Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
29. máj 2009

Ahojte, Veji aj ja gratulujem, k zúbkom. To je ale náhoda - nám vykukol 4 zub dnes - druhá horná jednotka, uz ju aj cítit na dotyk. Prvý bol taký osamotený 2 mesiace a teraz nám v priebehu 2 týzdnov vysli 3 zuby 🙂 🙂 🙂 Asi sa tiez zacnem obzerat po nejakej 1.zubnej kefke.

Stanka ja malá Tamka je krásnučká, taká bábika ako z reklamy 🙂 🙂

Lenka ak sa mozem spýtat, malý ked tak momúla tú pastu, vie si potom uz aj vypláchnut ústocká, ci ho nechás nech to spapá? Ja si to este neviem predstavit, ako mu to umývat, a obávam sa, ci si to vôbec nechá 😒

Lilus kukal som fotky, no malý je rozkosný a tie kukadlá má krásne 😉

Tak prajem vsetkým pekný den aj celý víkend. 😉 😉

lila794
29. máj 2009

Aj Davidko si strasne rád umyva zubky, niekedy aj 5x denne. Pouzivame Elmex, to mu len tak otriem kusok na kefku a sam si cisti - ako Lenka pise. Take babo si to nevie vyplut, preto tie lepsie pasty su tak robene, ze s tym rataju, cize nemusi ju vypluvat.

vejinka
29. máj 2009

dievcata tak kupila som v 101tke elmex dve balenia a kefka zadarmo za nejakych 5,15 € aj zo zlavou lebo mame orange kartu 😉 tak od dnes bdueme cistiti..a nevadi ked to prehltne??lebo on neviem este vypluvat 😖

lenocka80
30. máj 2009

Nie babky to nevadi, ze to spapa. Presne ako Lila pise, tie pasty su tak robene, aby ich mohli deti spapat a neublizi im to. Takze veselo do toho. A este Renca, ja som tiez najskor skusala sama mu umyvat zubky, ale nedalo sa to...on mi stale kefku bral, tak som ho potom nechala a je to lepsie...aj ked to umyvanie nieje take dokonale, ale ide hlavne o zvyk. A ja mu este raz za dva tyzdne prejdem po zubkoch Elmex gelom.

vejinka
30. máj 2009

aj ja som kupila elmex gel a teraz uz mam aj pastu a rano ani neprotestoval..najprv som mu vycistila zuubky ja a potom som ho nechala neh si vycisti on..super nam to slo 😀

vejinka
30. máj 2009

pridala som zopar foteciek 😉

paskova
31. máj 2009

Ahojcek 🙂 🙂

vejinka Erik zlatucky ako vzdy na kazdej fotke 😀 😀

lila aj Davidko je kraaaasny 😵 😵

No my uz mame tych 6 mesiacov za nami ale ziaden zazrak sa nekonal, co sa tyka spania. Po kupani a papani zaspi o takej pol deviatej, potom je hore do siestej rana kazdu hodinu a pol. Davam jej dvakrat plnu flasu UM este aj kojim vzdy ked chce a nic nepomaha. Ona sa potrebuje pricucnu, ked jej skusam dat cumel alebo len tak ju pritulkat, pohladkat hned sa vypina a kym si ju neprilozim place. Stale spi s nami, mne sa nechce vstavat a v kuse ukladat ju do postielky. No proste des, a tak som dufala, ze to uz bude dobre. ☹ A ked citam, ako pisete, ze ked zacnu stat a lozit sa to zhorsilo, tak sa mi skutocne chce plakat. 😖 😖 Unavena som z nej uz teda statocne, nemate radu ako to zmenit?
V piatok sme boli v poradni, dokina nas pochvalila aka je pekna, sikovna, posuva sa postvornozky, dviha sa pekne do sedu, no len to spanie je na ostaru.

lila794
31. máj 2009

Regi, nam to tiez zacalo s tym spanim az okolo pol roka, take tri mesiace to bolo najhorsie, uz som aj kojenie chcela vzdat, ale upravilo sa to. Davidko s nami spi doteraz 😝 , strasne sa roztahuje a prehadzuje a postielka mu je uzka. Ani si neviem predstavit, ako ho naucime na postel, lebo urcite by spadol, ked sa tak vala. Ale neboj, to pri tom stavani sa trva zopar tyzdnov, dietatko to prejde. Najhorsi je ten prvy rok, potom uz bude len lepsie, dufam 😀
Inak, uz treti den nekojim, maly to zvlada uplne super, vypije mliecko z flase. som aj rada, lebo uz to fakt bolelo 😝 Len mam problem s tym, ze sa mi stale nalievaju cicy ☹ v noci mi mlieko tecie po plachte, hroza a ta bolest. Som si kupila salviovy caj, tak hadam sa mi uz nebude tak tvorit, pomozem si trochu odsavackou. Neviete, ci existuje nieco na zastavenie laktacie?

stankalm
31. máj 2009

lila...niekde som čítala, že na zastavenie laktácie existujú aj nejaké homeopatiká...skús sa ísť opýtať do lekárne na námestí...

paskova
1. jún 2009

Ahojte babky 🙂
No tak tato noc bole uplne ale uplne otrasna. ☹ Nieze bola hore kazdu hodku, ale od stvrtej do piatej vyspevovala, vyskala ako cez den. Nemate niektora knizku Ked dieta nechce spat? Chcela by som ju aspon precitat, mozno, ze tam najdem nejake riesenie. 😉 😉 😉

lenocka80
1. jún 2009

No Regi...vies si predstavit ako sa trapis, ale ver mi ona z toho musi sama vyrast...spanok nenanutis. Ja som mala presne toto iste a prespata cela noc mi prisla az po roku, takze az teraz sa dobre vyspim, ale zasa sa zhorsil v spani cez den, ale to je o inom. Tiez spi so mnou, dokonca tak, ze vecer ho normalne ulozim do postielky a spi, ale ako pridem do izby, resp. po nejakych dvoch hodkach sa preberie a nezaspi az kym ho nevezmem k sebe...ale to uz je najmenej, ked spi do rana. Dakedy sa vrti v polospani a to nemozem spat, ale inak je to uz ok. A presne ako pise Lila, roztahuje sa o 106 a v postielke by sa riadne doudieral. Mam aj knihu Kazde dieta sa vie naucit spat, tak ak chces, posli mi IP s mailom a ja ti ju poslem...ale tiez ti mozem povedat, ze ja som to skusila a nikdy viac by som to neopakovala. Nechala som ho plakat celu noc a doteraz pocujem ten strasny plac, bolo to hrozne, tiez mal nejakych 6-7 mesiacov. Proste otras. A pomohlo to len ciastocne, skor som mala pocit, ze chce byt potom viac na mne nalepeny 😀 A teraz sa aj tak este stale uspavame na rukach.

Lila, ja by som na tvojom mieste skusila laktacnu poradkynu. Mozem odporucat tuto pani Kopcikovu na http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia.php mne velmi pomohla na zaciatku, ked sa marek od cici nechcel odtrhnut 😀

lenocka80
1. jún 2009

A este Regi som chcela, ze mam kamaratku, ktorej mala tiez vobec nespala a isla s tym k dr. a ten zistil poruchu spania, nasadili jej lieky...samozrejme na spanie. Kamoska ich ale nedavala, lebo sa jej to zdalo "neprirodzene" dopovat ju, aby spala...no a po case z toho vyrastla...samozrejme trvalo to mozno 2 roky...Ale musis si hovorit, ze nespave deti su inteligentnejsie 😀 😀 😀 a pomoze to 😀 😀 😀

rencalm
1. jún 2009

Ahojte mamicky. Vsetkým Vasim malým pokladíkom zeláme spolu s Petkom krásny Den detí, nech majú úsmev na tváricke, radost v srdiecku, zdravie v telícku a istotu a pokoj v rodine 🙂 🙂 🙂 Krásny Den detí 😀

vejinka
1. jún 2009

ahojte kocky paskova dakujem veru zachvilku moze robit modela 😀 😀 a my sme mali jendu z tych zlych noci..maly sa zobudil o pol jednej a ani za toho duba nexcel spat tak som poprosila tata nech ho zobere na ruky..a on ze ci mu ma spadnut ze spi na nohach a ja reku aspom vidis ake to mam ja kazdu noc tolko krat k nemu vstavam a vlastne v polospanku a musim si davat pozor...no tak ho zobral nosil nosil a potom z neho vyslo: ERik si tazky ako kon!! a posadil ho na nasu postel maly sa len usmieval ako slniecko na hnoji ale spat ee vysklbal mi polku hlavy a furt nebol spokojny potom tatovi pichol do oka..a tato sa nastval otocil a spal...a ja som len diemava a erik si spieval..o druhej mi odkvecol najprv si lahol a potom sa pootacal raz k muzovi raz ku mne a zavrel oci a vtedy som vystartovala a dala ho do postielky...chvilku mrncal a potom zaspal..uff a o 4:40 zvonil muzvi budik..lenze mal mu zvonit 5:40 takze nas oboch zobudil a ja som bola zuriva ako pes dingo ..potom som horko tazko zaspala a bac bolo 5:40 a znova budik..nebola som schopna mu ani pusu dat len som bezvladne lezala

paskova
1. jún 2009

no vejinka tych ochotnych tatkov poznam. Moj muz sa ani nezobudi, ked Sophi santi v noci, a najviac ma vie vytocit, ked ju hojdam na rukach a snazim sa uspat a milostivy do toho sladko chrape 😠 😠 !!!To by som vtedy vrazdila, moj muz nikdy nevstaval ani ku Natalke ani ku Sofi, takze sa ho ani nesnazim prosit aby mi pomohol.

ewusiklm
1. jún 2009

vejinka-tak to si mala fakt dost krutu noc 😠 ale fakt obdivujem toho tvojho mužíka,že to aspon skúsil 🙂 môj by len zavrcal,otocil sa na druhy bok a spal dalej...
pakova-moj muzje presne taky isty,takye si z toho nic nerob

vejinka
1. jún 2009

ja si musim zaklopat co sa tyka otca mojho dietata 😀

cez vikend prebaluje vylucne on aj prezlieka ja len nachystam veci a vzdy ked potrebujem okolo obeda tak ho ma on a hra sa s nim takze ja sa nemozem stazovat a ked bol ERik este malinky tak sme ho spolu prebalovali kazdu noc tri krat ale uz ho v noci neprebalujeme ..to trvalo asi do 3 mesiacov ..ale vzdy ochotne pomohol 😉 mozem len dakovat panu bohu ze mam tak ukazkoveho muza 😉

rencalm
1. jún 2009

Pridávam sa k Vejinke, moj manzel je v tomto smere tiez super, síce v noci zaspí ako drevo za 5 minút, ale hned ako malý zaplace je hore, a ak sa mi ho nedarí ulozit samej, pomáha mi, dokonca ked ho vezmem k nám do postele, malý sa este skor ulozí pri nom ako pri mne, ja som ako skapatý pes, nemám chut sa niekedy krpcovi tolko venovat ked lozí o 2hej po posteli hore dole, ale manzel je ovela trpezlivejsí, stále ho hladká, ukladá, no skrátka má svoje chyby ako kazdý, ale co sa strarostlivosti o dieta týka som mu velmi vdacná, ze mi takto pomáha. Kocíkovat chodí tiez vacsinou on, od narodenia kúpe on alebo starká, síce neprebaluje, ani nekrmi, ale to zvládam v pohode aj sama, viac mi pomoze, ked sa malému povenuje, ked je zle, ako bolo napr. tieto posledné týzdne, lebo vtedy zasa ja rýchlo strácam trpezlivost a som zúfalá, zatial co on zostáva pokojný podstatne dlhsie. 🙂 tisíckrát som si uz povedala, ze nevadí, ze nie je domáci kutil, nevadí, ze nezarába viac ako ja, hlavne ze mi takto pomáha. 🙂 🙂 🙂

loss
1. jún 2009

aj my zelame vsetko naj,naj deturencom 🙂

ewusiklm
1. jún 2009

boze babenky,ked citam akych mate usilovnych a starostlivych muzikov,tak normalne zavidim 😠

jastericka
2. jún 2009

Regi, boli ste zlatučkí v meste s manželíkom, pasuje Vám to 😉

paskova
2. jún 2009

Oh diky Evi 🙂 Malokedy kocikujeme spolu, lebo on je stale rozlietany, furt ma nejake vybavovacky aj ked je doma.
A od kocikovania sme odvyknuty, niekedy mi pripada, ze kocikujem dieta niektorej kamoske a nie vlastne, normalne sa spehujem vo vyklade, ako mi to sekne. 😀 😀 Sofi nas uplne omladila 😉 😉

zrepka
3. jún 2009

Lila mrzi ma ze sme nemali kedy pokecat minule. ☹ Volajaky chaos sa tam odohraval ani som nevedela ci ratovat Matka ci psa alebo tu ukecanu pani pocuvat, ta ked sa rozrecni tak nikoho k slovu nepusti 😀 .
Je to sranda ze tak blizko byvame a tak malo sa stretavame.Uz ked sa Matko trochu zdokonali v chodeni tak sa chystam s nim zacat chdit na ihrisko.Aj deti tam budu tak nam bude veselsie.Mozno sa potom aj my castejsie stretneme.
Inac asi nic nove nemame.Mali sme ist cez vikend na chatu ale bude vraj cely vikend liat tak som to zrusila kvoli malemu.Taaaak som sa tesila ☹

rencalm
3. jún 2009

Ahoj Zuzka, aj my ked ideme cez podbrezky tak kukám po tom ihrisku pri tej pizzerii, tiez sa tesím, ze ked bude malý trosku vacsí a bude uz cupitat, tak niekedy pojdeme aj tam, zatial som tam s ním nebola, este je na to malý. Zuzka ked zas pojdem na podbrezky- aký más kocík, alebo podla coho by som ta spoznala? ja vzdy kukám po mamickách s kocíkom, ale nemám moc pamat na tváre, takze z fotky by som cloveka isto nespoznala, skôr podla kocíka. Inak teraz my máme nové okrem 4 zubov to, ze ako mu vysli tie horné jednotky, je to ako vymenené dieta, zasa sa ukludnil, znova zacína lepsie spat, lebo 2-3 týzdne do zadu to bola teda fakt hrôza, teraz máme zasa celkom fajn obdobie (kým nepôjdu dalsie zúbky 😒 ). Ale inak je zlatý, lozí a stavia sa uz pomerne pevne, uz nie som v takom strese ako pred mesiacom, uz ho kolkokrát nechám aj tak a zistila som, ze uz sa ozaj dokáze posadit bezpecne zo stoja aj sám, kde - tu sa mu este smykne na tej plávajúcej podlahe, ale inak sa to dá. Na zadku síce neobsedí dlhsie ako pár minút, ale zacala som ho dávat do drevenej ohrádky, tam sa chvílu hrá, chvílu stojí a vykrikuje, zasa sa pohrá a tak zabijeme dáky cas 🙂 A vcera u nasich mal uz také pokusy, ze sa pustil sedacky jednou rukou, a tak sa srdkal, akoze ide spravit krok, ale tou druhou sa este drzal a nevedel ako na to. Ale este má cas, len nech sa pekne drzí 🙂 Tak sa tam potom vsetky stretneme na tom ihrisku, ok? 🙂 🙂 🙂 Uz sa tesím.....

arieska
3. jún 2009

dievčatá, ja sa vám takto vtriem do témy
či nepoznáte niekoho, kto má dietko v jasličkách na Komenského ulici pri stanici...či je spokojný a tak

rencalm
3. jún 2009

Ahoj Arieska, ja osobnú skúsenost nemám, ale tiez uvazujem, ze dám malého bud od oktobra alebo od nového roku do jasliciek. Volala som tam, pani bola velmi ochotná, vsetko mi povysvetlovala, pocula som zatial len dobré veci na tieto jaslicky, teraz sa trochu aj vynovili, majú nové okná. Waitinka tam má chlapceka, mozno ti odpíse. Myslím, ze je to tam OK.

arieska
3. jún 2009

Reni, ďakujem. Náš Oliver tam chodí už druhý mesiac a ja som zatiaľ veľmi spokojná (dokonca on odtiaľ chodí domov s plačom čo sa mu od detí a hlavne od tiet nechce) - len som si chcela vymeniť skúsenosti s inými maminkami a tiež že či ich detičky robili nejaké pokroky.

rencalm
3. jún 2009

Aha, tak to som celkom nepochopila, myslela som, ze este sa len rozhodujes. Tak ale to je super, ze sa malý Oliver tak dobre chytil a ze je tam taký rád. To rada pocujem aj ja, lebo ako kazdá mamina, tiez mám uz teraz obavy z toho, ako to bude prebiehat a ci sa mu tam zapáci, ci sa k nemu budú pekne správat a pod. apod......
A ak sa môzem opýtat, ako to tam riesia napríklad so spinkaním? Malý ti tam spáva tak ako spával doma, alebo je to celkom iné?

arieska
3. jún 2009

Reni, poviem ti, že pre nás bolo najhoršie zaúčanie. Ja som nastúpila do práce v januári a starala sa mi o malého švagriná. Lenže ona mi zo dňa na deň povedala, že končí a museli sme hľadať náhradné riešenie. Jasné - bolo jediné - jasle! (už sme nad nimi uvažovali aj pred mojim nástupom do práce, ale nakoniec som sa rozhodla pomôcť finančne švagrinej).
oni tam majú taký systém, že 2 týždne sa malý chodil iba zaúčať - tzn. ráno so mnou do práce, potom o 9,00 na hodinku do jaslí, potom po neho - k švagrinej - bol z toho strašne zmätený, plakával, nechcel sa ma pustiť...Ako náhle začal chodiť na celý deň - akoby uťal a úplne v pohode. Vystrájal ráno možno 2x kým ešte nebol zvyknutý, ale ako náhle ostal medzi deťmi, tak tam bol generál.
Prvý deň sme tam ostali s ním sa hrať aj s deťmi a bola tam úžasná atmosféra, ani sa mi nechcelo odtiaľ odísť. Toľko krásnych malých detí pokope 🙂

So spaním je to tak, že tam ich dávajú spávať podľa potreby dieťatka. Medzi tými najmenšími sa snažia 2x denne - doobedu spávajú na terase na vzduchu vo fusakoch (podľa počasia) a poobede dnu v spálničke. Myslím, že zo začiatku tam spával menej, lebo chodil domov unavený. Teraz sestričky hovoria, že vyspí tak hodinku doobedu a hodinku poobede. Doma ho cez víkendy dávam iba 1x okolo obeda - aby sme z toho dňa aj niečo mali a nerobí to problém. Keby som videla, že je unavený, dám ho aj viac krát, ale väčšinou nie je problém.

Inak, sestričky sú tam úžasné, natrela by si ich na chleba 🙂 sú veľmi milučké. Aj vedúca (s ňou si asi telefonovala) - tá chodí zastupovať keď niektorá sestrička vypadne
Občas keď ostanem počúvať za dverami že či náhodou neplače keď odídem, tak počujem, ako mu sestričky hovoria "Môj Oliverko, ako som sa na teba tešila! ako sa mi máš?"...také zlaté...

rencalm
3. jún 2009

Arieska, tak ti dakujem, znie to celkom pekne ako si to napísala, ved vsetci to hovoria, ze sa tam o deticky starajú naozaj krásne, ale aj tak mám stále z toho strach. Chcela by som, aby bol uz 1.mesiac za nami, bojím sa tých zaciatkov, aj ked malý sa zatial javí ako velký milovník druhých detí a pomerne spolocenský typ, ale to vsetko sa moze v priebehu mesiaca zmenit, vidím teraz, ako sa mení kazdým dnom. Asi je to fakt o tom, ze mamicky to prezívajú horsie ako deticky 🙂 No ved uvidíme, je to este daleko... Ale dakujem este raz za info. Aký paradox - ty si chcela nejaké informácie a nakoniec ich sama rozdávas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre