Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

putyna
21. mar 2009

na koliky je dobra aj vetrova masticka co sa natiera pod brusko 🙂

lila794
21. mar 2009

Timik, Matko, vy ste uz poriadne velki chlapi, vsetko naj!!!! 😀

Veji, my so zubkami to iste ako Bambu, ale nam az o mesiac neskor 😝 krasni ste 😀

Regi na koliky to iste ako Bambu, Espumisan najlepsi, Sab nam robil zle, rurka vsak bola najlepsia. Nas koliky trapili 7mesiacov 😝

lila794
21. mar 2009

Hej a Pupik s teplou plienkou alebo fenovat brusko

zrzuska
22. mar 2009

ahojkajte.
peknu nedelu vam vsetkym prajeme 😵

nam ten mundisal nepomahal. na zaciatku ako tak ale ked som potom kupila ten dentinox tak super.

no a to pocasie 😒 ani mi nevravte. my sme teraz este aj bez auta. nebola som v meste ani nepamätam. iba co sme boli malu ockovat. boze chuda viete ako sa zacala bat dr ako bola chora. a to jej nic nerobili iba ju pocuvala a do hrdielka kukla. proste sa boji az az.. normalne ani jej este nic nerobili a jacala odusu. ani neviem kedy ju pichli.

pocujte ale zevraj v meste su suche cesty aj chodniky. tak to mate super. u nas je tolko snehu a teraz sa to uz po neviem kolkykrat topi a taka clapkanica vobec to neodhrnaju ze vcera som ledva kocik tisla na prechadzke 😝
a uz mam ine depky z toho snehu. jaaaaaaaaaaaaaj kedy pride jar 😔

vejinka
22. mar 2009

put..ahoj moja no pamatam ako by to bolo len vcera ako ku mne prisiel tvoj muzik rano ze tebe v noci odtiekla plodova voda..a chudak sa triasol booooze fakt to tak letiiii 😉 a gratulujeeem 😵

vejinka
22. mar 2009

no ja necakam ze nam zuby tak skoro vylezu...ale kazda noc je horsia a horsia...jastericka uz viem co je to v noci nespat 😔

vejinka
22. mar 2009

nechapem to v noci nespi...teraz ho uz od osmej uspavam a nic 🙄

paskova
22. mar 2009

Ahojte babenky, co sa tyka tych kvapiek na koliku, dokina mi vravela, ze vsetky obsahuju to iste, su vyrobene na rovnakej baze, len vyrobca je iny. uz ani nepocitam kolkokrat bola Sophi v noci hore ☹ , ale kazdu hodinu urcite. Uz si z toho nic nerobim 🙂 🙂 , hlavne, ze je zdravucka, krasna a rastie. A je moja! 😉 😉

loss
22. mar 2009

ahojte davno som tu nebola 😔
zrzus gratulujem ze mala chodi uzastne 😉
jasericka takze plavanie pokracuje?super
my este stale nemame zubky 😠 ale uz sami stojime takze ratam ze je len otazka kedy zacneme chodit 😵 uz sa strasne tesim

zrzuska
22. mar 2009

paskova no nam sab simplex vobec nepomahali a espumisan super. ale moznoze jej aj viac chutil tak sa aj tym ukludnila. ktovie 😕

loss no my stojime uz od 7mes a chodit mi zacala az teraz. tiez som bola presvedcena ze zacne rychlo chodit lebo sa ani do plazenia ani do stvornozkovania nehrnula. este aj dokina vravela ze lozit asi nebude. a potom z nicoho nic zacala lozit po vianociach a potom aj popri nabytku zaroven chodit a az teraz sa pustila sama 🙂
no som zvedava na malu kedy ti zacne chodit. je to hrozne zlate ako vrti ritulkou ked chodi 😅
inak sa zacala hanbit ako zacala chodit. ked sme niekde u niekoho tak normalne 15min kym sa odhanbi a potom sa uz jasi 😅 ale dovtedy sa ma drzi ako kliest. som sa tak na nej smiala 😅

baby ake topky mam malej kupit na vonok? myslite ze ked kupim prechodne bude to ok? ci radsej este zimne? vonku ju zacnem davat chodit az ked zlezie sneh. lebo to sa teraz ani neda po tej kasi snehu. zatial mi na prechadzkach spinkava. ale ked uz nebude sneh tak chcem chodit tak ze bude aj hore a pobezka si 🙂

lila794
22. mar 2009

Luci, nam uz Davidko tiez sam chodi, tak ho davam chodit aj po vonku, mas pravdu, tu je uz sucho, kupili sme mu este zimne topky, ale ked je teplejsie, tak som mu aj take prechodne polky dala.

slonicek
22. mar 2009

Ahoj Regi ak ti možem poradit moja malinká mala koliku týžden v kuse dávala som jej pred každým kojením infakol kvaky vynikajuce to ti zaberie a už nemáme žiadne koliky len ja už nekojím čo ma velmi mrzí už papáme nutrilon hypoalergény ☹ no čo už .ak ti bude mat koliku skus to .Mne Sophinka zaspí o pol osmej večer a spí až do piatej ráno len cez den nevyspí ani na balkone iba v kočíku.

slonicek
22. mar 2009

Regi a ešte som ti zabudla povedat mne dala doktorka dophilus prášok to jej dávam pol lyžičky po kupaní do mliečka a je to vitamín a pomáha to pri kolike a zlepšuje trávenie mne kaká parádne žiadne problémi nemáme vela mamičiek dáva a maju to v lekárni len v poliklinike stojí to 300 korun ale je to super a neškodí to vobec .

lila794
22. mar 2009

Baby, ja truhla som pozerala Ako prezit na Jojke a hodinu potom som plakala ☹ ☹ ☹

porubenka
22. mar 2009

Ahojte, prosim vas o radu, maly nam uz 3 dni nekakal. Viem ze u kojenych deticiek je to OK, ved sa to tu nedavno rozoberalo, ked Zuzkin Domco nekakal. No chcem sa poradit ako to je, kedze my uz papame raz do dna zeleninu? Kolko dni nemusi kakat? Dnes bol cely den mrzuty a placlivy, stale tlaci a tlaci a nic. A este sa chcem spytat: kolko cajiku by mal drobec do dna cca vypit?

lila794
23. mar 2009

Porubenka, aj my sme toto mali pri zavadzani prikrmov, tiez dlho nechcel kakat. My sme mu pomahali rektalnou rurkou, nechcela som mu davat lieky. Ale davali sme probiotika - Biogaia, ale su aj ine pre babetka - Dophilus, Nutrolin a pod. Alebo skus mu dat slivkovu stavicku, alebo surove jablcko postruhaj. A veeeela tekutin. Neviem, kolko ma vypit, nam nechcel pit nic, tak sme mu po lyzickach davali. Ale neboj, vsetko sa to upravi, pekne kakame kazdy den a denne mi vypije asi pol litra caju.

lila794
23. mar 2009

Ozaj a este ma napadlo, harmancekovy cajik zmakcuje stolicu.

paskova
23. mar 2009

Ahojky 🙂 lila s tym harmancekovym cajikom mas pravdu. Aj mne to radila dokina, kupila som si sypany harmancek a z toho robim cajik. Ozaj, ako casto sa moze rektalna rurka pouzivat? Lebo Sophi nekakala 4 dni, iba prdka, ale taaaake smradlave? 🙂 🙂

Baby ked mate telefonne cislo na instruktorku plavania tak mi napiste please!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lila794
23. mar 2009

Regi, niektorí musia rurku pouzit pri kolikach az 6x za den - ale to vynimocne. My sme tiez niekedy davali aj 3x, niekto ti povie, ze je to navykove, ze potom sa babo nenauci samo kakat. Ael vidis, my sme priklad toho, ze to nie je pravda. Pouzivali sme ju veeeelmi casto, dokonca sme ju vsade so sebou brali. Pamatam si, ked sme boli na vylete na Popradskom plese, tak sme ho tam vonku v kociku rurkovali 😀 a teraz Davidko krasne sam kaka. Ten isty pripad je Lenockin Marek, oni ju pouzivali este castejsie..

lenocka80
23. mar 2009

Presne babky ako pise Lila. My sme tiez pouzivali rurku a teraz kaka sam, dokonca pravidelne v rovnakom case...A sam zacal kakat, az ako zacali prikrmy, ale najviac urcite pomohlo jablcko, to papa kazdy den...a samozrejme vela tekutin.

paskova
23. mar 2009

Uf, to ste ma ukludnili baby. Bala som sa ju pouzit casto koli tej navykovosti. A na druhej strane, ktory clovek sa nenauci sam kakat? No nie? 😉 😉

slonicek
23. mar 2009

Regi na tu rurku si nezvykne neboj sa ja som ju dávala týžden v kuse a kakaá mi sama to nieje návykové 🙂

slonicek
23. mar 2009

ja som dávala harmanček nechcela ho pit vobec ale vyskušaj .

porubenka
23. mar 2009

Baby a ako hlboko mam dat asi tu rurku aby som mu neublizila? Harmancekovy caj moc nechcem pokusat, lebo harmancek je myslim alergen, a nas Luky ma nabeh byt alergikom tak aby som mu daco tym nespustila.

No a s tym pitim je u nas bieda, lebo do 5teho mesiaca sme boli cisto len na MM, potom sme zacali davat prevarenu vodicku, no a teraz feniklovy cajik. Ked za den dostanem do neho nejakych 30ml tak to je uspech. No co bude sa musiet naucit, mliecko tu vecne nebude 🙂 V sobotu sme mu dali postruhane jablcko, celkom mu chutilo, tak dnes mu dame zase hadam mu pomoze.

rencalm
23. mar 2009

Ahoj porubenka, tú rúrky pomalicky zasúvaj dnu, pokial ti lahko ide, obycajne stací tak 2-5cm. Ked narazís na odpor isto uz nasilu viac netlac, stací len kúsok, ono to tak podrázdi crievko a ono samo uz dá veci do pohybu 🙂 prípadne cez tú rúrku odídu plyny 🙂 to jablcko kludne dávaj kazdý den, ked mu chutí, je to dobré na kakanie. Nás zo zaciatku tiez moc nechcel ani caj ani vodu, ale teraz uz v pohode vypije, zasa tiez sa to nemá prehánat, deti nemusia pit na litre, len mu kazdý den ponúkaj, on sa cím bude starsí bude viac dozadovat. 😉

lila794
23. mar 2009

Presne ako Renca pise s tou rurkou, nam niekedy vosla aj skoro cela 😀 len nie nasilu. A s tym pitim si nerob starosti, 30ml je uspech! My sme v 9.mes. vypili okolo 30ml.

paskova
23. mar 2009

Ahoj Katka 🙂 🙂 uz si tu davno nebola. Ako sa mate? My mame v sobotu uvitanie na mestskom urade. Uz sa tesim, pride domov muz, pride aj moja mamina. Budu to take male krstiny, lebo tie v kostole budeme mat az v aprili. Zajtra idem objednat tortu.Mnam, to bude zase obzerstvo!!!! 😀

slonicek
24. mar 2009

Ahoj Regi máme sa fajne malinká začala dobre spávat spinká m icelu noc len nekojím ☹ ale už som sa stým zmierila ,vieš nemám ani kedy napísat lebo cez den mi nespinká dobre iba v kočíku ale večer mi zaspí po kupaní a spinká až do rána.ešte Vás trápia koliky?no mne už prestali ved som ti písala tiež sme pchali rurku týžden v kuse mi sme mali krstiny v nedelu mne ešte neprišlo na to uvítanie.

paskova
24. mar 2009

Ahojte baby 🙂
No to ti zavidim Katka, ze ti mala tak spi. Ta moja sa pohorsila, ale riadne. V noci kojim aj kazdu hodku a pol, niekedy mi je z toho normalne do placu. 😖 Doobedu spinka, ale ni dlhsie ako hodinku, poobede uz sa chce nosit na rukach, kukat a tak. S tymi kolikami je to raz lepsie raz horsie, uz si nerobim nadeje, ze sa to zlepsi po 4 mesiaci. ☹
Ozaj Kati, budes s nou chodit plavat? Lebo ja chcem, musim sa nahlasit, len nemam cislo na instruktorku. Keby si ste zacali chodit aj vy aspon by sme sa tam mohli stretnut. 🙂 🙂 i

zrepka
24. mar 2009

Regi poslala som ti to cislo cez internu postu moja uz sisi ho davnejsie pytala a nikto nic ☹ .Pocuj ak by si chcela mne este zostatala doma ta masazna mast Pupik my ked sme mali koliky tak len to nam pomahalo a espumisan ak chces mozeme sa stretnut a ja ti ju podarujem. vyskusas a nemusis kupovat.Viem ake je to strasne ked nemozes svojmu babatku pomoct.tiez sme kadeco poskusali.

A ak by niekto chcel podarujem Pampersky sleep and play c.3 cely balik znama mi ha doniesla a my uz mame c.4tak sa ich chcem zbavit alebo Regi ak vy nosite 3 tak to mozme jednou cestou vybavit. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre