Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
11. okt 2009

A ozaj, dnes sme boli v tom novom detskom kutiku v OD Idea, a je tam super, strasne vela hracociek, kadecoho pre deti, len to nase "teliatko" vydrzalo pri vsetkom asi tak 5 sekund a uz bezalo k dalsej hracke, tak som tam hodinku behala za nim, ale aspon sme dako zabili cas, vonku sa moc neda a ako nahradny program je to fajn 🙂

paskova
11. okt 2009

Renci to je dobry napad tam ist sa pohrat, pojdem kuknut cez tyzden aj ja a niekedy si tam mozme dat aj stretko. 😵 😵

Idek kuk superstar, tie baby su fakt dobre. 😉

vejinka
12. okt 2009

baby ja sa bojim eteraz niekde chodit s malym..hlavne do tychto verejnych "hrackarstiev" koli tomu ze moze nieco schytat a ideme sa ockovat proti ovcim kiahnam by ma slak trafil ak by dostal a uz sme si to zarezervovali a neda sa to zrusit.a nestoji to malo 😖 .takze radsej sme len doma 😔

rencalm
12. okt 2009

Ahojte, jasne mozme dat niekedy stretko aj tam, ved to nemusi byt hned tento tyzden.
Inak Veji, ked si zacala o tom ockovani, ja som z toho stale taka zmatena. Som za povinne ockovania, tak ako volakedy ockovali aj nas, ale mam pocit, ze vsetky tieto nove ockovania, mimochodom rozhodne nie najlacnejsie, su mozno len taky "odrb". Ale mozno sa mylim, len ked nad tym tak uvazujem, tak imunitny system sa predsa posilnuje prave tym, ze si vybojuje tu svoju "vojnu" nad chorobami, ktore dietatko prekona a s ktorymi sa dostane do styku pocas tych prvych rokov zivota. A ked ho este takeho maleho dam proti vsetkemu zaockovat, on sa sice s tymi chorobami v oslabenej forme stretne, ale uz je to take umele a organizmus nemusi vynalozit az tolko usilia, aby nad chorobou zvitazil, takze sa bojim, ci nebude potom ten imunitny system taky oslabeny a lenivy? Neviem, ci som to napisala dost zrozumitelne, ako vravim, tiez tomu moc nerozumiem, preto sa pytam na vas nazor. Vychadzam z toho, ze napr. aj tie ovcie kiahne sme si volakedy predsa odkrutili vsetci, nebolo to nic take strasne, preco zrazu proti tomu ockovat? Ak by to bolo ozaj pre dieta take nebezpecne, nemalo by to potom byt zahrnute v povinnom ockovani??? Neviem, napiste, co si o tom myslite, budem vam vdacna za vase nazory, mozno sa trochu zorientujem 😖

tictactoe
12. okt 2009

ahojte kocky, vidim ze sa tu diskutuje o vselicom. o tom mlieku som sa aj ja chcela poradit. drobca prave odstavujem od nocneho cickania, je to fuska ale drzi sa a ja uz nepovolim. prva noc bola katastrofa 😝 ale uz je to coraz lepsie. takze na to isto treba len pevnu volu. skusali sme to aj ked tu bol ocko, ale nefungovalo to, maly bol este viac v strese ze nie som pri nom a vrestal ako pavian. teraz som na to sama a ide to lepsie, uz len s mrnkanim, obcas ma vykvace, ale hned na to sa na mna ulozi a spi. a od novembra by som chcela zacat s mliekom ale uz rovno kravskym. lebo som citala kadejake nazory, ze vraj by sa kravske malo az od 3 rokov!!!! nie je to pritiahnute za vlasy? domco sa zatial z nicoho nevyhadzal, nemal reakciu a to uz pojedol fakt kadeco, okrem jahod uz vsetko ovocie, uz mal aj tvaroh a bol ok, tak snad tym mliekom uz nic nepokazim...?!!
reni, co sa tyka tych kiahni, ja by som bola rada keby sa niekde organizovala nejaka "party" na ovcie kiahne aby ich mohol domco nachytat nech to uz ma za sebou. mas pravdu, kazda sme si tym presli a zatial som nepocula o ziadnych katastrofalnych nasledkoch tohto virusu. okrem dospelych a tehotnych zien teda... vsetky tie ockovania su isto na daco dobre, ale je to "prekomercnene". tiez si myslim ze s niektorymi tymito virusmi by si mali deti poradit same, lebo ich imunita bude v haji. lekari isto dostavaju provizie z kazdeho ockovania a predaja vakciny takze oni nepovedia nie. tolko len moj nazor...

paskova
12. okt 2009

Zuzi to ti zavidim, ze si zvladla to odnaucanie. Ja cakam na muza ked pride domov, ale ked pises, ze s tatom je to horsie tak som v rozpakoch. Ja kazdy den vravim, ze uz idem nato, ale v noci to vzdy vzdam ked jaci ako tur. Keby len mrnacala, ale ona spusti taky rev ked nedostane cicku ze az. Potom sa este viac preberie a je to horsie. Tuto noc ma cicala a to do slova od jednej do stvrtej, normalne mi bolo do revu. 😖 😖 😖 Uz teraz sa desim noci, neviem preco je taka cickava. Keby ten porazeny cumel chcela, ale ani naznak.

Ja jej davam teraz UM Bebu, ale od roku tiez chcem prejst na kravske mliecko, tiez sme sa nastastie z nicoho nevyhadzali, tak uvidim co povie dokina.
Moja Natalka v pohode zvladla tie kiahne, vobec si nerobim starosti, ako to zvladneme teraz.

tictactoe
12. okt 2009

regi, to mas tazke ked ti nechce ten cumel. domco ked sa niekedy v noci zobudi tak sa posadi v posteli, troska pomrnka, potom si najde cumel a zase si lahne a spi. ale najnovsie ho musim rozptylit telefonom, jemu sa paci ked tak svieti. tak som to uz nahradila inou svietiacou hrackou a funguje. tak skus nieco co by ju tak rozptylilo zeby zabudla na ten rev. toto zatial u domina zabera, dufam ze kym sa nauci spat celu noc, tak ho budem moct takto klamat 😎 mala som z toho sama bobky, bo som to skusala uz neraz, ale az teraz sa to akosi zadarilo. medzi sophi a domcom je mesiac rozdiel, tak skus zase o take dva tyzdne, mozno je to aj vekom. lebo ako hovoris, ked som to skusala pred tym, tak to bol rev zeby bytovku zboril. ale je mi ta uprimne luto lebo zvladat domacnost, dve baby a pritom tahat taketo nocne, no mas riadny zaberak!!! a nepomohli by svokrovci? bud nech si zoberu natalku na vikend alebo nech skusi pri sophi spat svokra, ci sa bude budit stale tak isto.

vejinka
12. okt 2009

no kedze to uz mame zarezervovane tak to dostane ja som sa stretla z dost zlym priebehom v rodine..jeden lahka forma durhy tazka..a ked je moznost tak som sa na to dala..a basta. ved jasne je to kazdeho vec

rencalm
12. okt 2009

Baby dakujem za vase nazory na to ockovanie. Veji dufam, ze si sa nenahnevala, mojim cielom nebolo dat najavo, ze som zasadne proti vsetkym ockovaniam, to urcite nie. Tiez chcem urobit pre svoje dieta to najlepsie a v tomto pripade praveze neviem, co je to najlepsie, preto sa zaujimam o ine nazory. Pripomina mi to ockovanie proti chripke, my s manzelom sme sa nikdy nedali ockovat a chripku som nemala uz hadam 10 rokov. Zato vela znamych - zaockavany - jej aj tak rok co rok podlahnu. Tak neviem, mozno je to len nahoda, ja zasa mavam pravidelne 2x do roka nadchu a nabeh skor na anginu, niekto je zas mozno citlivejsi na chripku. Ked v dnesnom svete uz clovek fakt nevie, co je len "utok na penazenku" a co je ozaj aj ucinne a opodstatnene ☹ Dala som maleho zaockovat proti pneumokokom, lebo tam je to asi ozaj vazne, ked je to uz od tohto roku v povinnom ockovani, ale tie ostatne vakciny ma zatial moc nepresvedcili. A samozrejme, ze ziadny lekar, pokial to nie je vas osobny znamy, vam nepovie, kaslite na to, toto a toto vam netreba, toto ano, vsak oni vam to musia ponuknut, maju to predsa v naplni prace, takze neviem, s kym sa o tom poradit 😢 Ok, uzavrime to tak, ze je to ozaj kazdeho osobne rozhodnutie a uz sa o tom nemusime bavit, aj tak by sme asi k nijakemu konkretnemu zaveru nedosli, kedze nie sme "od fachu". 🙂

waitinka7
13. okt 2009

Renca,súhlasím s názorom ohľadom očkovania.(napíšem IP, len nestíham).

vejinka
13. okt 2009

renca kdeze nenahnevala som sa kazda sa rozhodne podla svojho..takze ja som sa uz rozhodla 😉

rencalm
13. okt 2009

Veji tak som rada,ze sa nehnevas, nechcem tu ani nahodou robit dake rozbroje, len ma proste zaujimalo, preco si sa tak rozhodla. Som rada, ze si rozhodnuta, ja si asi este co-to o tejto problematike niekde nastudujem a hadam sa uz konecne aj ja rozhodnem za, alebo proti. 🙂 Ked sa zaockujete mozme sa stretnut v tom detskom kutiku, je tam ozaj fajn, aj Erickovi sa isto bude pacit 🙂

paskova
13. okt 2009

Ahojte,

no my sme mali celkom dobru noc, budila sa iba styrikrat, a to je u nej pokrok. 😉 😉

Zuzi ja v noci vzdy zasvietim male svetlo ked sa mala zobudi, ale vlastne ona ani nie je hore, lebo ma oci zatvorene, to len najprv mrnci, vypuca sa a potom ked si ju nezoberime na ruky pusti tu sirenu. 😵 😵

K stretku sa pridavam aj ja, mozne , ze by sa uz aj moja Sophi tam vymotkala.

Vonku je hrozna kosa, ale ja musim poobede na postu, hadam nas neodfukne.

rencalm
13. okt 2009

Regi je tam taky bazenik s loptickami, tam ju mozes posadit, aj taka mala smykacka ide donho, to sa jej isto bude pacit, je tam koberec, takze si tam moze aj lozit a stvornozkovat, neboj, isto sa tam premotka. Inak polhodka tam stoji 1€, ale strasne rychlo to ubehne, my sme tam boli hodinu a ani neviem ako sa to minulo. Keby to bolo zadara tak sme tam asi kazdy den 😀

vejinka
14. okt 2009

baby co asi stoja klasicke drevenne sanky s operkou?? teraz mi segra volala ze v bazari maju za 33 eut uplne nove...

janka900
14. okt 2009

Ahoj Vejinka, ja som kupovala sánky aj s operadlom v Poľsku za 25 eur 🙂 🙂 🙂

vejinka
14. okt 2009

janka dakujem...no do polska daleko🙂

janka900
14. okt 2009

Veji, tak to mas pravdu 😎 😎 😎

paskova
15. okt 2009

Ahojcek babky 🙂 🙂

citam, ze riesite sanky, ja mam este tie staaare drevene po Natalke, veru neviem ci si ich dnes nevytiahnem a nepovozim tu moju potvorku. Ten sneh je krasny, ale prislo to nejoko skoro nie? Len aby na Vianoce bolo takto krasne. 😉 😉

Nasi sa akurat chystali dnes do Polska, ale veru nikam nesli koli pocasiu.

drobec88
15. okt 2009

ahojte, tak to mame pocasie, snehu a snehu. chcem sa opytat nechodit s drobcami cvicit?

paskova
15. okt 2009

drobec ja zatial nechodim ale chcela by som. Nevies kde sa chodi a kedy?

vejinka
15. okt 2009

ahojte kocky..my sme sa pravevratili z takej prechadzky okolo domu..a veru vsetko sa to pusta a skoro nam padol na hlavu konar..pod tazkym snehom sa lamu.. 🙄 no a teraz sa ho pokusam uspat ale zatial bezvysledne 😠

drobec88
15. okt 2009

v materskom centre sa cvici ale neviem kedy. my sme akurat zaspali 🙂

rencalm
15. okt 2009

Veji ahoj, mozme si zasa raz podat ruky, aj ja sa ho prave snazim uspat. Uz som posunula doobedne spanie z 10tej na 11tu a nic. Ja to nechapem, co sa mu robi, zacinam byt z toho zufala. Dnes uz stihol skoro znicit vezu, roztrieskat lampu, rozobrat cely puzzle koberec (cca 1,5*1,5m), porozhadzovat vsetko co mal na dosah vo vsetkych izbach, preskakat celu nasu postel - vcera z nej mimochodom zletel a to som bola pri nom, nastastie ostala len hrca na hlave, dospelý by si pri tom isto zlomil vaz- a o sedacke v obyvacke ani nehovorim, tu uz ma preskakanu celu, ked ho tam nepustim, ryci, ked je tam liepa sa hore-dole, len nanho striehnem, aby sa neprizabil. Nestiham ani varit, ani zehlit ani nic, len za nim lietam z izby do izby. A to som taka unavena, ze by som teraz zaspala hned a on nic. Nechapem.....

rencalm
15. okt 2009

Jééj drobec ty sa mas, ale moj je uz tiez ticho asi 10minut, pojdem kuknut, ci to ozaj spi. A v ktorom materskom centre sa cvici? Lebo je ich tu tusim viac, aj na nabrezi, aj na podbrezkach a to v meste ani neviem kde presne je. A co je to za cvicenie, nevies nieco blizsie? Na fitloptach, alebo daco insie? Mozno by sme sa aj pridali.

paskova
15. okt 2009

No moja je uz ako tak vyspata, spinkala hodinku, ale to je u nej maximum. Stihla som akurat pzehlit a pozhanat svoje cizmy ked uz musim ist von. 🙂 Sa tesim ako potlacim kocik cez mesto, ale treba mi na postu, takze nemam na vyber. 😉 😉
Cvicit by som sla, ked uz ja nechodim, nech je mala vo forme. Ak nahodou zistite o kolkej a kedy sa cvici, napiste to prosim.
Renci viem si predstavit ako ti maly vyvadza. Uz teraz sa toho desim, ked Sophi zacne chodit. ☹ Momentalne jej naj zabavka je vyhadzat celu Natalkinu skrinu. Ale aspon je od nej klud i ked len na chvili. Furt sa mi vesia na nohy, tak varim, zehlim a ked sa spruchejem sedi v kupelni na zemi. No nespravim ani krok bez nej. 😝 😝

ewusiklm
15. okt 2009

ahojte babenky,tiez som dala akurat maleho spat ale ako tak vidim,tak asi dlhsiu dobu nezaspi,lebo vsetky povyhadzoval z postielky,perinu,vankus,matrac a beha len po roste a vykrikuje a smeje sa tu na mna 😀 😀
u 🙂

ewusiklm
15. okt 2009

uz len cakam kym zaspi,nech mozem ist navarit a povesat pradlo 🙂

rencalm
15. okt 2009

Regi aspon ze ti pri tej skrini posedi, ja by som mu nechala vyhadzat aj celu, keby tam chvilku bol, ale on lieta od jedneho k druhemu, zehlit si pri nom netrufam, lebo sa bojim ,ze bude stale pri mne a potiahne za snuru a este sa stane dake nestastie, tak to robim, len ked je u nasich, alebo ked su vonku s muzom. Na vecko ho beriem tiez radsej so sebou, lebo sa bojim, aby daco na seba nestiahol, on uz si otvori vsetky supliky, skrinky mam nastastie poistene povrazkami, ale aj tie supliky su nebezpecne, a tiez sa bojim aby niecim neroztrieskal za ten cas telku, alebo dake sklo, lebo on je toho schopny. Este nedavno bol celkom ok, ale teraz sa fakt volako meni. Uz robi stale take smiesne podrepy a snazi sa vyskakovat ako taky zajko, strasne je pri tom zlaty, ale asi preto je aj taky rozcerteny, ze zacina byt coraz mobilnejsi, o tom ze uz nielen cupka, ale aj beha ani nehovorim. Uz by bolo dobre, keby sme viac casu stravili vonku, ale v tom to necase sa mi fakt nechce. Este nam robia vytah, takze kym ho znesiem z osmicky dole a potom zasa hore, tak som totalne hotova. Nech ho spravia, lebo mam co robit vyst hore aj sama, bez maleho, je to o drzku.

vejinka
15. okt 2009

mne este stale nespi...uz som z neho na prasky 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre