Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
15. okt 2008

zuzi..diky moc 😉

paskova
15. okt 2008

Ach, to ste ma ukludnili baby 🙂 Ked ja som take serko, hned sa zlaknem a ked citam, ze kazda rodi skor, totiz uz aj 2 novembrovky porodili, tak mi nie je vsetko jedno 😉 a to mi este idu okna menit v spalni aj novu spalnu sme si objednali, ktoru dufam, ze dovezu az ked bude muz doma. No okna mi pridu robit buduci tyzden, ale nastastie mam perfektnu svokru, ktora mi pomoze 😀

lila794
15. okt 2008

No, mne prave svokra dala malemu olizovat peceneho zajaca. A zistila som to len tak, ze mi smrdel po zajacovi a stale nieco zuzlal v ustach. Pozriem a tam cele zrnko rasce. Mna asi porazi. Ved je to moje dieta, tak co sa stara!!!! Chapete, slane a korenene maso!!! Ved ta dostane gulasu, ked sa vrati.

paskova
15. okt 2008

Boze lila to si ma pobavila 😀 Ze zajaca, to si pamatam aj moja svokra furt nieco pchala Natalke darmo som jej hovorila, ze nemoze. A este sa chvalila, ze Danko - moj muz - uz od 3 mesiacoh jedol chlieb a posobne. No nic s nimi nespravis, je to stara skola 😉

jastericka
15. okt 2008

uf lila, tak to je sila....neviem, čo by som jej povedala, ale dobre dlho by som asi malú s ňou nenechala samú 😠

Regi: neboj, bábätká v brušku majú také obdobia, kedy extrémne kopú a potom zas obdobie kľudu, kedy sa zas bojíš, či je všetko OK, tak to má byť 😉

Veji: aj my sme mali reflux, tiež nám pomohol Nutriton na zahustenie mliečka ako písala Lenka, prešlo to asi po 3 a pol mesiaci

bambulka026
autor
15. okt 2008

Vejka, mne Martinko grckal asi do 5 mesiaca, hned po papani polovicu vygrckal.
Skus ho dat do autosedacky, nech nelezka, ale tak polosedi, mozno to pomoze.
My sme koli tomu kupovali take lehatko-hojdacku, a trochu to pomohlo.
Nepapa moc hltavo? On grckal najviac prave vtedy.

vejinka
16. okt 2008

ano papa ako keby uz nemal dostat...vlastne on nepapa ..on zere 😀

ewusiklm
16. okt 2008

ahojte babenky....ja sa raz asi z toho mojho drobca zblaznim...ráno vstáva o 9-10 a vecer mi vobec nechce spávať a bývam s ním hore až do 11-12...ako mu mám zmeniť životosprávu,neviete mi poradiť????a tuto noc sme skoro vôbec nespali.lebo spal medzi nami a celú noc sa prehadzoval a pomrnkaval si,asi mu ide ďalší zúbok...no hrôza

bambulka026
autor
16. okt 2008

Evusik, neviem Ti poradit, ako mu zmenit rezim, lebo nas Matko si ho udaval sam.
Mal obdobia ked spaval od 19.00 vecer,a buntosil o 4-5 rano, teraz ho ledva o 21.00 dostanem do postele,a vstava okolo 7.00.

Inak on spava s nami v posteli, lebo ma akysi radar, a 5min. nato co ho prelozim do postielky je hore, a musi naspat k nam.

Veji, tak to moze byt tym, ze Ti tak grcka.
Matko bol tiez pahltny, a koli tomu nas dlho trapila i kolika.
Doktorka mi poradila , ze si mam pred krmenim odstriekat mlieko, aby mu neslo tak rychlo a tym sa nahlta i menej vzduchu.
Skus ci ti to pomoze.
🙂

stankalm
16. okt 2008

ewusiklm...ak smiem pridat svoju radu...aj moja Tamarka mala taky rezim, tie rana mi sice aj obcas vyhovovali, ze som aj ja dlhsie pospala,ale vecer tiez nie a nie spat...skus vyuzit taky den, ked sa napr. skor zobudi rano, tak maleho daj cez obed spinkat skor a potom aj vecer, ked kazdy den aj o pol hodku skor, tak postupne sa to upravi...len musis byt dosledna a stale to tak robit a ono to postupne pojde...lebo ked zase raz ho nechas vecer dhlsie hore, tak rano bude zase dlho spat a tak dokola...my to teraz tiez zase posuvame, lebo cez leto sa nam to tak blbo tiez posunulo, boli sme hocikedy dlho von a chodila spavat aj o 22ej, tak zase na zimu ju chcem naucit, aby chodila spat skor...a mam aj skolu, tak sa potrebujem po veceroch ucit 😉

ewusiklm
16. okt 2008

bambu-aj tak dakujem 🙂 a tiez je strasne zvyknuty spat pri nas a nie a nie ho dostat do postielky

stanka-jasne,dakujem za radu...no budem musiet to tak robit lebo uz ma to naozaj nebavi byt do noci s nim hore...dufam,ze sa mi to dako podari 🙂

putyna
16. okt 2008

ewusik no skus to tak stanka ma pravdu heh aj my sme dakedy tak chodili ale naucili sme sa o 8 hajavat ale ked dakde ideme a nestiham ho tak dat spat potom uz na druhy den nechce ist o 8 spat ale uz si zvykol na tu 8 tak potom ja oddychujem

ewusiklm
16. okt 2008

put-no ako ti je fajne...nechces si vymenit drobcov aspon na tyzden nech sa konecne vyspim? 😀

lila794
16. okt 2008

Ahojte, dnes mi konecne zjedol kusok brokolice. Ostatnu zeleninu mi odmietal. Asi sa uz naucil, co s tym ma v puse robit.

ewusiklm
16. okt 2008

dala som pár nových foto 🙂

putyna
16. okt 2008

ewusik no jasne dones heh inac nasla som daco pre teba: vola sa to ze Junior relax - sirup:kvet pomarancovnika uvolnuje a ukludnuje,pomaha dobre spat celu noc.mucenka pomaha prekonat starosti obavy a strach.sirup je urceny rozrusenym a nervoznym detom ktore tazko zaspavaju a ich spanok je prerusovany.Je to vraj na spanok a pokoj a je to od 7 mesiacov

ewusiklm
16. okt 2008

put tak to je super potom,hned zajtra mu to kupim ak mu to ma pomoct prespat celu noc...dik za pomoc

lila794
17. okt 2008

Ewusik, Samko je krasnucky!!!!! Sme aj s muzom kukali!

A pomaha ten sirup? Ewusik, vyskusaj a daj vediet!

paskova
17. okt 2008

ewusik mas krasne fotecky 🙂 drzkajte sa!!!

ewusiklm
17. okt 2008

ahojte babenky,dakujeme 🙂 no este ten sirup nemam kupeny,ale poobede pojde priatel do mesta tak nam ho kupi,potom dam vediet ci pomaha. 😉

putyna
17. okt 2008

ewi dufam ze pomoze cmuk hej krasny ste

my sme dostali daku hnacku + teploty tak sme boli u doky a ona povedala ze este 2 deti boli pred nami s tym istym tak nam brala viter ktovie co to ide hmm chudata deti

lenocka80
18. okt 2008

babulky poradte...Zacali sme s prikrmamy, ale ako mam vediet, kedy ma dost? 🙂

putyna
18. okt 2008

lenocka niekde som citala ze ked dieta zacne odvracat hlavu

zuzana24
18. okt 2008

lenocka ja som ´v tomto s malou problem nemala ona mi hned zacala krutit hlavou ze uz nece 🙂 takze ako vravi put ked uz zacne hlavu odvracat 😉

put ahoj ako sa mate malemu je lepsie?presli vam hnacky?nam na hnacky vzdy zabral hylak.mali ste aj nejake antibiotika?

paskova
20. okt 2008

Dobry dnik maminky 🙂 ja som bola dnes v poradni a doki ma trocha zarmutil, musim ist este na jeden UZV premerat malinku ako rastie. 😒 Dokina mi na UZV nehovorila, ze by bola mala, ale Timko vravel aby som radsej sla. Tak som z toho trocha zarmutena, myslela som, ze je vsetko o.k. A mam uz vypisanu aj matersku, takze ma cakaju behacky po uradoch. ☹ Tak sa majte pekne vsetky.

alinka189
20. okt 2008

regi, neboj, všetko bude v poriadku.
tie úrady pred pôrodom nie sú až také hrozné, ale tie behačky po tom....ach jaj 😠

bambulka026
autor
20. okt 2008

lenocka, aj Matko hned odvratil hlavku ked uz nechcel viac papat... 🙂

ewi, Samko je zlatunky, ak vyskusas sirup a zabere, veru ho skusim kupit i ja.
Matko este stale 2-3x v noci buntosi.
Ja uz neviem dokedy to bude trvat, asi ho musim odstavit od cici, ci to nepomoze 😖

putyna
20. okt 2008

zuzi no aj my mame hylak a aj anntibiotika ale nemam pocit ze by mu presli a dokonca uz aj kasleme vo velkom a sopliky tecu a tecu

zuzana24
20. okt 2008

joj moja tak ti prajem aby ste to nejako zvladli nech ste rychlo zdravi.a ako sa ma zuzka pozdrav ju?

regi ty chodis ku Timkovi?lebo aj ja.a premeranie niejje nic hrozne podla toho ti napr.povedia ako budes rodit,aspon mne tak primar povedal ked videl na papieri aka je mala velka tak mi hned povedal ze to bude cisar.

paskova
20. okt 2008

Ano Zuzi, ku Timkovi chodim. Extra spokojna s nim nie som, ale asi na kazdom doktorovi je nieco zle aj dobre. Ja len aby mala bola dostatocne velka nato aby zvladala sama dychat a pod., aby sme sa vyhli inkubatora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre