Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
27. feb 2008

Ali 😀 , a dobre to odsava? ja som uz tiez rozmyslala kupit Medelu mini electrik, no ak stratim mlieko tak co s nou potom? Aj ked chceme druhe babo, ktovie ci budem moct kojit. 😖

loss, preco nas neprides kuknut ked ides do Porubky? Ved to mas len kusok... 🙂 A my sme vacsinou doma, alebo niekde nablizku na prechadzke...

Dievcata tak my uz mame 9.25kg a 68cm.
Put, Vas uz ockovali v 5 mesiaci?

alinka76
27. feb 2008

vieš čo, odsalo mi to dobre, ale ja vždy potom ešte dorobím rukou ten zvyšok, takže to mám za jedno, či s touto elektrickou, alebo ja mám piestovú od baby-novy. Dokonca tou mojou piestovou to mám rýchlejšie, tá elektrická síce robí robotu za teba, ale zase trvá to dosť dlho, čo by ma v noci rozčuľovalo, že musím byť tak dlho hore. Dá sa povedať, že to trvá tak dlho ako keď dieťa papá. ja tou mojou odsajem za 10 min. A tiež dosť vrčí nahlas, v spálni by si to nemohla robiť. takže záver - skúsila som si to, ale nemenila by som 😎 stará dobrá klasika 😎 a ty máš akú odsávačku? ja som mala aj Canpol, ale tá mi neodsávala skoro nič, pomohla mi v začiatkoch v pôrodnici, teraz mi už nestačila ani tá.
túto noc malý spal 6 hodín a ako naschvál som si nenastavila budík na odsávanie po 3 hodinách, ja som myslela, že mi prso roztrhne, odsala som z neho naraz 4dl mlieka 😕 druhý bol v pohode na kŕmenie akurát. to len jedno mám také strašne predzásobované 😀

loss
28. feb 2008

bambulka jasne ze dojdem ved mozes aj ty prist kedy chces len uz nemam tvoje cislo tak mi posli do IP aj ja ti poslem budem sa tesit
kazdy tyzden chodi ku mne Stelka s malym tak mi vravela ze ste boli spolu
ja som ta par krat videla ny vychadzke ale z auta urcite sa stretnime budem rada
inak maly je krasnucky 🙂

bambulka026
autor
28. feb 2008

loss, dakujeme 🙂
Ked pojdeme do LH tak ti prezvonim ci si doma, a ty ked pojdes do Porubky ozvi sa tiez.
Cislo ti posielam v IP. Aj Minko je zlatucky, ani by si nepovedala ze je medzi nimi 2tt rozdiel. Uz nas dorastol. 🙂

Al, ja mam tiez jedno vacsie a ked tak 4-5 hod. neodsajem tak z neho vytiahnem i 300ml. To druhe uz len kolo 120-150ml.
Ja mam rucnu odsavacku Medelu a tiez nie je zla, len sa mi to niekedy uz nechce rucne... 😖
Uz som z toho odsavania unavena, aj ked zase je fajn ze mame dost mliecka. Asi by bolo horsie v noci vstavat a pripravovat drobcovio stale cerstve.
My spime tych 5-6 hodin hned z vecera a potom sa uz budi kazde 2hod. zhruba. Rano o 5.30 sme uz naspaty a potom zase spi okolo 9hod. rano.

Put, plosti zijete? 😀

loss
28. feb 2008

zuzka dobre 🙂 uz sa tesim

putyna
28. feb 2008

bambu no hej stretla som ju na podbrezkach na prechadzke takze hej 😀

co mate inac nove my sme dnes kupili timinkovi pavuka ale takeho chrobaka zlto zeleneho v babetku iba za 1400 a da sa s toho robit aj hojdacka a ma to 8 melodii tak bol celkom nadseny hehe

zuzana24
28. feb 2008

put ty si z podbrezin?bo ja tiez z "podbrezin".

putyna
29. feb 2008

zuzi ano som pokial si videla taky azuritkovy kocik co krici do dialky tak ten je moj 😀 je jediny na podbrezkach

bambulka026
autor
29. feb 2008

Put, 😀 tak to aby som zacala kukat po takom kociku, bo my sa zrejme ani nestretneme... 😀
A uz ti sedi v tom pavuku?
Nas Mato sa uz celkom dobre drzi, tak som i ja obzerala v draciku nejake choditko.

loss
29. feb 2008

putyna pozerala som albumik je zaujimavo urobeny a kocik je ozaj krasny to je zn.Tako?
zuzka tak chcete uz skocit do choditka super 🙂

zuzana24
29. feb 2008

asi ta sklamem put ale taky som na podbrezkach neregistrovala.bolo by fajn keby som aspon tu mala s kym kocarovat 🙂 ahojky lossicek co mas nove drzkate sa?ja mam trosku mensie trable ale inak fajn.

plostica2502
29. feb 2008

ahojte babenky,ja uz ani na net nestiham riadne chodit...malemu sa zapacilo kecat a obzerat a venuj sa mi maminka,no 😅 .....a vazime uz 5270g 😀 ...MAME VYDUTY PUPICEK,K TO NEZMIZNE,ABO sa nahodou este aj zvatsi,ta ideme na chyrosku ☹ .....inak sa drzkame,kojkame a smejeme jak maly diably a placeme ako velikansky 😀

my tiez koli rizikovke sme nekonali nic v posteli,iba sme sa vadili,l;ebo si myslel,vlastne vycital mi dakedy,ze ho nelubim,abo mam ineho a ked som sa doplakala,az vtedy to pochopil a teraz uz nic nepomoze a mna tak otravuje,ja by spala aj cely den(mat sluzku,domacu pani)...mno 😖 😒 😅 .....

a nechodim sama s kocikom,mam v tejto dedine aj koleginku,dokonca su uz oktobrovy a tiez chlapcek,aspon kecame,ked sme out...

ospravedlnujem sa,ze pisem seckym naraz,ale nestihacky....mam vas rada mamulienky moje a myslim na vas,nebojte sa 😀 ,ked bude leto,rande s kociarmi v meste v cukrarni....cawik vam

loss
29. feb 2008

zuzka my sa mame fajne malinka kopka o 106 dnes sme boli na stretku s babami z konika tak sme sa vratili len pred chvilkou super

alinka76
29. feb 2008

plostica, aj my mame vyduty pupček, boli sme s tým na chirurgii a tiež nám hrozili operáciou, ale dostali sme také gázové tampony (dostať ich aj v zdravontíckych potrebách) a prelepujeme to stále a normálne sa mu pupček už vopcchal dnu. aj švagrinej malý to mal a zmizlo mu to. neboj, aj ja som bola v strese, že by ho mali operovať, tak robím všetko pre to, aby sme neišli.

zuzana24
1. mar 2008

dobre ranko mamulky,dnes je uplne skaredy den tak aj moja mala hviezdaje na tom asi podobne a este k tomu aj neposedna 😝 ,vase ratolesti su ako na tom?

zuzana24
1. mar 2008

este by som sa vas babenky chcela opytat:moja mala sa sama neposadi lozit nelozi ale sama sa postavi ak sa ma coho drzat.stretli ste sa s niecim takym?

zuzana24
1. mar 2008

halooooo to tu v tento uprsany dnik vobec nikto nieje?

putyna
2. mar 2008

zuzanka no to je asi normalne lebo vraj ani ja som nelozila rovnoo na nohy a kracat ale lozit ee

zuzana24
2. mar 2008

dakujem put si ma celkom povzbudila.som prekvapena ze za cely vikend si sa ozvala len ty 🙂 no my sa ideme kupkat za chvilu to zas bude kupelna plna vody 😀 a chcela sa ta opytat kolko ti ma timko?a este ako si si jeho napis dala bo ja sa s tym trapim uz dlhsi cas a neviem nato prist 😖 😀

loss
2. mar 2008

zuzka mala je este mala neboj urcite do roka budes musiet behat za nou ked to zacne
je hrozne ozaj cely vikend som nevysla z domu

putyna
2. mar 2008

zuzanka timinko ma 5 mesiacikov heh a uz sa nam tlaci treti zubok, horny heh
zuzi to co mas skopirovat tak to das iba do zmen udaje o albume a to ti tam potom hodi

zuzana24
3. mar 2008

lossik dakujem mozno tento tyzden ta prideme kuk ale nic neslubujem ozvem sa a dakujem.put dakujem tento tyzden travim na podrezinach ak by si chela mohli by sme si dat kocikove rande 😀

putyna
3. mar 2008

zuzanka bola by som velmi rada heh lebo ja nemam skym ist kocikovat heh

putyna
3. mar 2008

babulky kde ste ostatne co ste zaspali??

bambulka026
autor
3. mar 2008

Ahojte, my sme boli cez vikend na Podbrezkach u nasich...

Zuzi, neboj to niektore deti rovno chodia.
Nas Mato tiez zreme bude skor chodit, sedka uz pekne ked ho posadim, no ked ho dam na brusko nech si potrenuje lozenie tak reve odusu.
Staci vsak, aby sa mal coho zachytit a hned sa dviha na nozky...

Put, pekne uz 3 zubok, my este stale nic no uz nervi ked obhryza hrkalky a hryzatka tak snad uz nieco vylezie...

plostica2502
4. mar 2008

ahoj alinka a kolko stoja tie tampony...poslem asi muza,nech kupi,tebe to doktorka kazala...

zienky,co ked berem antikoncepciu a kazal mi ju jest bez prestavky,ale dostala som komunistov,taze mam dilemu,ci ju mozem jest aj ako sa normalne jedava....asi sa pojdem spytat,uz som konecne po pol roku soferovala,tak mozem ist 😀 ,hadam to dopadne dobre 😅

alinka76
4. mar 2008

no, mne ich darovala kamoška, ale je ich v sáčku asi 100 a stoja okolo 50 Sk. Určite to za to stojí, lebo my to lepíme už 2 týždne a pupček má krásne dnu, už aj keď dám dole pásku a napína bruško, vôbec mu nevyskakuje. Ale fakt poctivo lepíme, odliepam len na kúpanie a dávam novú pásku. večer hodím foto pupka, ako to vyzerá 🙂

zuzana24
4. mar 2008

ahojte babenky tak sa vam musim aj ja pochvalit my uz mame 4zuby dva dole a dva nad nimi hore 😀 put tak napis kedy ako si dame "rande"bambu ako je mozne ze ta z podbrezin nepoznam ked tu mas rodicov?

putyna
4. mar 2008

zuzi mne to vyhov. poobede lebo ja este doo skoly chodim heh no a rada by som tak do soboty aby to bolo heh lebo v utorok ppisomne zo sjl a vo stvrtok zase z nj tak mala by som aj kuk do knih 😀 inac my vo vasom veku budeme mat plne ustocka zubkov hehe

bambu no jasne neboj uz bude hadam

my sme celkom radi na brusku natahujeme sa zadok zvyhame heh no proste uzas 🙂

zuzana24
4. mar 2008

napis den mne to vyhovuje kedykolvek 🙂 alebo ti poslem cislo cez ip aby sme sa dohodli na dni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre