Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
29. okt 2009

Ahoj Regi, fakt sa vobec neboj, nic to nie je. Urcite ti spravia oba znamienka naraz, za 15 minut budes vonku a na druhy den uz ani nebudes vediet, ze ti nieco robili. Ani bolest po zakroku nie je vobec velka, len to trosko mozno bude tahat, no a tie jazvy.... ak ti na tom tolko zalezalo, mozno si mala ozaj pouvazovat o plastike, tam to vraj robia pekne, ale ono ti za par rokov ta jazvicka zosvetlie, neboj sa.

paskova
29. okt 2009

Ale Renci, ved ja uz nemam 20 a vydata som tiez, mojmu muzovi sa pacim stale - aspon to vravi on - takze ten plasticky chirurg nehrozi. 😀 😀 I ked pri Sophinke som zostarla o 10 rokov, dava mi riadne zabrat, v januari mam okruhlich ...dsat a muzovi som vravela, ze diamanty nechcem ale s tvar by som si chcela dat trocha vylepsit. Uvidim ci bude suhlasit, alebo ma zase vyhlasi za najkrajsiu, len aby platit nemusel. 😵 😵 😵

paskova
2. nov 2009

Ahoj baby 🙂

Kde ste vsetky? Ja som smutna, lebo mi Natalka isla do skoly prirodya zostala som tu s krpcom sama. Este nikdy nebola bezomna nikde, uz teraz mi chyba a neviem si predstavit co si tu sama pocnem so Sophi. 😒 Sice budem mat na nu viac casu, ale s Nati sa aspon porozpravam, zasmejem a tak. Ale tak sa moja tesila, ze ide, dufam, ze jej tam bude fajn. 😉 😉 Sophi soplikuje, zle sa jej dycha a uz ked sa k nej priblizim s odsavackou uz reve. Len aby sa jej to nezhorsilo.

Tak sa ozvite ako sa mate a drzkajte sa. Uzite si slniecka!!!! 😵 😵 😵 😵

waitinka7
4. nov 2009

Dievčatá,
nepapá niektoré z Vašich drobcov mliečko Bebu? Lebo my sme prešli na kravské mlieko a ostala mi doma ešte nová neotvorená krabica Beby 800 g. Do lekárne mi ju už nevezmú naspäť, tak by som ju chcela ponúknuť na predaj niektorej, samozrejme lacnejšie, aj by som Vám ju doniesla.

paskova
4. nov 2009

My pijeme Bebu,ale mam nakupene aj do zasoby teraz je v lekarnach na nu dobra cena. A od roka chcem prejst na kravske mlieko, dufam, ze mi ju vypije. 😉

vejinka
5. nov 2009

ahojte..tak my vsetko po starom tato je stale chory dnes to chytilo aj mna...aspom ze maly sa drzi 😅

vejinka
6. nov 2009

baby aky mate nazor na ockovania??

paskova
6. nov 2009

Ake ockovanie mas na mysli? Ja som malu dala ockovat okrem tych povinnych iba proti rotavirusom. O inych ani neuvazujem.

janka900
6. nov 2009

Ahojte aj ja som malu dala ockovat len proti pneumokokom a rotavirusom. Paškova mohla by som sa spytat kolko si platila za rotavirusy, lebo ja som za to zaplatila 6000 Sk ☹ ☹ ☹

paskova
6. nov 2009

Janka veru aj som asi zacvakala tolko, moc si to nepamatam, ale viem, ze to bolo dost. My sme uz pneumo mali vlastne povinne.

janka900
6. nov 2009

No tak my nie ja som za to platila ale len nejakych 3 x po 90 Sk, tak to az nebolo take strasne

lenocka80
7. nov 2009

Ahojky, zienky nepouzivate nahodou niektora čelový teplomer? Ak ano, ste spokojne s nim? Zvazujem to kupit a hladam za a proti 🙂

vejinka
8. nov 2009

ahojte no ten celovy teplomer mera len pribliznu teplotu odchylka az o stupen! cize priklad ak ma v skutocnosti 39 a namera ti 38 tak je to podla mna dobry rozdiel..a to iste sa moze stat aj naopak ze namera 40 a ja by som vtedy vyskocila z koze. takze ja by som ho urcite nekupila a kupila by digital 😉 este mrknem po nete a hodim sem nejake infosky ak najdem

vejinka
8. nov 2009

a dalsia vec co sa mi nepaci..ale mozno je to len dobre ze sa da merat v spanku a ak dieta v spanku ma horucko zacne hlasno pipat co ho samozrejme zobudi...ale asi aj tak by si ho musela zobudit a odmerat horucku 😅 no v kazdom pripade nieje to lacne a podla mna je to dalsi vyrobok na tahanie penazi doeraz neboli celove a zilo sa...a teraz je kadeco a mamicky si myslia ze to musia mat ze je nevyhnutne...tymto vsak nexcem na nikoho utocit ani nic take..pisem len svo nazor na drahe a podla mna zbytocne produkty 😉

vejinka
8. nov 2009

inak myslela som ockovanie oroti kiahnam..idem dat maelho zaockovat a potrebovala som nejako podporit kedze vsetky na septebrovkach su proti ockovaniam navyse co nieje povinne..a ze maju v okoli velmi skarede pripady kedy sa to skoncilo zle...naopak ja mam segru ktorej obe deti mali po sebe kiahne chlapec to znasal v pohdoe a dievcatko malo sice pupencov menej ale vsade a odvtedy ma problemi zo zdurenymi limfatickymi uzlinami..a ze keby vtedy mala moznost ockovat ...ockovala by hned..takze som volala doktorke a ona mi povedala ze pozna rizika ockovania ale ze aj ona sama dala jedno svoje dieta zaockovat na kiahne..ze druhe dostalo a ze druhe radsej dala. a nelutuje a urobila by to znova..na zaklade tychto dvoch pripadov som sa rozhodla ho podrobit ockovaniu proti kiahnam.. 😔

vejinka
8. nov 2009

no nasla som ze mera presne...tak asi som si to zmylila s inym tipom teplomeru pise ze: Dle výsledků klinických testů je naměřená teplota tímto teploměrem stejná jako při orálním měření. ale tusim oralnim spusobem je ustami..a ustami sa neda merat presne takze je to na zvasena kazdeho jedinca comu bude verit 😅

vejinka
8. nov 2009

lenocka a teraz citam v diskusii ze sa to oplati kupovat miminkam cize novorodencom ..ale my uz mame dost velke deti.. 😉 ale tak ked to chces kupit tak kup...pre nas je to drahe a muz by to nedovolil kupit a moj svokor a svokra by mali sto pripomienok preco do ucha nie...takze ja zostavam s digitalom

vejinka
8. nov 2009

leni ak mas cas mrkni sem tu mas pre a proti: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

rencalm
8. nov 2009

Ahojte maminky, dlhsie som tu nebola, volaki sme rozbehani, nic nestiham. Ale uz som si vas precitala, takze mozem sem niecim prispiet.
Leni s tym teplomerom nemam skusenosti, ale volako tomu podvedome neverim, digitalny sa mi zda lepsi. Ale treba si pokukat aj tie stranky co sem dala Vejinka, urcite je tam vela faktov, na zaklade ktorych sa mozno lahsie rozhodnes.
Veji moj nazor na ockovanie poznas, minule som to tu nedavala, lebo uz som nechcela, aby to vyznelo, ze sa snazim niekoho silou mocou presvedcit, ale ked sa zasa pytas na nazor, skus si pozriet aj tuto stranku, je to zasa z ineho brehu, asi tam nenajdes to co chces pocut, ale aspon si to pozri.
http://www.rizikaockovania.sk/udalosti.html
Regi ako Natalka? Uz je naspat z vyletu? A ako sa mala? A co Sophi, uz ti spava trochu lepsie?
Inak dufam, ze toto strasne pocasiu uz coskoro skonci, lebo ma normalne chystaju jesenne depky 😖 Tak sa majte zatial krasne a hlavne nech ste vsetci mali aj velki zdravi 😀

paskova
8. nov 2009

Leni tn celovy teplomer som aj ja mala pri Natalke, a bola som s tym spokojna. Ono to nemera presne teplotu, ale aj ked dieta spi prilozis si na celo a mas prehlad ci ta teplota je tam.

Reni Natalka moja je uz doma. Pacilo sa jej tam velmi, aj pocasie im vyslo takze som rada aj ja. Uz viem , ze v lete by mohla ist aj do taboru, nic tam nezabudla, ani nic navyse nepriniesla domov. 😉 😉 Sophi sa budi 4x za noc, predsa je to lepsie ako predtym uz kojim len ked ide spat a nadranom. Inac pije v poho z flasky. Muz pride 14-ho a to uz ju chcem odstavit nadobro. Teraz mala aj sopliky, no to bol des kym som jej vytihala, ale hlavne , ze sa jej to nezhorsilo. Vcera som bola v Draciku pokukat hracky na narodky aj na Vianoce no maju tam vsetko mozne. Ja mam karticku takze aspon to budem mat so zlavou, lebo som tam vyhliadla kopu veci pre Sophi. Nati uz hracky nechce, ale zato chce kopu inych drahsich veci. No hold, mam doma skoropubertacku. 😀 😀

lenocka80
8. nov 2009

Babky diky za odpovede. Ja som tiez citala nejake diskusie ohladom teplomerov, ale nasla som len z roku 2007 a to sa mi uz nezda vierohodne, nakolko elektronika stale nepreduje. Ja som to chcela hlavne kvoli tomu meraniu teploty, ked maly spi. Mam tiez digital, tu rychlobezku, meriame v konecniku. Som s nim spokojna, len Marek je prave uz dost velky na meranie v knecniku sa mi zda, lebo je to uz problem udrzat ho v klude 😝 A zasa merat pod pazuchov by sa mi urcite nepodarilo 🙂 Preto som zacala zvazovat ten celovy. Asi dva tyzdne dozadu mal teploty zrazu zo dna na den vysoke 39 a trvalo to cely den, len sme zrazali teplotu sprchou, cipky moc nezaberali...a vtedy ma napadlo, ze by bolo dobre tu teplotu merat aj pocas spanku, lebo vlastne len cely den pospaval chuda...ale nastastie druhy den bol ok, teplota zrazu v normale a uz sa nezvysila. A ja co som nasla ten teplomer tak pisu odchylku merania 0,1°C, to sa mi nezda az tak zle. Ale chcela som pocut vase nazory, ak mate skusenost. Moja mama pracuje v nemocnici /inak Veji pozna ta moja mama, vraj si pracovala v bufete? ak si dobre spominam 😀/ a tiez mi hovorila, ze pouzivaju pri pacientoch tento teplomer a nemeria dobre...ale neviem aky maju rok vyroby, tak az tak neprikladam tomu dolezitost.

A co sa tyka ockovania na kiahne. Ja som maleho dala zaockovat. Tiez mi dr. povedala, ze aj ona dala svoje dieta, povedala mi to tak, ze ona to hlavne kvoli tomu dala, ze by s jej malym nemal kto ostat doma v pripade choroby, ak ked nemusi ochoriet, tak preco nedat zaockovat. A zasa poznam ludi v okoli, ktorym po kiahnach ostali jazvy, takze asi by som si vycitala, keby mojmu malemu nieco take ostalo.

vejinka
9. nov 2009

lenocka..jasne ze poznam tvoju maminu spolu debatime a dost casto ked ide do kaufiku a ja idem s malym von 😉 pozdrav ju zlata zena. 😉

lenocka80
9. nov 2009

Jasne pozdravim 🙂 mama sa potesi 😉

vejinka
11. nov 2009

dobry evcer dnes som sa dala ostrihat..🙂 a prcham spat 😉

putyna
12. nov 2009

caute baby chcela by som sa spytat ze kde ste si kupovali nabytok do bytu lebo mam si problem kupit daky pekny

vejinka
13. nov 2009

putyna vrele odporucam v centrume..oproti tranosciovy najprv tam chod len tak po katalogy ako my..a doma v klude si nieco vyber my sme odtial brali sedaciu supravu skrinku do chodby teda predsien a dve komody a maximalna spokojnost a cena za vsetko aj z dopravou 830Eur 😉

lenocka80
13. nov 2009

Put v Jysku kolekcia Liva, uuuuplne pervektne prevedenie...a inak Ikea 😉

putyna
14. nov 2009

dakujem babenky a ako sa inac mate mi sme boli dnes v polsku kupit vianocny stomcek a tak popozerat si predstavte co u nas kupite 2m strom za 3000sk a v merkuri za 1500sk tak mi sme v pl dali 500sk za 220m.

paskova
19. nov 2009

Ahojte babenky 🙂

put my sme obyvacku, sedacku aj spalnu kupovali v Decodome. Mne sa paci taky ten moderny styl a tam maju perfektny vyber. Dobre je aj Asko v Poprade.

Tak ja som vcera absolvovala vybratie tych znamienok. Ked mi to robili tak nebolelo vobec, trocha ma potom stipkalo na chrbte a pod pazuchou ma taha, je to na blbom mieste. 😒
Spat este stale spime o nicom, vcera ju muz nosil 2 hodky na rukach, lebo som ju nechcela prilozit. Najprv revala, potom sa prebrala a smiala sa, vypila mlieko a zaspala. Ona zaspi okolo deviatej na cicke, to mi nevadi. len tie jej nocne ulety, to furt chce byt prisata. tak to chcem zrusit. Uvidim ako dnes vecer. Co vravite na jarne pocasie? Ja sa z toho tesim, ved si tej zimy uzijeme. Dnes sa chystame do Popradu na nakupy, chcem si kupit nejake handry na seba, uz som si straaasne davno nic nekupila.

Tak sa drzkajte a ozvite sa obcas. 🙂 🙂 🙂 🙂

tictactoe
20. nov 2009

ahojte dievcata,

mohli by ste mi prosim dat cislo na jaslicky v mikulasi, viem ze ste to tu uz raz pisali. a neviete nahodou ci tam beru deticky aj part-time, len niektore dni na par hodin? a co to stoji?
regi, s tym cickanim - no len pevne nervy vam prajem. domco prvu noc mal tiez asi dvojhodinovy vystup a na moje pocudovanie nasledujucu noc stacilo ked som mu dala cumel a bolo po drame. teraz sa este sem tam zobudi v noci na to ze ma hlada, potom si na mna lahne a spi dalej cca do 5.30 - 6tej.

moj domco uz chodi, je to sice este take neiste ale uz chodi viac po dvoch ako po styroch. prebalovanie je katastrofa, na chrbte nechce byt ani za nic na svete, nemate nejaky typ? normalne s nim bojujem kym tu plienku vymenim. hracky aj nehracky som uz vyskusala vsetky ale nic nepomaha. ani vo vode na plavani nechce byt na chrbte, furt sa pretaca na brucho.

tak sa drzte a pekny den vam prajem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre