Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
12. jan 2009

vejinka maly je krasny, ma taky sibalsky usmev 🙂 🙂 🙂 uz sa tesim, ked sa bude moja tak skerit, zatial sa usmieva iba tak potmehudsky.

jastericka
12. jan 2009

ahojte žienky, ďakujem Vám za povzbudivé slová, dodali ste mi síl 🙂

Katka: gratulujem k Sophinke, teším sa na fotky a prajem Vám, aby ste rástli v zdraví do krásy a pekne v noci spinkali 😉

Luci: skúšala som si ju dať do postele, aby spinkala pri mne a aby som nemusela stále vstávať, ale je nervózna, asi jej je teplo, vrtí sa stále a krúti, keď ju potom preložím do postieľky, tak aspoň tých 15-20minút poleží ticho.

lila: keď sme boli v poradni pred týždňom, tak som to hovorila doktorke, tak mi povedala, že jedna vec je, že máme horné jednotky, dvojky, trojky naliate ďasienka, že tieto zúbky jej čoskoro pôjdu, tak nám kázala dávať každý druhý deň na noc Nurofen, ale veľmi nezaberá....
A ďalšia vec je, že deti majú taký spánok, práve tých 15-20 minút tvrdého spánku a potom tá fáza REM, čo je snívanie, kedy je spánok plytký a vtedy sa Tinka vždy začne mrviť a mrnkať.

waiti: Keď sa začne v noci mrviť, dakedy jej stačí dať cumlík a napraviť ju, lebo spí všelijako poskrúcane a zaspí znova na tých 15-20 minút. Skúšala som aj tak, že ju nechám či sama nezaspí, ale keď k nej hneď nevyskočím, tak sa úplne preberie a môžeme byť hore dve aj tri hodiny, čo je vyspatá a nechce už ďalej spať. Tak radšej vstanem hneď a dám jej ten cumlík. Ale teraz posledné noci plakala hrozne, asi tie zúbky a vtedy pomohlo len priloženie k cice. Trošku podudkala a dala som ju naspäť do postieľky.

Regi: je mi ľúto, že si dostala zápal, ja som to nemala, neviem Ti poradiť, ale myslím, že to vejinka tu spomínala, že teplé obklady, vymasírovať v sprche a tá octanová masť je dobrá. Držím palce, aby to rýchlo prešlo.
S refluxom mám skúsenosti, Tinka tiež mala prvé tri mesiace, taaak sa vedela dogrckať. Riešili sme to tak, že som ju kojila vo vyvýšenej polohe, aby bola proste vždy hlavička vyššia ako zvyšok tielka. Pod matrac sme jej dali knižky, spala vo vyvýšenej polohe, nechávala som ju dlhšie po papaní odgrgnúť a mali sme tiež tento Nutriton na zahustenie obsahu žalúdka, trošku nám to pomáhalo, ale veľmi to nechcela papať, plakala. Po troch mesiacoch to prešlo.

Jedna pozitívna vec, aj my sa už kočíkujeme, konečne po pol roku 😀 Chodíme vonku poobede, keď má spinkať, aj v týchto mrazoch. Pekne ju zabalím do deky a ešte vopchám do fusaka, má dve čiapočky, rukavičky, poriadne naobliekaná a tváričku jej natieram krémom Bubchen proti vetru a mrazu.
Do mesta nechodím, lebo sa bojím, že keď sa zobudí začne plakať. Tak sa motkám len okolo domu a popri Váhu chodím.

Idem ešte kuknúť nové foto vo Vašich albumčekoch a šup kúpať malú.
Pekný večer a dobrú nôcku všetkým mamkám 🙂

vejinka
12. jan 2009

veru par stran dozadu som to pisala

stankalm
12. jan 2009

paskova...ja som Ti tiež písala nedávno čo na zapálený prsník, ale ked zakázal masírovať, tak len si prikladaj ten zábal a neboj, tie ATB rýchlo zaberú, aj ja som 1. krát užívala ATB, teplota mi vtedy stúpla za hodinu na 39,8, až som skoro blúznila. 2. krát som si to rozohnala sama masírovaním a prikladaním octanového zábalu. Držím palce, nech Ti to rýchlo prejde. A inak ja som nekojila z toho prsníka vtedy len myslím večer a v noci a ráno som už kojila. Držím palce
Čo sa týka toho chodenia von, tak ako písala aj lila, čím chladnejšie, tým lepšie deti spinkajú, ja som tiež vždy poriadne premrzla. A tomu dieťatku v kočíku nie je zima, ved ho hreje fusak a veru je to dobré aj proti chorobám.

zrzuska
12. jan 2009

ach evi. hadam sa to da doporiadku. aj mne ameli minuly tyzden tak velmi plakala. to boli hrozne noci 😔
teraz ju tie zubky asi nebolia tak je chvilu klud. uvidime dokedy 😨
divne s tym nurofenom. mne ho dr zakazala davat, ze sa nesmie tak casto lebo je to navykove a potom nezaberie ked ma 😕 😨
boze to naozaj co doktor to iny nazor. co studovali rozdielne skoly?! 😠 😲 🤐

aj my chodime vonku kazdy den aspon minimalne na hodinu. ameli tiez dobre spi v takej zime 😅
tiez ju nababusim a je vo fusaku ale ja jej zakryvam iba nozky dekou. lebo spodok fusaku je uz pre deti co chodia tak tam nie je flis tak tam davam deku a davam jej take teple kapce (to moj drahy vola) hehe 😅

ameli mi zacina pomaly chodit. dnes uz druhy den chodi s tym aktivnym choditkom co sa tlaci pred sebou. uz sa dnes aj pustila a sama stala. uz sa mi vsade vsetkeho chyta a chodi popri gaucu a tak. uz aj vylezie na taky nizsi gauc. no sranda 😅

ach som znicene dnes. idem do postele spat 😔

paskova aj kamoska to mala a tiez maleho musela krmit UM kym jej to nepreslo a ako jej to preslo normalne dalej kojila a dokonca jej maly vobec nechce flasu teraz. ani nikdy nechce. iba vtedy ked ho dokrmovala. takze neboj, rychlo sa zotav a pojde kojenie pekne dalej 😉

kati aj ja sa velmi tesim na fotky 🙂
aj kamaratova frajerka vcera rodila. 🙂 teraz drahy zapija. boze ti chlapi si najdu cokolvek na pitie 😲 🤐

paskova
13. jan 2009

Ahoj baby, vdaka za rady. Tusim tie obklady zaberaju, len to vytlacanie mliecka je ina makacka. Ja totiz nemam odsavacku a rukou mi to vzdy slo vytlacit ked mala predtym vytiahla. Takze stlacam o dusu aj 15 min. 😒 Uz ma prsnik ani neboli Mne doki vravel ay som z toho prsnika nekojila koli hnisu, ale tusim z ATB zacina zaberat tretia davka tak asi uz zajtra zacnem, lebo nechcem jej zbytocne pchat UM a ani neviem kolko jej mam spravit. Vcera vecer som jej este dorobila 120 a vypila tak teraz uz vobec neviem kolko mliecka vypije ked ju len kojim. 😉

lila794
13. jan 2009

Baby, maly mi uz treti den hnackuje a vracia, nestiham prat a vymienat pradlo 😝 a najhorsie, ze aj manzel od neho ochorel, vcera vecer obaja strasne vracali, nevedela som, koho skor ratovat. Dufam, ze to skoro prejde, lebo uz mam dost, maly nechce nic jest, iba mlieko - aspon to. Uz zacina aj mne krutit v bruchu a je mi tazko od zaludka - do kelu! Maly vsak teplotu nema, bol v pohode, vysmiaty, len dnes je uz nejaky cudny, asi uz ma dost. Nemate s tym skusenosti?

alinka189
13. jan 2009

ahojte, aj my chodíme von za každého počasia. ked je moooc zima tak aj tak aspon na polhodinku, trištvrte.

lila, som dnes kukala každý kočík, kto ma ide osloviť 😀
no ale zrejme ste boli domka ked hnačkujete ☹ rýchlo sa uzdravte

vejinka, aj mne sa už malý tak škerí, skúsim zmenšiť tie fotky a dáke dám.

zuzana24
13. jan 2009

ahojte kocky hlasim sa vam z uk 🙂 ale len na chvilu,a neviem kedy sa zas dostanem len vas chcem pozdravit.my sa mame fajn ale ochorole sme minulz tyzden tak ako lila pise aj mz sme hnackovali a mali strasne vysoke teploty40,5 take nikdy nemala bolo to hrozne tak sme leteli na pohotovost a predpisali jej len na zrazenie teploty tu to beru uplne inak u nas uz by lezala v nemocnici ☹ tak nam povedali ze ze ju mam nehat vyhnackovat ze ten virus sa len tak z tela dostane a zrazit jej teplotu tym ze ju budem drzat v chladnej miestnosti 😖 ale co uz nastastie o dva dni bolo po teplotach aj po hnackach tak som v celku rada 🙂 ok baby koncim idem na shopy 😀 😀 😀 {na nakupy 😉 }tak sa zatial majte v nedelu uz letime domov ale neviem ako sa mi podari dostat sa na net,sak ja sa ozvem a hodim aj foto pak tak ahojjte a tym co su chory vela sil a rychle uzdravenie,paskovej nech sa rychlo zbavi zapalu a citala som ze katka uz ma sofinku tak gratulujem.ahojte.

vejinka
13. jan 2009

paskova ja som kojila aj zo zapalom teploty sa mi vysplhali nad 40 ale nevzdavala som to..mne odtial nesiel ziadny hnis a maleho troska to mliecko palilo al vypil aj take 😅 na noc si davaj kapustne listy priamo na prsia a zabal do plienky mne to poradila svokra ale uz som to nepotrebovala takze skusaj a daj vediet a skus si natriet bradavky cicadermou mne to velmi pomohlo...vtedy som kojila s klobucikov takze som si to ani nezotierala len ked som sa sprchovala 😉

vejinka
13. jan 2009

alinka som cela nedockava na fotky kristianka 😉

paskova
13. jan 2009

vejinka radila som sa aj s annag a tiz mi vravela aby som kojila. Tak uz kojim, ved ten prsnik som mala skoro ako skalu. 😝 Ale uz je fajn, namam ani teplotu a je to aj pre mna lepsie ked mi mliecko mala sama vytiahne a nemusim si nasilu mackat prsnik.

alinka davaj tie fotky, uz sa nevieme dockat. 😀 😀 😀

lila794
13. jan 2009

Zuzi, ahojteeee!!!!

Evi, tak ono ju , chudatko, asi naozaj bolia tie zubky. Volala som dr., tak nas bola pozriet, povedala, ze maly je ok, aj ked mu to dost dlho trva. Ze nama vobec znamky dehydratacie, ani nic podobne. Aspon to. Zatial mi kakal len 2x, negrckal, tak dufam, ze to vydrzi. Ale stale do neho nevieme dostat ani kusok jedla a z Kuliska mi vypil tak 5ml ☹

Ali, mas pravdu, dnes sme vonku neboli, mozno zajtra. A poznala som ta z fotky, co ste mali stretko zo snaziliek - mam celkom dobru pamat na tvare 😉

stankalm
13. jan 2009

paskova...som rada, že Ti už teplota ustúpila, tie ATB rýchlo zaberajú a malá Ti to mliečko najlepšie vytiahne, ja som sa tiez vždy natrápila v sprche, kým dačo vyšlo a furt bol tvrdý. A tiež som kašlala na doktorov a kojila aj s teplotami, malej nič nebolo, takže je to ok. O tom kapustnom liste som počula aj ja, ale dvojaké názory, takže ja veľmi neodpoúrčam. Kamoška to tiež raz skúšala, a ešte jej to zápal zhoršilo...

Inak aj moja malá teplotuje, ale inak jej nič nie je, má to zo zúbka, poslednej stoličky vzadu. Chudák manžel sa musí o ňu starať, lebo mám celý týždeň školu a tak sa tešil, že sa budú chodiť sánkovať a tak, proste von a teraz musia sedieť doma 😒

Všetkým chorým prajem skoré uzdravenie. Pa pa

paskova
14. jan 2009

Ahoj zienky, tak uz v pohode kojim, mala trocha streckuje, lebo jej z flasky islo mliecko predsa jednoduchsie, ale hadam sa to dostane do normalu. Vcera som ju dala prvykrat doobede spat na balkon. Spala talm 2,5 hodky potom som ju dala dnu, lebo mala az ladove licka. Vy ako dlho ste s detmi vonku ked je takato kosa? Dufam, ze som ju nenechala prilis dlho mrznut, sice naobliekana a zabalna bola statocne. 🙂
Trosku jej slzi ocko, ale to uz davnejsie a nie vzdy. Kvapla som don MM, bojim sa aby nedostala nejaky zapal. Nemate s tym skusenot?

alinka189
14. jan 2009

lila, ja skôr na mená ako na tváre 😀

paskova, vejinka....však mne stále vypisuje, že má fotka viac ako je povolené 😠
už ich zmenšujem kadejako, no neeervy moje 😒

loss
14. jan 2009

caute babule
jej Zuzi ked dojdes domkov tak vas obe cakame
jaserka aj my chodime von v tejto kose mama je nababusena ale ja idem zamrznut tiez ked sa zobudime reveme a tak tiez nechodim na nejake tury
inak dnes mame 8mesiacikov bozinku ale to leti rastieme ako z ,,mliecka,, 😀

jastericka
14. jan 2009

loss: gratulujem Nellynke k 8 mesiačikom, veru to letíííííííí 🙂 🙂 🙂 Inak, plávať nechodíme, kvôli plynu 😀 , ani v pondelok, ani zajtra sa nepláva...tak som zvedavá, ako na bud. týždeň

Stanka, ahoj, maminka Tvoja mi hovorila, že aj Tami rastie zúbok, je to na porazenie. A čo v škole?? Koľko skúšok ešte máš?

Alinka, už som sa Ťa dávno chcela opýtať....nevoláš sa náhodou priezviskom Chylová? A Tvoj manželík nie je náhodou Rasťo? Ak áno, tak chodil so mnou na základnú školu.
Tie fotky musíš zmenšiť, ja mám na to taký špeci program na PC, ale je to na porazenie.

Regi: s tým očkom, myslím, ak si dobre pamätám, že lila mala podobný problém s Davidkom, nie lila? Dobre si urobila s MM, to sa odporúča. A s tým balkónom, veď ak si Sophi poriadne nababušila, tak by to malo byť OK, včera nebolo pod -10 stupňov, myslím, že -6 bolo. Pod -10 sa neodporúča byť dlho na vzduchu.

lila: aj my sme hnačkovali cez sviatky celá rodina. Najskôr manžel, musel to byť dáky vírus, potom ja a aj malá trošku. Aj kamoška hovorila, že aj ona pred sviatkami a od nej to chytila celá jej rodina. My sme papali čierne uhlie.

Luci: Nurofen sa snažím dávať čo najmenej, ale keĎ už nič nezaberá a hrozne plače, tak jej dám, chúďatko. Ameli musí byť zlatá ako bežká 🙂

loss
15. jan 2009

Evi dakujeme zub ziaden takze neviem my budeme mat zubky neskor daj vediet ako s tym plavanim a ozaj bola som s Jankou aj ona pojde od buduceho kurzu plavat boli chori a cez tei velke zimy nechcela chodit s Karolinkou

bambulka026
autor
15. jan 2009

Tak baby, konecne som sa preluskala cez to co ste popisali.
Dlhsie som tu nebola.

Slonicek, blahozelame a prajeme Sophi vsetko naj... 🙂

Paskova, my sme kupili koli refluxu take lehatko a tam bol tak pololezato, to mu pomahalo.

Loos, aj nam vysiel prvy zubok az v 7 mesiacoch, takze cim neskor, tym mu dlhsie vydrzia, nie? 😀

Nam tiez idu zubky,no tlacia sa mu nejako divne, este ma iba 2 dolne hryzaky a uz sa mu tlacia stolicky.
Pytala som sa na to doktorky, a vravela ze maju par takych deti co im idu zubky tak ako sa im chce. 🙂

My tiez chodime von i v takejto zime, no Martinko uz nechce kocik ani vidiet takze chodime uz len peso.
Aspon sa v tej zime trosku zahreje, ked len nesedi.

paskova
15. jan 2009

Ahoj baby, bambulka ja som si take lehatko prave teraz objednala a neviem sa dockat kedy pride. 😉 Dufam, ze nam to pomoze.

lila794
15. jan 2009

Babule, preve sme prisli od dr., lebo maly stale hnackuje, uz 5.den 😝 a malo cika, nic nechce jest, pit mu davam striekackou, ale aj to ziadny uspech. Ale kaky su zlte, maly inak vysmiaty, len dnes uz bol daky cudny, tak sme sli. Urobila vyter, som zvedava. Ale najhorsie - pozrela do pusy a vraj mu ide 6 zubkov naraz - mozno z toho - do kelu!!!! Ale uz nam rovno vypisala papier do nemocnice, mame ho sledovat, ak neprejde, rovno tam - bojim sa!!!! Myslite na nas!

Loos, my sme mali 1.zubok v 8 mesiacoch 😀

alinka189
15. jan 2009

jastericka 🙂
a aký to je program na zmenšenie?

stankalm
15. jan 2009

paskova...niektorým detičkám občas slzí očko, ale nie je to nič vážne, dobre si to vyriešila 😉
A je super, že Ti vyspí na balkóne, aspoň si oddýchneš alebo niečo urobíš. Ja som veru bývala s malou von aj 2 hodiny, samozrejme ked som už mrzla, tak som išla dnu a rozbalila som ju a nechala v kočíku spať v chodbe...A zase hovoria, že je dobre, ked detom trošku vyštípe líčka 😉

Lila...hnačky sú nebezpečné, hrozí dehydratácia, držím palce, nech ste znova fit...lebo ísť do nemocnice, to nie je bohviečo 😒

Evka - jašterička...no, Tamarke ide tá zadná posledná stolička, pol má von, pol ešte nie...je nervná ako pes...od pondelka teplotuje, ja mám celý týždeň školu, ale sa mi nezdala, že tak divne hrdlom rozpráva, či nemá angínu, tak som poslala mužíčka s ňou pre istou ku dr., nech jej pozrie hrdlo, a ona má naozaj angínu, chúdatko, úplne 1. krát máme ATB...ale inak je živá, ako keby jej ani nič nebolo.
A čo sa týka školy Evi, tak to už začíname letný semester, skúšok bude 7, prvú mám už koncom februára...takže bude zase veselo 😎
Bože, ani nemáme čas sa stretnúť, snáď to už skoro bude 😉

jastericka
15. jan 2009

Táni, super, teším sa na plavko a že aj Janka pôjde 🙂 . Neboj, aj zúbky budú 😉

lila: myslíme na Vás aj s Martinkou, nech ste rýchlo fit. 6 zúbkov naraz??? 😕 😕 😕 No to je dosť možné, že má chúďa z toho hnačky. Aj nám povedala v poradni, že má riadne opuchnuté horné jednotky, dvojky, aj trojky, ale zatiaľ nehnačkujeme, len tie noci....
Držím palce 🙂

alinka: robím, čo sa dá...napísala som Ti IP 😝

Regi, aké lehátko, dačo som si asi zle prečítala 😅

Stanka: si šikovnica, zvládneš to. Tamarke, skoré uzdravenie 🙂

vejinka
16. jan 2009

ahojte dievcata ja som si konecne objednala stolicku na krmenie fabulu a vysla ma cca 2500sk aj s dopravou z ciech tak sa teraz tesim kedy mi dojde

bambulka026
autor
16. jan 2009

Lila, drzim Vam palce, bodaj by to bolo len zubkami a nic horsie.
Ja som bola s Martinkom v nemocnici ked mal 3 mesiace.
Tiez hnackoval a robili mu kadejake odbery, no nastastie mu to preslo.
Davali mu tam ryzovy odvar, tak skus ci mu nezabere.
Recepty nan najdes hocikde na nete len si ho zadaj do vyhladavaca.

Paskova, hadam Vam to lehatko tiez pomoze, kym ho nemas skus autosedacku vajicko.
Ja som ho davala i tam, lepsie sa mu v nom spalo.

alinka189
16. jan 2009

jastericka, v pohode. nechaj tak 😉

ja som včera stretla zrzusku a dnes Katku s malou....je taká zlatučká 🙂

paskova
16. jan 2009

Ahojte baby, dnes mi doslo to lehatko, uvidim ci pomoze. Asi mame tu trojmesacnu koliku, kedze ten vecerny plac k tomu nasvedcuje. Kupila som si aj Sab simplex kvapky, dufam, ze to zabere. 😉 Lebo ten vecerny plac je o drzku. Vobec sa neda utisit, nech skusam hocico. Neviem, ci to mali aj vase miminka, ale je to fakt hrooozne, ze tej malej neviem pomoct.

Dnes som kocikovala o dusu po meste, ale nestretla som z vas nikoho. To kedy chodite von, alebo do mesta z vas nechodi nikto?

jastericka
16. jan 2009

Regi, ja nechodím vôbec do mesta, len tak sa motkám popri dome na Nábreží a teraz sa božsky kočíkuje okolo Váhu, je tam krásne 🙂

vejinka: to ťa super vyšla tá sedačka, lebo v obchode, čo som pozerala, stojí 2.900,-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre