Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
24. feb 2009

Dobre ranko 😉
Porubenka, Zuzka ma pravdu, ono to je zo zaciatku s niektorymi detickami tazke. Niektore hned otvoria pusinku a pekne papkaju. Napriklad ten nas neotvoril pusu do 9.mesiaca. A to sme mu skusali kadeco. Najhorsie bolo, ked do mna niektori skakali, ze to musi uz jest aj ine ako mlieko, ze to mu nestaci a pod. Dr. ma vsak uistila, ze mu to staci, ved ma skoro 12kg 😀 on nam ani do tanierov nepozeral, jedlo ho vobec neiritovalo. Iba raz tak cudne na nas pozeral, ked sme jedli a skusili sme a take usta zacal otvarat ako svet 😀

paskova
24. feb 2009

Dobre rano, my mame za sebou dalsiu otrasnu noc, Sophi papala kazde dve hodiny, rano som vstala ako mechom udreta. ☹ Aj velmi nekludne spi, vrti sa. A taaaak som dufal,ze ako bude rast bede to lepsie a my ideme k horsiemu. 😝 😝

zuzana24
24. feb 2009

ahojte mamule tak usg mame za sebou,vsetko je v poriadku zatial,len mali problem zachytit plod ze je velmi maly este.no dufam ze to nebude taky obor ako saska 😀

regi neboj to sa spravi s tym spinkanim aj deti maju svoje dni ci noci 😉

zrepka
24. feb 2009

Zuzi to je super !!hadam sa ti trosku ulavilo! len tak dalej nech krasne rastie ani sa nenazdas a budes sa zase gulkat s velkym bruskom.

baby ktore mate chlapcov aj vy ste niekedy mali taky problem ze sa preckaval cez plienky?Uz som vyskusala pampersky lidlovky tesco aj hypernova ale odkedy zacal maly spavat na boku skoro vzdy sa mi v noci precika aj ked plienka je skoro prazdna.Uz som zufala!! 😠

lila794
24. feb 2009

aj nam to robil, ale akosi sa to zlepsilo. Pouzivame pampersy, huggies, aj lidlovky.

zrepka
24. feb 2009

Huggiesky mi precikaval este ako uplne malicky odvtedy ich nekupujem. Este som rozmyslala ze vyskusam tie pampersky pre chlapcov. Su sice poriadne drahe ale budem davat len na noc.Musim ich niekde pohladat myslim ze som ich v hypernove videla.Ale mozno ze to vobec nie je plienkami...

porubenka
24. feb 2009

Zrepka, Lila, dakujem za rady ste zlate. Dnes sme boli v poradni, tak aj Dr. odobrila ze mozme zacat s mrkvickou, zemiacik... a tak postupne. Musime byt opatrni a mam ho sledovat, kvoli tomu ekzemu, co mame a este k tomu manzel je alergik - na pele trav, ale ze to ma suvis. Zacneme cez vikend, dam vediet aky ma mrkvicka uspech 😎

Lila: mas moj velky obdiv, ze si dokazala kojit svojho Davidka a este si popri tom aj odstrekavala a davala mliecko inym detickam. Kedze ja sama som odstrekavala, viem ake to je. Moja poklona.

Zrepka: aj ten moj mi precikava plienky. Ja ho kojim vacsinou poleziacky, cize on lezi na boku, a niekedy aj par dni nic, a inokedy ho preobliekam aj 3x do dna co sa precika. Pouzivame huggiesky alebo pampersky. Na moje prekvapenie, my to robi menej pri huggieskach.

mirica23
24. feb 2009

čaute maminy,
tak my sme mali dnes zase nočnú žúrku, Riško vystrájal od 1,30 do 3,00 tak sme zase dokopy nič nespali. Už ma ide vychytiť z toho... Aj vám toto niekedy detváky robia? A ozaj, detičky spia pri vás v posteli alebo vo svojich postielkach? Lebo mne malý pekne zaspí v postielke a ked sa zobudí beriem ho k sebe do postele. Do teraz aj v noci papal, ale posledné dva týždne si už zo mňa robí cumel, vôbec nepapá len cumle... no, musím dačo vymyslieť, aby spal vo svojej postielke a tým pádom ma nebude cumlať..Ale bude to asi ťažké, asi sa pár nocí nevyspím...
Ináč baby, ked sa vám dieťatko ešte samé nevie posadiť, tak ho nedávajte na silu do sedu, lebo naozaj sa môže poškodiť chrbtica. Nám sa riško posadil v 8. mesiaci a v pohode sme to zvládli. Takže už sa chystám aj kupovať jedaciu stoličku, ked už teraz pekne sedí. A zatiaľ sa len plazíme, ešte neštvornožkujeme. Asi sa mu šmýka na parketách...tak som zvedavá kedy začne.

paskova
24. feb 2009

Ahojte babenky 🙂 tak my sme u dokiny pochodili celkom fajn. Vsetko sa jej pozdavalo, len mi vravela, ze Vigantoil mam davat az 3 kvapky, lebo ma makku hlavicku. Po kolko davate vy? Lebo Gabrysova mi kazala len po jednej kvapke, doktorka mi teraz vravela, ze po 2. 😒 Ze by sa jej este mala zobrat krv na anemiu, ci ma dostatok zeleza. Zajtra idem do poradne tak sa opytam dokiny. Nechcem aby jej zajtra brala krv, lebo sa bude ockovat a tak by 2x plackala. 😉 Stretla som tam aj Zuzku s Dominickom, chudatko natrapili sa na tom ocnom. ☹

Zuzi fajn, ze ti USG dopadlo dobre. 🙂

lila794
24. feb 2009

No, na tom ocnom to nie je sranda 😝

Regi, zvlastne, lebo nam kazala Gabrysova hned od zaciatku davat po dve kvapky Vigantolu.

lila794
24. feb 2009

Juj, zabudla som - aj nam maly spava s nami. Ja som nemala nervy, ked mal koliky a chytalo ho to v noci k nemu furt vstavat. Potom, papal kazde 2 hodiny, tak sa mi nechcelo, teda ani som nevladala po cisarskom, bolela ma rana. Tak si zvykol a postielka je pre neho strasidelna.

paskova
24. feb 2009

lila ja som to asi poplietla a davala len po jednej kvapke ☹ ☹ Dufam, ze to nic zle neprivodi, ved teraz zacnem davat az 3. No som ja ale truba. 😠 😠

porubenka
24. feb 2009

Paskova - my sme davali od narodenia po 2 kvapky Vigantolu, tiez nam v rizikovej poradni povedali ze ma makku hlavicku a kazali zvysit na 2razy denne po 2 kvapky, takze 4. No ani to nam nepomahalo, a tak nam nasa DR. dala taky jednorazovy vytamin D.
My sme chudokrvny, a tiez sme boli dnes rano v poradni. A brali nam krvicku z hlavicky, a aj nas ockovali. Velmi som sa toho bala - oboje naraz. Ale maly bol statocny a zvladol to pekne. Drzim palce.
No a dnes nam povedali ze hlavicku uz nema makku, a znova sa vraciame na stary rezim - 2 kvapky Vigantolu.

vejinka
24. feb 2009

ahojte zienky my sme boli v poradni vcera maly ma 8,25 kila a cez 70cm uz je velky chlap..ved koniec koncov ak xcete kuknite fotecky 🙂

paskova
24. feb 2009

porubenka aj nam vravela dokina, ze na odber treba koli chudokrvnosti. My ideme iba na druhe ockovanie, vlastne na prve do nozicky preto nechcem odber naraz, uvidim ako zo zvladne.

vejinka
24. feb 2009

ozaj kocky od soboty prikrmujem..mrkva prvy den nemala uspech ale kazdym dnom je to lepsie..a dnes sme pridali aj zemiacik a pekne popapal 🙂

tictactoe
24. feb 2009

😢 😢 😢 no to bol zaberak na tom ocnom... a to na buduci tyzden mame ist znova. doktorka dokonca povedala ze tie kanaliky nema priechodne a ze im to moc neslo, takze ak to nespravia na buduce tak budu musiet zvolit inu liecbu, neviem a ani si nechcem predstavit co tym myslela ☹ este mi ho len zobrali dnu a ja som mala uz slzy v ociach, chuda cely spoteny bol ked mi ho vratili, uplne mokre vlasky a chrbat... ja viem ze su deticky co su na tom ovela horsie ale to mi darmo bude niekto vysvetlovat ked som ho pocula kricat.
regi, nam tiez dala doktorka jednorazovo ten vitamin d v kapsuli, asi preto ze mame so zuzkou (porubenkou) rovnaku doktorku 🙂 no a ta vasa princezna, no smejo je to!
lili, a to kojenie do 8mich mesiacov, ty kokso! klobuk dolu!!! a davidko je riadny chlap to mas pravdu, tak mu isto v mliecku nic nechybalo!

porubenka
24. feb 2009

Paskova - ked ma babo makku hlavicku, tak hrozi, ze ju bude mat taku zlezanu, splostenu.
My bereme zelezo uz 3 mesiace, a teraz nam opat skontroluju krvicku, ci sa ta anemia zlepsila, lebo my sme boli na tom tak zle ze nam hrozilo ze skoncime kvoli tomu v nemocnici. Sophinka je este mala, nas krtko ma aha raz tolko, tak uz mu to robili naraz. A veru mate prve ockovanie, tak aka bude reakcia. Ale neboj vsetko bude dobre.

Zuzi - velmi som na vas myslela s Domcom. boooooze muselo to byt hrozne. A o tyzden znova ??? Ach jaj. ☹

Vejinka - Erik je uz naozaj velky chlap 🙂 . Jeeeej super, ze mu zeleninka zachutila. No uvidime ako to bude u nas.

lila794
24. feb 2009

Zuzi, uplne s tebou sucitim, tiez sme si tym presli, je tam strasne teplo a maly bol tiez vzdy cely spoteny a nepotesim ta - naucil sa tam straaaaaasne tuho plakat. Nam to tiez vraveli, ze nas poslu do Martina, ci Bystrice a tam nam to budu liecit - ale nakoniec sa im to po troske podarilo spriechodnit - cely mesiac kazdy druhy den mu to takto sondovali. Neboj, ono sa to spravi!!!! Vzdy som sa vonku modlila, nech sa to uz podari a ked som tam po zakroku vosla a vzdy mi povedali, ze este to nie je priechodne az mi bolo do placu, uz som to normalne vzdavala....! To je vysledok toho, ze sa to zanedba, kym su deticky este uplne malicke. Aha, Sophi to stacilo raz preplachnut.

Regi, neboj, zvladnete to!

Veji, uz som sa chcela pytat, ci o tebe nieco nevedia, dlho si tu nebola! Tak, Erik je chlap, ide v Davidkovych slapajach. Ten mal v 5mes o pol kila viac, nechcem ta strasit, ale budes mat riadny zaberak!!! 😀

Zuzi, rada som sa s tebou a Matkom zoznamila. Vonku sme vydrzali iba chvilu, lebo uz zacal vrieskat a vypinat sa. Nechcelo sa mi ho na rukach nosit - teda, ani by som nevladala.

zrepka
24. feb 2009

boze baby to je fakt hruuuza s tym sondovanim.My sme mali jedno ocko tiez zapalene aj nam robili preplach ale to mal Matko necele dva tyzdne.Tiez reval ako lev ale potom sme mali pokoj.A ja som sa cudovala preco ho tam poslali takeho malickeho ale dnes ked vas pocujem som rada ze sa to riesilo tak skoro.

Zuzi Tictactoe drzim palce nech sa to cim skor podari.

Lila aj ja som rada ze som vas stretla Davidko je uzasny ma presne taske sibalske hviezdicky v ociach ako ten nas betar pockaj ked budu starsi to bude dvojka!!! 😀 tesim sa ked sa zase stretneme. Si predstav ze to nase zlatko spalo az do teraz.Supla som ho na balkon a on cely spokojny 😵 😅

paskova
24. feb 2009

Zuzka to mi je luto s Dominickom. 😒 Akurat som mame referovala aky je krasnucky, taky okaty anjelik. Dufam, ze to nebude nic zle, a nabuduce sa to ocko podari vyliecit.

Hadam s tym Vigantoilom to bude v poriadku. Praveze mala ma taku krasnu gulatu hlavku 🙂 🙂 , no dufam, ze ma dokina zajtra nesprdene, ze som to domrvila. 😖 😖

loss
24. feb 2009

jej vejinka to ste ozaJ velikansky super a pozrela som fotky ste krasnucky 😵

lila794
24. feb 2009

Put, Bambu ako sa mate? Dlho ste sa neozvali ☹

Ozaj a neviete, co je s Klinko?

Zuzi a co by si chcela? A Sasenka, braceka ci sestricku? 😉

vejinka
24. feb 2009

veru zienky zanedbavam vas...teraz riesime na septembrovkach taku velku akciu ze vraj stretko..som zvedava ci z toho nieco bude jedna sa o cely vikend..takze len tam som

inak mame sa dobre ozaj ked sa bavite o tych ockach ani neviete aka som rada ze nam sa to ocko samo upravilo tym ze som mu tam kapla par kvapiek mojho mlieka..ale to bol malinky..ak si pamatate tiez sme mali ist na preplach celi vikend som sa modlila aby sme nemuseli ist...a ozaj sme nemuseli 😉

obdivujem kocky ktore si tym presli..musi to byt hrozne ved mne sdrce pukalo ked mi erika ockovali ...to bol reev a ja za dverami trpla..no des

teraz sa snazime zaspavat podla tej knizky..niekedy sa nam to dari inokedy zasa nie...kazdy den je iny...no ked vyjdeme zo stereotipu tak sme v haji..ako zo spanim tak s disciplinou 😅 mno a ked ho kojim tak ho vsetko ine zaujima len nie cicka..vrti sa kruti sa a samozrejme ze cicka v ustach...sto krat som mu vravela ze am to boli...ale vzdy ked skriknem auuu tak sa kukne a zacne sa smiat..juj len aby nebol po mne..lebo to este k tomu prida vyplazovanie jazyka a plutie...dufam ze vam onedlho nenapisem ze to zacal robit..lebo ma z neho klepne 😅

zuzi ty kokso ale to leti..sak len teraz si bola v 8tt 😵

berkyca
24. feb 2009

zuzi 25 si tu?

berkyca
24. feb 2009

ci 24

alinka189
25. feb 2009

Regi, aj mne minule povedali, že má mäkšiu hlavičku, tiež zvýšili vigantol na 3 kv.denne. a takisto mu brali odber z hlavičky na krvný obraz a železo. vyšlo mu dobre, len vraj má menej červených krviniek ako by mal, tak dávame vitamin B6- pyridoxin tbl. štvrťku denne a za mesiac mu bude brať kontrolný odber, či sa to polepšilo.
a to Sophinka má už 3 mesiace??? 😲 😲 😲 boooože, ale to letíííí 🙂

jastericka
25. feb 2009

tictac: ☹ chúďa Domčo, ale bude to dobré, ako písala lila, nebojkaj 🙂

Žienky, nám idú 3 zuby naraz, tak je Maťka usoplená.... horné dva už vykukli a teraz sa jej prerezáva vľavo dolu dvojka to je myslím , inak sme OK

Konečne sa vonku oteplilo, ten náš piknik sa blíži 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jastericka
25. feb 2009

hej a ešte som chcela....žienky, keď ste doma samé a nemusíte variť pre manželíkov, čo si tak varíte pre seba na obedy???? Dajte dáke inšpirácie.....ja jem stále dookola to isté, nebaví ma pre seba variť dáke komplikované veci.
Väčšinou si uvarím polievku dáku a to mi stačí, buď zeleninovú alebo dáku rarcovú alebo si zemiaky upečiem alebo špagety.....Čo vy??? 🙂 😉

vejinka
25. feb 2009

co tak cestoviny so syrokremom? alebo francuzke zemiaky na tri dni 😀 alebo kuracie sote s ryzou..tiez tak aspom na dva dni...alebo cestoviny s vajickom..alebo zapekanku 😀 alebo rybie prsty so zemiakovou kasou..alebo zemlovku..alebo si objednaj pizzu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre