Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

plostica2502
11. mar 2008

jani,ako matury....piiiis

bambulka026
autor
12. mar 2008

Ali, hej povedala mi to Trembacova, ale mas to pisane i na tych papieroch co si od nej dostala.
Kojim samozrejme dalej, len z laveho prsnika uz odstriekam len 100ml, sa mi straca mlieko, lebo sa zas spravila hrca. Musim s tym ku zenskej, len neviemkedy sa tam dostanem... 😖

Plosti, tak sa rychlo uzdrav, a uzivas i nejake lieky? STREPFEN je na bolest hrdla a mne zabral i FLORSAMIN sprej do hrdla.

Zuzi, a kto? Som zvedava.Zeby Tana? Ved ta ma termin az v maji sa mi zda nie? Poveeeedz... 😀

Put, no pochval sa ako si dopadla. Aj moj brasko vcera maturoval.

bambulka026
autor
12. mar 2008

Baby, inak ako ste dostali do albumu tie napisi? Mne sa to tam volako neda... 😢

putyna
12. mar 2008

no slohy boli uplne na p...... ak sa to da povedat pisala som uvahu ako spravne zvladnut stres no strasne daco to bol asi najhorsi sloh co som kedy napisala a potom boli temi ako biografia ze volam sa jozef mak ,potom este daka o autorovi a daco spospelostou no proste strasne testy boli asi take ze aj ok aj nie

ale v poho heh 😀 a vo stvrtok z nemciny to bude uz ine kafe hehe tam budem musiet teda na ustnych bodovat lebo gramatika o nicom heh

zuzi na vrbicku odbor odevarka

alinka76
12. mar 2008

put, však ty môžeš teraz z vlastnej skúsenosti písať o strese , nie? či sa nestresuješ? ja som tiež občas v strese, že nič nestíham, hlavne keď sa vykeciavam na koníku 😀 😀 😀

putyna
12. mar 2008

no stresujem ale pred skuskami ee mi je jedno heh vzdy si poviem ked nie na prvy krat tak na druhy heh ale lepsieby bolo na prvy aby som mala pokoj heh

putyna
12. mar 2008

heh babyvobedz sa mi nepaci ta stranka modra stracha lebo im iba zavidim hmmmm

bambulka026
autor
12. mar 2008

Put, i ja som vyucena Odevarka, no ja som este chodila na Maytex 😀
No my sme nastastie nemali jazyk na skuskach lebo by som nepresla 😅

putyna
13. mar 2008

bambu a kolko mas rokov a aku majsterku si mala na praxi??? uz si aj dakde robila od vtedy??hmm tolko otazok naraz na teba hehe

bambulka026
autor
14. mar 2008

Put, idem mat 30 a jasne ze som i robila, len nie to co som vyucena... 😀
Hmmm, mena majsteriek si uz velmi nepamatam, no viem ze nejaka Husarikova taka stara tam bola.

Inak som na Podbrezkach, kedy chodis s malym von ze by sme sa stretli?

putyna
14. mar 2008

a kde si robila??

JASNE BABY DAJME SI STRETKO V LM SOBOTU O URCTE O KTOREJ A KDE 😀

plostica2502
14. mar 2008

ahojte zienky....akurat mam kusok free,svokra sla s malym vonku...place mi posledne ako drak,mi povedala,ze mozno mu pojdu uz aj zubky,ze to je indivindy..lebo zacal slintat,papat ruky a hlavne grevdzat,som nespala nic od druhej rana....a zaspavala som bolo 23....(11hod)....a teraz cely den,ani nespinkal,hrozne daco 😖 ..som varila len spagety a polievku a vyzeram otrasne....joj....pondelok idem do mesta a asi sa zbehnem dat smeknut,neviete kde by ma hned vzali....potrebujem uz daco so sebov daco robit,no...

bamu inak ano papala som strepfen,ozaj dobry a aj chutove 😀

zrzuska
14. mar 2008

ahojte.

tak uz mame nasu slecnu na svete. narodila sa nam 5.3. o 14.10 a mala az 3710g a 52cm 😅
trosku som mala problem kym sa pustilo mlieko a dokrmovali sme ale uz od stredy uspesne dojcime tak sa tesim 😅
no poviem vam, kym sme zistili co mala chce.... dnes sme museli ist ku dr lebo mala stale usedavo plakala a nevedeli sme preco. bola napapana aj prebalena ani ju nic neomynalo. no a problem bol v tom, ze bola prejedena. pahltnica 😅 tak nam ukazala doktorka ako jej ulavit ked ju boli brusko a dostali sme aj kvapky SAB simplex a teraz je uz kludna a spinka.
no dufam, ze ten rezim sa upravi a ze nam uz nebude tak plackat ked jej v podstate nic nechyba. poviem vam, ze nas chytila taka panika a nevedeli sme co robit. uz som sa bala, ze bude mat koliku alebo co.

drzte sa zienky. dufam, ze si budem moct prist po rady od skusenejsich maminiek keby daco.

bambulka026
autor
15. mar 2008

Zrzus, aj Espumisan su dobre kvapky,ked ju boli brusko. My sme si to tiez uzili ked nam maval tie koliky, no naozaj po tych 3 mesiacoch cca... 🙂 mu to prestalo.
On je vsak i teraz pahltny, nahlta sa vzduchu a potom stale grcka.
Kup si i krem na masirovanie bruska Pupik sa vola.
Ja som mu tym natierala a masirovala ked som ho prebalovala.

Put, to stretko dnes velmi nevyslo lebo som sa len teraz dostala k PC, no co tak zajtra? Ja ti zavolam a dohodneme sa.

Plosti, a na podbrezkach vo Fitku ta nezobere?
Minko maly ma aj opuchnute dasienka uz?
Nas Mato je posledne 2-3 dni tiez najaky nervozny ale nezda sa ze by mu sli zubky. Susedkin maly mal az take hrce na dasnach ked sa mu prerezavali a nas nic... 😒

Zuzka, no ved mi uz povedz kto sa to ma ku nam pridat...

bambulka026
autor
15. mar 2008

Ali, ako sa drzite? Este stale mas tolko mliecka?
Ja som tu odsavacku uz znenavidela. Sa mi chce az plakat ked musim odsat... ☹

putyna
15. mar 2008

zuzi no ta vo fitku by ta mohla vziat ale ta na lavo co je lebo ta na pravo je strasna ze vraj hmmm

Bambu no jasne heh tak sa musime dohodnut na dakom normalnom datume

Zruska aj ja som pouzivala espumisan a hned pomohlo tak super inac gratulujeme heh drzte sa

My mame tiez strasne opuchnute dasienka ale keby ste vedeli aky sme krasny s tymi 3 zubkami heh krizieme ako sa da uuz ma aj do ust uhrizol ked som mu davala pusu som myslela ze my s pery normalne odhrizne hehe

zrzuska
16. mar 2008

baby tie placlive vecery stale pretrvavaju. ☹ chadatko malicke. aj zaspinka ked ju tisim a rozpravam jej a hladkam ju po hlavicke a potom ked uz vidim ako krivi tvaricku do placu ze ju daco boli. no je mi jej tak luto. aj ju vzdy odbalim a dam na brusko, to sa jej ulavi no potom ked ju otocim ze ju idem obliect tak uz je placu. chuda male.
no zda sa mi, ze uz je to trosku lepsie. neviem. mozno uz ju viem trosku ukludnit. mame nejaku masticku na bolave brusko. taky macik modry je na nej nakresleny. aj som jej skusila dat cajik feniklovy taky pre deticky od ukonceneho prveho tyzdna tak si poprdkala trosku. aj jej chutil 🙂
to vazne budem cakat az 3mesiace? 😨

putyna
16. mar 2008

zruska no nam to neskor prestalo musis brusko masirovat tou mastickou pomahat vykakat sa davat a ten cajik feniklovy je super a v lekarni maju aj rektalnu trubicku ktoru strcis do ritky a vraj pomoze lepsie vyprtkat sa ja som timinkovi pomahala zase kakat som mu teplomerikom trosku aj nozickami som potlacila na brusko 😉

putyna
17. mar 2008

zruska inac predavaju aj antikolikove flasky vraj pomahaju aspon co som pocula

bambulka026
autor
17. mar 2008

Zrzus, my sme tiez pouzivali rektalnu trubicku a fakt sa mu ulavilo, aj nozkami pocvic a ja som ho vtedy nechala rozbaleneho na prebalovacej podlozke, masirovala brusko a cvicili nozkami a pomohlo...
Aj antikolikovu flasu z MAM mame, a aj tak mal koliky...

bambulka026
autor
18. mar 2008

Halooo, babenky kdeze ste? 🙂
Drobci vas zabavaju? 😀

putyna
18. mar 2008

no co bambu uz mas poriadene pred velkkou nocou???heh sa tesis co tento rok ta vykupe o jedneho chlapa viac 😀

vejinka
18. mar 2008

ahoj putyna 😉

putyna
18. mar 2008

Vejinka ahojky ako sa mas

alinka76
19. mar 2008

ahojte dievčatá, nejak som vás zanedbávala.
Plostica, aj náš začal sniliť a objedá si ruky a ak má podbradník,tak aj ten 🙂 Tak mu dávam normálne stále podbradník a aj sa s ním hrá. Minule si ho dal na oči a aj tak zaspal. Na čo si užívala ten Strepfen? Mňa bolí už druhý deň hrdlo a tak i ba kloktám soľou a cmúľam septisan.

Zrzuska, to mi je ľúto, že malá ma bolesti bruška. my sme to vôbec nepoznali a to mám chlapa, našťastie. ale sab simplex mám doma. neviem čo idem s ním robiť. ak sa ti tvoj minie, tak mi daj vedieť, pošlem ti zadara. skús piť ty tie čajíky, dobrý je fenikel,r asca, aníz z BOP Popradu. Ja som ho pila 2x denne a malý mal teda super prdíky. malej ak ju len kojíš, nedávaj nič okrem mliečka, ona to nepotrebuje! a dávaj ju často na to bruško, to je dobré na tieto problémy. a cvič s nožičkami, pritláčaj jej na bruško krčením v kolienkach. snáď sa z toho skoro dostanete.

bambulka, mám mlieka stále veľa, v pondelok bola trembáčová a že či mám dajaké mlieko, a ja reku hej, všetky fľašky plné, to mi ich dala nejakých 10. už som ako ty 🙂 a teraz malý drží od 8-mej do rána do 3-tej,t ak mám ešte viac mlieka. tiež mi to niekedy udiera už, ale čo mám robiť. včera malý chytil hysterický záchvat, nechcel si chytiť prsník, normálne očervenel od zlosti. tak som mu dala druhý a ten si chytil. nechápem, čo sa mu stalo. ale mala som v ňom také hrčky, môžno tie mu vadili. človek aby sa v tých deťoch vyznal 😉

plostica2502
21. mar 2008

ahojte maminusky,nemam moc casu uz ani na net chodit,to v tomto obdobi si minko volako moc vyzaduje moju pozornost....cize na velku noc vari moj muz a ja upeciem len hrncekovy kolac,ved to staci....ale okna som umyla🙂)))))))) a mam novy uces,konecne,taka som rada,joj 😀

ajoj ali,aj ja som kloktala sol,nepomahalo mi to...a ako sa drzi samko...

bambulka026
autor
22. mar 2008

Ahojte, ja som sa tiez ku compu akosi nedostala, a to mame doma 2... 😀
Put,
ja som si poriadila v priebehu tyzdna,a piect koli 2dnom nejdem. V Kauflande som si kupila tie rolady tak nakrajam.
Aj tak mame smutok, lebo nam pred tyzdnom umrela starka, takze navstevy moc necakame.
Timko Vam uz beha v pavuku? My sme museli zrusit vsetky kvety co ich stihol obsklbat,tak uz pirati.

Ali,
to Ti krasne vydrzi, my sme akysi nervozny, neviem ci to uz zubky pojdu, no aj v noci akosi zle spava.
Ja uz moc mlieka nemam, asi stracam koli stresu teraz.
Uz odstrekujem len raz v noci, a ak poobede dlho spi tak vtedy.

Plosti,
to su ti chlapi, stale aby si sa im venovala.

Veji,
ako sa drzite? Uz pekne priberas a gulaties?
Joj, tak Ti zavidim, normalne mi to brusko chyba. Aj ked tento moj pokladik da zabrat, asi prehovorim muzika na dalsieho potomka. 🙂

zrzuska
23. mar 2008

ahojte.

tak viete co som zistila? ze mala tak velmi plackala lebo bola hladna. niekedy ju sice boli brusko, tak cvicime a davam jej do ritky tu trubicku a poprdka a vykaka sa. ale väcsinou je to hlad.
ale nechapem to, napapa sa z jedneho aj druheho prsnika a este je hladna. asi mam malo mlieka ☹
dva dni po prichode z porodnice sme dokrmovali, potom par dni nebolo treba a teraz zas dokrmujeme. vzdy ta davka je len 30ml aj to vypije iba 20ml. 😨
no neviem ale mam to doma dost huste teraz a mam vela stresu a skoro ziadny klud. tak sa bojim aby som celkom neprisla o mlieko ☹

baby ako ste babatko naucili na kupanie? ja som chcela kupavat nejako okolo 6-7 vecer. len mala sa zobudi a je hned hladna a vzdy nam potom hrooooozne plakala, tak sme ju skusili najprv nakrmit a pockat hodinu a tak kupat ale tam je problem ze potom mi zaspi a ja ju nechcem budit lebo vzdy je potom nervozna a place a uz sa jej neda zaspat. alebo zase vela vygrcka.
tak neviem, najprv kupat potom krmit a radsej vytrpiet ten plac? alebo naopak? 😕 😔
a budili ste deticky na papkanie? napr. ked spalo 5hodin tak ste ich zobudili po 4hod na jedenie? lebo nasa mala po prechadzke ked idem na obed von a o 1nej sa vratim tak spi skoro do 5tej. a je velmi hladna a ja ju chcem potom kupat aby zase nezaspala.

putyna
23. mar 2008

bambu no jasne behame vo velkom uz sme kupili aj tvrde topanocky hehe
a akeho pavuka mate?? my mame takeho co sa da s neho hojdacka spravit

zruska no my sa kupeme okolo 8 a potom papame
heh aj mne chyba brusko este stale heh

bambu jasne tie rolady su super

zuzana24
23. mar 2008

ahojte babenky dlho som sa vam neozvala lebo mi prisiel chlap domov tak som sa mu venovala.ako sa mate?Bambu nechaj sa prekvapit kto sa k nam prida poviem ti to az o niekolko dni 😀 put ako si dopadla na maturach?Zrzus ahoj tak ako sa pasujes s ulohou maminy?urcite to zvladas super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre