Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
3. okt 2008

My sme ju predali do Levic, super, iba doma zavadzala. No Davidkovi sa v sportaku paci - juj a ako. Aj vyspinka a ked sa zobudi, posadime sa a kuka a kuka.

putyna
3. okt 2008

tinus sa mi vidi ze nie iba doobedu asi od 9.

jastericka tepla bola na zaciatku obcas je tepla a obcas taka akurat ale studena nieje je to tam v poho heh deti sa uz potapaju takze sa aj napiju dosita dakedy heh a potom iba grgaju 🙂

karolka1
3. okt 2008

Ahojte maminky 🙂

moc sem toho nepospisem, zda sa mi ze ste pekne zohrate, ale citat citam, aspon sa dozvedam nove infosky 😅

Mari sa mi, ze som nieco zahliadla o cvieceni s detickami, Put, nespominala si? My sme sa toho plavania nakoniec vzdali, ale cicit by sme chodili velmi radi, hlavne ked na nas idu "mracha casy" a von sa neda chodit nadlho...

No a aby som nezabudla, zajtra od 9.-12.00 je burza jesenneho a zimneho detskeho oblecka na nabrezi, organizuje to MC ZOrnicka, este som tam nikdy nebola, ale kamosky chvalili, ak mate zaujem pridte kuk 😉

lila794
3. okt 2008

Karolka ahooooj, tak sa ozvi castejsie 😉
A cvicenie tusim tiez organizuje MO, tak je Put?

lila794
3. okt 2008

Babule, aj vasi drobci su dnes taki cudni, ci iba moj? Doobedu spal skoro 4hodiny, co sa vobec nestava, teraz samozrejme spat ani za nic a nervozny.....joooj, asi mi hlava praskne. Nie je to tym sprostym pocasim? Ja mam taky sprosty tlak, ze mam co robit 😝

zuzana24
3. okt 2008

ahojte maminy lilusnappodiv dnes mala bola zlata sama sa vyhrala s hrackami ani dnes moc neotravovala 😀 ale bola aj tak nemrdom ale boli sme sa dnes ockovat takze to asi z toho.

zuzi a to chodis dnu do lienky bo som dnes stretla gitku a mi vravela ze chodi s malou dnu do lienky za sa palti 150sk na tri mesiace?

jastericka
3. okt 2008

do akej Lienky Zuzi??? To je dáke detské centrum? Ale asi nie v LM či?

Karolka, prečo ste nechodili plávať ak sa smiem spýtať???

zrzuska
3. okt 2008

ahojte.

evi tak idete plavat? kedy zacinate? uz ste zdrave?

karolka ja by som isla ale drahy ide pomahat kamosovi a tak sa do mesta nedostanem 😖 nemam auto a jeho sluzobne si nemozem zobrat a busy..... no coment 😒

evka my mame v nedelu uz 7mes 😅 tiez sa mi nechce verit. ak mi kamoska zajtra stiahne fotky z mobilu tak sem hodim. mala mi chvilu stala 🙂 ale nechcem ju tak davat aby si nieco neurobila.

tinus
3. okt 2008

Ahojte dievčatá je tu ešte niekto chcem sa spýtať či ste niektorá neuvažovali ísť s rodinkou na víkendový pobyt ktorý sprostretkúva www.babylook.sk najbližšie organizujú v donovaloch na konco októbra a na konci novembra čo vi na to...

lila794
4. okt 2008

Zrzuska, Ameli je narodená 5. 3.? Lebo my ideme mat v nedelu pol roka. Sranda!!!

jastericka
4. okt 2008

ahojte, Luci, stále zvažujem to plavko, raz som presvedčená, že ideme a inokedy zas, že nie ... 😒 , keď ja som taká nerozhodná
Už sme zdravé, Martinku držali soplíky dosť dlho, ale už je OK.
Ani sa mi nechce veriť, že Ameli už ide mať 7 mesiačkov, to letí, strašne rýchlo 😉

zrzuska
4. okt 2008

lila hej tak je narodena. no sranda. tak ste presne o mesiac mladsi 😅

evi a kedy to plavko zacina. ja mam tiez stale pri sebe tu prihlasku ale nezaniesla som ju. aj tak kym sa ameli nevylieci to telicko tak by som nesla. dr jej predpisala teraz taku mast tak uz sa jej to konecne lepsi 🙂
ja ani neviem z coho to mala. mam podozrenie na olivovy olej. zevraj sa moze od 10mes a pritom sa pise vo vsetkych receptoch od 7mes 😠
ja som jej ho davala len dakedy lebo som vzdy na to zabudla a tak moze to mat z toho, lebo vzdy uz mala peknu pokozku, uz jej to mizlo a zrazu sa jej to znovu objavilo. takze si myslim, ze mozno ten olej. neviem uz fakt. lebo uz som toooooooolko jedal skusala vylucit. tiez slivku nemozeme a broskynu alebo marhulu. musime este vyskusat 😨 lebo to mala vtedy presnydavku aj taku aj taku a tak neviem z coho sa vyhadzala. 😒

jastericka
5. okt 2008

Luci: to je sranda s tým výsypom...a to mala na celom telíčku? Také ako koprivky ale vyrážočky? Martinke sa tiež občas objavia také ako koprivky, biela vyrážočka a okolo červený fliačik a má to na viacerých častiach tela, ale to som zistila, že vyslovene, keď niečo zjem, čo normálne nejedávam, ale to rýchlo zmizne.
Lucka na budúci víkend, t. j. 11.10. sobota ideme na Permon, ak nám do toho nič nepríde, o takej pol tretej by sme chceli vyraziť z domu, aby sme tam na tretiu boli. Nepridáte sa? Ide aj lenocka80 so synom Marekom, bolo by super 😉
Chcem to vyskúšať s malou v bazéne ešte pred tým kurzom, ak by plakala, tak by sme to ešte odhlásili....

lila794
5. okt 2008

Evi, ideme asi aj my s Davidkom. Este sa s Lenkou dohodnem, ok?

karolka1
5. okt 2008

Ahojte 🙂

Jastericka, si sa pytala, preco nechodime plavat.... no dovodov je viac, nebyvame priamo v LM, takze dochadzanie - nic moc, ale hlavne - moja Neli ma trosku problemy s pokozkou, ked ma la asi 3 mesiace bolo straaasne teplo a vtedy mala po ruckach a nozkach cervene flaky. Teraz ma tie flaky biele, akoby stracala pigment, no na dotyk je to drsne ako lisaje ☹ kozna nam tvrdi, ze treba len premastovat, no radsej s nou nechcem chodit do vody k detickam... A ona sa vlastne vody dost boji, aj na kupku v lete sa hrala v bazeniku na stojaka 😅

bambulka026
autor
6. okt 2008

Zuzi, hej chodime dnu, a naozaj je to 150sk na 3 mesiace.
Deticky su rozdelene do 2 skupin, starsie chodia v pondelok a my vo stvrtok.
Neucia sa tam, len sa pohraju a ideme domov.
Byva to od 9.00 do 12.00, no mozes prist ako ti vyhovuje. 🙂

Ameli blahozelame k 7 masiacikom,a davidkovi k 6, ako to bezi ... 🙂

My sme boli so susedou dohodnute na vikend na Permon, len Matko zacal soplikovat a pokaslievat.
Skoda, pridali by sme sa k Vam... 😖

putyna
6. okt 2008

karolka je to v lm pri kozli kukni si www.szuslh.sk pre chodiace deti je vo stvrtok o 14:00 do 14:45 plati sa 50sk a nemusis chodit na kazdu hodinu je tam fajn aspon mne sa tam pacilo

putyna
6. okt 2008

tinus no aj my tu tak plavame hehe

jastericka
6. okt 2008

karolka: júúj, tak to je nepríjemné s tou kožou....keď bolo tak teplo, tak aj Martinke sa na pliecku a na predlaktí objavila taká suchá koža, sa jej to lúpalo. Doktorka nám poradila natrieť jej to obyčajnou modrou indulónou a odvtedy nemáme žiadne problémy a doteraz ju tou indulónou po kúpaní natieram, super vec.

lila: tak super, teším sa, dúfam, že nám to nič neprekazí 🙂

Lucka: aj ja sa pridávam ku gratulácii k 7 mesiačikom 🙂

zuzana24
6. okt 2008

takze luci aspon vids ako rychlo ti to ubieha gratulujeme aj my so saskou 😉

evi je to v LH ta lienka tam sa chodia deticky hrat.

zuzi ja sa ti ozvem asi by sme sa pridali.

karolka1
6. okt 2008

Put, dakujem 😉 no pozeram, ze je to cvicenie momentalne pozastavene 😒 skoda, vyzera to byt dobreeee 😵

Jastericka, modra indulona je fajn, no nam zabrala len nachvilu... Ale veeela mamiciek si ju chvali. Ja stale dufam, ze ze toho vyrastieme 😎

zrzuska
6. okt 2008

ahojte.

dakujeme 😅

evka uvidime. neviem co ma v plane drahy ale opytam sa ho 🙂 aj by som sla 🙂 aspon by bola sranda. hehe
ameli to ma take ze nie vyrazky. ma len cervene bodky, fliaciky. vyzera to ako koprivka ale nie su to vyrazky. a tiez ma take lisaje akoby. ale uz to skoro nema ako jej dala dr kremik. 🙂

loss
7. okt 2008

ajjojte
dlho som tu nebola nejak som dostala depku 😔
mala sa naucila plut a tak pluje kade chodime vlastne nosime sa najnovsie si zmyslela ze uz ani sediet nie ale nosit sa na rukach 😕 hrozne

jastericka
7. okt 2008

Táni: napísala som Ti aj na snažilky, ale zabudla som ohľadom toho plačkania...Poznám to, tiež to máme doma, v kočíku ani za svet, nie sú veru príjemné tie pohľady, dakedy mám pocit, že až škodoradostné, že haha, tej to dieťa riadne ziape...Táni, my už vonku ani inak nechodíme len v Manduce alebo na rukách, zvykla som si na to. Horšie je, že Tinka má u 8,5 kg a to je čo nosiť 😒
To s tým pľuvaním 😀 😀 😀 , som si ju predstavila a ma to rozosmialo, musí byť zlatučká 😀 😀

karolka: nestraš, dúfam, že sa nám to nevráti ☹

Lucka: veru by bola sranda, keby ste išli, len aby sa nám podarilo zosúladiť časy,keď každej nám deťúrence inak spinkajú

Táni: nepridáš sa? chceme ísť v sobotu /túto/ na Permon sa kúpať s drobcami, predpokladaný čas 15hod

Zuzi: hej, veď som si aj myslela, že to je v LH, lebo tu som o tom nepočula, ako sa máte so Sašenkou??? A ako tatino, ešte je doma?

lila794
7. okt 2008

Ahojte babule. Som volaka hotova. Davidko nam dava zabrat. Vcera sme boli v poradni, tak uz mame 9900g, zdravi sme ako repy - tuk-tuk!! Dr. hovorila, ze uz sa jej Dado nezda taky tucnucky, ze sa uz vytiahol 😀 Ale ja uz mam dost, to dieta je ako zive striebro - stale sa driape na nozicky, ked je na rukach a skacka. A uz aj trochu preplazi. Ja neviem ako to zvladate, ked vam uz bezkaju deticky. Ale asi ste nemali take tazke,co? Iba Matko je riadna vaha ako my, vsak, Bambu? No, Evi, aj vas to caka.

Pocujte, zacali sme s mrkvickou - vcera ju vygrckal a dnes zvladol iba 3 male lyzicky. Ale fajne sa z nej vykakal. Zaciatky byvaju taketo?

Evi, tesim sa, ze sa Davidko s Matkou konecne zoznamia 😀 napisala som do Plavania...

zuzana24
7. okt 2008

no tani citali som na snazilkach co sa ti stalo je stastie ze ste ok a na to co ti povedal tono sa naozaj vykasli mas nelku a ta ti robi radost tak zabudnes na vsetko zle.a mala nema tvrde dasienka?ak ma tak sa jej uz tlacia zubky a coskoro budes vidiet kup si calgel je to na zubky a nam to velmi pomohlo bo aj mne mala bola plana a slnila o 106 ale mala tvrde dasienka a po zubkoch ani chyru a o dva dni na to uz sa jej tlacil zubok.nam sa teraz tlacia stolicky tak tiez mame veselo 😒

evi my sa mame fajn ocino nam uz odisiel uz dve tyzdne sme same ale pripada mi ako keby uz nebol doma pol roka ☹

loss
7. okt 2008

zuzlik dakujeme ved sa ohlaste co tak tento stvrtok?
jasterky ja som v sobotu o 15h este v skole mam ju az do 16h takze domov pridem okolo 17h najskor si musim ist po malu 😔

bambulka026
autor
7. okt 2008

Lila, mas co nosit.
Mato je teraz chory a tiez sa varujeme, uz 4 dni neustaleho nosenia na rukach.
Chrbat mam v prd... 😖 ,najhorsie ze nechce ani k muzovi na ruky... ☹
Musime dako vydrzat.

Zuzi, pridaj sa...
Prid vo stvrtok a ona ti da prihlasku priamo tam, nemusis sa vopred nahlasovat.
Len jej zober nieco papat, papucky a cajik.
Budes vidiet ci sa ti tam paci a podla toho sa rozhodnes. 🙂

zuzana24
7. okt 2008

tani stvrtok mi moc nevyhovuje jedine ak by sme doobedu prisli vyhovovalo by ti to?

zuzi ozvem sa ti ak by som sla tak buduci tyzden az.a dnes ste boli v poradni?

karolka1
7. okt 2008

Ahojte 🙂

Zrzuska - a aku masticku vam doktorenka dala na tie lisaje? Poinspirujeme sa, co dobre premastuje...

Jastericka - neboooj, vy ste urcite iny pripad, ako som pisala, veeela detickom idulona super zabera, no my spe špééééci 😨 a hlavne, Martinka je este malicka, jej pokozka si stale zvyka na svet 😉

Lila, no tak to mate peknu vahu, to my sme 10 kg prekrocili len nedavno 😅 no veru mas co nosit, ale neboj, kazdu chvilku sa priberanie spomali a ani sa nenazdas a budes za malym behat ako srnka 😵 zlate dobre casy lozenia...

Babmbulka - tak sme dve s chrbtom v prd... 😖 a tiez ani k tatovi na ruky, jeden a pol rocna slecna je vyslovene mamin privesok, ani na wc-ko bez nej 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre