Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

jastericka
2. mar 2009

Reni, vysaď tie Pampers vlhčené utierky, nám tiež nerobili dobre. Ja nepoužívam vôbec vlhčené utierky, je to samá chémia. Šupnem malú pod vodu a umyjem detským mydlom a máme krásnu rituľku.
Skús sudokrém, ako písala Regi, nám sa veľmi osvedčil.

lila794
2. mar 2009

Sranda a nam sa zo Sudocremu vzdy vyhadze 😀 ale kamoske zabere z vecera do rana 😀 vacsina je spokojna.

stankalm
2. mar 2009

renča...aj nám zle robili tie Pampers obrúsky, my používame len tie z DM Babylove, tie sú super.
A perfektný je ten Imazol, ja som ho tu už aj niektorým maminám odporúčala...to prejde z večera do rána a dá sa kúpiť v lekárni aj bez receptu 😉 Inak taký zaparený zadoček sme my mávali ked išli Tamarke zúbky...

Evi...ani sa nenazdáš a Martinka začne chodiť a to už potom pôjde tak rýchlo, že mne je až niekedy do plaču, ked si uvedomím, že od septembra pôjde do školky a ja do roboty 😠 To už bude také iné...
Ale teraz je fakt zlatá, to najhoršie obdobie vzdoru už máme hádam za sebou...a ked niekedy zapotí, tak máme dosť, to sa nedá ani opísať tie jej hlášky, to treba zažiť 😀

Jahody sú dosť silný alergén, radšej jej nedávaj jahodový jogurt...ale síce ak si ho už dávala a nič, tak asi môžeš...ja som už tiež z toho jelen...my už máme pokoj, Tamarka zje všetko a najlepšie by bolo na každý chod Kinder vajce a podobné hovadiny 😉

rencalm
3. mar 2009

Dobré ránko 🙂 Baby dakujem vám za rady, tie obrúsky som uz vyhodila. Ja by som ho najradsej tiez osprchovala, lenze ked on uz má 8,5kg a kaká teraz aj 3x za den, ja ho uz sama pod sprchou neudrzím, resp. sa bojím, ze by sa mi dáko vysmykol, on sa hádze ako ryba na suchu, takze dnes ráno som to riesila tak, ze som si dala vodicku do hrnca a kúskom látky som mu ju pekne poutierala a nechala som ho asi 20 minút s holou ritusou, nech mu trochu obschne. Uvidíme, aké to bude mat vecer. Inak ten Imazol mám doma, skúsim aj ten. Este raz dakujem a prajem vám krásny.

Inak my sme mali konecne celkom fajn noc, ale asi vdaka homeopatikám. Dúfam, ze mu tým neublízim a nespravím z neho dákeho závisláka ☹

waitinka7
3. mar 2009

rencalm: no, ked ma teraz taku zaparenu ritku, skus nachvilu vylucit tie zvlhcujuce obrusky, a ked sa pokaka, tak mu ritku umy pod vodou. Kym sa to nezahoji. A skus niveu na ritku, mne sa veľmi osvedčila. Rybacia mast nam robila dobre len prve dva mesiace, ani Sudocrem nebol dobry, ani Indulona na ritku....takze bud Nivea alebo Hipp.

waitinka7
3. mar 2009

Baby, tak odkedy sa vlastne môzu tie jogurty?

stankalm
3. mar 2009

renča...nemusíš malého dávať pod sprchu, ja Tamarku ešte aj teraz tak umývam, že normálne ju dám ležkať a namočím si plienku a tak jej poutieram ritku a suchou časťou potom do sucha 😉

waitinka...jogurty a celkovo mliečne výrobky - okrem tvarohu - by sa mali dávať od 9. mesiaca

Pekný slnečný dníček... 😎

rencalm
3. mar 2009

Waitinka, Stanka dakujem za rady, ved tak som dnes robila, ze som ho poleziacky poumývala. Dúfam, ze sa mu to rýchlo zahojí, vyzerá síce, ze mu to vobec nevadí, celý den sa salká akoby bol z divých vajec 😀 ale isto ho to kde-tu aj zastípe, má to úplne cervené.

Vonku to vyzerá na pekný den, tak hádam to vydrzí.... uzite si slniecka. Aj ten vzduch uz trosku zavána jarou 🙂

jastericka
3. mar 2009

áno, áno, aj ja už cítim vo vzduchu jar, hurááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀
Krásny dníček 🙂 🙂 🙂

tictactoe
3. mar 2009

ahojte zienky, tak nastastie to ocne dopadlo celkom ok, so slzami ale primarka povedala ze uz mu to islo tak ze ho mam teraz len pozorovat a ak by sa mu to ocko zase zacalo hnisat treba prist ale az o mesiac lebo skor tu sondaz robit nemozu. joooj tak som si vydychla! len nech to uz ma dobre.
ja sa pridavam k tym ritkovym kremom, domcovi robi velmi dobre sudocrem ale od kedy sa nam minul som kupila niveu a uz nikdy viac. veru sa aj jemu vyhodili tie biele bodky po ritke a kade som ho natierala. len uz cakam kedy pojdeme do uk, tam si sudocrem kupim bo tu je hrozne predrazeny. nechcete niektore babenky? tusim tam vyjde na nejake 4 eura...
mastite svojim deturencom aj tvare? domcovi sa povyhadzovala brada ako si furt maga tie ruky v puse a slinta. tak ak mate nejaky babsky recept sem s nim. kupila som babylove krem z dm-ka s nechtikom a mandlovym olejom, tak som zvedava.

tictactoe
3. mar 2009

joj, zabudla som... renca, nam doktorka raz povedala, ked ma videla pouzivat pytiol na ritku, ze ten sa pouziva len ked je zaparena a cervena, tak mozno by malemu pomohlo aj to.

zrepka
3. mar 2009

jeej Zuzi- tictactoe tak vidis to je parada!Podarilo sa!konecne vas nebudu trapit len nech to uz je ako ma byt!A co uz ste kakali?Alebo este stale tvorite rekord? 😀

Waitinka nam doktorka povolila po ukomcenom 7mes jogurty.Ja som dnes kupila bio jugurt s bioovocim.tak to by malo vyhovovat aj doktorkinym poziadavkam je to bez farbiv a konzervantov.Su sice drahsie ale ak mu budu chutit..

Satankalm my tiez papame jahodove prichute a v pohode.Myslim ze pokial nie su v rodine alergie tak to nebude az take tragicke.U nas nie je nik alergik a Matko ich ma velmi rad.tak som to riskla!

rencalm
3. mar 2009

Tictac dik za radu, ten pytiol som sa docítala aj v inej téme, ze je vraj dobrý. Dnes skúsame ten Imazol, uvidím, aké to bude mat zajtra, ak to nezaberie budem skúsat iné krémy. Tieto kozné problémy to je fakt pokus-omyl 🙂 My máme s tvárickou problémy od narodenia, najskor potnicky, teraz v zime mal úplne také lisaje, potom ako zacal pchat do úst vsetko, co sa mu dostalo do ruky sa mu tiez okolo briadky povyhadzovalo kadeco. No poskúsali sme tiez vsetko mozné - Holtov krém, modrú indulonu, lipobase, infadolan. Teraz ho mastím takým krémom, ktorý mi predpísala doktorka, je tam viac vecí namiesaných, napr. aj infadolan, ten je dobrý na vyrázticky, a zdá sa mi, ze mu to pomáha.

Tictac som rada, ze to ocné máte za sebou, viem si predstavit ako tazko si to znásala. Kamoska tiez chodí s dcérkou a ked mi rozpráva ako malá reve az na chodbu ju pocut, az ma striasa.... Musí to byt strasné, ked ti bábatko place a ty ani nemozes byt pri nom, aby ta aspon videlo chúda. Ja by som sa asi pchala dnu nasilu. Nám ked brali krv z hlavicky, strasne som sa toho bála, 2 noci predtým som nespala, ale ked ma doktorka poslala prec, ze ak nechcem tam byt, tak som hned odmietla, nenechala by som v tom malého samého. Manzel ten sa hned pratal von 🙂 A napokon to bola úplná brnkacka, trvalo to chvílocku, malý trosku pomrnkal a uz to bolo. 😀

Waitinka ja mám na podklade od doktorky napísané, ze jogury, zakysané nápoje, tvarohové výrobky sa mozu od ukonceného 7.mesiaca. Okrem tvarohu ako takého.

paskova
3. mar 2009

Ahojte baby 🙂 ja mam konecne doma manzela, tak vas nestiham ani docitat.
Zuzi to si ma potsila, ze Dominickovi uz je lepsie. 🙂 🙂 🙂 🙂

My sme boli dnes v Ruzomberku v Badase kupovat latku na saty Natalke. Tancuje spolocenske tance a tam maju krasny vyber. Zajtra ide s muzom do Aquaparku, juj ako im zavidim. 😵 😵

lila794
3. mar 2009

Ahojte, dnes bolo vonku super, ze? Myslim pocasie 😀

Tictac, super, tesim sa s vami, hadam bude dobre, nas David chodil na ocne vtedy, ked vy a zatial, klop-klop. je ok.

Jahodove prichute? Aj my davame a v pohode.

Pochvalime sa. Dnes sme boli na prechadzke a Davidko isiel kusisko cesty po svojich, straaaasne sa mu to pacilo, ale furt len do snehu 😀 , tak fajne sa vystavil, ze potom spinkal ako dudok. Dala som aj fotky do albumu 😀

zrepka
3. mar 2009

Lila parada ale ste sikovni som aj foto pozerala! Teda hotovy turista ten vas Davidko sak aj ma byt pokom ze? Len tak dalej ! Na jar odlozite kocik a v lete uz len huraaaa na hory! 😉 😀

lenocka80
3. mar 2009

Jeeeezisi Lila, Davidko je bohovyyyyy 😀 😀 😀 No tie fotky zerem 😀

tictactoe
3. mar 2009

lili, davidko je ale sikulka, ja sa uz aj tesim na to ked bude moj drobec v takom veku ale zaroven mi aj bude luto ze to tak rychlo leti. ja si ani neviem predstavit, ako stanka hovorila ze jej mala uz pojde do skolky 😲
domco veru este nekakal, dnes som ho naliala feniklovym cajom. a sa mi vidi ze veru zacina byt uz aj nervozny, len neviem ci je to tym ze sa ozaj naucil tak nariekat na tom ocnom alebo ho trapi to brusko. ved z tych jeho vyfukov nam uz kapu kvety 😝 a to pred tym nemal, prdkal, to hej, ale nie take parfumovane. tak zajtra hajde ku doktorke, len pre moje pokojne spanie. aj teplomer som skusila, cvicim mu s nozkami, masirujem brusko, aj som sa slivkoveho kompotu nakotila, radia aj vazelinu do ritky... stale nic. nuz tak uvidim!
regi, uzi si manzela - preco nejdes aj ty s nimi? by si s malou mohla sediet dakde na briezku a chvalit sa poporodnym brusnym tetovanim 😉
jastericka, vidim ze ty mas malu v klokanke, kedy si ju tam dala prvy krat? a ako sa tvarila? mate aj ine babky s tym skusenosti? mojmu zabiakovi sa tam velmi nepaci, neviem ci este pockat a skusit zas abo sa na to vyprdnut... 😖

lenocka80
3. mar 2009

tictactoe ja malemu davam harmancekovy cajik na kanie, neviem ci by si ty uz mohla...hmmm. Ale ten teplomer by som asi neskusala, skus radsej rektalnu rurku, my sme ju pouzivali veeeelmi dlho, lebo marek mal hrozne problemy s kakanim a naozaj pomahala len rurka a hlavne je bezpecna.
Klokanku sme pouzivali zhruba od dvoch mesiacov a Marek sa v nej velmi rad nosil, dokonca v nej hlavne zaspaval. Ja ked som uz nevedela co s nim, teda aj ked plakaval, tak som ho dala do toho nosica a hopkala som na fit lopte a tak mi sladko zaspal a sup do postielky 😀 Mali sme tu istu ako Jastericka, vola sa Manduca ja super. Oporucam.

rencalm
3. mar 2009

Lila no ale ste zlatuckí! Aj ja by som uz chcela takéto samostatné svetaskúsené bábo 😀 Peto si zatial akurát pritiahne nozicky pod brusko, vypne sa na rúckach, chvílu sa kýva dopredu - dozabu a potom báááác naspat na paplon. A tak sa zatial z bodu A do bodu B len nosíme a nosíme a nosíme..... a obcas este kocíkujeme 😀 Ja viem, my máme na takéto výkony este cas... Ale my sme dnes tiez postúpili o level vyssie, malý sa dnes vozil uz v sportáku a tiez sa mu to pácilo ovela viac, ked videl na celý svet a nemusel vykrikovat z vanicky 😀

vejinka
3. mar 2009

my sa tiez uz nejaku dobu vozime v sportovom...uz sa mi nezmesti do vanicky a v sportaku ma mieeesta a hlavne neni na lezato ale polosedi... 😉 pridala som par fotiek..tak ak xcete tak kuk 😉

paskova
4. mar 2009

Ahojte babenky 🙂
lila maly je podareny ako vykracuje. 😵 Ked bola Natalka mala a vozila som ju v kocikou vzdy som pokukovala po drobcoch ako cupitali. Zdalo sa mi to jednoduchsie , ked dieta uz samo chodi. Ale ked zacala chodit oplakavala som stare dobre kocikovanie, ked som nemusela za nou vsade behat. 😀 Takze si teraz idem vychutnat kocikovanie. My sme mali zase otrasnu noc, bola hore hadam 5x. A muz samozrejme sladko spinkal pri nas, o nicom nevedel. 😖 No co uz, dufam,ze dnes v noci to bude lepsie.

lila794
4. mar 2009

Veru, Regi aj ja som uz mala vcera ten pocit, maly furt chcel ist iba do snehu a do mlaky a pod. V kocari to je pohodlnejsie. Neboj, s tym spanim to prejde. Davidko sa zobudi vacsinou uz iba rano okolo pol siestej a este zachrni. A to sme donedavna byvali hore aj 10x. Sice je pravda, ze 6mesiacov mi krasne spinkaval, pokazilo sa to az potom. 😝

Veji, krasni ste, Erik rastie ako z vody!!!

Leni, kukala som albumiky a som zasla, ako ti nasi chlapi rastu a ako sa menia - ved si kukni tie fotky, ked mali zhruba 3mesiace a boli sme u vas, potom z jarmoka a teraz. To je neuveritelne!!!!! Az mi je z toho do placu, ze to tak leti!!!! ☹

lila794
4. mar 2009

Ozaj Bambu, Put, Ewusik ako sa mate? Matko, Timik a Samko vam nedovolia ani sem kuknut, co? 😀

zuzana24
4. mar 2009

ahojte kocky normalne vas nestiham 🙂 ale chcem vam podakovat za rady aj tebe stani s tym nocnikom 😉

evi no uz necumlikujeme sem tam si este spomenenie ale da si vysvetlit ze cumlik sa pokazil 🙂

reni ja som mala cisarsky mala som sice bolesti ale musim povedat ze som to znasala dobre az velmi ale kamoska zas mala prirodzeny porod a zly a boji sa teraz otehotniet ☹

pripajam sa k lile bambu put ako sa mate kde sa schovavate ani plostica tu dlho nebola?

ewusiklm
4. mar 2009

no ahojte babenky 😉 konečne som sa dostala po dlhom čase na net,pretože pri tomto mojom drobcovi to je umenie 😉 každý deň sa naučí niečo nové ako urobiť zle.
lila-no to máš pravdu,že ma drobec sem moc nepúšťa.musím sa hlavne jemu venovať,lebo keď sa mu nevenujem vždy niečo vyparatí.Inak ste už krásny veľký a Davidko je šikulka 😎
potom večer keď uspím drobca tak sa pokúsim dať pár nových foto.
Prajem pekný podvečer maminky 😵

tictactoe
4. mar 2009

jaaaj, to bude dnes oslava, drobec sa vykakal aj ked s pomocou glycerinoveho cipku od doktorky ale fungovalo to. je to normalne dostupne v lekarni bez predpisu, to len ak by ste niekedy v buducnosti mali taketo trapenie co dufam ze vas vsetky bude obchadzat 😉 nuz a aby nahodou neostal co i len den bez dakeho neduhu, tak zase zacal kaslat a ma plny nos a nepomahaju ani kvapky, ani odsavanie 😒

lila794
4. mar 2009

fuha, ja by som glycerinovy cipok nedavala, hlavne, ked je drobec plne kojeny. Ale je to na vas! 😉

paskova
4. mar 2009

Dobry vecer babenky 🙂
No ti moji sa vratili taki nadseni z Aquaparku, hlavne Natalka si aspon Tatka uzije ked je doma. 🙂 Skoda, ze zlavy su tam len tento tyzden, v lete je to dost predrazene pre nas. ☹ Sophi ma akurat svoj vecerny hysak, nechala som nech sa Danko o nu trocha postara, ved je jej otec, aspon bude vidiet co je to starat sa o dve deti. 😉 No uz sa tesim na noc, ako sa nevyspim. ☹ Ked nemam doma muza normalne chodim spat okolo desiatej, ale teraz okolo polnoci lebo keciame a tak, rano potom som riadne nevyspata.

zrepka
5. mar 2009

Ahoj baby ja volako nestiham pisat vzdy len precitam a letim lebo ten nas drobec stale nieco vystraja. Si predstavte ze predvcerom sa prvykrat postavil celkom sam na nozicky!Chytil sa gauca a s velkym krikom sa vytiachol rucickami hore.Fuk ho na rovne nohy!
POt ma oblia,l nevedela som, ci sa tesit, ci plakat!Ved on je este taky malicky!!!!Ja viem, pise sa, ze ak sa dieta same postavi tak je na to pripravene, ale aj tak.takto rychlo?!! ☹
Ono to ze stoji mi nevadi ale ked on nevie ako potom dole 😀prvy krat sa hodil rovno do zadu ako ked strom kalaju! To ho Peto zachytil, druhy raz sa rozplakal o ratu a chcel aby sme mu pomohli dole, ale ked ani jeden z nas nereagoval tak sa spustil, ale nastastie tentokrat na bok a hlavku drzal hore. lenze aj tak sa od laku a srdu rozplakaaal!No taky je podareny!!!
POcujte neviete mi niektora poradit nejaku fintu ako ho naucit padat tak aby si neublizil.JA viem ze mu nesmieme pomahat aj keby padal.Ze sa musi naucit nespoliehat sa na nas.Ale rada by som mu nejak nemapadko dopomohla.Ved sa to preboha neda! No ktora mamka sa bude pozerat ako sa jej dietatko mlati o zem 😖 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre