Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

waitinka7
20. feb 2009

Ahojte,
tak my sme s Tomáškom skončili v nemocnici. V stredu začal kašlať, chripieť a bol celý zahlienený. Več

waitinka7
20. feb 2009

pokračujem v druhom príspevku, lebo TOmáš mi trieska po klávesnici a odoslal to...

No tak, v stredu predvečer som utekala na pohotovosť, lebo už mal aj zvýšenú teplotu, a doktorka nás poslala rovno na príjem, že je to laringitída, a že sa môže behom noci oveľa zhoršiť stav a lepšie bude, ak budeme pod dozorom. No tak sme tam boli zavretí v jednej izbičke 2x2 m, ani na chodbu sme nemohli vyjst, lebo sú tam rozne chrípky, hnačky. Ale nasťastie je Tomáškovi už lepšie a pustili nás dnes domov.
A vyšiel nám pred troma dňami prvý zúbok, tak som sa mu potešila ako malé dieťa novej hračke...

porubenka
20. feb 2009

Ahoj mirica, my mame doma zvlhcovac - "Tefal baby" - manualny, kolieskom sa da nastavovat intenzita pary. Sme s nim spokojni.

stankalm
20. feb 2009

waitinka...aj moja malá má laryngitídu, ale sme doma, dr. nám dala 2 sirupy, ale nejak sa mi nezdá, že by sa jej to zlepšovalo....čo Vám dali v nemocnici?

mirica23
20. feb 2009

Ahoj porubenka,
a na čom ho máte položený? Nemáte okolo neho mokro?

zrzuska
20. feb 2009

ahojte.

jaaaaaaaj vy pisete jak ceski zandari 😅 😅 😅

evi aj mne sa mala tak hocikedy zobudi. je to na nervy. v postielke jaci a chodi dookola tak ju beriem ku nam ale to nemozem spat lebo lozi po celej posteli a stavia sa a tak, tak musim davat pozor aby nespadla z postele a ked je drahy v piatok prec a pride az v noci tak hruuuza. minule som ho uz volala domov lebo som nemohla spat. lebo ked je v posteli tak mi ju vlastne isti z tej druhej strany.
ja som ticho, nic jej nehovorim, nerozpravam ku nej aj ked ona kecia a robim sa ze spim aj svetlo je zhasnute. a ona sa potom ulozi.

k tym kniham. ja velmi rada citam taku literaturu. jedna kamoska z marcoviek nacitala vela knih a ma vela aj skusenosti a hrozne sa mi paci ako sa venuje detom (ma dvojicky) a ako ich vychovava. vzdy si ku nej chodim po rady. ja som vzdy rada citala knihy takehoto typu. takze pre mna je to take zaujimave a jasne ze si to ale potom prisposobujem podla malej. vsak sa neda striktne toho drzat ale dakedy pridem na to kde robim chybu vdaka tym kniham a tak. takze sa mi to tak doplna 🙂

no a co sa tyka ekzemu. tak mne ako sa mala vyhadzala z ovocia ked som jej zacinala davat tak odvtedy sa tiez hocikedy vyhadze. a neviem ani z coho. take suche cervene flaky sa jej porobia.
dr mi tiez radila ten skrob dat do vody, ze ak je tvrda voda tak sa to dava.
ja som malu kupala v balneum hermal ked mala taku velmi suchu pokozku. potom som davala niveu ten olej do kupela ale som zistila ze len raz za cas je to dobre. takze aj teraz mi oco kupil kozmetiku LR aloe vera pre deti a je super. mala ma konecne krasnu pokozku. cistucku. no a kupem ju vlasnte tak, ze kazdy den jej osprchujem minimalne ritku a umyvam mydlom sebamed a len cistou vodou ju osprsim. ona sa rada clapoce tak jej cistu vodu napustim ked tak. ale väcsinou ju len sprchujem a ked kupem tak asi len 2x do tyzdna je vo vani napustenej. a to sa snazim davat do kupela len minimalne tie mydla. asi iba raz do tyzdna jej to dam. no a nastastie je teraz ok.
nedavno mala na nozkach zase tie suche cervene flaky zospodu stehien tak ju vzdy riadne cistou vodou osprchujem lebo som myslela ze ak ju posadim, namydlim a osprchujem tak jej ta mydlova voda ostane tam dolu.

jaaaaaaaaaaaaj a nam nie a nie vynst horne zubky. teraz mi tak kaka dneska a ma cervenu ritulku tak uz hadam vylezu. uz ich ma take natisnute chudatko moje.

putyna
20. feb 2009

zrepka my kedsmeisli prvy krat na plavanie tak sme mali 1 rok.

jastericka to tam este chodite???

putyna
20. feb 2009

waitinka7 no nam sa dako zacali tie flaciky rozsirovat po telicku neviem ci nezbehnem s malym ku doky este raz

waitinka7
21. feb 2009

Stankalm, v nemocnici sme kazde dve hodinky inhalovali a berieme iba sirup Solvolan. Ake sirupy davas ty? Moj stale kasle, tak spavame pri otvorenej ventilacke a vypnutom radiatore a tiez mu davam mokru plachtu nad postielku. Dufam, ze najhorsie je uz aj tak za nami.
A ten ekzem....no tak momentalne mame cely chrbatik cerveny, same suche cervene flaky. Vecer som zas kupala v skrobe, ale nijaky zazrak to zatial neurobilo.
Zrzuzka, a to alore vera z LR, to je nejaky gel alebo co je to?A kolko to stoji?
Ja maleho kupim len v cistej vode, ja sa bojim davat nejake gely do kupela, len ritku mu umyjem detskym mydielkom.
Putyna, no radsej chod na to kozne. Aj mne treba ist, len teraz sa dako bojim, ked je poliklinika plna chorych ludi, aby sme zas nedostali nejaky virus.
Inac maly mi spinka uz v podstate celu noc, ked sa zacne trosku hniezdit, dam mu cumel, ale uz vydrzi od 19:00 do 6:30 spinkat v postielke. Musim zaklopat, aby to tak ostalo.

lila794
21. feb 2009

Luci, dakujem! Ani nam tie horne zubky nie a nie vyliezt! A to uz pomaly 2 mesiace ich ma zdurene, niekedy zacne plakat a doslova sa po nich bije, co ho to boli. Chuda!

stankalm
21. feb 2009

waitinka...nám dr. predpísala sirup Zodac - to je na odpuchnutie hrtanu, ten sa užíva len 1 x za 24 hod. a calciový sirup 3xdenne. A ten Solvolan jej mám začať dávať, ked už začne vykasliavať. V každej izbe máme na radiátoroch mokré uteráky, zvlhčujeme a vetráme. A tiež nám dr. povedala, že mám jej dávať na krk teplý obklad, plienku namočím do horúcej vody a to prilozím a obalím jej to ešte igelitom. A včera mi svokra doniesla medvediu masť, tak som jej na noc natrela hrudník a tiež obalila, spala lepšie, nedráždilo ju tak na kašel. Snád jej to prejde, lebo je to strašné. Tak prajem aj Vám skoré vyzdravenie.

lila794
21. feb 2009

Baby, nas malý mal sice len lahku virozu, ale kaslal ako drak. Dala mu sirup Ventolin na uvolnenie spazmu priedusiek - perfektne mu to zabralo. Ale vy mate laryngitidu. To je ine. Juj, viem, co to je, my sme boli teraz 1x chori a bola som z toho hotova, ako chuda male, trpi. Rychlo sa vyliecte!

Idem konecne hodit dake foto do albumu, lebo uz som hadam aj 4 mesiace nic nedala. 😀

lila794
21. feb 2009

Ok, podarilo sa, fotky su tam 😀

tinus
21. feb 2009

Ahoj lila máte krásne fotky všimla som si že ste lyžiari chcem sa ťa spýtať či chceš naučiť aj malého lyžovať a kedy by si stým chcela začať aj my sme z manželom pred narodením dcerky veľmi radi lyžovali ale teraz nám to smalou nevychádza ale veľmi sa tešíme kedy ju prvý krát dáme na lyže všade píšu že môže začať od troch rokov ale zase inde som počula že to zaťažuje velmi detské kostičky čo ty na to ?

lila794
21. feb 2009

Tinus, nam sa to da aj s malym. Ak ideme na zjazdovku, tak vacsinou na vecerne lyzovanie. Pride mamina a je s malym. Do Ziarskej chodime aj s nim. Na chate sa napapa, prebalim ho tam a na sankach.
A kedy male lyzovat. Vravia od troch rokov, ale tiez som pocula detskeho ortopeda, ktory hovoril, ze az od 5tich, najlepsie by bolo od 10tich. Vraj dieta este nema dobre vyvinute chrupavky, ktore stale rastu a ked sa poskodia, je problem. Takze asi zacneme s tou spodnou hranicou - 5 rokov. 😉

zrzuska
21. feb 2009

lila no hadam im uz tie zubky vylezu. mala mi velmi plakala v noci a chudatko tiez to ma take napuchnute. uz tam tie zubky vidime ale este stale nevyliezli.

waitinka to je cela sada. penu do kupela davam iba raz do tyzdna, gel na kupkanie tiez len ked ma napadne, samponik tak dva tri krat do tyzdna, a je tam super kremik na tvaricku, super mliecko na telicko (mala vobec nema suchu pokozku konecne) na ritku nam nesedi ten kremik 😒 to nam sedi len sudocrem alebo nivea.
ale poviem ti, ze aj tak ju kupem skoro stale tym mydielkom sebamed a v cistej vode a iba raz dvakrat do tyzdna tymto LR. ale zo zaciatku nam to krasne vycistilo pokozku. no potom som ju v tom asi casto tak sa jej na tych nozkach urobilo. tak treba aj tak vsetko s mierou.

inak baby v marcovkach co im maju mali atopak, tak kupu len v balneum hermal tak kazdy treti den, alebo len v cistej vode a tym mydlom sebamed a natieraju tym excipialom ale tym na velmi suchu pokozku a na tvar boze to si uz nepamätam

jastericka
21. feb 2009

ahojte žienky, zase ste toho veeľa popísali 😀

put: jasne, že chodíme plávať, Martinka je vo vode veľmi šťastná a aj ja tam rada chodím, len je to hrozne únavné, ale veď vieš, chodila si s malým.
A vy prečo už nechodíte? Už stačilo?

A idem sa pochváliť, Martinke včera vyliezol tretí zúbok. Tiež mala redšiu stolicu asi týždeň predtým, tak som vyzerala každý deň a včera ho manžel objavil 🙂

Lucka: presne ako píšeš, aj ja si ju zoberiem k sebe, keď sa takto preberie a manžel ju vlastne istý z druhej strany. Ale keď začne po ňom loziť, tak ju zoberiem, lebo sa chudák potom nič nevyspí do roboty. Našťastie je vtedy ticho a neplaboce.

Žienky, dnes Martinka urobila rekord, zobudila sa len 2x v noci. Raz som ju len napravila a dala cumlík a o 4.15h vypila 150ml mlieka a spala do 6.30h 😀, takže som vyspatá 🙂 🙂
Myslím si, že to súvisí s tým zúbkom vylezeným, že zrazu ju to nebolká,kto vie...ale ide jej hneď ten vedľa

Všetkým chorým detičkom skoré uzdravenie

zuzana24
21. feb 2009

ahojte kocky,v pondelok idem na prvy ultrazvuk tak dufam ze vsetko bude ok.vysledky krvi zatial boli.

lenocka my si zubky umyvame perlickou a kefku mame od 6 mesiacov.

evi dufam ze s tym spanim to bude len a len lepsie,ono mozno martinka mala aj preto take stavy bo sa jej tlacil ten zubok a to sa moze tlacit aj niekolko tyzdnov.

lilus vy ste taky sportovci nadsenci 😉 ?alebo teda skor lyziari nadsenci 😉 ?

paskova
22. feb 2009

Ahojte babenky 🙂
Co sa tyka toho vstavania tak moja Sophia sa pohorsila ☹ Vstavala 2x za noc, teraz je to aj 3-4 razy. Predtym ju stacilo len prilozit, napapkala sa a spala dalej, no teraz sa preberie, obzera sa, blaboce. A tak som dufala, ze od 3 mesiaca prespi celu noc,ale asi to nehrozi. 😉 😉 Niektorym novembrovkam taaaak zavidim ked pisu ako im dietky do rana spinkaju, vstavaju len raz atd. Ani sa mi verit nechce. Prisla nam pozvanka pre malu do nemocenskej na 3.posch., dvere rizikovy novorodenci. Vobec neviem co to je, ved ona nebola rizikova. Neviete nahodou co mozu chciet? Myslela som aj na ockovanie ale ved to robi Gabrysova. Tak som z toho nervozna.

Zuzi, budem ti drzat palce, neboj, vsetko bude ok. 😵 😵 😵

tictactoe
22. feb 2009

regi, ja som tiez bola s dominicom po troch mesiacoch na kontrole v rizikovej aj ked nebol rizikovy. ale nemusis mat obavy, len ho pozreli, odvazili, pytali sa ma na papanie, pozorovala ho na brusku, pozreli si jeho vysledky krvi bo mal dost silnu zltacku a povedali ze nas zase pozvu na kontrolu o 3-4 mesiace. len si nezabudni zobrat kartu od detskej, bo vela mamiciek si ju nezobralo a veru z toho nadsene tie sestricky neboli 🙂
babenky co mate starsie deticky a boli plne dojcene, kedy ste zacali prikrmovat? az po skonceni 6teho mesiaca alebo aj troska skor? lebo ten moj sa krmi ako drak tak mam dojem ze mu to asi nestaci. a cim ste zacali? niekde sa pise ze maso sa ma podavat az neskorsie a niekde recepty uz uvadzaju aj kusky masa...tak ja neviem 😖

paskova
22. feb 2009

Veru mas pravdu Zuzi, Sophi mala silnu zltacku, takze to bude koli tomu. Joj, to si zlata, normalne si ma ukludnila. Kartu mam pri sebe, lebo sme boli so srdieckom na kontrole.

tictactoe
22. feb 2009

regi, a boli ste aj na hematologii? bo my sme asi tyzden pred tym ako sme sli do rizikovej boli aj na krvi, ale to mu doktorka dala odporucanie uz v porodnici.

tinus
22. feb 2009

Regi ahoj aj mi sme boli s malou na kontrole ked mala 3 mesiace a tiež preto lebo mala dlho žltačku tak sa neboj ak je všetko ok objednajú ťa ešte za pol roka a bude všetko ok

lila794
22. feb 2009

Regi, vylakala si ma, ale asi to naozaj bude za tu zltacku.

Zuzi, hej, my sme taki lyziari 😀 aj hory veeelmi lubime

Evi, to je super, Matku naozaj bolel ten zubok. Joooj, nech uz aj nam konecne vyjde. Ono tie zubky dokazu dlho a poriadne tie deticky vytrapit. Nam uz idu 2 mesiace 😝

Peknu nedelu vam prajem, vonku je fajne, ze? Vcera sme s malym po Podbrezkach behali na sankach, cely cas sa smial na plne hrdlo, exot!

lila794
22. feb 2009

Ozaj, Zuzi, drzim palceky na USG 😉

paskova
22. feb 2009

Zuzi na hematologii sme neboli, tam nas doktorka neposlala, ale v stredu ideme do poradne, tak sa popytam, ci tam netreba ist. Baby vdaka za podporu!!! 🙂 🙂 🙂

zrepka
22. feb 2009

juuuuj baby musim sa vam pochvalit.Nas Matko sa uz mesiac trapi hojdanim sa na styroch.alebo sa odsoval na ruckach do zadu a dnes ani coby utalo zrazu zacal prekladat rucky a frrrrk ho cez pol obyvacky.no tada frrrk zase nie vyzeral ako male nemotorne steniatko ale som taka hrdaaa.

takze lozeniu vzdar a mama nahanaj ma!uz sa to zacina!

zrepka
22. feb 2009

jastericka my zaciname az 11:45 takze az po vas.ale mame prist skor tak vas mozno stretneme tesime sa len neviem ako to bude rano lebo dnes rano mal zatecene sopliky v hrdle tak trosku pokaslal ale potom cely den nic.vobec neviem co si o tom mysliet...ak sa to zopakuje tak asi budem volat ze nejdeme nikam.no uvidime ale nerada by som 😒

lila794
23. feb 2009

Zrepka, Matko je sikovnicek. Davidko v jeho veku zacal plazit 😀 mas sa na co tesit, kym lezie je to v pohode, ale ked zacne chodit - pomoooooc!

waitinka7
23. feb 2009

Lila, tvoj maly sa zacal tak skoro plazit? Moj to plazenie akosi doteraz nepochopil....hm.
Inac sa vas chcem opytat, kde sa da kupit vlhkomer, nejaky obycajny, nemusi byt specialny...Chcela by som vediet, aku mam vlastne vlhkost v byte, kedze si myslim,ze mame suchy vzduch, tiez ho zvlhcujem ako stankalm, ze davam mokre uteraky na radiatory a casto vetram, ale predsa by som chcela vediet, aka je vlhkost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre