Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

slonicek
8. feb 2011

@lila794 skus sa íst opýtat a hned si pýtaj žiadost uvidíš čo ti povie pani riaditelka ,áno chodievame občas aj do Zorničky len aj moja Sophia bola nachladnutá mala soplíky a to aj toto počasie je hrozné a tieto detičky su nám potom choručké raz je zima potom teplo teraz sme neboli sa hrat lebo su chrípky ,ale chodíme vonku a jked sa to ukludní stou chrípkou pojdeme určite do Zorničky je tam super .

lila794
9. feb 2011

@slonicek Vcera tam bol manzel poobede, ja dnes s malym doobedu a mali zamknutu branu. Ty si tam kedy bola? Aj ja som chcela ist do Zornicky, ale nedalo sa mi s nimi obomi. Noemka je uz vacsia, pomaly zacina chodit, takze uz by sa nam aj dalo ist sa pohrat. Maly by bol nadseny. Teplota nam uz vcera vecer presla. Nechapem, co to bolo, asi naozaj vyvrcholenie toho prechladnutia. Teraz je naozaj obdobie chripok z toho premenliveho pocasia.

gina333
9. feb 2011

@lila794 : tie chripky aj mna stvu, Natalku stale nieco dotrepe zo skoly, potom to chyti aj Sophi a tak to ide dookola celu zimu. 😠 Ja uz chcem leto, alebo aspon jar. 🙂 😉 Ta Zornicka je materske centrum vsak? Mne to nikdy nevychadza tam zajst, 2x do tyzdna doobedu chodim do New yorkera brigadovat, poobede v centre uz asi nic nie je, Sophi spinka este nastastie na obed, tak kym sa my niekde dostaneme je aj 14:30, vtedy uz cakam Natalku zo skoly. Skoda, lebo vidim, ze ako ma rada deti, na ihrisku stale beha za nimi, tak sa uz tesim na teplucke pocasie ked budeme moct byt cele poo vonku. 😵 😵 😵

lila794
9. feb 2011

@gina333 ani ja sa neviem dockat jari. Teraz sa ani na ihrisko neda, vsade plno blata a vody, cez vikend ma zase snezit, porazit ma ide!
Zornicka je aj tu na Podbrezinach, len si musim pozriet cas, kedy to je otvorene. Lebo ak mi vtedy Noemi spava, tak smola. Uz nech je jar, aby sme na ihrisko mohli 😉

slonicek
10. feb 2011

@lila794 ja som tam bola naobed robia im tam plastové okná ale detičky akurát obedovali tak mi len povedala pani riaditlka že mi ju prijali a od polovice Marca bude až rozhodnutie ,ja som nebola v Zorničke ked su chrípky ked sa to ukludní tak vtedey pojdeme ,malá mi prestala soplíkovat tak som rada že nás to obišlo vonku je pekne tak chodievame dole na ihrisko sa pohrat.

vejinka
10. feb 2011

baby ktora chcete kuponiky do DM mam celu brozurku so zlavami a este taku mensiu kto pride prvy ten to ma nechcem za to nic len mi to tu zavadzia tak nech to niektorej z vas posluzi 😉

klementina
21. feb 2011

mozem vas poprosit, rozmyslame o stahovani z ba do lm kvoli muzovej robote. tak sa vas chcem popytat, ci tam ste spokojne s mestom, ci je kde chodit s detickami ale aj bez nich za kulturou a tak? alebo ci nie je medzi vami niekto kto sa tam prestahoval z ba? ci neluje? lebo priroda krasna, muz mi stale hovori besenova, tatralandia, lyzovanie, turistika, proste raj 😉 a ci tam nahodou nie je aj montesori skolka?

gina333
23. feb 2011

@klementina : ahoj a vitaj 🙂 ja som dost dlho zila v Blave, prisli sme sem lebo manzel pochadza odtialto. Uz sme tu 16 rokov, ale keby mi niekto povedal ze zajtra sa mam stahvot naspat nevaham ani sekundu. 😉 Oproti Blave je to straaaasne male mestecko, ked nelyzujes, nesportujes tak tu nemas co robit. Ja sa teda neskutocne nudim, lebo jediny sport ktory ma dostal je zumba. 😀 Kultura, hm, no obcas tu pridu zahrat z divadla NS, alebo je tu koncert, ale nic moc. 😲 Montesori skolka???? To ani naznakom, je tu jedna sukromna skolka na cele mesto to je vsetko. Ked mas rada zimu, sneh, vietor a v lete par teplych dni, tak ano bude sa ti tu pacit. Ja ta ale neodhovaram, mozno, ze ine baby ti napisu same povzbudive slova. Pisem takto o nasom meste, lebo som sa tu nenarodila, okrm svokrovcov tu nemam ziadnu rodinu, a kamaratky mozem zratat na jednej ruke. 😵

putyna
23. feb 2011

no gina a ja tu zijem 23r a tiez tie kamaratky mozem zratat na tej jednej ruke 😒 a keby ze nemam timka tak tu uz davno nebyvam a som dakde tam dole pri ba hmm a keby ze chcem ist na turistiku alebo lyzovat tak sem pridem na dovolenku a nie zit.hmm asi tak

gina333
23. feb 2011

@putyna : dik, ze mas podobny nazor ako ja. Uz som si myslela, ze ma Liptacky ukamenuju. 😀

putyna
23. feb 2011

@gina333 a preco? ved fakt ani len pracu zohnat tu namas kde a ked chces chodit na vylety vezmes tyzden dovolenky a ides na liptov ale nie tu zit mozno je tu pekne ale ani ziadny park tu nemas kde mozes ist sadnut napr v ba je super taka medicka zahrada tam mozes byt cele leto a aj jazera tam su takze co tam chyba:? iba kopce a tu je strasne pocasie nielen v zime ale aj vlete 😉

vejinka
23. feb 2011

ja som sa narodila v NZ a keby bola moznost odist idem hned liptov je studeny ale uz som si zvykla za tych 23 rokov a kamaratiek mam tiez malinko...bolo ich viac kym som bola slobodna..alebo to bolo len zdanie?? neviem 😔

klementina
24. feb 2011

@gina333
@putyna
@vejinka
baby dakujem vam velmi pekne, ukazala som to aj manzelovi, aby si nemyslel, ze som len jedina, ktora vidi vyhody vo vacsom meste. aj som si to myslela, co ste pisali, ale manzel ma nalomil jednym krasnym bytom, co mi ukazal na nete, obrovsky byt na najvyssom poschodi s terasou velkou asi ako nas terajsi byt a z tej terasy krasny vyhlad na tatry, prave sme pili kavu a pozerali na nas vyhlad,resp. pohlad...no a tak vtedy by som razom menila, keby som mala carovny plast. a najlepsie na tom, ze cena toho bytu bola len o malo vyssia ako cena nasho 2izbaku 🙂
ani ta jeho praca by tam nebola o moc lepsia ako tu co ma, tak tu asi ostavame.
ale tie vase nazory mi pomohli. dakujem 😉

gina333
25. feb 2011

@klementina : aj ja mam krasny pohlad na hory, co myslis, kolkokrat sa na ne pozriem? ani raz, nemam kedy 😀 na Liptov je dobre prist na dovolenku na tyzden, vypadnut z mesta , nadychat sa cerstveho vzduchu. A potom rychlo domov. 😉

lila794
25. feb 2011

Myslim si, ze kazdy ma na vyber zit tam, kde sa mu paci. My sme tu prespokojni. Nielen kvoli horam, ktore milujeme, ale nezije sa tu zle, v porovnani s inymi mensimi mestami. Je tu takmer vsetko, kazdy tyzden je tu aj kulturne vyzitie, hravaju rozpravky pre deti, s detmi sa da kamkolvek chodit...a ze je tu zima? V Blave je omnoho vacsi vietor, v lete tu v poslednej chvili byva dost horuco. Vsetky kamosky z juhu nariekaju, ze sa dole s detmi neda vydrzat. A kamaratky? Cim vacsie mesto, tym viacej kamaratok???? To mi pride trochu divne. Ale radsej budem mat jednu-dve dobre kamosky, ako 10, s ktorymi som len parkrat.
Nemyslim si, ze Mikulas je zle mesto, ze sa tu zle zije.....
To, aby tu bol aj iny nazor 😉

lenocka80
25. feb 2011

@klementina ja mozem zasa za seba svoj nazor, ze ja by som veru nemenila 🙂 V BA som sice nikdy nezila, ale byvala som v UK vo vacsom meste a dost ma to ubijalo. Vlastne sa tam nedalo nikam chodit okrem nakupnych centier, co ma bavilo len chvilu 🙂 Som rodena Liptacka, a i ked nezijem priamo v LM, myslim, ze pokial si nieco chces najst tak si to najdes. Aj kulturu. Neviem co si predstavujes pod tym, ze kam chodit s detickami...Ale ak MC, tak to tu mame, a da sa s nimi aj plavat, aj anglictina, aj kruzky, aj vselico mozne. Podla mna len ty musis chciet a najst si to. A ak uz aj to divadlo nesadne tvojej chuti, tak do MT je len na skok a tam je super divadlo. Myslim, ze dost vychyrene. Taktiez Jasna robi vela akcii. Len sa treba zaujimat a zistovat 🙂 No a samozrejme sushlasim s Lilou, priroda je neopisatelna, nadherna a je zadarmo. Mozes si do nej vojst kedy chces 😀 A inak ak sa smiem spytat, co vy tak robite v BA, co by ti tu vyslovene chybalo?

lucinka144
25. feb 2011

ahojte tehulky z Lm... poradi mi niekto kontakt na PREDPORODNY KURZ v LM???? Ake mate s tym akusenosti? 🙂 dakujem....

lenocka80
25. feb 2011

@lucinka144 kontakt uz nemam. Ale ja som chodila do Hypernovy, tam chodila jedna porodna asistentka. Neviem ci sa este tam stretavaju sice, ale niekde urcite. Na nete si nenasla?

lenocka80
25. feb 2011

@lucinka144 nasla som toto 😉
Kurzy predpôrodnej prípravy
Meno zodpovednej osoby: Radka Babjaková
Telefón: 044/ 5563 291
Email: radka.babjakova@zoznam.sk
Www: ---
Dĺžka trvania kurzu: 45 - 60 min./ 1 sedenie
Stručný obsah kurzu: Zoznámiť tehotnú s priebehom tehotnosti, pôrodom a popôrodnom období vrátane starostlivosti o novorodenca. Oboznámenie rodičky s oddeleniami pôrodnice.

Tehotenské cvičenie
Meno zodpovednej osoby: Radka Babjaková
Telefón: 044/ 5563 291
Email: radka.babjakova@zoznam.sk
Www: ---
V ktorom týždni tehotenstva a do koľkého je možné navštevovať tehotenské cvičenie: od 32. - tehotenského týždňa
Ktoré dni v týždni je cvičenie: streda
Miesto konania: Arny club - Hypernova
Cena: 40 Sk

Aspon kontakt vyskusaj, mozno este bude funkcny

lucinka144
25. feb 2011

@lenocka80 🙂)) dakujeeem za radu.. telefon. kontakt funguje,, vsetko som zistila, 🙂) ale este mame kedy na kurz, ze nam staci zacat okolo 30-teho tyzdna. Ozvala sa prijemna pani, tak sa tesim.....

lenocka80
25. feb 2011

@lucinka144 tak to som rada. Ta pani Radka je naozaj zlata. Aj sme sa celkom nasmiali na tom kurze. Ale po pravde, ked som rodila nic mi nepomohlo 😀 😀 😀 Asi som bola zly ziak 😀 😀 😀

lucinka144
25. feb 2011

😀 😀 😀 nooo, uvidim ci mi to pomoze, ale aspon mi trosku ubehne cas. 😉 a trosku budem mudrejsia. Dufam ze sa nebudem potom tak stresovat, ked pride na vec.. chii 😎

lenocka80
25. feb 2011

@lucinka144 tak drzim palce, aby si to vsetko zvladla. Ale ja myslim, ze budes ok 😉

lucinka144
25. feb 2011

😲 😵 jeeeeeeee zlata si.. dakujem za podporu!

lenocka80
26. feb 2011

@lucinka144 nemas za co. Pozeram, ze mame skoro rovnako termin, tak sa hadam v porodnici stretneme 😀

lila794
26. feb 2011

@lucinka144
@lenocka80 Aj s mojou svagrinou. Ta ma termin 8.augusta 😀 😀 😀

lucinka144
26. feb 2011

@lenocka80 😀 😀 joj to by bolo super keby sme sa v porodnici stretli 😎 hned bude veselsie.

lucinka144
26. feb 2011

@lila794 😝 hmm to bude potom nejaky magicky datum! 😀 😀 Ja som spokojna ze bude babetko v lete, aspon nemusim "fusaky" kupovat, a babusit babo co ho ani nevidno. asi to bude trosku lepsie aj s prechackami 😎

vejinka
26. feb 2011

ahojte aj ja by rada letne babo sice erik je augustovy ale koniec a to bola vtedy riadna kosa no na dalsie sa uz necitim stacia bohato dva kusy .

jajuuus
26. feb 2011

kočky, v LM sa od 1.4.2011 otvára nové súkromné detské centrum 😉 ktorá chcete, pošlite mi IP, zašlem vám link 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre