Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
14. feb 2009

Ahojte baby, boze to co je vonku za Bozie nedospustenie ☹ ☹ ☹ Ja cez weekend chodim ku svokre trocha si oddychnut a dnes normalne rozmyslam ci s kocikom prejdem. Uz vcera som mala problem kocik tlacit, no dnes asi malu len vlozim do autosedacky a pojdeme tak. Este, ze svokra byva len cez cestu. 😉 😉
Ale taky dobry jarny piknik by som neodmietla ani ja!!! Prajem vam pekny weekend. 😵 😵 😵

waitinka7
14. feb 2009

Asi prisla druha zima ci co...ja ked som sla vcera vecer od svokry, tak som sa brodila v tom snehu s kocikom, ledva som prisla domov. A to mam ten bugriš kocik s velkymi kolesami...
Jastericka, losss, ja momentalne pouzivam plienky z Tesca a som s nimi celkom spokojna. Predtym som davala len papmersky, ale akosi mi ich zacal precikavat. A rozmyslala som skusit aj tie lidlovske a babylove.

zuzana24
14. feb 2009

ahojte baby,stankal, mas uplnu pravdu s tou vychou,a nieco vam chcem napisat.ako sa vravi iny kraj iny mrav,boli sme v uk zoznamila som sa tam s dvoma maminkami ktore tam ziju,a rozpravali sme sa o vychove ja som sa pytala ako to tam beru a vobec cely socialny system,takze deti do 15 rokov su tam zakonom chranene na ulici im nesmiete dat po zadku,kricat na ne lebo by vas udali za tyranie dietata a je jedno ci ste slovak cech alebo poliak.dalsia vec MD je tam sice rok ale platia im 70libier alebo teraz uz eur na dieta kazdy mesiac,dalej ak ste slobodna matka a pricestujete tam napr.za priatelom a vybavite si co treba tak stat vam da byt ktory aj s energiami plati za vas po dobu kym sa nevydate alebo kym sa nevratite na SK.a dalej by vam este platili peniaze do zivotneho minima co je 12000,-éur rocne vychadzalo by to zhruba 500eur mesacne no mozno viac,tym chcem povedat to ze co sa tyka vyplacania pre deti je to lepsie pretoze ani tam to nieje zadarmo,a tu vam vyplatia almuznu a zite z toho keby sa dieta krmilo sunarom tak to akurat vyjde na ten sunaŕ na mesiac.je to hrozne ako vo vyspelejsich karjinach sa naozaj este o cudzincov staraju a tu ti ani vlastny nic nedaju 😠

a co sa tyka este toho tyrania,chcem vam povedat dve vlastne skusenosti:so saskou sme boli na pohotovosti lebo dostala hnacky,saska mala skrabance na rukach lebo ma suchu pokozku ju to svrbi tak sa skriabe tan doktor na tej pohotovosti si to vsimol a zacal ju celu obzerat ci nema modriny po tele alebo skrabance aj niekde inde.

a dalsia nasmu ocinovi tam vykradli nejaky chlapci dom,prisli policajti,(ich v dome byva viac)a jedna z kociek chcela zazartovat tak povedala ze nabuduci nastavia spendliky aby nemohli zlodeji ujst a ti policajti im povedali ze ak sa chcu dostat do vazenia mozu lebó keby to urobili tak budu stihat ich ze ublizili detom ako tie deti ze im znova vykradli dom.

ja si myslim ze ta vychovna by sa mala dat lebo nam deti naozaj zacnu skakat po hlave.a co sa tyka nejakych kniziek nikdy som to necitala lebo ako pise stanka na kazde dieta zabera nieco ine,mne saska spi uz od 2mesiaca celu noc takze ja nepoznam nejaku nespavost alebo problem s uspavanim a vobec z nicim a teiz si myslim ze vycitat z knizky ako vychovat dieta je blbost nasi rodicia knizky nemali a tu sme 🙂

stankalm
14. feb 2009

zuzka24...no ako sa hovorí, každý kraj, iný mrav...ale na Slovensku je to určite jedna z najhorších situácií čo sa týka mamičiek na MD...z toho sa vôbec nedá vyžiť, ja to nechápem, oni chcú aby sa rodilo viac detí, ale takto to veru napredovať nebude...a ten jednorázový príspevok je síce fajn, ale z toho akurát tak kúpiš kočík a potrebnú výbavičku a čo ďalej? Hrôza...

A to má Tvoja malá ten atopický ekzém? To musí byť hrozné pre dieťatko to svrbenie... 😒

Máš pravdu s tými knižkami, naši rodičia sa takými vecami ani nezapodievali a slušne nás vychovali...
A to je super, že aj Tvoja malá je taký dobrý spachtoško, ktovie aké bude to druhé bábo... 😉 Lebo niekedy to tak býva, že jedno je dobručké a druhé to potom rodičom vynahradí.

Čo sa týka plienok, môžem odporučiť tie z Tesca - fialové, my sme ich používali asi od 6 mesiacov...a asi týždeň sme už bez plienok aj v noci 🙂

lila794
14. feb 2009

Ja som len vravela, ze nenecham maleho revat do nepricetnosti, nie ze ho nebudem vychovavat a ze mu vsetko dovolim. Vychovu ma poriadnu uz odteraz. Asi ste ma nepochopili, ale co uz!

loss
14. feb 2009

waitinka ja pouzivam huggies a som spokojna
Evi hura uz teraz sa tesime
dnes som bola v skole strasne cesty ale mam zapisane vsetky znamky 😵
ozaj DNES mame 9 mesiacikov 😉

tictactoe
14. feb 2009

no ja by som len dodala k tej vychove a podpore mamiciek v anglicku... zila som tam niekolko rokov a tak trocha viem ako to chodi... ano, vsetko co zuzka napisala je pravda ale kazda minca ma dve strany. byt ktory dostanete od statu je v takej stvrti kde su same socialne pripady, strach aj vyst na ulicu, hluk, spina aj tie byty su dost zanedbane. co sa peniazkov tyka, tak tie dostanete ak splnate urcite podmienky a to sa tyka aj prijmu rodiny a tak. mne by chybalo 50 penci aby som nieco od nich dostala, no zial...! a to ze je materska len jeden rok sa mi zda dost krute, ja by som si nevedela predstavit dat drobca kdesi do daycare na cely den a vidat ho len vecer, kedze aj pracovna doba v anglicku je uplne ina! pridavok na dieta je sice 70 libier ale napriklad len cestovne je tam sialene drahe, a minimalny poplatok za daycare na mesiac je 600 libier co sa neda potom utiahnut ani z priemerne dobreho platu ak by som tam ako slobodna mamicka ostala. a prispevok pri narodeni dietata dostanete 250 libier a do 500 vam doplatia zase len ak splnate urcite poziadavky. a po zvazeni vsetkych pre a proti som sa radsej teda rozhodla odist na slovensko 😎 nie je to tu ziadna vyhra, stale doslova bojujem s uradmi o kazdy halier a aj tak marne, vsade sa tvaria akoby som pytala z ich vlastneho vrecka, ale aj tak nelutujem ze som na slovensku.
no a k tej vychove deti... po tom co tam mali niekolko incidentov s pedofilmi tak poriadne pritvrdili ale sa mi vidi ze to niekedy az prehanaju. pracovala som v skole a pokial sli na zachod chlapci (5-6 r.), tak sme tam nemohli vkrocit ani ked tam travili celu vecnost,oni sa oblievali vodou a ja som na nich kricala spoza dveri 😀 joooj vedela by som rozpravat.... 🙂 a veru jedna vychovna po zadku este nikomu neuskodila 😀

bambulka026
autor
14. feb 2009

Malej Nelinke blahozelame... 🙂

Ja som citala kadeco o vychove, a aj som si planovala ako ho budem vychovavat kym bol este v brusku.
No ako pisala stankalm, naozaj sa to podla toho neda, kazde dietatko je ine, a potrebuje aj iny pristup.

Matko je sice potvorka, no je citlivy.
Staci mi nanho zvysit hlas a uz ma slzy v ockach, kym kamoska moze na svojho i kricat, dat mu po zadku, a on to proste ignoruje.
Takze kazda si ho musime vychovat podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia.
Ved jeho osobnost zatial formujeme my...

K tym plienkam, ja som najspokojnejsia s fialovymi Tesco, no aj s Cleverkami z Billy.

stankalm
14. feb 2009

lila...mám pocit, že si urazená alebo nahnevaná...ale nemáš dôvod, veď predsa nikto na Teba slovne nezaútočil, že to čo robíš Ty, je zlé...o nikom konkrétnom nebola ani zmienka ☹
Práve naopak, písali sme o tom, že každá mamina si aj tak urobí podľa svojho svedomia a vedomia, ako to vystihla bambulka...a všetky literatúry a články sú nám na nič...sme tu preto, aby sme si navzájom poradili a povzbudili sa, ale je na každom ako si to urobí doma 😉
Proste ber to tak, že 100 ľudí, 100 názorov... 😎

lila794
14. feb 2009

Stanka, nie som urazena ani nahnevana 😉 samozrejme, chapem to. Ja som len napisala svoj nazor na tu knihu Kazde dieta...
Inak, maly sa uz ma dobre, sopliky su len minimalne, aj kasel uz len rano. Ja som uz tiez ok, este Davida to drzi, ale on to schytal dva dni po mne 😝

jastericka
14. feb 2009

ahojte, vy ma ničíte, tooľko toho popísať, veď nestíham, ach joo 😅 😅

lila: ani mne sa tá knižka nepáči, som rada, že je Vám už lepšie. Aj u nás je to už dobré, manžel začal brať ATB, hneď sa mu polepšilo a malá ešte pokašlieva a trošku ešte soplíky, ale už to je supiš.

K tej výchove sa už nebudem vyjadrovať, už ste popísali všetko, vyčerpávajúco, ale súhlasím, že každá matka musí robiť najmä s citom a tak ako to sama cíti a na každé dieťa, iný meter 🙂 Niekedy aj veeľký metrisko, že Stani? 😀

Tento sneh, to čo je??? 🙄 🙄 🙄 🙄 nechceeeem 😒
mám depku z toho, idem spať, papa 😉

stankalm
14. feb 2009

Lila...tak to som rada, že sa nehneváš a hlavne, že ste už ako tak zdraví 😉
Nás tá chrípka zatiaľ obchádza, dúfam, že to tak bude aj naďalej a že manžel nedonesie nejaký vírus, lebo vždy to tak je, že ochorie on prvý a my 2 od neho 😠

Evi...tým metriskom si narážala na moje extra aktívne dieťa? 😀 Ja neviem, kde berie toľko energie a hlavne tých nápadov, čo sa zrodí v tej malej hlávke...niekedy neviem, či sa smiať alebo sa chytať za hlavu...Ale ani sa nečudujem, ak zdedila temperament po Marekovi, tak sa máme na čo tešiť ☹
Ale inak musím povedať, že posledné obdobie je už fajn, myslím, že to najhoršie obdobie vzdoru už sa ako tak ukľudnilo a už je rozumnejšia a dá si aj povedať. A tie jej hlášky...joooj, ešte si užívajte toto Vaše obdobie, do 1 roka je to také zlaté, ale ako začnú chodiť a objavovať svet, tak treba mať oči aj na zadku 😉

Ja sa zo snehu teším a Tamarku nemôžem ani domov dostať, keď sme von 😎
Vyberajme stromčeky z pivnice... 😀
Pa pa, vraciam sa do reality...idem sa učiť 😠

paskova
16. feb 2009

Ahojte, kde ste vsetky? My dnes ideme na kontrolu so srdieckom, verim, ze to bude ok. Ani neviem preco tam musime stale chodit, ale na druhej strane nech je to radsej pod kontrolou.
Este k tej vychove pridam aj ja moj postrech, kedze uz vychovavam druhe dieta, tak fakt je to na kazdej matke a drzat sa rad nejakych mudrych knih je podla mna pritiahnute za vlasy. Mozu tam byt dobre rady pre nas maminy, ale uzl len ked sa pozriem na moje dve dietky tak je to fakt rozdielne. Natalka pekne jedla, sama zaspinkala, prespala celu noc, no a Sophi ako keby ani nebola nasa. 🙂 🙂 Sice muz vravi, ze plana je po mne 😀 😀 😀 ,ale ja dufam, ze sa coskoro polepsi.

zuzana24
16. feb 2009

ahojte kocky,lilus je som nikoho nechcela urazit ja som len chcela poukazat na situaciu aka je pre nas tu a aka je v UK,a co sa tyka tej ochrany deti tam moc s tym nesuhlasim aha ved len teraz bolo v spravach ze 13 rocny chlapec sa stal otcom,ked sme tam boli kazdu chvilu bolo v spravach ako deti zabijaju deti a nik im nic neurobi(vznikali tam detske gangy)lebo su zakonom chranene.bolo to hrozne.takze asi tolko k tomu este.

stanka ano mala ma atopicky ekzem.

zuzana24
16. feb 2009

este som chcela napisat ze mi pouzivame plienky babylove a som s nimi spokojna,my sme vyskusali snad uz vsetky ale ani jedny nam nevyhovovali,ci tesco,lidlove,hugies,helen harper,ale do roka som som pouzivala pampersky potom som ich prestala bo mi bolo uz luto vyhodit 700 sk za 50 ks plienok tak teraz kupujem babylove a s nimi som spokojna.

stanka len saska to ma len na rucickach.

inak aj my sme boli chory zacali sme kaslat ako stary tuberaci tak som jej dala stodal a zda sa ze uz sme zdravy.

lilus vy kde byvate na podbrezinach?

bambulka026
autor
16. feb 2009

Paskova, neboj, so srdieckom to bude dobre.

Aj Martinko chodi na kontroly od 3 mesiacov ako mu zistili arytmiu a selest.
Okrem toho sme mali 3x Holtera, uzival lieky 3x denne, od septembra minuleho roka sme uz bez liekov, a srdiecko bije ako ma.. 🙂
V minulu stredu sme zas boli v Martine na kontrole a vsetko je ok.
V lete dostane posledneho kontrolneho Holtera a ak bude v poriadku, tak uz kontroly len 1x rocne.

Vacsine deticiek sa to vraj upravi, takze sa neboj, i Sophi bude ok.

waitinka7
16. feb 2009

Zuzka, tak tvoja Saska ma tiez ekzem? Moj maly ma tiez, hocikedy sa mu to vyhadzuje, na brusku, na chrbatiku, na laktiach, na kolienkach. Doktorka mi dala aj maste, najprv zaberali, ale teraz uz nezabera ani to. Idem skusit kupat ho v zemiakovom skrobe. To sa vraj viacerym osvedcilo, kedze lekarske medikamenty nezaberaju. Nemoze ani nic take zjest. Ani jablko nie, marhulovu kasu...nic take kyslaste. Bojim sa, ze nebude moct jest ani citrusy, cokoladu, orechy, ryby, uffff, je toho spustu. Na jednej strane som nestastna, ze ma ten ekzem, ale na druhej strane si poviem, ze je to nic oproti tym postihnutym detickam, alebo oproti takym detickam, co maju nevyliecitelne choroby.

paskova
16. feb 2009

waitinka ja som Natalku tiez kupala v zemiakovom skrobe - Gustin sa to vola. Ona ma od narodenia cerveny rozsirene cievky na jednej nozke, absolvovali sme vseliake vysetrenia nato, v zime je to takmer neviditelne ale v lete to viac vidno. Gustin mi odporucila lekarka a fakt tu pokozku po kupeli mala ako zamat. Vyskusaj to!

Sophi je nastastie uplne v poriadku. Ani selest nebolo pocut, takze dalsiu kontrolu mame az za 3 mesiace, ze vraj z toho vyrastie. Som taka staaaastna! 😀 😀 😀

loss
16. feb 2009

ahojte 🙂

putyna
16. feb 2009

Ahojte baby ako sa mate my super okrem toho ze po telicku sa nam zacali vyhadzovat dake suche flaky ale ako vydim tak tych ekzemikov je tu dako viac.hmm chudata malinke.

lila794
17. feb 2009

Put, aj Davidko ma take suche fliacky, hlavne po nozickach, kedmu idu zubky, tak sa mu to trochu horsi. 😝

Zuzi, byvame na Senickej, dole vo vyskovych.

waitinka7
17. feb 2009

Regi, ten Gustin dostat v obchode - v potravinach alebo kde? Lebo ja som kupila klasicky solamyl, aj kozka mi povedala ze mam kupit solamyl. Ale mozem skusit aj ten Gustin, napis ako si to pripravila na kupel.
Putyna,Lila... no tie suche flaky, to budu asi ekzemiky,lebo moj maly to ma tiez a take zacervenane to ma...Co vam na to povedala vasa pediatricka, predpokladam, ze u kozky ste s tym neboli. Asi to nie je take zle. My mame diakgnozu jasnu: atopicky ekzem.
A cim mastite vase babatka po kupeli? Lebo ja davam od dokiny take mliecko excipial lipolotio (tak dako), malo by to byt mastne, ale mne sa to vobec nezda mastne. Potrebovala by som este nieco mastnejsie.

lila794
17. feb 2009

Waiti, dokina povedala, ze je to ekzem, ale hadam atopicky este nie. Mam ho menej kupat, staci 2x za tyzden, lebo to moze mat aj z vody a veru, najhorsie to ma, ked vylezie z vody. Do kupela mu kvapnem trochu olivoveho oleja - toho z lekarne a po kupeli tiez natieram exipialom. Ked to mal najhorsie, dala nam taku robenu mast - salicilovu s niecim, tusim vazelinou. To mu super pomohlo. Teraz to ma znova, ale len na nozickach. Ja mam tiez problem s vodou - ruky mam az popraskane, musim furt mastit. Ono na tie ekzemy plati, ze stale to treba premastovat. Kym je to male a nie prilis cervene, staci poriadne indulonou premastit. Ach joj!

zuzana24
17. feb 2009

waitinka skus olivovvy olej skus sa opytat pediatricky ci ti ho predpise alebo by ti ho mala kozna predpisat lebo neviem ci je volne dostupny v lekarni,ja malu tiez natieram tym excipialom ale vobec nam to nezabera,tak som skusila niveu baby a som snou spokojna natieram jej to tym a zda sa mi to lepsie,no uvidime.

paskova
17. feb 2009

Waiti, ten Gustin som kupila normalne v potravinach, taka zlta krabicka, ale ako som to pripravovala to veru neviem. 😒 Mozno, ze je to napisane na krabici ako sa to rozraba. Natalku natieram tiez s tym excipialom, ine mliecko neviem poradit.

porubenka
17. feb 2009

Baby, aj nas Lukasko ma take suche cervene fliacky po telicku - no my mame tie lupienky vo vlaskoch, nemozme sa ich zbavit - seboroicka dermatitida - a ze sa nam to roztahuje po telicku 😢 . Boli sme uz aj na koznom, mame asi 4 maste a nic nepomaha. Tiez natierame aj tym excipialom. No a tiez je to najhorsie po kupeli, vtedy je cerveny ako rak.

waitinka7
17. feb 2009

Takže vidím, že nás je s ekzemom viac. A u vas sa na telicku situacia nezhorsi po skonzumovani nejakej potraviny? Lebo ja som si vsimla, ked natriem malemu jablcko, tak sa mu to zhorsi, alebo ked mu dam marhulovu kasu.
Porubenka, my sme mali tiez temenicky, do 4 mesiacov, ale potom nam kozka dala tiez taku robenu mast, ta nastastie zabrala a odvtedy je hlavicka cista. Ale ja som skusala davat na hlavu pol hodinu pred kupanim aj zivocisne maslo. Myslim, ze aj to zaberalo. A viaceri vraveli, ze maslo alebo bravcova mast je velmi dobra.

jastericka
17. feb 2009

žienky, nechcem strašiť, čo chcete ísť plávať s bábätkami, ale ako je to, keď má dieťatko ekzém, môže ísť do vody medzi ostatné bábätká??? Ja neviem, ja sa len pýtam.

Martinka mala na predlaktí raz takú vyschnutú kožu, som sa zľakla, ale po natieraní Indulonou sa to stratilo. BOlo to viac-menej miesto, ktoré mala veľmi spotené a potom sa jej tam lúpala koža. Odvtedy to nemala a stále ju tou Indulonou modrou natieram.

zrepka
17. feb 2009

jeeej lila nie sme my nahodou aj susedky?my sme tiez z toho vyskoveho co je pred nim novinovy stanok.a musim potvrdit ze s tou vodou je to katastrofa.teda Matko chvalbohu nema ziadny exem ale ja vzdy ked vyjdem z vody som sucha ako korytnacka nie to este nase dietky.

lila794
17. feb 2009

Ja odpadnem! My sme v tom blizsie k mestu. Musime pokocikovat.

Evi, myslim, ze vy nie ste ten pripad, ale sa mi zda, ze deticky s ekzemami by sa mali vodicke trochu vyhybat. Neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre