Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
10. dec 2009

Aj my sa pripajame a prajeme Samkovi vsetko naj. 🙂

loss
13. dec 2009

caute kocky
nebola som tu asi 100rokov tak ako sa vam dari?
mne sa to uz krati uz sa celkom tesim mam uz urobenych 6skusok este 2 a mam semester z sebou v lete to bude brutal ale co uz nejako to zvladneme 😵
tak a co vy mate nove?

kloti
14. dec 2009

ahojte maminky, chcela by som vedieť váš názor na preťahovanie predkožky. Jakubko má 12 týždňov. Názory v článkoch, ktoré som našla v časopisoch alebo na internete sa rôznia a jeden druhý vyvracajú... Nechcela by som niečo zanedbať ale na druhej strane, "ak sa to urobí samo", tak by som nerada do toho zasahovala. Ďakujem a prajem krásne predvianočné dníčky 😉

rencalm
14. dec 2009

Ahoj Kloti, ja som tiez z toho bola zmätená, lebo raz písali tak, potom zas onak. Raz sme to s manzelom opatrne skúsili, to mal asi pol roka, neslo nám to , tak sme to nechali tak, rozhodla som sa nic nerobit nasilu, známa to skúsala a mali z toho velké problémy. Ked mal rok, skúsala to aj pani doktorka, zistila, ze to má zúzené, takze ked bude starsí bude musiet íst na ten zákrok, isto to nebude nic príjemné, ale lepsie, ako driapat to nasilu. Vacsina názor je myslím skôr zato, ze nechat to tak, ak to je to v poriadku pojde to aj neskôr, ak to nepojde, bude to treba riesit chirurgicky tak, ci tak. Tot moj názor. Zbytocne netrápit.

tictactoe
14. dec 2009

ahojte, ja moc asi k tomu pretahovaniu nemam co dodat, lebo domco to ma uz vyriesene... ale zo skusenosti mojich kamaratok viem ze to robili drobcom od malicka vzdy pri kupani ale len tak po troske, pokial islo aby sa prave nestalo to ze sa ta kozka tak zuzi az to nepojde vobec. tak ci tak to treba vycistit aj pod tou kozkou. poznam pani s ktorou sa stretavame u urologa ked chodi s chlapcami na kontroly. ma troch a vsetci maju po obriezke lebo s tym mali problemy. nechcem strasit, ale ti chalani maju panicky strach teraz z doktorov a ona si tiez s nimi uzila ked boli po zakroku. opatrnym pretahovanim z casu na cas asi nic nepokazis - si zase myslim ja.

lila794
14. dec 2009

Dr. nam vzdy vravela, ze to urobit z casu na cas pokial pojde, v ziadnom pripade nie nasilu. Inak, ja si uz ani nepamatam, kedy som mu skusala. Ale on to mal vyriesene dost rychlo. Pocuvala som jedneho prof. urologa a hovoril, ze to staci az po 2. roku veku chlapceka. 😉

Loss, super, rastiete ako z vody. Tak divcatko zase cakate? Super, aspon sa zabky spolu vyhraju 😉 drzim palceky!

kloti
15. dec 2009

Babusky, dakujem za nazory. Asi este chvilku pockam, aspon pokial budeme mat pol roka a potom to pomalicky vyskusame 😉 este raz DAKUJEM

ewusiklm
16. dec 2009

ahojte babenky 😀
kloti-no mne kázala naša obvodná od pol rôčka sťahovať pri každom kúpkaní kožku a ono mu to pekne šlo hneď od začiatku.Len pred mesiacom z ničoho nič sa nám kožka zúžila ,nedala sa mu kožka vôbec stiahnuť a malý kričal stále bo bo...tak sme šli k obvodnej a tá nás poslala na urológiu a nakoniec to bol zápal tak nám to musel trošku nadrezať...to bolo krikuuuuuuuu...až mne slzy vyšli pri tom plači Samkovom ☹ ale chvalabohu je to už OK

gina333
18. dec 2009

Ahojte baby 🙂 🙂

Vidim, ze uz vsetci mate Vianocny frmol a na konika zabudate. 😀 😀 Moj manzel akurat odcestoval do roboty, zase sme tu zostali same baby. 😒 Co uz, peniazky nam treba a tu roboty niet. Darceky mam nastastie vsetky pokupene este dnes mi treba daco kupit svokrovcom a bude to. Pondelok zaciname so svagrinkou vypekat, prvu varku uz mame za sebou ale to sme zbalili nasim muzom, aby aj v Rakusku mali na Vianoce kolaciky. Aj stromcek uz mame doma spraveny, aj sme sa pofotili.

Sophi stale otrasne spi, malo papa, je dooooost tvrdohlava, no uplny opak ako bola Natalka. 😵 😵 😵 Ale zatial sme zdravy takze vlastne vsetko je fajn. Dnes aj slniecko svieti, hned sa mi bude lepsie motat po meste.

Tak sa zatila drzkajte. 🙂 🙂 🙂

tictactoe
18. dec 2009

ahojte dievcence,

veru v tomto vianocnom zhone nikto asi nema cas sediet pri pc. u nas sa od zaciatku decembra chorobuje, takze sme ani von takmer neboli, uz mi z toho dnuka sibe. ale sme vsetci vyfasovali antibiotika, takze sa z toho hadam coskoro vylizeme.
regi, ako ste dopadli na tom rizikovom?

gina333
18. dec 2009

Zuzi dopadlo to fajn. Uz tam nastastie nemusime chodit, som rada, lebo mi to bolo len na obtiaz. 😉 😉 Vy ste s Domcom sami na Vianoce, alebo k vam pride Tatino? Drzkam vam palce aby ste boli cim skor zdravy.

Dnes som fajne vymrzla v meste, ale uz mam nastastie vsetko nakupene. 🙂 🙂

tictactoe
18. dec 2009

no to je fajn ze mate o starost menej. chidi mal prist teraz pred vianocami na poslednu chvilu ale som ho od toho odhovorila lebo mi ideme do londyna v januari, takze radsej ako kupovat predrazene letenky moze potom minut peniazky na domca 😉 a na moj slubovany steak o ktorom sa mi sniva od poslednej navstevy 😀 😀 😀

loss
22. dec 2009

lila dakujem
no ale aj vy krasne rastiete a nechcete vediet pohlavie?No ja by som to nevydrzala 😀

tictactoe
23. dec 2009

Dievcence, prajeme Vam aj Vasim rodinkam krasne prezite sviatky, vela radosti a pohody v kruhu najblizsich a drobcom vela darcekov! Stastne a vesele Vianoce!!!

gina333
23. dec 2009

Baby aj my Vam prajeme krasne sviatky, aj ked pocasie tomu nenasvedcuje, ze su Vianoce, prezite ich najlepsie ako viete. 🙂 🙂

loss
23. dec 2009

aj my sa pripajame a zelame krasne Vianoce 🙂 🙂 🙂

rencalm
23. dec 2009

Vsetkým bábatkám, malým aj tým vacsím huncútom, aj tým, ktoré este len cakajú v brusku 🙂 a aj vsetkým mamickám zeláme krásne Vianoce, plné lásky, pohody v kruhu blízkych, hojnosti a zdravia. A nech vsetkým detickám ziaria zajtra ocká pri rozbalovaní darcekov.... krásne sviatky.

ewusiklm
24. dec 2009

Maličký anjelik v okne stál a krásne Vianoce všetkým ľudom prial.Aby v novom roku zdravie,šťastie,lásku mali a stále sa na seba pekne usmievali...Šťastné a Veselé krásne Vianoce prajeme!!!!!!!!!!!

bambulka026
autor
26. dec 2009

Krasne sviatky a vsetko dobre v Novom roku Vam prajeme 🙂

lila794
27. dec 2009

Takisto sa pripajame k prianiam, hoci uz je po, ale do Noveho roka prajeme vsetko najsamlepsie, veeela zdravicka, stastia a rodinnej pohody!!!

vejinka
28. dec 2009

aj my sa pridavame stastny novy rok!! 😉

gina333
31. dec 2009

Dievcata prajem vsetkym krasny Novy rok aj ja, hlavne vela zdravia a stastia 😵 😵 😵 😵

ewusiklm
6. jan 2010

no toto babenky,kde sa túlate???každý deň tu nakúkam,či sa už konečne niektorá ozve a nič...hm....pekný večer 🙂

gina333
10. jan 2010

Ahojte baby, 🙂 🙂

zajtra idem so Sophi ku Krekacovej na vysetrenie. Ma totiz zrastene male pysky ☹ ☹ ☹ ☹ som z toho dost nervozna, uz som o tom kadeco precitala tak sa bojim. 😒 😒 😒 Len dufam, ze sa to bude dat ambulantne spravit, a nemusi ist na zakrok. Boze, chudatko moje vsetko zle sa na nas lepi. 😖 😖 😖 Drzte nam palce, zajtra napisem ako sme dopadli.

tictactoe
10. jan 2010

regi, drzim sophinke palce, tiez take speciality vychytate! daj vediet ako ste pochodili. domco pre zmenu zase schytal laryngitidu a to vo stvrtok letime do londyna 😒
dobre sa nam zacina tento rok... 🙄

gina333
11. jan 2010

Ahojte zienky 🙂 🙂

Joj, tak u dokiny sme dopadli uplne najsamlepsie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Povedala, ze tie pysteky ma iba zlepene, staci ked jej po kupkani trocha poroztahujem ked ju budem utierat a spravi sa to samo. Este mi vravela, ze oni po porode to velmi dokladne kontroluju babatkam - to som ani nevedela - takze keby to bolo zrastene zistilo by sa to hned vtedy. 😉 😉 😉 Takze som prestastna, ze je to ok. Este keby sa nam to spanie opravilo tak som najstastnejsi clovek na svete. 😵 😵 😵 😵

Zuzi Domcovi skore uzdravenie, a nie ze ti daco vopchaju do kufra na letisku. 😀 😀 😀

tictactoe
11. jan 2010

jaaaj regi, tak to som rada ze to bolo take bez problemove. rada by som ti poradila s tym spanim ale nic okrem drastickeho odmietnutia cickania ma nenapada.asi ocinkovi velmi chybate ked je uz na ceste domov, tak si ho uzite!
som inak zvedava kedy sa ta letiskova afera utrasie, lebo si zo mna pekne utahuju, urcite sa nevyhnem sprostym poznamkam od kamosov.

vejinka
14. jan 2010

ahojte baby..ma napadla taka vec..od nas s termionv idu baby na stretko take vikendove..lenze z celeho slovenska vybrali miesto okres nove zamky...ja odtial pochadzam cize to miesto poznam ale nie tak davno mi zomrela stara mama a uz len koli tomu by som ist nemohla spomienky su priliz silne..a navyse nemame auto a tak daleko s malym deckom sa ist neda na vlaku..

tak som rozmyslala nedali by sme si stretko pekne niekde na liptove?? bol by zaujem niekedy maj/jun? 😉

vejinka
14. jan 2010

zo spanim sa to asi zlepsi len ked prestanes kojit regi...inak nie ja este furt kojim ale asi s tym prasnem hned ako zostanem v druhom stave 😀

gina333
17. jan 2010

Ahojky baby 🙂

veji ja uz kojim iba ked ide spat, v noci vobec, ona vypije aj z flase, Vlastne to uz nie je ani kojenie, iba len ake cuckanie aj to len z jedneho prsnika. 😵 😵 Ale posledny tyzden sa budi 2-3x za noc, to sa da, a verim, ze sa to uz zlepsi, sice nas este cakaju bezsenne noci koli zubom. 😒 😒

No a stretko by som brala, dufam, ze to zbuchame, brala by som to velmi rada. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre