Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
18. aug 2009

loss veru stretko si omeskala, ale este hadam nejake spravime kym porodis. 😉 😉 😉 Daj potom vediet ako ste dopadli na 4D.
Dnes ma meniny moja svokruska, tak idem upiect jablkovy kolacik a trocha budeme oslavovat. Pekny dnik vam vsetkym. 😵 😵

krpuch
19. aug 2009

ahojte ja som tu nova...este len cakam babo, uz koncim 18 tyzden...nemam sa s kym porozpravat...

rencalm
19. aug 2009

Ahoj Krpuch, vitaj a srdecne blahozelam, nech sa buduca mamicka aj babatko drzia v poriadku 😀

paskova
20. aug 2009

Ahoj krpuch a vitaj medzi nami. 🙂 🙂 Kludne sa k nam pridaj, aspon nas bude viac. 😵

silvinka
20. aug 2009

ahojte liptovcanky, nehnevajte sa ze vam sem lezem ... minuly rok som pisala s niektorou z vas 😎 😖 nespomeniem si ale zial na nick :( ze ked budem v LM ze sa mam ozvat ohladom fotenia 😅 , teraz mi to tak vyslo ze tam budem od zajtra a nejaky volny termin by sa este nasiel... takze ak si spominate ktora ste mali o fotenie zaujem prosim ozvite sa mi cez ip...

pinocio
20. aug 2009

ahojte babenky,
potrebujem poradiť zháňam autosedačku od 9-25 kg alebo 9-36kg ,neviete o dákom dobrom obchode v LM
dakujem

lila794
21. aug 2009

Pinocio, skus Detickovo.

Babky, mame novinu, cakame druhe 😉 v aprili, ako Davidka. Je mi hrozne zle, pri Dadkovi som to nemavala. Najskor som myslela, ze mam crevnu chripku, ale uz to bolo podozrive, urobili sme test a v sekunde dve palicky, vyrazne. Dnes som bola u dr., vraj to vyzera na nejaky 6tt. Lebo ja som mala nepravidelnu menstruaciu, tak sa to nedalo presne.

lila794
21. aug 2009

Sorry, 8tt som myslela 😝 😀

rencalm
21. aug 2009

Liluska z celeho srdiecka ti blahozelam, len si teraz davaj pozor na seba a neboj, za par tyzdnov to isto bude lepsie 🙂 🙂 🙂 Ked je to teraz ine ako predtym mozno to bude dievcatko a budete mat parik. 😉

paskova
21. aug 2009

Joj lila, aj ja ti gratulujem, uvidis ake je to supis mat dve deticky. Urcite to zvladnes, drzim ti moc a moc palce. 🙂 🙂 🙂 🙂

ewusiklm
21. aug 2009

jej Lila,gratulujeme 🙂
a my sme dnes dostali byt v Trnovci konečne 🙂

zrzuska
23. aug 2009

ahojte.

som tu 100rokov nebola 😅

vsetkym novym tehulkam gratulujem. 😵 😵 😵

my sme boli na dovolenke v chorvatsku. super bolo. mala je velka betarka. da mi zabrat. dakedy az do placu co si s nou neviem rady. tak teraz citam knihu maly tyran. a snad budem vediet ako na nu. ale idu jej aj dalsie zubky tak je taka mrzuta. 😖
ked sa to uz tak rozbehlo s tymi druhymi babatkami aj u nas v marcovkach v teme tak teda ja druhe tak skoro neplanujem. jaaaaaaaaj vsak neviem ako by som to pri ameli zvladla. asi nezvladla 😝
aj ked drahy by uz na rok chcel snazilkovat ale ja teda isto nie. uvidime kedy pride surodenec pre malu. hihi 😅

mala mi teraz spi. neviem ako dlho lebo rano sme potiahli do 9tej. akosi mi zacala rano dlhsie spavat a stalo sa uz viackrat ze cez den nespala vobec. tak to som bola total hotova 😝

idem si trosku oddychnut kym sa este da 🙂

mars83
23. aug 2009

Ahojte babenky. Aj ja ti srdecne blahozelam Lila!!!! Ja nemam nic nove, vsetko postarom, akurat by som chcela s malym na to plavanie ale stratila som tel. cislo na tu pani, co to ma na starosti, nema to cislo niektora z vas??? Asi by som to teda rada vyskusala s malym..len skoda ze nemam vodicak.A vy co ste ako ja z Podbrezin ako chodievate na to plavanie? Autobusom? Poradte ak mozte. Dakujem a prajem pekny den.

vejinka
24. aug 2009

jeeeeeeeej lila waw gratulujem.takze na stretku si uz bola "v tom" aj si sa mi zdala taka peknaaa vraj tehotenstvo je vidiet aj z vonku takze u teba to plati 😉
.nebola som tu dlhsie lebo mam hlavu v smutku idem roibit domacu tortu potahovanu s cukrikov marschmelow ale mam z toho hruzu bojim sa ako to cele dopadne zhanam po nete informacie ako to co najjednoduchsie spravit a aby sa to podarilo..takze len lietam a kukam ...no a ozaj mali sme ockovanie aj rocnu prehliadku dva dni dozadu a maly ma 10740g a 78cm a inkeciu zladol ku podivu dobre a co je najlepsie doteraz sme nezaznamenali horucku maximalka bola 72 stupnov. a nedala som mu tie homeo...ked som to sla kupit do lekarne lekarnicka mi povedala ze to nemam davat ze telo sa musi vysporiadat s ockovanim same..a ze mu mozem tym ublizit a ze sa to uz vobec nebere ako liecivo ale ako vyzivovy doplnok..ktovie odkial to nabrala ale kedze bola magistra tak som povedala ok ok nekupim to ved ked ho ockovali predtym tiez nemal horucku tak sme to riskli..a maly ani nevie ze ho ockovali ani mu to neopuchlo ani nestvrdlo ani nebolelo..mam asi zazracne dietko 😀 😀

vitam novu tvar krpuch 😉
my sme autosedacku kupili cez net ale detickovo alebo babatkovo alebo rebecca ...vyskusaj pokukaj a uvidis pinocio 😉

vejinka
24. aug 2009

baby rozmyslala som nad dalsim stretkom..ale tentokrat s manzelmi...niekedy cez vikend samozrejme..aby nehundrali ze si davame rande len my zeny 😀 😀 😀 takze uvidim aka odozva bude a potom sa mozeme rozhodnut kde by sa konalo to stretko kludne aj v janosiku..ved tam bolo super a konecne by som si hadam aj sadla s vami trosku na kus reci..minule sa mi nedalo 😒

vejinka
24. aug 2009

lol...ze maximalna bola 72 stupnov 😅 xcela som napisat ze 37,2 stupna 😉

vejinka
24. aug 2009

ja tiez rozmyslam o tom plavani...ale penizaky co dostane na narodky pojdu na topanky..rastie mu noha ako huby po dazdi 😔

vejinka
24. aug 2009

teda nohy..obe mu rastu....minule som kupila v tescu biele ponozsticky na 1-2 roky..a su mu male...vravi sa ze ktore dieta ma velku nohu bude velky cely...to sa uz tesim na toho mojhho "janosika" 😀

paskova
24. aug 2009

Ahojte baby, 🙂 🙂
ja som tu tiez nebola davnejsie, ale len co nakuknem nikdy tu nikto nie je. 😉

vejinka stretko by som brala hned, len moj manzel je v Italy, takze ja by som mohla prist iba bez neho. Ale to by asi bolo divne, ked tam budete mat vsetky chlapakov. 😒 😒

u nas nic nove sa nedeje, akurat mala streckuje v jedeni. Uz mam z toho hlavu v smutku, lebo zje o polovicu menej ako pred mesiacom. Aj tak je taky mrnusik a teraz este aj toto. Tento tyzden aj dokina ma dovcu, chcela som sa s nou poradit. Viem, ze by sa deticky nemali porovnavat, ale v novembrovkach je veru moja Sophi najlahsia. ☹

vejinka
24. aug 2009

paskova ved ona to dozenie neboj...ma byt po kom stihlucka 😉 a nevadi ze by si prisla bez chlapa..sak urcite by nas bolo viac.. 😉

ewusiklm
24. aug 2009

ahojte babenky,no to stretko by som brala ale ci ja toho svojho dotiahnem tak to fakt netuším.Ale bolo by to super 🙂

rencalm
24. aug 2009

Ahojte babky, Veji si tu dlhsie nebola. Blahozelám k priebehu ockovania, my sme to mali horsie, v den ockovania absolútne nic a den po sa malý ráno nemohol ani pohnút, mal úplne ochrnuté nozicky, ale cez den to rozbehal a vecer nám o pol 8mej, presne v deň svojich narodenín spravil prvé ozajstné krôčky a teraz už je z neho taky macher, púšťa sa sám, ide si kde chce, no nestíhačka. Už 100 rokov som nepridala žiadne nové fotky, tak dnes som konečne doplnila 2.album a začala 3., ako inak narodeninovou oslavou. My sme robili klasickú čokoládovú tortičku s marcipánovou polevou, ale teda namakali sme sa tiež riadne, robili sme ju s malými prestávkami od 15.00 do 23.30, najhorsia babracka je s tým marcipánov, ale chrústovi sa páčila, hneď do nej džubol prstom 😀

Dúfam, že sa mi už podarí príst na vaše 2.stretko, ak nebude niekedy budúci týžden, ale asi tiež skôr samej ako s mužíčkom.

vejinka
24. aug 2009

renca ahooj..no hej nebola zbieram inspiraiu na tortu co bduem robit..lenze segrino doeta ochorelo dnes a aj moja mama takze sa to vsetko odklada o tyzden..no skoda uz som xcela mat po "tom" a terza sa bduem dalsi tydzen mordovat co a ako..inak nam povedala doktorka ze mozno to opuchne urcite bdue mat teplotu a teda sme sa pripravili ze ho nebude moct nikto nosit na rukach len ja a muz ze nebude moct stvornozkovat a ze nebude moct chodit...a mlady pan bol vkuse na styroch absolutne ziadna reakcia po ockovani..dokonca ked ho doktorka pichla..tak nevedela najst po chvilke kde to bolo a hladala vobec mu to nebolo vidiet a doma sme to natreli octanovou mastickou tri krat a hotovo...sama som bola prekvapena o hladkom priebehu 😅 idem aj ja hodit nejake fotky.. 😉

vejinka
24. aug 2009

renca kraaasna torta...fakt si sikula no ale je rozkosny v tom klobuciku.. 😉
my mame podobnu kefku ale modru tusim🙂

hehe ze oslava pokracovala do neskorych hodin..mno to vidiet aj na velkosti a hmotnosti plienky 😀 😀

vejinka
24. aug 2009

jeeeeeeeej aj ja som mala taketo psa..len bieleho a mal modry flak pod okom...dostal nakladacku od segrinho psa 😀 😀 😀 😀

rencalm
24. aug 2009

Veji, ved nám tiez vpichy vobec nebolo vidno, ani cerveny flak, ani navonok nic, prvy den tiez ziadna reakcia, ziadna teplota a na druhy den rano uz 38,3 a decko vobec nohami nehybalo. Ale na pohlad nic, tak som volala cela vystrasena doktorke, ze ci nam nemohol ochrnut, alebo co, ale povedala, ze to ma asi vnutorne zatvrdnute, lebo ze ked ho pichala aj hodne zatal sval, tak mu to proste stuhlo, ze to povoli a veru do vecera povolilo. Ale teploty sme mali este 4 dni, hlavne vecer dost vysoke, vyse 39. Ale uz je dobre, teraz sa skor bojim tych padov a uderov, strasne sa salie a vystrája, hodí sípocku kde príde, snazí sa chodit uz rýchlo, rýchlo a este ledva prepletá tými nôzkami, no uz veru máme aj odreté kolienko, aj modrinky na cele, na lícku. Ach jaj, uz to nie je babatko, uz je to malý sialený betár. 🙂
Erik je chutnucký 😀 Akúkolvek torticku mu spravís, urcite bude stastný. (Inak, ja som pre malého robila este speciálnu takú malinkú tortu z piskotiek, bielych jogurtov a ovocia, kedze z tej ozajstnej este moc nemohol 😀 )

vejinka
24. aug 2009

este hodim video ako sa cudoval novemu darceku ktory dostal predcastne lebo bol velky a neschvali by sm,e ho

https://vimeo.com/6196822

a kludne si pozrite aj ostatne videa...ja prcham spat dpbruuuu 😉

paskova
25. aug 2009

Ahojte baby 🙂
my dnes ideme na kontrolu so srdieckom, dufam, ze vsetko bude ok.

vejinka pozerala som tvoje videjka, no Erik je podareny, ako sa nevedel dockat kym mu poskladate darcek. 😵 😵
A ake velke kroky robi, no poriadne chlapske. 😀 😀

renca krasne otecky, veru ta torta nema chybu si sikovnica. 🙂 🙂 🙂

vejinka
25. aug 2009

paskova zelam aby bolo vsetko v poriadku u doktorky..a veru robi pokroky kde je to oproti tomu ako len sedel v janosiku? no je to sikula aj ekd mu to dlho trvalo 😅

rencalm
25. aug 2009

Ahoj Regi, dakujem, robili sme ju spolu s maminou, ona bola hlavny sefpekar, ja len taky kuchtik 😀
Aj my chodime na kontrolu so srdieckom, vecera sme boli na vysetreni a dnes tiez ideme este na ultrazvuk. A vy kedy idete? Chodite k Lizuchovej? Ako to mala znasa tie vysetrenia, lebo nas nevydrzi lezat na chrbte ani minutu, mece sa tam ako ryba na suchu, vzdy mam uz dopredu strach ako to dopadne, ked tam ideme, lebo viem, ze bude problem. Aj dnes sa bojim, vcera tam rycal ako pavijan, musela som mu drzat ruky, nesmel sa pohnut a to je prenho koniec. A dnes na ultra. to bude to iste, myslim, ze dokine sa zasa nepodari vysetrit ho tak ako by chcela. A preco chodite vy? Mate selest?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre