Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

stankalm
1. feb 2009

ahojte maminy z LM 😉
Ale usilovne píšete...hehe...sem-tam prečítam, ale písať nestíham...
Všetci rýchlo rastiete, bože, uteká to ako voda...

Ahoj Evi 😎 Ako bolo v Poprade na návšteve?
Si písala nedávno, že Martinka je veľmi živá...bud len rada, aj ked viem, že to je niekedy náročné, ale možno, ked začne chodiť, bude kľudnučká...ktovie. Moja Tamarka bola do 1 roka zlatučká, dobručká, ani poriadne neplakala a ako začala chodiť, ako ked utneš, energie za 5-tich, a teraz čím je staršia, tým je to horšie, všetko chce sama robiť, ked jej nedáš, rev ako keby som ju týrala...už sme si s mužom hovorili, že na nás už susedia aj sociálku zavolajú, že čo s ňou robíme a to ona sama sa srdí...ale zase na druhej strane sa teším, že je vnímavá, nič jej neunikne a tie jej večné otázky a poznámky na všetko...a pred pár dňami si už aj zahrešila, že "kuva", tak musí sa manžel krotiť ☹
Prídte nás už pozrieť, už sme sa dlho nevideli.

Vejinka...Ty si začala prikrmovať kašou? To Ti odporučila dr.? Prečo nezačnes klasicky - mrkvička a podobne?

Lila...asi máš pravdu, že nie je dobre nasilu kojiť, ked si potom celý deň unavená ...ved si už dosť vydržala 😉

Lenocka...ja som kojila až 23 mesiacov a tým pádom moja malá tiež nikdy nepila z flašky, my sme jej začali čajík dávať z toho pohárika Avent, tam je nútené dieťatko sať, inak tekutina nejde a ani z nej netečie...skús také niečo, nám sa to osvedčilo.

Evi...neboj, tá sedačka Vám dlhšie vydrží, Martinka ked začne chodiť, už nebude tak priberať, ved pozri naša Tamarka ide mať 2,5 roka a má vyše 15 kg a to má dosť na jej vek, takže neboj, poslúži Vám určite dosť dlho 😎

lenocka80
2. feb 2009

Jastericka vobec nepije...teraz sice v noci v takom polospanku sa mi podarilo ho nakojit, ale to bola asi nahoda, uvidim co bude dalej...S mlieckom nerobim nic, zatial to nechavam tak...nechcem odsavat, lebo co potom s tym budem robit, ak sa odstavil tak mi to asi bude zbytocne nejako znasilnovat...A flasku mam Avent, co by vlastne tiez malo byt ako prsnik...lenze on vobec nechce sat, len sa s tym cumlikom hra...

Stanka vyskusala som aj ten poharik avent, mam to doma, len problem je ten ze marek vobec nesaje...len sa s tym hra a vobec netaha...

lila794
2. feb 2009

Fiha, Leni a to ti uz pekne spinka, ked sa nechce kojit? Aj ja chcem!!!!!

Evi, skusili sme Sunar, ale vobec ho nechce!!!! Skusim este Nutrilon. Do poradne ideme az zajtra, zle som si pozrela v kalendari, tak uvidim, co dr. povie. Tato noc bola hrozna. Stale sa budil, nepomohol ani cumlik, ani tisenie, ked som mu dala vodu z flasky, tak este vacsi plac, tak sme sa zase kojili. 😝 Ale nieco uz musim vymysliet, lebo mam dost. A cim bude starsi, tym to bude tazsie. Ved uz ide mat 10mesiacov, tak to mu hadam stacilo.

Leni, inak mne dr. raz vravela, ze ked bol David tak dlho plne kojeny, pamatas, ako mi odmietal jedlo, tak mozno bude potom odmietat mlieko. Ze to zvyknu take deticky robit, ze su potom iba na jogurtoch. Tak uvidime, ci chyti inu znacku mliecka. Inak, ja mam tiez aventku flasu a tu chyta pekne - myslim cajik a vodu.

Evi, ako mi Davidko zacal behat, aj ked este s pomocou, nepribera. Vaha sa mu drzi, neboj! Stale mame okolo 10, 5 kg.

jastericka
2. feb 2009

Stani: jooj, dobre bole v PP, malý Janko je zlatučký, veď ako každé malé dieťatko, tak maličký ešte 😀
Toto čo píšeš som aj ja niekde čítala, že keď sú deti do roka živé a nechcú spať a plačú, že potom neskôr sa ukľudnia a sa to otočí, no som zvedavá 🙂
Tami, Tami, ale je zlatá, no čo, prejavuje svoju osobnosť, hehe 😀 , ale musí to byť ťažké bojovať s takým malým krpčekom, že?
To ste ma kočky ukľudnili s tou autosedačkou, lebo už som sa bála, že na rok budeme kupovať ďalšiu, predsa to nie je lacné.

lila: nekupuj zbytočne mliečko, ja Ti môžem dať na vykúšanie aj Bebu aj Nutrilon a uvidíš či Ti to bude chcieť. Už bývate na Podbrezkách, že? Doniesla by som Ti k večeru.

Leni, možno aj dobre, že sa sám odstavil....vidíš, ja chcem odstaviť Maťku a sa mi nedarí zatiaľ. A to som aj ja počula, že deti, čo boli stále na cicke potom odmietajú mliečko a jedia len mliečne výrobky

ešte Stanke: už prídeme, sľubujem, čo robíte tento víkend?

lila794
2. feb 2009

Evi, si zlata, dakujem!!!! Ale zatial sa poradim s dr. a uvidime. Potom by si mohla skocit alebo ja na Nabrezie 😉

Cez den sa nam celkom dari ho odstavovat. Len rano a vecer pri zaspavani chce cicik. Niekedy aj pri obednom zaspavani. Ale ked je u nasich, tak zaspi aj po cajiku. Len tie noci!!!!!

zuzana24
2. feb 2009

caute kocky dlho som tu nebola nejak nestiham,a je mi nie dobre v sobotu som pregrcala a vcera som spinila som sa trochu zlakla ale to moze byt aj z tej soboty asi.dakujem kocky za gratulacie,dufam ze nebudem dlho sama ze sa to tu rychlo rozrastie 🙂 zatial ahojte dufam ze sa mi bude dat uz castejsie ozvat lebo zatial je to des ☹

lenocka80
2. feb 2009

Jooooooj Lila, kdeze dobre noci...ani z daleka 😝 Ale cicik nam uz davno nepomahal, dakedy to bolo super, ked sa zobudil strcila som cicku a spal dalej, ale teraz aj ked este chcel cicku tak sa napil a spanie nikde...Teraz robi tak, ze je aj dve hodky v noci hore a ked sa vysalie - skriabe sa po mne, krika, place, smeje sa...proste ako cez den, tak potom zaspi. Je to hrozneeee, asi zosaliem 😀 Uz som ho skusila aj do postielky dat, ale spustil taky rev, ze som ho musela ryyychlo zobrat. Ja som tiez tak kojila, ze rano a vecer pred spanim, ale to uz asi skoncilo...

A vlastne mate pravdu, ved ked budem davat jogurty a ine mliecne vyrobky, tak by to mohlo byt v pohode. Uz som mu robila aj grisku zo Sunaru a celkom mu to chutilo, tak aspon takto to budem riesit.

jastericka
2. feb 2009

lila: tak potom napíš, nie je problém ani mne skočiť hore na Podbrezky, lebo načo budeš zbytočne kupovať, je to dosť drahé....

Zuzi moja, tak Ti býva plano? ☹ ako to zvládaš so Saškou? Na to špinenie si daj magnezium, tak mne doktor kázal, keď som bola v prvom trimestri a špinila som. Jedla som vtedy 3x denne po dve tabletky.

Leni, tak to máš ešte horšie noci, ako my. Ja síce stále skáčem k malej, ale podám cumlík alebo sa dám napiť čajíku a spinká ďalej. Pár krát sa stane, že je o druhej ráno prebratá a chvíľku trvá, kým zaspí, ale to do polhodinky maximálne. A vlastne aj tie všelijaké mliečne kaše môže papkať, to má tiež namiesto mliečka, nie?

alinka189
2. feb 2009

ahojte...
ste vela popísali, že nestíham ani čítať 🙂
my sa máme fajn, priberáme pekne (5800g 😀 ), aj prvé očkovanie už máme za sebou. a spinká super. len aby som nezariekla 😀
už rozmýšlam aj nad druhým 😀

Slonicek, pozdravuje ťa zrzuska 🙂

paskova
2. feb 2009

ahojte, dnes sme boli v poradni, Sophi uz vazi 4885g, krasne pribera, rastie no paradicka. Len jej slzi ocko a dokina ma poslala v stredu na ocne. Asi na prepôach ocneho kanalika. 😒 Velmi sa toho bojim, uz som o tom kadeco precitala. Ked mate s tym skusenost tak mi napiste, prosiiiim.

jastericka
2. feb 2009

Regi, myslím, že lila s Davidkom mali podobný problém

alinka: tak to je super, že pekne spinkáte, povedz nám dáky recept, ako to robíš 🙂

paskova
2. feb 2009

Diky Evi, napisem jej IP a opytam sa nato.

ewusiklm
2. feb 2009

ahojte babenky,prajem vám pekný večer.ako sa máte?
veji-inak drobčekovi prajeme všetko naj k meninkám 🙂 a posielam božtek na noštek 😲

zrzuska
3. feb 2009

evi aj je pohodlna a uz uplne ina ako vajicko. tak pevne tam amuska sedi ze ju odtial mam problem vybrat. aj ten material je taky. asi by odtial lahko nevypadla. no len zase ked zaspinka tak ju nevieme vybrat tak aby sa nezobudila 😝 z vajca to este ako tak islo 😅

ali este par mesiacov pockaj a potom povies ci chces hned tak skoro druhe 😀
robim si srandu 😉 🙂

mne ameli uz konecne krasne zaspinka vecer sama. problem bol v tom ze som ju neukladala hned po kupani ale az o hodinu. skoro som ju kupala. teraz ju kupem pred osmou a nakojim a zaspinka pekne. len v noci divne spi. neviem ci zubky uz zase budu hnevat alebo co. stale sa budi, tak nepokojne spinka. aj ked som si ju k sebe dala tak som registrovala v spanku ze sa stale prehadzuje. no a mamina vravela ze kolko zubov jej ide. sa ma pytala. lebo ma cele dasienka hore navrete. to vyzera akoby jej isli 4naraz 😔 no uvidime.

dnes ideme s kamoskou do mesta. som ju ukecala ze ved nasi chlapi ti sa stale tulaju a my budeme doma sediet?! tak pobehame obchody.

evi uz by sme ta chceli prist aj kuknut mozno aj buduci tyzden 😕 ked budes mat cas tak sa ozvi. a este som ta chcela poprosit o laskavost ale to ti napisem do IP 😉

tictactoe
3. feb 2009

ahojte, ja som na konikovi novacik a dakujem stanke za link na vase forum, nevsimla som si ho pred tym 😅
co sa toho tyka toho prieplachu ocnych kanalikov... moj drobec bol s tym na ocnom, najskor mu doktorka dala antibioticke kvapky a kazala mi ocny kanalik masirovat. vraj ak z kutika nevyteka nieco ako biely hnis tak sa to preplachovat nemusi. tiez mu zobrali vyter aby videli ci je to len infekcia alebo to treba preplachovat. kvapky mu ako tak zabrali, na kontrole nam doktorka povedala ze si mam kupit este ocu flash kvapky a pokracovat s tymi. na par tyzdnov sa mu to vytratilo ale teraz sa mu to znova vratilo. doktorke som to zatial nevravela, lebo sa hrozim toho prieplachu kanalikov, chodi sa tam na viac krat, niekedy aj dva tyzdne kazdy den. tiez mi povedala ze tie kanaliky sa vyvyjaju do prveho roka, tak ja mu to zatial budem len masirovat a kvapkat. ak sa to nezlepsi tak mu asi ten prieplach hrozi. tiez mi radili kvapnut materske mlieko a v anglicku na to pouzivaju solny roztok a to pekne zabera.

paskova
3. feb 2009

tictactoe vitaj medzi nami. Ty si z LM?

Mojej malej vcera hnisalo to ocko, ale ked som zacala davat kvapky tak sa to zlepsilo. Zajtra mam ist po vysledky z vytera, ale aj rovno na ocne ma objednala. Dnes to ma pekne, ale budem rada ked sa nato pozrie aj ocna dokina.Dufam len, ze ked jej uz to musia preplachnut bude stacit len raz. ☹ No ved uvidim a potom dam vediet.

Vcera mi dokina vravela, ze malej asi idu zubky. 😀 Aj Natalke vysli prve v 3 mesiacoch, takze asi budem mat doma malu zubatu selmu. 😀

jastericka
3. feb 2009

tictactoe: ahooooj, vitaj medzi nami 🙂 A šup s fotočkami do albumčeka, aby sme videli Tvojho drobca 🙂 papa

Regi, zúbky? No teeeda, ale asi to tak bude, keď aj Natálke vyšli prvé v 3 mesiacoch. To bude zlaté, také malé a so zúbkami 😀

lila794
3. feb 2009

tictactoe, ahoooj! super, ze si tu!

Boli sme v tej poradni. Evi, 11 270kg - pomooooc, priberame, aj ked behame! Inak vsetko ok. Za to odstavenie povedala, ze na to je najlepsia drasticka a radikalna metoda - dat ho ku starkej. A ma asi pravdu, lebo vcera vecer sme boli na vecernej lyzovacke v Jasnej a pri malom bola mama. Dala ho spinkat, po hodine sa zobudil, ako vzdy a revaaaaal, chcel cicku. Tak ho nosila na rukach, nakoniec si zobral cajik, zaspal a spal celuuuuuuuu noc, az do rana. Takze nieco na tom bude 😝

tictactoe
3. feb 2009

ahojte, dakujem za privitanie 🙂 ja som z hradku ale takmer nikoho tu nepoznam, bo som po rokoch vyzula tulave topanky... chodite niekto do zornicky v mikulasi? ake najmladsie mimca tam chodia? ja by som chcela aby si prcek zacal zvykat na spolocnost, nie len stale ten moj ksicht 😀 fotky som chcela pridat, ale boli privelke tak mi to tam nezobralo, ked budem mat troska casu tak sa s tym pohram a pochvalim sa aj ja 😅
a co sa toho ocka tyka, vyplachy sa vraj robia na viac krat lebo na jeden raz je to na take male ocko privelky tlak, tak to robia kusok po kusku, prave preto tam nechcem ist kym naozaj nemusim!ja som nariekala uz len ked mu brali krv z hlavicky a v marci ho zase caka obriezka ☹

paskova
3. feb 2009

tictactoe ahoj, videla som tvoje fotecky, no mas krasnu rodinku. 😵 Do zornicky zatial nechodim, lebo neviem od kolkych mesiacikov sa tam da. Keby si tam sla ja sa rada pridam k tebe, nemam totiz ani s kym kocikovat. 😒 Vacsina dievcat byva na Podbrezkach a ja sama kruzim v meste.
Zajtra ideme s tym ockom, takze uvidim ako to dopadne. Uz teraz mam z toho bobky. ☹ ☹

lila794
3. feb 2009

Ahoj, ja som tiez po svadbe byvala v Hradku, iba pred mesiacom sme isli na Podbrezky. Dominik je krasnuckyyy!

A s tym ockom, babky, chodte co najskor, nam to zanedbali a chodili sme skoro mesiac uz nie na prieplachy, ale na sondaze do nemocnice. Mal plno zrastov v kanalikoch 😝 , takze by som to riesila, kym sa to da co najrychlejsie.

paskova
3. feb 2009

Baby dnes som si vsimla v meste, ze robia kurz na masaz dojciat. Neviete o tom nieco blizsie?

zrzuska
3. feb 2009

paskova dnes som sa ti pozdravila v meste ale asi si nevedela kto som 😕 😅
isla som s kamoskou so sedo oranzovym kocikom a ja mam sedo bezovo modry kocik 🙂 ale som nestihla sa ti prihovorit lebo sme leteli na autobus 🙂

evi aj teba som videla 😉 jooooooooooooj zeny ze som nemala viac casu 😒

zuzana24
3. feb 2009

ahojte kocky lilus t uz si na podbrezkach?ja som sa tiez prestahovala teraz k nasim na podbrezky.

evi no byva mi tak plano ja som sa teraz prestahovala k nasim bo si to neviem predstavit byt tehotna a sama so saskou takze mi nasi teraz pomahaju takze to celkom zvladam len tiez nemozem vsetko na mamine nechat kedze chodi do prace.ale aj tak mi to dost pomaha momentalne.ja len dufam ze sa mi to nebude zhorsovat pri saske som vobec taketo problemy nemala takze je to pre mna nove 😉

paskova
3. feb 2009

ale zrzuska spoznala som ta, lenze kym som sa ti stihla pozdravit uz si ufujazdila 😀 Ja som cakala Natalku pred kniznicou, tiez som bola zamyslena. Snad si pokecame inokedy. 😵

ewusiklm
3. feb 2009

ahojte babenky...tak co uz sa vie nieco o tom stretku???
boze,čo sa mi dnes stalo...niečo som robila a dve minútky som nechala drobca samého a prídem do izby za ním a čo vidím....celý púder rozsypal po zemi,na seba a na poličky....ma išlo popučiť od smiechu,tak som vzala foťák a pofotila som to ...dala som to aj na net aby ste sa trošku zabavili aj vy 😉 😀

zrzuska
3. feb 2009

paskova tak super 🙂 som myslela ze nevies kto som 😅

ewusik no teda. mna by asi porazilo. ale aky stastny hehe

lila794
3. feb 2009

Ewusik, super! Aj mna by porazilo!

Kedy to stretko, haaa?

paskova
4. feb 2009

No Ewusik paradne sa maly vyvalal v tom pudri. 😀

Baby na to stretko ratajte aj so mnou!!

paskova
4. feb 2009

Ahojte, tak my sme uz doma od ocnej. Musim povedat, ze som cakala ovela horsie. Niezeby Sophi neplakala, ale bolo to v norme. Trvalo to len par sekund, dokina bola velmi zlata. Povedala, ze kanalik je priechodny, cisty a mam jej este davat kvapky do nedele. Tiez spomenula, ze tam chodia aj s mensimi detmi. Som rada, ze to dopadlo dobre. 😵

tictactoe nebojkaj sa toho, chodte cim skor, ked je to treba. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre