Ja ten casopis uplne zeriem vzdy sa im podari vydat nejaky clanok co je pre nas akurat aktualny.Presne to som citala a myslim ze je to naozaj pravda vsetko co pisu, len je to velmi tazke nnechat dietatko padnut ked stoji priamo pred tebou a este sa od neho aj vzdialovat.
Aj my sme si vela buhali hlavicku,ked sme sa ucili sediet.Tiez ho hadzalo so sedu do zadu.A preslo to dnes sedi ako svieca.No zostava mi len dufat ze tak nejak to bude aj s tym statim a chodenim asi to musim brat ako dalsi level kaskaderskeho vycviku 😀 .Ved tym musi prejst kazde babo.Ci uz skor alebo neskor!Aj ked modriny sa ziadnej mamke nepacia ale bez nich to nejde 😝

Lila teraz uz viem ako si to prezivala ked ste mali ten monokel 😅

paskova
5. mar 2009

Ahoje baby, 🙂
zrepka paradicka, maly je sikulko. Moja Natalka mala uz vyse roka ked zacala chodit. Mala totiz zlomenu nozicku 😒 tak jej to trocha dlhsie trvalo kym sa osmelila. Ale straaasne dlho chodila po stvornozky, uz sme sa smiali, ze aj do skolky pojde po styroch. 🙂 🙂
Dnes je akysi smutny den, to hnusne pocasie sa mi nepaci, ale aspon na postu sa so Sophi musim prejst. Muz ide s Natali do jaskyne, ja zase ku svokre aby som si trosku oddychla od tej malej betarky. Vcera podvecer mala statocnu koliku, chudatko moje, zajtra ideme na odber tak sa popytam dokiny co mame robit, lebo ju to dost trapi. ☹

tictactoe
5. mar 2009

joj ako dobre ze mate vsetky uz starsie deticky, aspon odkukam vsetky triky 😉 takze radit moc nemozem 🙄
lili, a preco nie glycerinove cipky? nam to poradila doktorka, tak som myslela ze to by malo byt ok. okrem toho zial nic ine, lebo vraj vsetky sirupy na taketo nekakanie su az od 6teho mesiaca. ja len dufam ze sa to uz opakovat nebude.

jastericka
5. mar 2009

tictac: áno, máme Manducu- nosič, no u nás to bolo trošku zložité, lebo Martinka nechcela byť od druhého mesiaca vôbec v kočíku, revala naratu, tak mi nezostávalo nič iné,len skúsiť nosič. Takže mi sme vonku do pol roka nechodili skoro nijak inak len v Manduce, Martinka to zbožňuje, ešte aj teraz sa rada nosí, len sa teraz zle, lebo keď je taká naobliekaná, tak je tam taká stiahnutá chúďatko 🙂

nám na to kakanie veľmi pomáha feniklový čajík, vždy si pekne poprdká, aj sa pekne vykaká

Žienky, čo ste sa chystali ísť plávať s detičkami, trošku Vás sklamem, teraz beží posledný kurz v Jánošíku, lebo Maťke - inštruktorke už vedenie nepredlžilo zmluvu ☹ 😠 , škoda, tak chÚďa zháňa iné priestory. Tak snáď nájde niečo vhodné pre detičky.

Naša Maťka tiež pár krát tak spadla, revalaaaaaa, ale zase je pravda, že teraz si už dáva väčší pozor a nehodí sa len tak dozadu, ako predtým, pekne si sadne a tak opatrne 😀 😀 , je to zlaté 🙂

Dnes je vonku také smutné počasie, však? Už aby bolo zase slniečko

zrepka
5. mar 2009

No tak my sme uz na spat z plavania zase bolo paradne sa vyblaznil ten moj loptos a teraz spi ako medom potrety!
Jastericka a loss: som vas videla plavat teda Nelinka a Martinka uz su hotove plavkine ste sa ponarali jedna radost.Mysme stali hotre na schodikoch.Matko mal este take zelene bodiky oblecene neviem ci ste si nas vsimli.Potom ste isli do vyrivky a my sme sa sli oplahnut a obliect plavky tak sme sa obisli ☹

Regi: tak ti tvoji dvaja betari sa tulaju a teba nechli zase doma so Sofi samu ☹ Ale Natalka si aspon ocka uzije...

Zuzi tictac: lila to asi myslela tak ze ona by nedala cipok lebo sak sme ti pisali aj oni to mali tak ako my ze kakavali este aj menej ako vy.My sme mali rekord dva tyzdne a vobec nic mu nebolo.Nakoniec som to prestala sledovat ale viem ze priblizne tych10-12 dni to byvalo u nas normalka.Ja som tiez cipok nedavala.Ale ty si mamina teda ty musis vediet najlepsie ci cipok treba alebo nie. 😉 ja som este nepocula o nikom komu by glycerinovy cipok uskodil no nie?

jastericka
5. mar 2009

zrepka: už asi viem, ktorí ste boli, tak ste sa na nás pekne usmievali zo schodíkov, že? 🙂 Si mala zakričať alebo zakývať 😀 😀 . Zlatí ste boli, také malé detičky, aj my sme takí boli, keď sme začínali.....Dnes bola ale trošku studená voda, nevadilo to Tvojmu drobcovi?

zrepka
5. mar 2009

vobec on si ani nevsimol ze je studensia on na take veci nema cas 😀 😉 tak sa tesi z tej vody! Clapoce ruckami a vykrikuje od radosti, alebo si len tak hovie na hladine ked robime hadika. 😎 No fakt mu to velmi pasuje.Dufam ze Matka najde nieco ine nerada by som po jednom kurze skoncila ☹

paskova
5. mar 2009

No Evi s tym plavanim si ma teda riadne zartmutila. ☹ ☹ ☹ A tak som sa nato tesila, uz aj Natalke som referovala ako tam budeme chodit, ze si aj ju niekedy zoberiem aby videla ako to tam chodi. Len dufam, ze instruktorka fakt nieco zozenie. 😉

tictactoe
5. mar 2009

no to je skoda s tym plavanim, ja som sa uz tiez vytesovala a planovala ze od maja by sme mohli veru zacat 😖 neviem ci v mikulasi su nejake ine bazeny okrem plavarne, ale tam mozu deticky len od 3 rokov. ked vam ta pani da vediet nieco nove, dajte nam plavaniu-chtivym vediet.
este k tomu kakaniu 😅 ja by som to nechala este niekolko dni tak, len som spanikarila hlavne kvoli tomu ze buduci tyzden uz ideme prec, a ak by mu nic nezabralo, tak by som nemala cas to riesit.

lila794
6. mar 2009

Ahojteeee!
My sme vcera s muzom boli v Madarsku na tovare, maly bol celucky den u svokrovcov. Taky bol zlaty, ze vydrzal!!!!

Zuzka, ja odpadnem!!!! Matko je frajer sikovny. Mam kamosku, ktorej tiez mala takto skoro stoji a lezie. No a tie pady, tiez som citala ten clanok v Mama a ja a ja som vsetko robila zle, furt som bola pri nom a chytala ho.

Zuzi, ten cipok som preto bola prekvapena, lebo ked som ho malemu chcela kupit, ked nekakal, ale uz zacal papat prikrmy 😝 , tak v lekarni mi povedali, ze male deti by to nemali, ze maximalne potriet koncekom ritku a na navode je napisane, ze od 10 rokov, tak neviem. 😒

Evi, to mi je luto s tym plavanim, hadam, Matka nieco vymysli.

Ozaj, Luci, prajeme Ameli vsetkoooo najlepsieeee k 1. rociku!!!!! 😀 😀 😀

lenocka80
6. mar 2009

Lila mas pravdu. Pozerala som tie albumceky nasich drobcov....jooooj kdeze to uz takto polezkaju 😀 😀 😀 Marek sa uz zacina pustat veci, ked chodi. Teda ked som nablizku ovsem. Napr. ked ide popri valende a som kusok od neho, tak sa pusti smerom ku mne, taky je zlaty, vyskereny o 106 😀 Musim si dnes kupit ten casopis, ma to celkom zaujima ten clanok o tom chodeni.

A ozaj Lila gratulujeme k 11. vymesaciu 😀 Nabuduce uz k rociku...booooze to letiiiiiii.

paskova
6. mar 2009

Ahojte babenky 🙂

Tak Ameli je oslavenkyna, vsetko naj, naj prajeme aj my. 😵 😵 😵 😵
Lila po aky tovar chodite na madare ked sa smiem spytat? Kazdi totiz vravi, ze sa tam strasne oplati teraz nakupovat, len keby to nebolo tak daleko.

My sme rano boli u dokiny, zobrali malej krvicku, taka bola statocna moj anjeli, ani moc neplackala. ☹Muz dnes odchadza naspat do Rakuska, zase tu budeme tri sirotky 😖 😖, ale Velka noc je tu uz zachvilu, potom pride na dlhsie. 🙂 🙂 🙂

lila794
6. mar 2009

Leni, dakujeme, veru o mesiac uz rok, do kelu!!!

Regi, hej velmi sa tam oplati, ci u haby, jedlo, benzin a pod. Muz vsak podnika s takymi dekoracnymi somarinkami, crepnikmi a pod. Tak isiel objednavat tovar na Vianoce 😀

rencalm
6. mar 2009

Ahojte maminky 🙂 Aj ja sa pridávam a gratulujem Ameli a Dávidkovi.

Baby, neviem, asi tu nie som na správnej adrese, vacsina z vás plánuje asi ostat pri bábatkách do ich 3.rokov, ale mozno mi budete vediet poradit. Ja mám pomerne dobrú prácu a z financných, ale aj iných dovodov by som sa chcela do nej vrátit, ked bude mat malý 1 rok aj 2 mesiaciky(cize asi od oktobra). Dlho som nad tým premýslala, ako to zariadit, komu ho zverit do opatery, ci mame, svokre, cudzej opatrovatelke.... no a nakoniec u mna po zvázení si plusov a mínusov jednoznacne zvítazili jaslicky. Ale vobec neviem, ako postupovat, kedy sa to asi treba uz nahlásit, ci to uz mám teraz behat okolo toho.... Neviete niektorá ako to v tých nasich jaslickách vyzerá a ako to tam chodí? Nemáte známe, ktoré tam majú deticky a co na to hovoria? A máme tu len tie 1 státne jasle, ci sú tu aj dáke súkromné? Ak máte o tom dáke info budem vám vdacná, ak mi ho posuniete.

Zelám vám vsetkým krásny víkend 🙂 🙂 🙂

lenocka80
6. mar 2009

Ahoj Renci. Ja vlastnu skusenost s jaslami sice nemam, ale teraz som akurat pocula o babke z dediny 🙂 co dala svoje babo do jasiel, pretoze tiez ma dobru pracu a musela ho asi po tyzdni, ci dvoch odhlasit, lebo maly jej tam stale plakal...on bol sice mladsi od tvojho, ma asi 9-10 mesiacov. Ale hlavne islo o to, ze ucitelky sa mu nestihali venovat cely cas, lebo su tam deticky co uz bezkaju a v podstate sa i sami hraju a viac sa venovali im ako jemu, co ho treba vlastne este vsade nosit...Neviem ci to boli sukromne, ci statne jasle. Ale asi vela zalezi od samotneho dietatka...

rencalm
6. mar 2009

Ahoj Leni, dakujem za info. Tiez sa toho bojím, lebo co som sa docítala v nejakom clánku, tak v tých státnych jasliach je momentálne okolo 40 detí, co sa mi zdá byt strasne moc, ale neviem, kolko tam je uciteliek. Malého tam dám urcite ked uz bude chodit, predpokladám, ze v tých 14.mesiacoch by uz mohol vediet. Tiez sa bojím toho,ci nebude plackat, zo zaciatku to isto nebude lahké, ale ako ho momentálne sledujem, on úplne zerie iné deti, je celý vo vytrzení, ked je nablízku dáke dieta, ci uz v jeho veku, alebo aj starsie, tak si len zbozne prajem, aby sa to nezmenilo a aby mal deticky aj nadalej rád, potom by to mohlo byt OK. A vravia, ze mladsie deti, okolo toho 1 roku - 1 a pol si rýchlejsie zvykajú ako napr. 2-3 rocné deti.Ale 9 mesiacov je asi este málo, vtedy bábetko este prekonáva tú separacnú úzkost, este na to asi nebol pripravený.... No uvidíme.

paskova
6. mar 2009

Renci k tym jaslickam: tu na Rachmaninku je sukromna skolka, asi jedina v meste. Aj moja Natalka tam chodila, su tam perfektne ucitelky, je to take malicke -domacke. Viem, ze je tam jedna trieda, kde beru aj uplne malinke deticky, ale to ti neviem povedat od kolkych rokov, ale chodia tam taki drobci v plienkach. Skus sa nato poinformovat. 😉

rencalm
6. mar 2009

Booooze Regi, toto je informácia za milión - o tej skole-Stonozka 🙂 samozrejme viem, chodila tam aj moja sestra, robí mi tam dokonca suseda, hned vedla je zamestnaný manzel, ale ani náhodou som netusila, zeby tam brali aj také malé deti. No skúsim sa popýtat.... to by bolo super, keby mi ho zobrali tam, bol by blízko aj mne aj manzelovi. Dakujem velmi pekne, hned ako to bude mozné zistím ako to tam je. Pekný víkend.Pápa. 🙂

stankalm
6. mar 2009

renca...ja mám tú škôlku - Stonožku - za panelákom 😉 Pokiaľ ja viem, tak tam berú deti od 2 rokov.
Je to súkromná škôlka, to je pravda, ved sa aj platí cca 3500,- Sk mesačne, ale to čo myslí Regi, tak oni robia opatrovateľskú službu, tak asi preto tam videla chodiť aj menšie deti. Suseda tam dávala malého na pár hodín, ked potrebovala niečo vybaviť a tak. Ale radšej sa poinformuj, možno sa to už aj zmenilo.

A čo sa týka tých jasiel, tak v LM sú len tie jedny pri stanici, známa tam má malú asi od 1,5 roka a je spokojná, že aj malinká je spokojná a rýchlo si zvykla, aj v papaní že sa zlepšila, proste nemá výhrady. A to koľko ich tam je v triede, to už ale neviem.

Teraz práve prebiehajú zápisy do škôlok, tak asi je to aj s jaslami tak, tadšej si to už pozisťuj teraz, lebo v LM je s tým problém, už aj v tomto pomaly treba známosť ☹ Ja tiež trpnem, či nám malú vezmú do škôlky, lebo je veľa detí a málo miest...

No idem spať, som úplne vyšťavená, včera sme mali ešte jednu odloženú prednášku a dnes som mala skúšku, no nervy v kýbli, bohvieako mi nesadli otázky...a o týždeň dalšia...musím sa na to vyspať a zajtra sa môžem znova začať učiť 😒

Príjemný víkend všetkým 🙂

rencalm
7. mar 2009

Stanka dakujem aj tebe za informácie, tak som sa potesila ohladom tej Stonozky, ale hned som mohla tusit, ze v tom bude dáky hácik. No kazdopádne sa tam pojdem spýtat, mozno sa na dacom dohodneme. Tých 3500 Sk mesacne sa mi nezdá az tak moc, cítala som, ze v státnych jasliach sa platí okolo 5500 Sk a v súkromných dokonca od 8-20 tisíc ( ale to v BA). Na tie jaslicky pri stanici som myslela ako prvé, tiez sa bojím, ze to bude beznádejne natrepané uz teraz. Ale si ma potesila, ze tomu dievcatku sa tam páci, tiez v to dúfam, ze sila kolektívu, velký priestor na hranie a nové stýly v papaní, obliekaní, hraní sa a podobne mu dajú viac, ako keby bol zavretý so mnou tu doma v paneláku, ani pobehat by si tu nemohol (tiez máme "tolerantných" susedov), nieto este trieskat hrackami o zem a podobne. Budúci týzden skúsim pozistovat co a ako. 😉

waitinka7
7. mar 2009

Ahojte baby,
som rada, ze ste zacali debatu o jaslickách. Ja idem dať môjho malého do jasiel od 10,5 mesiaca, lebo nemám inú možnosť. Vraciam sa do práce, a tiež ho nemám komu nechať. Ja som sa uz bola informovať v štátnych jasliach na ul. Komenského. Takže stojí to 3600 alebo 3800 Sk /uz si nepamatam do kelu/ na mesiac +
32 Sk stravná jednotka na deň. Dokopy okolo 4400 Sk na mesiac. Samozrejme, mamička o rodičovský príspevok neprichádza, nakoľko to nie je škôlka, ale jasle, a to v prípade stonožky by neplatilo. Stankalm má pravdu, tam berú deti aj tak až od dvoch rokov.
Čo sa týka sestričiek v jasličkách, tak jedna sestrička má na starosti 3-4 deti.Tam nie sú vychovávateľky ako v škôlke, ale normálne zdravotné sestry. Je to uplne OK. Najprv sa dieťa dáva do jasiel v rámci adaptívnej doby, ktorá trvá dva týždne. Mamička tam chodí s ním, hrajú sa spolu, postupne od neho odchádza a necháva ho tam čoraz dlhšie. Vraj ešte nemali dieťaťko, ktoré si vyslovene nezvyklo. Ja mám tiež obavu, ako to zvládneme, ale musíme....Plienky sa tam nosia svoje, pokiaľ nechceme, aby im dávali ich erárne bavlnené. Oblečenie dávajú erárne. Mliečko do roka /sunar,beba.../ tiež nosia mamičky svoje. Detičkom sa stravia upravuje, zvlašť do roka, mixuje...atd. Mamičky, s ktorými som sa rozprávala, čo tam majú umiestnené detičky, sú veľmi spokojné a nemôžu na jasle nič povedať. Len toľko, že detičky bývajú často choré...s tým treba počítať. Takze renca, neboj, nejak to zvládneme...ja mám ten istý problém čo ty...len môj bude ešte mladší ako tvoj, ked ich tam zacneme dávať. A ty renca kde bývaš? Lebo ja bývam na Nábreží a mám to dosť daleko, ráno ho tam vodiť, a potom utekať na pol siedmu do práce. No a ešte to, že jasle sú otvorené od 6:00 do 16:30.

rencalm
7. mar 2009

Stanka este som ti chcela povedat, ze ti drzím palceky, aby tie skúsky vsetky dobre dopadli... ty si sikovná, nepochybujem, ze to nezvládnes... 🙂 🙂 🙂 A co to studujes ak sa smiem spýtat? A kolko ti este ostáva?

Waitinka som ti vdacná za tvoje vycerpávajúce informácie 🙂 🙂 Tak vy to máte ozaj este tazsie - 10.5 mesiaca je dost skoro, ale malý to isto zvládne, malé deticky si vraj dobre zvykajú. Je to tazké rozhodnutie - dieta alebo práca, vsak? Co uz, ked je v tomto státe tak zariadené. Ale priznám sa, ze aj keby som nemusela íst do práce, isto by som ho najneskor od 2 rokov dala do kolektívu, lebo som presvedcená, ze dieta patrí medzi deti, rýchlejsie medzi nimi napreduje, vysalie sa a tak ci tak by v 3.rokoch musel do skolky a vraj to majú deticky z jaslí omnoho lahsie potom ako tie, ktoré boli 3 roky len s mamou. Je to potom omnoho vacsie trápenie, koniec koncov aj pre tú matku zaradit sa opat do pracovného kolektívu, 3 roky sú predsa len dlhá doba. Ale to je len moj názor, viem, ze mnohé maminky by so mnou nesúhlasili a ja ich aj obdivujem, ze sa dokázu dietatu naplno venovat 3 roky, tak aby to bábo nebolo o nic ukrátené a aby mu stacili..... Ja mám uz teraz obcas pocit, ze sa so mnou nudí, je velmi zivý a ja uz neviem, co mu vymysliet a to má len pol roka. Mozno ked bude lepsie pocasie a budeme castejsie chodit von tak sa to zmení. Inak ja bývam na textilke, v tom vysokom paneláku za hotelom Klar, este som nerozmýslala, ci ho tam budem vozit ja, ci manzel, ja mám prácu 3 minúty od domu, manzel na Rachmaninku, takze tiez to bude na druhý koniec mesta, no ale co uz.

Chcem sa este opýtat, uz si vyplnala aj nejakú prihlásku???? Nevies, ci tam este majú na tento rok vobec volné? Ja by som ho chcela dat tak od oktobra-novembra?

bambulka026
autor
7. mar 2009

Ahojte, pozeram ze ste zacali debatu o jaslickach.
Budem sa musiet vratit do prace skor ako som planovala,tak som uz tiez uvazovala o jaslickach.
Vedela som len o tych statnych, o tej Stonozke som este nepocula.

Waitinka nam tu o statnych podala vycerpavajuce informacie...vdaka 🙂, a renca ak sa pojdes opytat tiez daj prosim Ta vediet co si sa dozvedela.

stankalm
7. mar 2009

renca...ten mesačný poplatok v Stonožke cca 3500,- Sk je podľa mňa dosť, lebo vtedy nedostávaš už rodičovský príspevok..a v štátnej škôlke sa platí max. do 1000,- Sk mesačne a čo som počula názory, tak väčšina mamičiek hovorí, že nevidia rozdiel medzi štátnou a súkromnou, prístup je ten istý, dieťa je chorľavé tak isto, len v tej súkromnej majú možno krajšie vymaľované a krajšie hračky a je ich tam menej, to je asi najväčšia výhoda.

S jaslami je to iné, rodičovský dostávaš, ale zase celý ide na jasle, ale to je v pohode, nula k nule.

Musím ešte napísať svoj pocit ohľadom toho, že kedy dať dieťa do škôlky...ked mala Tamarka asi 1 rok, tak som aj mala v pláne dať ju skôr do škôlky, tak od 2 rokov, ale ked ten čas mal pomaly prísť, tak mi to bolo ľúto a povedala som si, že kašlem na peniaze, ved ten čas sa už nevráti a potom, ked dieťa nastúpi do škôlky, tak to je už iný kolobeh každý deň, ráno stresy, obriad seba aj malé, rýchlo do školky, do roboty, poobede to isté, ešte nakúpiť, uvariť večeru a ani sa nenazdáš a je 8 hodín večer, dieťa rýchlo kúpať, uspať...a mohla by som pokračovať...ja sa tohto normálne desím, teraz je to také v pohodičke a už máme svoj režim...
Samozrejme je ale iné, keď ste nútené sa vrátiť do práce, že Vám už miesto dlhšie nepordžia alebo tak, to neodsudzujem 😉

Mne miesto držia, ale musím si hľadať niečo iné, lebo som robila na recepcii v penzióne a taká pracovná doba nie je nič pre maminu s dieťaťom 😒
Preto som si vlastne začala aj robiť školu, že snád mi to pomôže v hľadaní, aj ked pochybujem v dnesnej dobe, kde si miesto vybavíš skoro v každom prípade len po známosti...
Renča...som len v 1. ročníku, študujem na Žilinskej univerzite, ale tu v LM je detašované pracovisko, v bývalých kasárňach pod Hájom, takže z domu to mám 5 minút, to je obrovská výhoda. A je to odbor sociálna pedagogika. Zatial v pohode, uvidíme ako to pôjde dalej. Ale je to dosť, ved viete, čo je to každý deň roboty doma okolo domácnosti a drobca a ešte si predstavte sa učiť...no ale ked som sa na to dala, musím bojovať 😉

waitinka7
7. mar 2009

Ja som nikdy nechcela byt doma 3 roky, lebo sa mi to zdalo veľmi dlho. Nakoľko som pracovala ako účtovníčka, a zákony sa stále menia, byť doma 3 roky...tak to by ma do roboty naozaj nevzali. Asi by som všetko zabudla, stále by som musela sledovať, čo sa mení, ako sa účtuje atď. Avšak teraz na to pozerám trošku ináč. Ako malý rastie, je to s ním "ľahšie" a máme svoj režim. Tiež sa mi bohvie ako nechce ísť...teraz, keď už je to OK, už sa vie sám pohrať, ja mám viac času aj na seba....vlastne si už môžem aj ako tak oddýchnuť. Keby sa mi rodinná situácia nevyvinula tak ako sa vyvinula, ostala by som doma 2 roky a potom by som ho dala do jaslí. Tie dva rôcky su podla mna v pohode byť s maminkou doma a potom sa adaptovať medzi deti. No ale teraz nemám inú možnosť, takže si bude musieť zvyknúť a ja tiež. Ja som bola v jasliach od 10-mesiacov a nemám pocit, že by mi chýbala materinská láska alebo tak...maminu mám veľmi rada. Takže neviem, či je to o tom, že sa stráca nejaké citové puto matka - dieťa.

lila794
7. mar 2009

Ja som tiez chcela odist do roboty, ale nada mi to. Neodsudzujem nikoho, ved ked sa inak neda, co ma clovek robit, nie? Ale ak ma mamina moznost s malym ostat tie tri rocky doma, tak je to podla mna fajn. Ved medzi deti sa moze dostat aj inak ako len cez skolku, nie? Materske centra, rozne kurzy a pod. Ale clovek nikdy nevie, doba je neista a kazdy je rad, ked ma pracu 😝 Ci sa straca citove puto? Neviem, ale ja si ho chcem naplno uzit, ved ked vyrastie, uz ma nebude tolko potrebovat. To je len vec nazoru a hlavne kazdeho osobna vec, nie? 😉 Tak drzim palceky, nech vam to s tymi jaslickami vyjde, ale ved este mate par mesiacov, tak si drobcov uzivajte 😀 ved mozno aj ja budem nutena ist skor do prace. 😝

Bambu, ako sa mate?

paskova
7. mar 2009

Ahojte baby 🙂
Tak co sa tyka tych jasliciek, ja som Natalku dala do skolky ked mala 3 roky a vratila som sa do roboty. Robila som na recepcii, takze Stanka chapem ta ked mas pochybnosti o tom ci sa vratit. Ja som to vydrzala pol roka, potom som dala vypoved, lebo mi to nedalo spat, ze malu nemam pri sebe. Musela som byt v robote aj do desiatej vecer, mavala som nocne, takze som to vzdala. A bol to kazdodenny boj aj so skolkou, lebo tam ricala denno denne. Chodila na Nabrezie, nezobrali mi ju vtedy do Stonozky. Do Stonozky sme zacali chodit az od septembra, to uz mala skoro 3 a pol roka a tam sa jej to od zaciatku strasne pacilo.
So Sophi tiez chcem zostat doma , uzit si ju a potom uvidim co dalej. Hlavne dufam, ze bude po tej financnej krize a najdem si daku pracicku. 😀

waitinka7
7. mar 2009

Renca, svojho drobca radsej prihlas skor (nemusis teraz, do oktobra casu dost). Dam ti cislo na pani Kubanovu, ona je vedúca jasliciek: 5521380. Ona ti všetko povysvetľuje, je to príjemná pani.
Ved nech si kazdá mamicka robí ako chce....ked chce niektorá ostať doma 3 roky, preco nie. Je to kazdého volba. Vela však závisí na okolnostiach, a tie sú v kazdej rodine iné.

bambulka026
autor
7. mar 2009

Joooj, teraz som si vsimla, blahozelame oslavencom Davidkovi a Ameli... 😀

Lila, este si pamatam Davidka takeho drobceka na stretku a teraz uz ide mat rocik. 😲
Normalne mi je luto ze to tak bezi, aj Martinko uz tak vyrastol a mam pocit, ze ma zo dna na den potrebuje coraz menej.

Ako sa Vam byva na Podbrezkach? Ked budeme mat cestu k nasim tak Ti dam vediet a stretneme sa co povies?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre