Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
15. okt 2009

Veji,mne uz nespi ☹ ale hodinku aj daco pospal, akurat som stihla navarit. Je to tazke s tymi nasimi nezbednikmi niekedy. Fakt, cim mensie dieta tym mensie problemy, cim vacsie..... to nechcem uz ani vediet, co nas caka v puberte.

vejinka
15. okt 2009

no prave zaspal...ale na cicke asi mu dlasie zuby lezu neviem ale takyto este nebol.. 😠

rencalm
15. okt 2009

Mooooze byt, aj nam stale nieco lezie, uz mame 4ky dole aj hore, to su uz normalne zubky ako stolicky, hlavne ze horne 2jky, 3jky stale nikde.

vejinka
15. okt 2009

no tak my mame...aj dvojky a trojky sa tlacia

vejinka
16. okt 2009

ahojte..po dnesnej noci som sa rozhodla ze Erik bdue jedinacik! takato noc este nebola..len zjapal reval chcel sa hrat a nedal pokoja...od pol jedenastej do takmer tretej!!! mu mu z poslednych sil o pol druhej dal calgel co si myslel ze to musia byt zuby..zazal svetlo a to bola chyba lebo maly sa na komplet prebral a bolo to este horsie..navyse muz mu do ust ani nevidel robil to v polospanku a maly reval jak tur kedze mu to nerobil s citoom ale z donutenia len aby bol klud... nijako sa nedal uspat dva krat som odisla z izby v zufalstve nevyspatosti a taky rev spustil ze muz mal co robit aby ho utisil...aj tak vsetkych pobudl uz sa tesim ked pride svagor z roboty jak mi vynada co som s malym robila celu noc ze vrestal az sa mury rucali..ja nebduem riskovat ze ak druhe bude este horsie co sa tyka spania v noci...tak si ho bud hodim v chvilke bezmocnosti alebo skoncim na psychiatrii

paskova
16. okt 2009

Ale veji, neber to tak tragicky moja. Ja to vravim kazdu noc, ked mala vyvadza, ze co som komu urobila ked ma Boh s takym planym deckom tresta. Ja neviem co tym deckam fakt v noci chyba. Sophi este nespala dve hodiny v kuse, kazdu hodku a pol sa zacne pucit, potom sa posadi a kym si ju nezoberiem na ruky bude revat. Ked ju necham tak je este horsie, potom sa uz komplet preberie, a sme hore niekedy aj dve hodky. Niekedy toho mam aj ja plne zuby a vobec si nedokazem predstavit, ze to bude lepsie ked pride muz. Ved vy ste vlastne na Ericka dvaja a aj tak vyvadza. Furt cakam, ze sa to zlepsi, snad po roku, ale tebe uz Erik mal rok a ziadne zlepsenie. No daju nam ti prpci zabrat.

vejinka
16. okt 2009

to ano daju....cim dalej tym je to horsie co sa tyka spania...vazne uvazujem nad tym ze prestanem kojit..ale to enjde zo dna na den 😔

rencalm
16. okt 2009

Veji presne tie vety, co si napisala, ze Erik bude jedinacik a ze si to hodis a psychiatria a pod. si vravim posledne obdobie aj ja, len s tym rozdielom, ze nie v noci, ale cez den. Mne nastastie v noci spi dobre, ale poviem ti, ze po takom dni ako boli napr. posledne dva mi je to aj tak jedno, lebo padam vecer do postele taka unavena a vynervovana, ze sa mi nedari ani zaspat, stale sa mi ten den premiela dookola, rozmyslam ako ho zabavit, aby furt nerobil somariny, ako mu dat najavo co smie a co nie, aby to pochopil, lebo veru uz som mu v zufalstve nie raz riadne pritala po plienky aj po ruckach som mu pacla, ale to je ako hrach o stenu, chvilu kukal na mna, ze co sa deje a potom bud rehot, alebo co bolo horsie, este zurivejsie zacal robit to, od coho som sa ho prave snazila odohnat. Vtedy mam tiez sto chuti si to hodit, su chvile, ked strasne tuzim po dalsom babatku a vzapati si vravim, ze nehrozi, ze mam problem zvladnut toto jedno. To denne spanie mame tiez na prd, ale aspon v noci spi, takze viem si predstavit to zufalstvo a beznadej, aku prezivas ty aj manzel, clovek ma vtedy taky pocit nespravodlivosti, ze sa decku venuje cely den a ani len v noci mu neda chvilocku oddychnut.
Regi uz som to spomenula a napisem to znovu, velmi ta obdivujem, ako to zvladas sama s dvoma detmi. Viem, ze Natalka je uz vacsia,a le aj tak si vyzaduje pozornost, treba sa s nou ucit, rozpravat sa s nou, venovat sa, takze tiez je to narocne. Si mala, velka zena 😉

paskova
16. okt 2009

Renci je to veru tazke s dvomi detmi, hlavne ked som na ne sama. Nati je sice uz velka kocka, uci sa sama, na kruzky aj do skoly chodi sama. Musim si ale davat velikansky pozor, aby som neuprednostnovala pred nou Sophi, i ked je to strasne tazke. 😒 Ale uz pochopila, ze Siphi tazko nieco vysvetlim, ze je to taky maly hlupacik a ustupuje pred nou. Moc ju nezatazujme ani mi nemusi pomahat, staci mi ked sa s nou pohra kym ja chystam kupanie. Pre mna je strasna pomoc, ze kuchyna je vlastne u svokry, takze je vlastne ani nevarim, chystam vlastne len ranajky, veceru a tak. Vecer ked mala zaspi vzdy sa dame s Natalkou pod deku, klebetime kukame telku. Uz sa tesim ked pride muz, bude to zase lepsie, len aby sa ho mala nebala. 😀 😀 Skypujeme kazdy den, on nas sice vidi, ale akosi sme zabudli kupit kameru aj na jeho pocitac, takze krpec ho len pocuje. No bude to sranda. 😉 😉 😉 😉

vejinka
16. okt 2009

regi..tiez ta velmi obdivujem ja by som to urcite nedokazala...ved uz cakam ako kol v plote kym dojde muz z roboty aby si ho zobral a ja na chvilku vylozila nohy..no nie vzdy sa to da.. 😔

vejinka
16. okt 2009

renca ...nikdy by ma nenapadllo ze uloha matky je taka tazka 😔

rencalm
17. okt 2009

Veji veru tazka...... a nedocenená..... ale poviem ti, ze ked malý príde a dá mi ten jeho uslintaný cmuk a spraví konecne "moja, moja" tak, ze mi pri tom jednu nevlepí, ale pekne ma pohladká - to sú okamihy, ktoré za to vsetko stoja, isto más takých vela aj ty aj kazdá z nás. Vtedy si vravím, ze to isto zvládnem a ze ja nám v podstate krásne. Preto sme matky my zeny, lebo sme silnejsie, odolnejsie, citlivejsia..... skrátka chlapi by to isto nezvládli tak ako my, aj ked sme obcas s nervami " na hrane" 🙂

Tak pekný víkend vám vsetkým, ideme k svokrovcom - radost preveliká 🙄

paskova
17. okt 2009

Ahojte 🙂 🙂

renci veru mas pravdu, niekedy by som tu moju opicu veru riadne vycapala, ale aj dnes rano ma tak krasne pooblizovala, vystiskala, na nelub ju. 😀 😀

Tiez vam prajem pekny weekend, i ked to pocasie k tomu moc nepraje.

bambulka026
autor
18. okt 2009

Pyt, ahoj.
No my sme boli v nemocnici a akurat 19 nas pustili domov, takze narodky si moc neuzil, a ani sme ich nejak neoslavovali.
Bol este uboleny, takze stale sme sa len varovali.
Vynahradime si to teraz na meniny... 😀 😀 😀

paskova
18. okt 2009

bambulka to je mi luto s tou nemocnicou, hlavne, ze ste uz doma a nech ste zdravucky. 😉 😉

Ja si stale myslim, ze horsia noc ani nemoze byt, no vcera sa mlada prekonala a od desiatej ma trapila kazdu polhodku. 😠 😠 😠 Aj som si poplakala, ze cim som si ja vysluzila taketo trapenie, niekedy fakt toho mam plne zuby. Este k tomu sa mi aj natrhki znamienko na chrbte, musim si to dat prec. Neviete nahodou ci to spravi kozna alebo len chirurg, a kde sa mam nato prihlasit?

Aspon mi vcera Ben pekne zaspieval, inaksie by som uz asi hodila maslu!!! 😝 😝 😝 😝 😝

vejinka
18. okt 2009

no ahojte tak my dnes teplotujeme..od poobedeia..neviem co mu je ale teplota sa vysplhala az cez 38,5 a museli sme dat sirup panadol..potom klesla ale zasa ide hore maly uz spinka ale budem za nim chodit a skusat mu celo asi celu noc 😔

rencalm
18. okt 2009

No ahojte babenky, tak citam, ze ste zasa dake smutne, jedni sú chorí, druhí stále placú, ach jo....
Veji hádam to nebude nic vázne, a zajtra uz bude fit, ale veru, radsej ho v noci sleduj.
Regi so znamienkom musís íst najprv k vseobecnej, tá by ti mala dat lístok na kozné, kozná pozrie v akom je to stave a bud s tým nic nebudes robit, ale pravdepodobnejsie je, ze ta posle na chirurgiu vybrat. Vypíseti ti dalsie odporúcanie a s tým ides napr. k Mudr.Krsákovi,ale priprav sa, ze tam strávis min. pol dna, len aby si sa objdednala, co trvá cca 3 minúty. Mám s tým bohaté skúsenosti, vyberali mi uz asi 14 znamienok, aj teraz mám práve jedno vybraté, a v utorok idem tahat stichy. Je to na nervy na tej chirurgii, esteze tam uz konecne dali lístok na zapisovanie, lebo predtým to tam bolo hrozné, ludia stáli v rade celý den, predbiehali sa, boli nervozni, teraz je to uz lepsie. Ale aj tak je to dost, treba tam íst uz skoro ráno, aby ta cím skor zobrali. A mozno ta objednajú az na budúci rok, ak uznajú, ze to pocká, alebo ta objednajú prednostne, skoro ráno pred zaciatkom pracovnej doby, za co si zaplatís ale 10€. Mna tak teraz preobjednávali, ale to, ze sa za to platí mi povedali az po zákroku 😠 Takze asi tak.
Tak vám vsetkým prajem dobrú nocku, nás vcera tiez spal hrozne u svokrovcov, ale to bolo asi zmenou prostredia, cím je starsí, tým viac vníma tie rozdiely.

vejinka
18. okt 2009

mne vyberali prve znamienko v decembri 2008 a veru dost to trvalo kym som dosla dnu..zakrok trval cca 20 minut a svokra medzitym s malym pred ordinaciu kocikovala.nebolelo to len taky tlak ..ale nic viac inak doteraz mam to miesto take cervene...ktovie kedy to akoze ma zmiznut a to som si priplatila este za nejaku specialnu nit ci co 😔

vejinka
18. okt 2009

no dufam ze maleho to dor ana prejde..idem spat pa kocky

paskova
19. okt 2009

Ahojte 🙂

baby dakujem, ze ste mi poradili ohladne znamienka. Aspon ku koznej pojdem, ale na chirurgiu asi az ked bude muz doma, inaksie sa to neda. No viem, ze to je na nervy s tou chirurgiou, takze uvidim. Nase noci su stale o nicom, dokaze sa budit aj kzdu polhodku len aby bola na cicke, je to uz fakt na palicu. 😝 😝 Nemyslela som, ze to bude tak tazke bez muza s dvoma detmi, ale uz to vydrzim do toho novembra. Potom sa utesujem, ze bude mat rok, hadam sa to o kusok zlepsi. Ale hlavne ju chcem odstavit. lebo to cickanie s kojenim nema nic spolocne.

paskova
19. okt 2009

Sophi akurat stiahla na seba dreveny stojan s CD-ckami, na vrchu s kvetom. Na bielom koberci mam mokru zem vsade, kedze som vcera polievala kvety, ona ma malu ranku nad obocim, cervene licko, no pekny den pred nami. 😠 😠 😠
Vsak coze by nie, na chudaka aj hajzel spadne. ☹ ☹

vei ako sa drzkate? Dufam, ze horucka bola len prechodna.

rencalm
19. okt 2009

Joooooj Regi, tak vitajte v klube 🙂 Ja posledny mesiac kazdy den nieco oplakavam, kvet, lampu, sosky.... A furt sa divim, ze malý z toho nastastie vzdy víde ako vítaz a daný predmet ako porazený 🙂 .... chvalabohu, len nech to raz nie je naopak, najnovsie sa mi stale mota okolo sporaku a zapaluje mi ruru, zatial som to ustriehla, tak hadam sa to nezmení a po case ho to prestane bavit. A Sophi uz chodi, ci to sa len tak stverha?

paskova
19. okt 2009

Chodi za ruky ale okolo nabytku sa posuva sama. Tie CD furt vytahovala, dalo sa to cakat, ze sa to stane. A na sporaku uz chyta gombiky, som zvedava kedy s nimi zacne otacat. 😀 Uz spi vyse hodinky na balkone, som zvedava, ci zaspi aj poobede. V noci sa mi ju podarilo 2x osalit flaskou namiesto cicky, al aj tak bola hore nespocetne vela krat. Vlastne ona ani ocka neotvori len sa puci a place kym jej nevopcham cicku do ust. Tieto posledne 2 mesace mi daju strasne zabrat, predtym sa tak casto nebudila, neviem si vysvetlit co to do nej voslo. 😒 Kazdu noc cakam, ze sa to zlepsi a furt nist. Ako si vlastne ty odstavila maleho?
A este chcem povedat, ze som strasne rada, ze vas tu mam na nete. Bez vasich rad by som to zvladala urcite horsie. I ked sa osobne s niektorymi z vas nepoznam ste moje NAJ kamosky. 😉 😉 😉 😉 😉

vejinka
19. okt 2009

tak mame siestu chorobu..musim ist

rencalm
19. okt 2009

Regi ja som to tu viackrat spominala, ze ja som s kojenim mala problem hned od zaciatku, mala som velmi malo mliecka, asi to bolo aj psychikou po porode a maly sa k tomu este nevedel poriadne prisat, bol daky lenivy. Takze ja som s odstavovanim nemala problem, mne bol zvyknuty na flasku hned od narodenia, okolo 4 mesiaca uz pil v noci len cajik kde-tu a teraz vpodstate nic v noci nepotrebuje, len nad ranom, ked sa skoro zobudi, okolo 5tej, tak mu dam trosku cajiku, potiahne a este co-to pospi. Takze ti s tymto bohuzial neviem poradit, ale baby ostatne ti isto nieco poradia, ja by som stale asi skusala ten cumlik, to by ju mohlo osalit, keby si na to zvykla, mala by si to ovela lahsie, len by si jej pichla dudku a bola by tisko, casom by sa naucila najst si ju v postielke aj sama, a ukludnila by sa. Alebo to skusat s cajikom, vynechavat postupne kojenia a davat cajik...... no neviem, mas to veru tazke, neskusala si sa poradit s Annag, co by ti ona na to povedala?
Ja som tiez rada, ze si mozem s vami aspon takto pokecat, cloveku to obcas fakt pomoze, ked vie, ze na to nie je sam, ze aj ine maminy a deticky maju rozne problemy, radosti, starosti a tak. 🙂

paskova
19. okt 2009

Renci akurat som napisala Anne som zvedava co mi poradi. Veru aj sami zdalo, ze ty si moc nekojila, ale uslo mi to. No v noci ked som jej pichla flasku tak to cmulala ako cumel, ale s cumlom sa kamaratit stale nechce. 😉

rencalm
19. okt 2009

A aky cumel jej davas? Su rozne, silikonove, kaucukove, maju aj rozne tvary, jedni sú také celé vypuklé, niektoré sú také zo spodu stlapcené, taký mame my, silikonovy a maly sa na to chytil uz v porodnici. Mozno treba skusit iny typ cumlika a zaberie. Ja viem,z e to nie je najlepsie riesenie, isto potom pridu problemy s oducanim, ale v tvojej situacii treba asi skusit vsetko, lebo takto fakt prides o nervy aj o radost zo zivota. Viem ti poradit len to, co pomaha nam a to je dudka. Cez den ju nema vobec, len ked ju nahodou niekde najde a to ked mu poviem Dudka bac, tak ju hned vypluje, len na spanie mu ju davam.

paskova
19. okt 2009

Ja uz som vyskusala vsetky druhy ktore su na trhu, sranda je ze doobedu v poho zaspi s cumlom, vecer ani za svet, a v noci ani nehovorim. A ked nepomohlo namacanie do cukru ani do glukozy tak uz fakt neviem. 😒 😒

rencalm
19. okt 2009

Aha, tak to je divne, ja som myslela,z e ti cumlik nechce vobec a ona s nim cez den zaspi, tak to veru nechapem. Potom je to fakt len o jednom, ze chce byt pri tebe a tam veru neviem, co s tym. ☹ Ved uvidis, co ti odpise Anna, pripadne sa skus o tom poradit aj s dokinou, mozno ti pomoze, ale myslim, ze ona je velmi na teba upnuta, aj preto, ze si s nou skoro stale sama, kde tu svokra, Natalka, ale vacsinu casu je s tebou, ocina vidi malo, proste na tebe visi vo dne v noci,a to doslova.

vejinka
19. okt 2009

regi teraz si mozeme ruky podat..maly bezo mna ani sekundu nemoze byt uspavam len na cicike...a odmieta byt v postielke sam..nuz ale ja sa tam nevopcham...dnes som porusila slub ze cumel uz nedam...reval ako pavian ani prelozit som ho nemohla...tak reku dam ti cumlik..mala si vidiet tie oci..prestal plakat a uz otvaral pusinu...no zlaty bol ale takto ked si vsetky svoje predsavzatia zrusim ...to nebude dobreeee ale noci mame furt zle...dokonca tuto noc som bola na strazi takze pomaly som ani nespala len furt kukala ci dycha a ci nieje horuci..este o desiatej sme ho kupali co mal taku vysoku horucku 😔 potom v noci uz nie...ale mrncal celu noc furt sa udieral do tyciek..jemu je ta postielka asi mala...ja neviem...zeby to robil naschval? 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre