Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

putyna
15. okt 2011

no to sme asi viacere dost lenive ja uz ani neviem ako mesto nase vyzera ked tak tak najdalej zajdem do tesca tak este tam dokazem nakupit ale inac tiez cez net

lenocka80
16. okt 2011

@putyna
@vejinka no veru baby. Ja tiez MMB. A tiez len na nakupy do tesca a inak vobec. Nedavno som sa sice vybrala, ze kupit ciapky, ale nic som nenasla a nohy ma boleli ako kona 😀 Tak net je jasny. A pekne mi to pani postarka prinesie ku dveram a spokojnost moja je jasna 😀

porubenka
31. okt 2011

Ahojte, dlho som tu nebola, a tak teraz citam, ako sa mate, ako si nazivate... Vacsina z vas ma uz 2 deticky, rodinky sa rozrastaju. Nas Lukasko chodi uz tiez do skolky, zvykol si dobre, chodi zatial len na doobedie, no tyzden je v skolke, potom 2 tyzdne doma chory... a tak dookola. Aj teraz nas trapi kasel. Tak sa pekne drzkajte. papa

vejinka
4. nov 2011

@porubenka ahooj. Aj my furt chori.to je udel skolkarikov.neboj vybudu si imunitu a neskoli ich ani medved 🙂

lennikka
4. nov 2011

ahoj holky (maminky), mam na Vas dotazek. Mame 3.mesicniho chlapecka Tonicka a mame v pusince moučnivku! Zkousela jsem fial.gencianku i tycinky Pagavit, ale nepomaha nam to! Z nejakych diskuzi jsem se dozvedela, ze primo na moucnivku je tento gel INFECTOSOOR mundgel, ale u nas v CR neni bohuzel dostupny, zkousela jsem, aby mi ho v lekarne objednali a nejde to! Chtela jsem se Vas zeptat, jestli nahodou nevite, zda se da tento gel koupit na Slovensku nebo treba v Rakousku??? Preci jenom z Brna mame Slovensko ci Rakousko bliz nez Nemecko..
Budu moc rada za kazdou radu ci pozitivni zpravicku, ze lze tento gel sehnat v lekarnach u vas sehnat bez predpisu...dekuji moc! 🙂

vejinka
4. nov 2011

@lenocka80 ahoj som rada ze som ta videla aj na zivo..mala je na spapanie ..inak vilko ma hrozne vysoku teplotu po ockovani az vyse 40 uz sme dva krat kupali aj panadol dostal aj nurofen aj som volala doktorke a ze ak do zajtra neklesne mam zavolat ale tato noc bude kruta len place a place asi ho to aj boli.. 😖

lenocka80
5. nov 2011

@vejinka jeeezisi, chuda...No ja po pravde ockovaniu uz moc neverim, teda precitala som vela negativnych veci o tom a teraz mam z nich strasny strach. Proti comu maleho ockovali teraz? A uz je lepsie?

vejinka
5. nov 2011

@lenocka80 ahoj hej uz je asi dobre pomohla mi baba odbornicka na homeo tu na konovi.musim ist

lenocka80
5. nov 2011

@lennikka myslim, ze ak si to zadas do googlu, tak ti najde ci sa to da kupit napr. na internetovych lekarnach a zistis aj ci tu na Sk, a ci v Rakusku. Ja by som to asi tak hladala 😉

vejinka
5. nov 2011

@lenocka80 uz je dobre dufam ze tato noc bude lepsia. Tretia davka povinneho ockovania v januari nas caka dalsie plus ovcie kiahne.

lucinka144
11. nov 2011

ahojte maminky.. za par dni mame 3mesiace a ideme na povinne ockovanie.. ake mate skusenosti?? chcela by som si priplatit aj proti Rotavirusom... hmmm a niekde som citala ze ta povinna vakcina... hexavalent.... sa da nejako doplatit iny druh..a to babetko tak neboli, nema take reakcie. PLS. napiste svoje skusenosti. Na nete je toho privela..clovek sa v tom neorientuje.. 😎

lila794
14. nov 2011

@lucinka144 my sme s ockovanim problem nemali, trochu zvysena teplota a bolo dobre. Dcerka dokonca pri pichani do noziciek ani necekla. Aj rotaviry sme dali ockovat obom. Znama nedavno bola v nemocnici s 5mes. syncekom, co prekonal rotavira, ale skoro umrela od strachu ☹

lucinka144
15. nov 2011

@lila794 ano...aj ja planujem..pocula som o rotavirusoch..babetka koncia v nemocnici chudatka.. radsej sa dame zaockovat, ako taketo utrpenie a stres pre drobceka. dakujem za odpoved..dufam ze nam to prebehne ok.. 🙂 😅

zubrienocka
26. nov 2011

Ahojte, dali ste sa niektorá v tehotenstve odfotiť? Viete mi doporučiť nejakého dobrého fotografa? Ďakujem 🙂

lenocka80
28. nov 2011

@zubrienocka Ja som sa dala a fotky su krasne. Bola som v Okolicnom u manzelov Latečkovcov, su super. Posielam link http://fotostudio11.meu.zoznam.sk/

zubrienocka
28. nov 2011

@lenocka80 Ďakujem veľmi pekne. Môžeš mi orientačne povedať, koľko to stojí? Na stránke nemajú uvedené. Robia aj styling? Majú aj nejaké rekvizity na fotenie?

lenocka80
29. nov 2011

@zubrienocka ten zakladny balicek portretoveho fotenia je 40 eur a je v tom 20 fotografii, ak si vyberies viac, tak sa potom za ne doplaca...ale uz si nepamatam kolko. Styling si musis sama urobit a rekvizity nejake maju, ale ak uz mas nejaku predstavu, tak si prines. Napr. nejakeho macka alebo co 😉

zubrienocka
29. nov 2011

@lenocka80 Ďakujem 🙂

adupal
29. nov 2011

@zubrienocka Aj my sme sa boli fotiť v Okoličnom u Latečkovcov. Prístup perfektný, fotky úžasné, sme veľmi spokojný.

zubrienocka
30. nov 2011

Ďakujem za info 🙂

veronnie
6. dec 2011

Ahojte maminky 🙂 tie, ktore mate skolkarov alebo sa chystate dat buduci rok dietatko do skolky: viete mi poradit, kedy byvaju "prijimacky"? budeme sa pravdepodobne stahovat do LM, tak by som chcela malu dat zapisat uz tam. a este dve otazocky - ktoru skolku by ste mi odporucili a ci je problem s umiestnenim deti?
dakujem velmi pekne!

gina333
6. dec 2011

@veronnie : zapis byva tusim vo februari. Ja som teda zo skolkou problem mala, nezobrali mi ju do tej kam sme ju zapisali, a to byvame o ulicu dalej od skolky. Proste sme nemali znamost tak sa na nas vysrali. 😠 Ide o skolku na ul. CS brigady. Zobrali mi ju do Stonozky, je to sukromna skolka ale uplne super, takze je odporucam. 😵 😉

maminka11
7. dec 2011

odporúčam Žirafku - Nabrežie 4. apríla - štátna škôlka, ale veľmi sme spokojní ako rodičia - pozri www.zirafka.sk

veronnie
7. dec 2011

@gina333 dakujem za tip, www.stranku nemaju, povies mi prosim ake su tam poplatky a na akej je ulici? kedze my znamosti urcite ako pristahovani nebudeme mat, predpokladam, ze sa na nas v statnej skolke tiez vykaslu 😒
@maminka11 dakujem, stranku som si pozrela a vyzera to tam velmi dobre 🙂 ved skusit mozeme a ak ju nevezmu, skusime tu sukromnu...

gina333
8. dec 2011

@veronnie : zatial je skolne 80 Eur plus strava 26. Ja viem, je to vela, ale stoji to zato, vobec nelutujem, ze Sophi tam chodi. 😉 Je to na na FB, hodim ti link http://www.facebook.com/profile.php?id=10000124....

stani75
8. dec 2011

Ahojte, môj starší syn chodil do škôlky na Nábreží "Stodoláčik" a boli sme veľmi spokojní, dokonca sme sa sťahovali a malého zobrali dá sa povedať zo dňa na deň cez letné prázdniny. Ani malý nemal so zmenou škôlky žiadne problémy, od prvého dňa sa tešil. A nemali sme žiadne známosti.

adupal
21. dec 2011

@veronnie mne syn chodí do školky na komenského ulici, lebo bývame pri stanici. Je to menšia škôlka, ale ja som spokojná. Ako viem, tak si môžeš dať prihlášku do viacerých škôlok a uvidíš, kde ti dieťatko vezmú. Mali by otvoriť ešte nejakú škôlku, lebo detí pribúda a škôlky nemajú toľko miesta. Ak je mamička z mladším súrodencom doma na materskej nie vždy zoberú 3 ročné dieťatko do škôlky, lebo mamička nejde do práce a môže sa on doma postarať. Držím ti palce, nech vás vezmú do škôlky.

ancka
29. dec 2011

ahojte maminky, prepacte, ze som vam tu takto vtrhla. ale chcela by som sa spytat, ci by ste mi niektora vedeli povedat kolko je zrejme obchodov s detskym tovarom s liptovskom mikulasi a ci si myslite, ze by sa takyto obchodik s novym aj pouzitym oblecenim a pouzitymi kocikmi v LM uzivil. veeeelmi by ste mi tym pomohli, dakujem vam krasne za odpovede 🙂

karolinka2427
5. jan 2012

ahojte je tu nejaka maminka z popradu?

lenocka80
16. jan 2012

Caute babulky, nejako je tu ticho... 🙂 Pocuvajte, uz sa vam niektorej podarilo nejako zmenit nocne nespanie dietata na spanie? Moja krpana sa v noci budi kazdu hodinu a uz to trva dva mesiace...pomoooooooc 😝 Ci mi neostava nic ine len vydrzat...? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre