Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
7. máj 2009

Veji, podla mna v pohode a ked nemate auto, tak urcite.

vejinka
7. máj 2009

lilka dakujem pekne 😉

rencalm
7. máj 2009

Ahoj Veji, na pohlad vyzera dobre, zda sa, ze ma vsetko, co ma mat, a kedzet to budete vyuzivat iba obcasne, tak to je podla mna az luxusna sedacka na tie 2 razy rocne. Ale zasa preco by tie 2 razy rocne mali byt menej dolezite z hladiska bezpecnosti dietatka ako kazdodenne jazdenie, vsak? Takze urcite je dobre, ze nekupujes uplne najlacnejsiu, daky smejd, ale zasa ani neviem aku super znackovu a super pohodlnu ti netreba. 🙂 🙂 🙂

waitinka7
8. máj 2009

Baby, ktora z vas teda ide zajtra do mesta na tu akciu Mila pre mamu?

lila794
8. máj 2009

Waiti, ja by som isla, lebo muz ma nejaku pracu a ja budem sama. Uvidim.

vejinka
8. máj 2009

ja idem asi..ked ma spoznate tak sa ozvite 😀

vejinka
9. máj 2009

asi bdue liat...ale ak nebude poobede tak idem

paskova
10. máj 2009

Ahojte babenky 🙂
Ako bolo na mile? My sme boli v piatok na chalupe v Kvacanoch a vcera v Tatralandii. Paradne sa tam vzadu kocikuje po tom mestecku. Je tam supis cesta na kocikovanie, klud, este tam nie je vela ludi, Natalka hrali s Danom basket, hojdala sa no proste pohodicka. Len Sophi je uz druhy den akasi nekludna. Zaviedla som jej 2 dni brokolicu, neviem ci to jej nezatazilo brusko, ale je mrncava cely den. A uz druhy vecer sa s takou triaskou zobudi o desatej a rici ako drak az ju zadusa. Ukludni sa len vtedy, ak ju tak dole bruskom trasiem. 😒 Neviem co to je, ale je to iny plac ako pri kolike, akoby sa dacoho bala. Nezazili ste to nahodou niektora?

vejinka
10. máj 2009

bolo supeeer len ten priestor co akoze mal byt pre maicky na kojenie alebo na prebalovanie vyzeral hnusne..a este aj zafajcene...fuj!

porubenka
10. máj 2009

Ahoj Regi, moj drobec sa tak zvykne niekedy zobudit - sice coby zobudit, ma zavrete ocka a zacne ricat na raty, a nie a nie ho utisit. Place a place. A nepomoze ani cumel, ani spievanie, ani hladkanie, ziadne tisenie. Proste musime ho na ruky a tak nejak zobudit, a ked otvori ocka pokuka ze kde je tak sa utisi. No a potom rovno na cicu aby zaspinkal nanovo.

zuzana24
10. máj 2009

caute kocky dnes sme oslavovali 2 rokyyyyyyyyyyyy 😉 🙂 a vutorok idem na 4d usg do popradu tak pak napisem co to bude.

no stanulka moja oducanie od plienok katastrofaaaaa 😒 jedno rano vstala vzala nocnik ze cici povyzliekala sa dala dole plienku sadla si na nocnik a po 15 min sa vycikala don.potom som ju nehala behat nahu a vysvetlila som jej ze nocnik nehame v chodbe a ked jej bude treba cikat pride a sadne si na nocnik tak 1x tak urobila normalne som ju od radosti vypucila 🙂 a chvalila o 106 dalsie 2 razy cikala ako stena kde prislo 😒 od vtedy si pyta len plienku aj ked sa snazime na ten nocnik stale to iste ☹ treba asi trpezlivost.

regi neboj aj tesim na druhe necakam ze bude taky anjel ako saska 😉 i ked moze prekvapit 🙂

paskova
11. máj 2009

Ahojte 🙂
Zuzu Saske vsetko najlepsie k narodeninam 😀 😀 , tebe drzim palce na sono.

Baby poradte mi plesae, moja Sophi zacala odmietat prikrmy. ☹ Mrkvu so zemiakom spapala, aj s brokolicou prvy den, a odvtedy nic. Vcera som jej skusala karfiol so zemaicikom ale normalne ju natahuje na grcanie, vypluva to, no proste hruza. Vsetci do mna hustia, ze mam skusat jablcko nie zeleninu, ale ja idem podla toho ako mi radila dokina, aj ako to pisu na nete. Ako ste to robili vy?

lila794
11. máj 2009

Zuzi, gratulujeme malej slecne! Som zvedava, ale tipujem zase dievku, uvidime 😀

Regi, mne Davidko dlhooooo odmietal prikrmy, uplne vsetko, ci banany, presnidavky, zeleninu uz ani nehovorim, skusali sme rozne druhy lyziciek, kupne, varene, nic! Dr. mi hovorila, ze sa nemame trapit, lebo bolo ho dost a on chcel len mliecko, tak sme PLNE kojili 8 mesiacov a potom maly zrazu otvoril pusu ako vrata 😀 , ale dovtedy sme obcas skusali aspon po 2-3lyzicky, az kym sme nezistili, ze uz chce. Jednoducho, nebol pripraveny na prikrmy. Myslim, ze nic nezameskal, aj ked zacal papat tak neskoro. Mliecko mu stacilo. Ak bude priberat, je to ok.

rencalm
11. máj 2009

Ahoj Zuzka, aj ja sa pripájam ku gratulácii, malej Saske vsetko naj a tomu malému chrústikovi v brusku tiez 🙂 🙂 🙂

Regi, podobne ako Lila si myslím, ze nic jej neujde, skús teraz na pár dní nedávat príkrmy, aspon den - dva a potom jej zasa ponúkni, mozno este na to nie je celkom pripravená. Nás bastil od prvého dna, ale napríklad len zeleninu, ovocie mu tiez vobec neslo, az postupne mu zacalo chutit. A s tým nocným budením, to ti veru neviem poradit, asi tak prudko zaspí, ze sa potom spotí, náhle sa zobudí a trasie ju, placká, no fakt neviem, to sa hádam porad s dokinou.

ewusiklm
11. máj 2009

zuzka-som dalšia čo sa pripája ku gratulácii malej Saške k 2 rôčkom 🙂

paskova-vcera som ta videla aj s mužíčkom aj s tvojimi dvoma kočkami,ste sa prechádzali popri areáli.Ja som bola s malým,mužom a svokričkou na pivku v tom bufete tam. 🙂

paskova
11. máj 2009

ewusik veru boli sme tam, aj na pivko ma lakalo,ale sa este bojim dat. 😉

Babky vcera uz mala spinkala v pohode, dufam, ze to nezakriknem. 🙂 🙂

porubenka
11. máj 2009

Regi, urcite nezacni davat jablcko, ked odmieta zeleninu. Lebo si zvykne na sladku chut ovocia, a potom to bude este horsie so zeleninou. Len trpezlivost a kazdy den po troske skusat.
Moj Lukasko papal pekne zeleninku, po 3 tyzdnoch sme pridali ovocie jablcko aj banan, a ked prisiel na sladku chut ovocia tak mi zacal odmietat zeleninu. Tak som sa asi 2 tyzdne trapila, po troske stale davala, a teraz klop klop mi uz spapa aj to aj to.

zuzana24
11. máj 2009

babenky dakujeme saska odovzdam 😉

vejinka
12. máj 2009

zuzi moj tip je ze chlapec..a gratulujem saske k 2 rockom 😉

vejinka
12. máj 2009

my sme s prikrmami mali vselijake obdobia..najhorsie je ze mi nexce nic mliecne ale dens skusime activiu bielu sladku a uvidim.. 😒 a ked idu zubky vo vseobecnosti plati ze deti menej jedia..u nas to plati na 110%

paskova
12. máj 2009

No ja uz na tie zubky cakam asi od troch mesiacov a furt nist. 😒 Mala je uz taka nervna, vsetko obzuva, slinta a zubky nikde. Vcera na plavani mi baby radili aby som skusila aj kupnu stravu, nakupila som Hippky a veru spenat so zemiakom len tak prehltala. A pritom je to taka brecka 😝 , no tie deti fakt nevedia co je dobre. 😉 😉 Ako radi porubenka radsej s ovocim nebudem pokusat, buduci tyzden skusim pridat aj masko a potom to ovocie. Dnes idem s klbykmi na kontrolu, dufam, ze to bude ok. Sophi ako na potvoru uz skoro 2 hodiny spi na balkone, vzdy je to tak, ked nam niekde treba ist. 😀

vejinka
12. máj 2009

paskova este si asi aj pockas..my sme mali to istea vysli nam len nedavno cize sliinenie nema zo zubkami nic 😉

a konecne mi zjedooooool jogurt.. 😵

zuzana24
12. máj 2009

caute baby tak saska bude mat braceka 😉 🙂

porubenka
12. máj 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeej Zuzi, tesime sa. Tak budes mat chlapceka. Supeeeeer. Pozdravuje Ta aj Mirko, akurat som mu to povedala. tesime sa s Tebou.

paskova
13. máj 2009

Zuzi no to je paradicka gratulujeme aj mi 😵 😵 😵

vejinka
13. máj 2009

jeeeeeeeeeeeeeeej tak som uhadla....asi si otvorim vestiaren 😀

zuzi z celeho srdiecka blahozelame s Erikom 😉

paskova
13. máj 2009

Baby my sme boli vcera na tej ortopedii, Petricek vravel, aby som este na noc balila nasiroko. To mi vravel uz aj predtym, ja som to ale nerobila, podla mna je to zbytocne. Ako ste to robkali vy? Noc sme mali zase divoku, od tretej sa rozhodla, ze je vyspata a do stvrtej blabotala. 😕 Rano uz bola hore po piatej, dufam, ze aspon teraz si pospi. 😉

lenocka80
13. máj 2009

Ahojky Regi. Ja som tiez chodila ku Petrickovi a tak isto my kazal balit v noci nasiroko, ale tiez som to nerobila...sa mi to zdalo zbytocne...a potom sme prisli na tu poslednu kontrolu a povedal, ze uz je to super 😉 Mne dokonca este kazal aj chodila malemu masirovat smerom dovnutra, ze ich ma este z maternice take "skrutene" ci co mi to povedal...a ja som nic na nich nevidela...tak som to vobec nerobila a ked som sa ho na to potom opytala, ze ci je to uz ok...tak heeej chvalil, ze ako super to uz ma.... 😀 Ja si skor myslim, ze to kaze vsetkym ako prevencia...

Zuzi gratulujeme ku chlapovi 😉 A ako sa bude volat?

paskova
13. máj 2009

No Leni presne aj mne hovoril to iste 😀 😀 Asi to vravi kazdej a mne sa to zda takisto zbytocne, ved v zahranici ani nevedia co su to postolky 😉 😉

vejinka
13. máj 2009

baby viete co mi posledne noci neda spavat?? 😔
maly ma tych zubkoch co uz ma vonku take zlte ..vyzera to ako supka z kukurice..taka minijaturna ale dole to nicim nejde dnes som to uz nezvladla a volala doktorke co s tym...
tak mi povedala ze detom rastu kadejake zuby a ze mam kupit elmex gel a natierat mu jeden krat za dva tyzdne a ze s tymi co su vonku sa uz neda nic robit.. 😢 😢 😢
ale ze treba zachranit ostatne.. 😔
.hrozne som z toho smutnaaaa vytieram mu pusinku a taketo daco neboli ho to a ani to nevidiet ale ked som uplne blizucko tak to vidim.. ☹ ☹
doktorka vravela ze to genetika..ze s tym nic neurobim ze zjavne som v tehotenstve malo vapnika jedla..
sak ja som kazde rano skoro liter mlieka vypila..nechapem to ☹ ☹

take mi je to trapne pisat...ale musim ..nemate niektora nieco podobne? 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre