Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
2. sep 2011

@lila794 joj v okolicnom som vyrastla a mama mi tam robi skolnicku tak mozes pozdravit 😀 😀 😀 uz tam robi 20 rokov cca takze tu skolku ja osobne poznam aj od zadu je to uzastna skolka a este lepsie ucitelky..pani ucitelka rufusova mi bola dokonca aj na svadbe 😀 no proste ta skolka je ako moja rodina 😉 hej do paludzky...som zvedava ci sa tam este vojdeme...ale zasa rozmyslam ci by nebolo lepsie o tyzden to uz budu vediet kolko maju volnych miest lebo v pondelok tam asi bdue poriadny chaoz nebudu mat na mna cas 😒

lila794
3. sep 2011

@vejinka joooj, ako si ma potesila, ze sme dobre vybrali. Nakoniec mi maleho zobrali aj na Podbrezky, ale nechali sme Okolicne, viac sa mi pozdavala.Mas pravdu, po tyzdni sa to vykrištalizuje. Drzim palce!

gina333
4. sep 2011

ahojte baby 🙂
@vejinka : veru nevahaj a chod sa opytat. Urcite sa tam bude Erikovi pacit, medzi detmi, nove hracky, bude nadseny. Drzim palce aby ho zobrali. 🙂 🙂

My sme boli uz od piatku. Sophi to znasa paradne, krasne tam papa, zaspala medzi prvymi, dokonca ked som isla po nu tak ani nechcela ist domov. 😵 😵 Boli sme sice na takej kratkej adptacii pred tym, ale iba na 2 hodinky, takze az take nove to tam pre nu nebolo. Nakoniec som aj velmi rada, ze chodi do Stonozky. 🙂

lila794
5. sep 2011

@gina333 to je super, ze to tak zvlada. My sme tam tiez chodili, ale iba obzerat a s pani ucitelkou sa zoznamit. Dnes rano to zvladol perfektne, normalne som mala pocit, ze uz ma posiela prec 😀 Uvidime, ked pridem po neho, ako papal a spinkal - v jedle je strasne vyberavy a spat mi poobede nechce. Som zvedava, dufam, ze ho naucia 😉 Ako rachlo nam tie deti vyrastli, nie? Iba nedavno sa narodili ☹

gina333
5. sep 2011

@lila794 : Sophinka je tiez fajnovka co sa jedla tyka, ale vraj tam pekne papa, ja som vravela, ze ju kludne mozu aj dokrmit. 😉 Ona zatial spinka aj doma kazde poo, takze doteraz spala aj v skolke. 🙂 Juj, veru vyrastli strasne rychlo, mne materska ubehla ani neviem ako. 😲

lucinka144
10. sep 2011

@lila794 Dakujeme za kontakt na Katku- Laktacnu poradkynu.. 😀 😀 🙂 je to uuuzasna osôbka..velmi zlatucka.. rozumna..a naozaj nam pomohla! Ide z nej neskutocna energia, a mala pre nas kopu cennych rad .-) 😅 Kojenie je hned lahsie. Clovek je hned kludnejsi, ked sa ma na koho obratit..a zvlast ked ma take skusenosti.

chrumen
13. sep 2011

ahojte baby, potrebujem surne info !! ideme na ekg vyšetrenie do nemocnice, absolvoval to už niekto? ako to je s hospitalizáciou? čo všetko mi treba malej do nemocnice zobrať? dakujem za odpovede 🙂

gina333
13. sep 2011

@chrumen : my chodime zo srdieckom na EKG aj na UTZ, ale ja tam nikdy nic neberiem zo sebou,teda jednu cistu plienku kde Sophi polozim. 😉 Vy tam budete hospitalizovany ? 😲

chrumen
14. sep 2011

@gina333 jj hospitalizované, asi tak tri dni aby mohli výsledky porovnať - tiež nechápem prečo najprv nedala lekárka ambulatné vyšetrenie a potom na zýklade toho by sa rozhodlo o hospitalizáciií ☹ dufam, že lekárka iba zle počula lebo malá sa jej pri vyšetrení vrtela 😉

gina333
14. sep 2011

a co vam vlastne zistili? 😲 Sophinka nema dorastene nieco, co by malo byt, moc tomu nerozumiem. 😕 Mala jeden den Holter hned ked sme prisli z porodnice, odvtedy chodime raz za cas na UTZ. Raz sme boli aj v Blave, ked jej to nezrastie tak okolo 5-6 rokov ju musia operovat. ☹

chrumen
18. sep 2011

@gina333 tak boli sme tam 5 dni - otras, stale zavrete na izbe aby sme nahodou nechytili hnacky a v noci neustále budené plačom a kontrolami sestier - malej zistili komorové extrasystoly, tiež sme mali holter a bolo dosť ťažké vysvetliť malej že sa s tým nesmie hrať 😉 v podstate ju cele dni pozorovali, kontrolovali srdiečko ako bije - našťastie je to stav ktorý si nevyžaduje liečbu, tiež nás čakajú časté navštevy u lizuchovej a časom sa ukaže čo z toho bude

gina333
18. sep 2011

@chrumen : chudatko 😲 ja som bola zo Sophi 4 dni v nemocnici, mala vtedy cca 7 mesiacov, chytila na plavarni zapal mocovych ciest. Dali ma na izbu hned vedla sesterskej izby, takze si to vies predsatavit. 😲 😲 😲 Bol to masaker, nedostala ziadne lieky, ani injekciu, proste nic, tak som sa pytala domov, reku lezat mozme aj doma. To ma primar nechcel pustit, ale ja som natom nastojila. Takze nikdy viac nemocka. 😝 U Lizuchovej sme boli na KO minuly tyzden, dalsia kontrola o rok. 😉

chrumen
18. sep 2011

@gina333 celkovo - personal v pohodke, primár kus svojsky a lizuchova je skvela nielen lekárka ale aj clovek, snazila sa prist aj vtedy ked nemusela, brala do uvahy to že zajtra štatnicujem tak robili malej vysetrenia co najrýchlejsie ... ale inak je nemocnica a pobyt v nej peklo 😠 hlavne s malým dieťaťom - naša teraz skúša loziť nuž ale tam nemala kde tak bola sem tam ako čert no znášala to statočne, ani neplakala pri vyšetreniach 🙂 za to ja každú chvíľu, ani na učenie som sa nedokázala sústrediť .... zajtra to bude na tých štátniciach džez 😀

gina333
18. sep 2011

@chrumen : tak ti drzim zajtra palce. 🙂 Lizuchova je jedna uzasna doktorka, nam vybavovala v Blave doktora, vyvolavala tam, no fakt pred nou klobuk dole. 😵 😵 A primar je mi vysoko nesimpaticky.

chrumen
20. sep 2011

@gina333 tak štátnice z krku a titul na krku 🙂 a už len klud a pohodaaaaa

gina333
21. sep 2011

@chrumen : srdecne gratulujem, obdivujem kazdu maminu ktora zvlada skolu popri detoch, takze sklanam sa ti, si sikulka. 😵 😵 😵

chrumen
23. sep 2011

@gina333 dnes kontrola u lizuchovej a po extrasystolách ani chýru ani slychu, lekárka nechápala, 10 minut robila zaznám aj sme ju čertili aj kludna bola a ono všetko v poriadku .... 😉 nechápem to, predtým pomaly každý 6 úder mimo rytmu

putyna
27. sep 2011

Baby pomoooooooc zachvilu ma uz porazi moje dieta mi vcera zahlasilo ze chce umriet a ja mu nato ze by som strasne plakala keby umrel ze ho lubim a on ved o pol roka by si na mna zabudla. no od kial to dieta berie keby ze ho aspon bijem alebo po nom kricim ale si ho rozmaznavam a on ti mi toto povie som si teda riadne poplakala ☹

lila794
27. sep 2011

@putyna Jani, nebooooj!!!! Lubi ta velmi! On tomu este nerozumie, niekde to pocul, tak opakuje. Detiska toho nataraju 😉

putyna
3. okt 2011

no to hej a strasne vela hmm

kloti
11. okt 2011

Ja: "Jakubko, nekop do tej stoličky! Na čom budeš sedieť, keď si ju rozlámeš?"
Jakubko: "Na peci, ako kocuj v cimach 😀 "

kloti
14. okt 2011

Dievčatá, poraďte!!! Jakubkovi sa lámu nechtíky na veľkých palčekoch na nohách. Normálne mu ich strihám, ale aj tak sa mu pravidelne lámu až do krvičky. Dnes mi ani nechcel ísť von, pretože ho to v topánočkách asi bolí. Dávam mu na to framikoin - pretože už sa mu to začína aj "zbierať". Neviete mi poradiť, čo by som mu mala dať papať, aby mu nechtíky spevneli?

A ešte jedna otázka. Anulienka od narodenia odmieta cumlík. To je fajn a ja som rada, no tie noci, čo je na mne nonstop prisatá, sú síce krásne - lebo mám pri sebe moje slniečko, ale ani ja ani ona sa poriadne nevyspíme a mňa ráno totálne pália prsníky. Keď jej skúsim dať cumlík, iba ju preberiem a rozplačem. No a cez deň si cmúľa pästičky...tak sa obávam toho, aby to neskončilo pri cmúľaní pršteka. Čo myslíte, mám byť rázna mamina a jednoducho ju na cumlík naučiť - síce neviem ako, lebo vždy sa tak ľútostivo rozplače, že si ju radšej priložím na prsník...tak je to taký začarovaný kruh...

Ďakujem za akýkoľvek názor a postreh 😉 😀 🤐

a prajem krásny jesenný víkend 🙂

kloti
14. okt 2011

...a ospravedlňujem sa za chybu...fram"y"koin 😉 😀

lenocka80
14. okt 2011

@kloti Jooj Zuzi, to akoby si pisala o mojich detoch 😀 Marekovi sa tiez lamu tie nechtiky na velkych palcoch, ale vies preco? Lebo ako beha, lieta a salie sa, tak sem tam zakopne a vtedy sa mu to stane. Mna az mraz obchadza, ked mu to vidim ako to ma, ale pravda je, ze do krvi to zatial nemal. Neviem ci vyriesis nejakym liekom toto. Teda ak sa mu to stava z rovnakeho dovodu...Alebo skus radu mozno od dr. svojej.
No a co sa tyka malej...Moja tiez nechcela cumel, asi mesiac...uz som bola zufala. Ale raz sme mali taku krizu, ze revala cely den, nespala....no otras, ze vecer uz bola taka unavena a vystresovana, ze cumel zobrala. Som bola stastna ako blcha, ti poviem...mne sice tiez napadlo, ze ako super, ze nechce..ale potom som si, ze radsej cumel ako palce. Tak asi len skusaj, by som povedala. Inak my mame tiez hrozne noci...a vlasntne aj dni. Mala nejako zle spi, stale sa budi. Cely den nerobim nic ine len ju uspavam...A ked ju polozim, tak spi asi 20 min. a zasa je hore. Takze mi spi bud v nosici alebo na rukach. Tak sa sice tiez budi, ale znova hned utrasiem a spi. V kociku je to rovnako...tiez sa budi. NEchapem to. No a v noci, ked sa zobudi na druhe papanie, tak uz nevie zaspat a len sa puci a puci, a vrti a tlaci...a to az do rana. Pomedzi to troska zdriemne, ale to je tak na pol hodku. Takze chodim spat hned po nej o osmej, aby som sa aspon troska vyspala...Ale po pravde mam dost 😝 A ked sa cez den zle vyspi, tak mi vecer asi hodku pred kupanim taaaaaaak reve, ze az hlasivky jej pistia, az zachripne.
Takze my tak s nasim slnieckom 🙂 Ale dufam, ze to coskoro prejde, no...Si verim, co? 😅

lila794
14. okt 2011

@kloti
@lenocka80 juuuuj, dievcence, aka som ja rada, ze toto obdobie uz mame za sebou 😝 Noemku som kojila 16mes., musela som odstavit, lebo tie prebdene noci mi uz "isli" do zdravia. Odvtedyy spinka ukazkovo celu noc, dokonca, aj ked idu zuby.
Leni, koliku nema? Musis vydrzat, bude len lepsie, ked prejde.

Zuzi, ako pise Lenka, skoc za dr. s tymi palcekmi, aby ste neskoncili na chire. A cumlik? Noemka tiez mesiac nechcela, plakala, vypluvala....plakala stale, bola velmi narocne babo...4mes. kolika, silny reflux....furt na rukach...raz ju manzel zobral do narucia, sadol na fitloptu a 3/4hod. jej stale strkal do pusy dudlik, az ho nakoniec zobrala, bola to velka ulava. A od dudy oducis, prsteky bude mat po ruke stale. 😉

Leni a ako skolka? Davidko mi dnes vyplakaval, ze preco do nej nemoze ist cez vikend....dokonca mi nakazal, aby sme po neho chodili neskor 😀 😀 😀 nechapem, aka zmena. Ucitelka hovorila, ze deti, co plakavali na zaciatku, sa potom uplne zmenia. 😀 Sme velmi radi.

Drzime palce, nech si mozete aspon trochu oddychnut a vychutnavat si deticky!!!

vejinka
15. okt 2011

ahojte babulky my sme boli dva tyzdne cela rodina chora ale od pondeloka uz pojde erik do skolky no co sa tyka vilka kojime a v noci aj 7-8 krat na nervy to je ale este vydrzim ved co lepsie ako materske mu mozem dat..samozrejme aj stravu papa uz prakticky vsetko. ozaj uz mam nakupene komplet darceky pre kazdeho tak o starost menej a dnes som bola kupit v maxvelle vedla billi erikovi topanky dvojo na zimu a vilkovi ciapocky a rukavicky. otrieskala som dost ale bolo to nutne no dufam ze vy sa mate super a choroby vas obchadzaju 😉

lenocka80
15. okt 2011

@lila794 veru mi nic ine neostava len cakat 🙂 To nespanie je sice hrozne, ale aspon tolko nereve ako marek. A nema ani reflux nastastie. Koliky ma, a hlavne niekedy vecer reve tak, ze az jej hlas pisti a chripne. Ale tiez to nieje stale. Len vacsinu casu sa len puci a kruti a vrti...a ked to robi v noci, ze ju to budi zo spania, tak to je najhorsie...Na kazdy ''puk'' sa budi 😝 Ale naozaj len vydrzat, no...

Inak to si krasne vydrzala kojit, do 16 mesiacov. Super. Ti zavidim, ze sa vyspis uz 🙂 Aj ja chceeeem!!! 😅 My mame aj s tym troska problem, lebo jedna cica tecie tak, ze len hlce a glga tak, ze az nestiha, tak sa nahlce aj vzduchu poriadne a potom ho ma plne brusko chuda, aj napriek tomu, ze odgrgne...No a druha cica zasa tecie velmi malo, ze sa musi na nej moc trapit, tak na tej mi len zaspava...nechce sa jej tahat. Marek mi tu aj odmietal veru. Mi reval na nej. Tato sa aspon uspava vecer na nej 😀

A Marek skolka...No. Prvy tyzden super. Uplne som bola z neho paf. Pekne chodil, vzdy andreja poslal rano do roboty uz, ked sa s nim chvilocku pohral a parada. Horsie uz po vikende. To nam uz rano mrnci, ze teraz nejde do skolky a tak...Aj raz asi reval tak poriadne v skolke, ale nie tak hystericky, len tak nervakovo..tak to sa dalo 😀 Ale nerad chodi na prechadzky, to vraj tiez mrnci...Nepaci sa mu chodit tam kam musi 😀 Nenechavam ho ale este spat, vzdy po neho pridem o pol jednej a nastastie vzdy povie, ze sa mu v skolke paci, takze je dobre no. Zatial chodi dva tyzdne, tak uvidime ako bude dalej a zasa po vikende. Som ale rada, ze je to takto, lebo som cakala horsie. Toto sa celkom da 😅 Davidko je super, ze to tak zvladol a uz sa tam tak tesi. Dufam, ze aj my k tomu prideme 😅

A kedy nas pridete kuk? 🤐 🤐 🤐

lenocka80
15. okt 2011

@vejinka tak to sa tiez moc nevyspis este...Jooooj deti nase. Tolko obety, co? 🙂 Ja mam nadchu inak tiez, sa len modlim aby hlavne mala neochorela odo mna, lebo ma drbne. A ako to nakupujes s detmi mi povedz, lebo ja len cez internet 😀 Ale asi som aj leniva uz po meste chodit, teda a ked aj idem moc nenajdem co chcem.. 😠

vejinka
15. okt 2011

@lenocka80 bingo cez net ebay a ides 😀 😀 😀 z detmi len nevyhnutne a to topanky

vejinka
15. okt 2011

@lenocka80 a este som si oblubila MMB a MMA tooolko veci mam odtial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre