Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

ewusiklm
11. mar 2009

lila-gratulujem k Davidkovým krôčkom 🙂 už budeš musieť teraz na neho dávať dobrý pozor keď už bežká sám,už sa dostane kde bude chcieť 😉

lila794
11. mar 2009

Evi, dakujeme, veru uz je veselo 😝

Reni, ja som to tiez skusala odpozorovat, ale u nas to nefunguje 😝 skor reaguje na zmenu tlaku vzduchu.

waitinka7
11. mar 2009

Baby, ja ani nestacim pozorovat kedy je spln....hm
No musim to odsledovat.

jastericka
11. mar 2009

áno, vlastne 6-ta choroba 😅

Reni, s tým splnom, aj u nás pár dní pred splnom Martinka zle spí, aj ja som to odpozorovala, zaujímvé, že? 😉

rencalm
11. mar 2009

No to som rada, ze nie som sama, kto má také meteosenzitívne deculo. Takí krpci sú to a uz si takto vymýslajú.... 🙂 No my dnes máme hotovú hrozu, len sa nosíme, uz mám ruky vytahané az k patám a ani to nosenie nezaberá, aj tak len mrncí, ja uz neviem, co by to chcel ☹ Dúfam, ze zajtra sa trochu uklidní, lebo toto je na nervy... Zistujem, ze zacína byt coraz viac na mne závislí, furt len ku mne vystiera rúcky, na posteli sa hned priplazí ku kraju, ked ma zbadá, aj ked behá v chodítku zdrapí ma za nohavice a driape sa hore, ako také maca. Na jednej strane je to strasne zlaté, ale na druhej neviem, ci chcem, aby bol taká prícucka, len mama a nik iný. Kým sa dostaneme do tých jaslí, prirastie mi k tricku asi na trvalo 😀

slonicek
11. mar 2009

Ahojte maminky ako sa máte? 🙂 my sa máma dobre so Sophinkou teraz jetrošku planá ale to je tým počasím boli sme v poradni tak pekne priberá má už 4 kilá v Aprílôi ideme očovat rota vírus a pneumokoky tak sa trošku toho bojím že aká bude rakcia ,kojím ju wšte ale už aj prikrmujem nemám tolko mliečka ☹ nemám ani kedy Vám napísat lebo mám málo času ked malinká nespí musím sa jej venovat a nič nestíham.

stankalm
11. mar 2009

Evi - jašterička...mna presne napadla táto 6. choroba, ked sme sa minule stretli, ale už ste išli domkov...aj Tamarka to párkrát mala, dr. to nazýva virózou, len teploty a nič iné a ked teploty prejdu, tak sa objaví výsyp...vtedy je dobré dať aj kvapky Fenistil...tak dúfam, že Vám je už lepšie, lebo u nás, ked to prešlo, tak Tamarka už zase bola ako z divých vajec 😀

Renča...ja som už o tom tiež počula, o vplyve splnu na spinkanie a správanie dieťatka, dosť mamičiek má s tým skúsenosti...u nás to ale neplatí...ako píše waitinka, ja ani neviem, kedy je spln ☹

Lila...gratulujeme, Davidko je šikovný, vacsinou chlapci bývajú v tomto lenivejší...super, takže teraz oči už aj na zadku 😉

Sloníček...pozdravujem Ta aj malú Sophinku...držte sa 🙂

Ja nestíham, v sobotu dalšia skúška, idem sa učiť, manžel zobral Tamarku do Hypernovy, išli sa "fíkať", teda šmýkať 😀

paskova
11. mar 2009

Ahojte baby 🙂
Katka, verim, ze nestihas, ked aj tvoja Sophi je taka nezbednica ako moja, tak mas co robit. 😉 😉

Stanka budem ti drzat palce v sobotu 😉 😉

lila citam, ze Davidko uz chodi, takze trenujes beh aj ty vsak? 😵 😵

rencalm
12. mar 2009

Lila, tap-tap-tap, tlieskame vásmu krásnemu velkému pokroku 😀 😀 😀 Tak a bábatko je zasa o nejaký ten kúsok samostatnejsie, nezávislejsie....

rencalm
12. mar 2009

Inak baby, neviem, ci ste poculi o výhodných nákupoch v Polsku, ja som tomu moc neverila, ale manzelovi kolegovia boli teraz, normálne v obchodoch, nie na trhu, a doniesli nám plienky Pampers - 70ks, za 300 Sk, rovnaké balenie stojí v Lidli 596 Sk, takze v podstate máte za cenu jedných u nás tam dvojo. To len tak ako tip, ak by ste náhodou uvazovali ci íst, alebo mali moznost nechat si donies.

Pekný den 😎

lila794
12. mar 2009

veru, klesol zloty, aj napriklad nabytok, kuknite do polskej ikey a prepocitajte si tie ceny, normalne aj o 6tis. lacnejsie ako u nas 😀

rencalm
12. mar 2009

Lila fakt, pozerala som teraz takú postel co sme chceli, a tá tam vychádza o 2300 Sk lacnejsie ako tu. To je sila, uz len keby mal clovek 100 tisíc do hrsti, mensí kamión a íst tam spravit mega nákup 😀

lila794
12. mar 2009

Veru, keby bolo penazi.... 😝 inak, Krakov je blizsie ako Blava, tak aj kvoli tomu sa to oplati a Poliaci ti to aj donesu domov 😉

paskova
12. mar 2009

No s tym Polskom to mate pravdu.My sme uz boli v Krakove v Ikei, ale sme nakupili len drobnosti, i ked mame velke auto nabytok sa tam nezmesti. ☹ Riadne ma steve, ze my z Liptova to mame vsade daleko. V Blave clovek nakupi tiez omnoho lacnejsie, vsade su perfektne vypredaje, len keby cesta netrvala 3 hodky. 😒 😒
Baby, vcera som si spravila na obed gulky v paradajkovej omacke. A mala rano mala take bolesti bruska, ako nikdy. 😢 Ani nechcela lezat, nedovolila mi brusko masirovat, chudatko len na rukach ricala ako tur. Myslite, ze to moze byt od toho? Lebo cely den som nic zvlastne nejedla, tak si to neviem vysvetlit. Poradte mi, please. 😖 😖

lenocka80
12. mar 2009

My sme tiez boli nakupit v Ikey, len skor ako klesol tak dobre zloty, ale i tak to vychadzalo lacnejsi, nieco dokonca o 30 % Ale boli sme v Katowiciach, tiez je to blizsie ako BA a je tam vacsia Ikea. Som bola vo vyrzeni, ked sme tam boli 😀 😀 😀 A hlavne sme kupili malemu do izby ten nabytok Mamut ak poznate. Joooj fajny. Este sa tam chystame... 😀

mirica23
12. mar 2009

Ahojte,
idem sa vám pochváliť, že sme Riška v pondelok začali učiť spinkať v noci v postielke a bez cici a dnes na 3. noc spinkal v postielke od 20,00 do 3,30, potom som ho nakojila dala do postielky a spinkal do 7,00. 😀
Paskova: ja som minule zjedla na večeru asi 10 cherry paradajok a malý mal 2x v noci hnačku a ráno ešte tiež, tak možno tie paradajky im nejako nerobia dobre, kto vie. Ale zase ked jem paradajkovú polievku tak je všetko OK.

paskova
12. mar 2009

mirica, aj ja jem paradajkovu polievku v pohode, ale do omacky som len crkla mlieko, a dala som az dva pretlaky tak asi som to nemala tak robit. 😒 No len dufam, ze to mame za sebou a uz bude v pohode.
My este stale spinkame spolu 🙂 , ale som si povedala, ze koed bude mat 6 mesiacov zacnem ju ucit aj ja. Len dufam, ze dovtedy sa polepsi v spani. 😉

rencalm
12. mar 2009

Regi, to ma mrzí, ze malú bolí brusko, asi je na tie paradajky este citlivejsia. Ja s tým moc skúsenosti nemám, kedze som nekojila, ak si si nie istá, skús napísat aj tej Annag, ona ti isto dá presnú odpoved, ci to mohlo byt tým, ci nie. Nás malý spáva v postielke sám od narodenia, ale cím je starsí, tým viac sa ráno tahá k nám. Normálne sa o 5tej, pol 6tej, zdvihne na rúckach hore a uz odtial vykrikuje, kým si ho nevezmem medzi nás a potom niekedy este pospí sa nami, ale vacsinou uz len robí cirkus 🙂

ewusiklm
12. mar 2009

ahojte babenky...no máte pravdu s tým Polskom,tiež tam chodíme a teraz sme kúpili nový televízor uhlop.82 a tam sme ho kupili za 12 000 a tu stojí presne ten istý skoro 17 000...dobrý rozdiel skoro o 5000...skoro ako moja materská...slovenský obchodníci sú hrozne nenažratý...inak pridala som pár foto 😉

waitinka7
13. mar 2009

Baby, ked ste doma, tak svojim deturenckom davate prihrievany cajik alebo len taky izbovej teploty?

rencalm
13. mar 2009

Ahoj Witinka, ja dávam stále trosku prihriaty v mikrovlnke, ale uz som párkrát dala aj izbovej teploty, nech si brusko zvyká aj na chladnejsie.

lila794
13. mar 2009

Ahojte, Ewusik, Samko je frajer 😀

Waitinka, ja davam stale izbovej teploty.

vejinka
15. mar 2009

ahojte babky...u nas nic nove len maly je hrozne uslintany a bez podbradnika ani na krok..a mlady pan nam zacal vystrajat pri kojeni a poriadne ma to boli...a pomaly ale isto sa nam rozvezuje jazycek..uz vieme mama baba maba bama bauaaa buuua a rano zaciname den gagagag gegegege taky moj maly gunarik

a pridala som par foteciek 😉

paskova
16. mar 2009

ahojte zienky 🙂
vejinka maly je zlaty, okaty a hlavne to ciro ma podarene. 😵 😵

U nas je nove len to, ze nase noci su coraz horsie. Tuto noc bola hore kazdu hodinu. ☹Mne sa ani nezda, ze by bola hladna, lebo si len parkrat potiahne z cicky a potom ma len zuzle. Keby aspon chcela cumel, ale v noci na cumel ani neotvori pusu a ked sa jej snazim vopchat do ust tak zacne plakat. Mna ide z nej vychytit. 😠 Cez den je v pohode, krasne sa usmieva a dokonca aj ten cumel chce ked ide spinkat, len tie noci ma ubijaju. Uz ani neverim, ze sa to zmeni.

No dnes je zase kraaasne pocasie, este duplom mam z toho depku. ☹

rencalm
16. mar 2009

No ahojte zienky!!! Dlho tu nik nebol,asi vsetky stojíme v okne a kukáme, kedy to uz skoncí táto zima a príde konecne jar, vsak??? 🙂

Vejinka malý je podarený, stále ho tak porovnávam s tým mojim, kedze sú si vekovo asi takí najblizsí a dakedy akoby som ho úplne v tom tvojom videla 🙂 Nás uz tiez zacína "recnit", resp. zatial skor výska, píska, vrestí, brble a robí neskutocné ksichty, no úchvatný je 🙂 Dakedy hodí taký huncútsky pohlad, iba caká, kedy sa nanho niekto pozrie a v tom momente ide z koze vyletiet, tak prská od radosti az sa mu zo slín robia bublinky 😀

Regi to ti ozaj nezávidím, my sme mali také zlé obdobie medzi 5-6 mesiacom, tiez sa stále budil, uz som bola na nervy, a to ani nekojím, tak neviem, co chcel. Ale teraz to zasa preslo, on sa uz riadne naprási aj kase na vecer, takze asi aj preto lepsie spí. Cumlík u nás nastastie vzdy zabral, on ho cez den vobec nemá, len pri spaní musí byt. Neboj sa, isto sa to zmení, mozno aj skor ako sa nazdás 🙂

jastericka
16. mar 2009

Regi: úplne Ťa chápem, čo prežívaš, ja som to mala od druhého mesiaca až doteraz. Martinka bola závislá v noci na cicke, potrebovala sa ukľudniť a znovu pri mne uspať. Tiež cumlík nezaberal.
My sa už nekojíme, Martinka sa sama odstavila, na večeru jej dám kašu a je hore v noci len 1x okolo pol tretej a to vypije mliečko a spí do rána 7h. Ale takto to je len teraz posledný týždeň, tak tiež tŕpnem, aby sa tie zlé noci nevrátili, lebo mám už dosť nevyspatia.
Len vydrž, prejde to...

Reni: veru, veru, stojím pri okne a neverím vlastných očiam, keď vidím, ako sneží, ako fúka a ako je zima...vtedy sa mi nechce nič robiť....teším sa na jar, na slniečko a teplé počasie, že ani drobcov už nebudeme musieť tak babušiť.

S tým rozprávaním...aj Martinka už krásne rozpráva, tata, mama, dedo, teta, papa, kaka....ale musí mať na to náladu, niekedy z nej nedostanem ani hlásku 😀 a najradšej mám tie jej skomoleniny 🙂

rencalm
16. mar 2009

Baby rozhodli sme sa s manzelom, ze ideme v sobotu na nákupy do polska, hlavne teda na plienky a potraviny. Ak by ste niektorá chceli, donesieme vám plienky-70 kusové balenie Pampersiek č.4 (7-18kg) za 13 eur (priznám sa, ze ja ich tam kúpim asi za 10 eur), ale dovezieme vám ich az domov. Som ja ale podnikavý vychcanec, co 😉 Samozrejme, ze sa nechcem vtierat nasilu, vacsina z vás si tam skocí kedykolvek aj sama, ale ak niektorá nemáte tú moznost a predsa je to lacnejsie ako z obchodu, tak sa ozvite 😉

paskova
16. mar 2009

Evi presne som na Teba myslela, ako si pisala, ze Martinka je v noci kazdu chvilku hore. To vtedy este Sophi bola anjelik, ani ma to vo sne nenapadlo, ze sa to tak zmeni. 😒 Strasne zuzle ruky, celu past vopcha do pusy, mozno, ze jej aj zubky idu aj preto moze byt taka. Dnes pojdem kupit Babydent, uvidim, ci to zaberie. No mam riadne plane dieta, ked citam niektorym novembrovkam sa deti budia raz za noc, tak ma ide porazit. 😠 Ale ked sa pozriem na nu, aka je krasna, vysmata ako slniecko, tak ma prejde hnev. 😵 😵

Evi pozerala som tovoje fotecky, Martinka je zlatucka, normalne ma ide vychytit, ak ta plavaren nevyjde. Uz som sa na to tak tesila, ze sa aj ja konecne rozhybem a budem medzi maminami. Stale dufam, ze budeme moct chodit niekde plavat s drobcami. 😉 😉

stankalm
16. mar 2009

Ahojte dievčatá...veru, aj ja už čakám, kedy príde jar, ja mám rada zimu, ale nie takúto, výjdeme von, vyzerá krásne, slniečko svieti a o chvíľu začne chumeliť a fúkať, že rýchlo utekáme domov...no hrúza 😠

Evi - Martinka je zlatá, aj my máme takú motorku, Tamarka sa na nej preváža ešte aj teraz po byte, pod ritkou je taký odkladací priestor, tam je schopná napchať aj báby, že ledva sedí, ale je šťastná ako blcha 😉
A super, že sa Vám to spanie už zlepšilo, neboj, to by sa už nemalo znova vrátiť nazad...

Regi...prajem veľa síl, viem, že to je ťažké také noci zažívať, ale neboj, len musíš byť trpezlivá, to prejde...

No ja mám už 3 skúšky za sebou, v sobotu som sa riadne zapotila, vytiahla som si otázku, ktorá nebola v tézach, ale ani neviem ako, som to obkecala na B-čko 🙂
No a dnes začínam nanovo, v piatok dalšia skúška...tak sa idem učiť 😒

Držkajte sa. Pa pa

vejinka
16. mar 2009

no zienky aj tie vase poklady su krasne..

stankalm mala ma kraasne ockaaaa
paskova ale ste vyrastli ty kokso aka je uz velikaaa a krasna 😉
jastericka bombove auto ma malaaaa...a ako sa xsichti 😀
lila aj ten tvoj betarik je uteseny ako cupitaaaa 😉
a ostatne zienky tiez maju krasne babatka...ale vsetky sa mi tu vypisovat nexcuuu loss ta tvoja zlataaaa mala princeznicka je rozkosna 😉
rencalm veru mame podobne chrustiky..a rastu ako "z vody" 😀 ale okale ma tiez take velikeee...a usmievaveee 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre