Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

ewusiklm
25. aug 2009

ahojte babenky
renca-naozaj krásna torta,veru vydarila sa ti 🙂 a malý je zlatučký 🙂 taký malý škerko 😀 😀
paskova-drzkam palceky nech to dobre malej Sofinke dopadne 🙂
vejinka-no malý je podarený na tom videu 🙂 🙂 ale pokroky robí riadne od toho stretka,šikulko 😝

vejinka
25. aug 2009

ew...asi odkukal od vasich sikulkov 😀 😀

lila794
25. aug 2009

Veji, no neviem, ci opeknena, tak som sa vysypala ako pubertacka 😝 dr. ma uz objednala rovno do poradne, ja som len zvedava v ktorom tt som, lebo tie moje kramy, hroza!!!!

A gratulujeme rocnym oslavencom a k prvym krockom!!!!! Super!!!

Reni, torta prekraaaaasna, klobuk dole!
Veji, som zvedava, co vymyslis, drzim palce! A aj Sophinke a Petkovi, nech sa srdiecka rychlo uzdravia!!!!

vejinka
25. aug 2009

lila vraj ked sa zena zo zaciatku vysype tak bude mat babu 😉

vejinka
25. aug 2009

ja uz tiez uvazujem nad druhym potomkom ale nejako sa nemozem dokopat..a este pockam kym bdue ERik poriadne chodit sam

rencalm
25. aug 2009

Ewusik, Lila dakujem vam velmi pekne, snazili sme sa s maminou spravit Petkovi peknu torticku a som rada, ze ta namaha stala za to. Petko je taky skerko, to je pravda, len v poslednej dobe zacina dako vymyslat, asi zacnem preventivne tiez citat knizku Maly tyran ako Zrzuska 😀

Lila drzim palceky, daj potom vediet, ako si dopadla v poradni.
Baby ja vas obdivujem, ja by som momentalne pri Petovi nestihala ani len maciatko, nieto este dalsie dieta. I ked ma to obcas chytí - také malinké vonavé bábatko, ale minimálne tie 4 roky si este vychutnám len Petka. I ked, ako sa vraví, nekric hop, kým ti nepreskocí....... 😀

zrzuska
25. aug 2009

renca 😀 😀 😀 😝
ono sa na tom smejem aj ja hocikedy ale inak to je vazne do revu ked napr nechce jest a este si bude rozkazovat ze toto prave nechcem ale ine a ked nedam tak radsej nechce a potom je mrzuta. nechcem jej moc ustupovat. ja som jej fakt iba parkrat ustupila a uz so mnou mava v tych veciach.
a co sa tyka spania to bolo faaaaaaaaaakt hrozne. to si rozkazovala ze sa chce cez den uspavat kocikovanim, alebo nosit a tak a tak dlho alebo nezaberalo ani to ani to. najnovsie spi v postielke ale musim pri nej lezat. aj vecer tak.
cize toto mi zacalo hrozne vadit lebo sa s nou neda proste...... 😔
to uz mi pride ako rozkazovanie si a nepaci sa mi to.

ja si vksue pripominam ze druhe babo nemozeme mat teraz lebo nechcem ostat byvat tu kde sme teraz (hrozne vela zvad, nekludu......) a to keby bolo druhe tak sa fakt odtialto nevyhrabeme. a proste nemam tie veci ktore davaju istotu na to aby som zvladla druhe babo. ☹ ono este ked mala ameli rok tak som nechcela ani pocut. teraz ked si kukam fotky ked bola malinka tak by som hrozne chcela ale musim byt v reale 🙂 😝

rencalm
25. aug 2009

Zrzuska mozno to tak nevyznelo,ale chapem ta velmi dobre, mali sme v rodine chlapceka, ktory tiez maval so vsetkymi a ja som si len vravela, boze, len taketo dieta nech nemam, lebo ho asi prizabijem, alebo seba... A Petko tiez zacina mat take dake maniere, este je to v pohode, spi pekne, vacsinou aj papa super, ale v kociku uz zacina vymyslat, tych par dni co chodi, uz ani tam neobsedi, len by ho tlacit chcel, ked chce ist niekde a ja ho otocim inam, tak sa zacne srdit, ked ma zly den, tak sa az na zem hadze. Ako vravim, nebyva to zatial casto, ale zacinam sa tiez trochu bat. A stale robi veci, na ktore mu vyslovene vsetci vravime No-no, tak on just prave to bude robit -stukat televizor, stahovat lampu, trieskat po vezi, otvarat ruru a tak podobne. Vobec nanho skriknutie, ani pohrozenie neplati, prave naopak, akoby uz zacinal vyslovene provokovat.

No dnes sme boli na tom ultrazvuku - tak hroza. Maly spustil neskutocny rev, len co ho doktorka dotkla a po 10 minutovom hisaceni usudila, ze takto sa to neda, musime prist znova a budu ho musiet uspat. Je mi z toho do placu, ked som ho tam videla ako sa mece ako ryba na suchu, teraz donho zasa budu pchat kadeco, ale mozno to bude lepsie, len nech ho uz poriadne vysetria, nech vieme, na com sme. Inde na vysetreniach taketo cirkusy nikdy nerobil, ale zasa tam ani nemusel lezat bez pohnutia s rukami za hlavou ako tu.

Regi, vy ste ako dopadli?

putyna
25. aug 2009

renca no ta torta je vazne krasna heh

lila pozeram ze nam to tu ides rozrast heh tesim sa stebou. dufam ze to bude dievcatko aby si mala parik.inac a uz si rozmyslala aj nad menom???

renca lm n tak to vam nezavidim my ked se isli s timim do nemocky tak to tiez bolo placu ked ho chcela doky popocuvat.a doktori mu iba vraveli nech prestane lebo poslu nas rodicov prec.strasne ako tie deti strasia

lila794
25. aug 2009

Baby, ved ja by som tiez este najradsej s druhym pockala, ale ked uz takto neplanovane prislo, tak sme radi. Je to dost tazke, ked som sama a je mi zle, tak to je makacka. Ale dako hadam vydrzime a bude uz len lepsie. Ked sa narodi, tak Davidko bude mat 2roky, tak to uz bude rozumnejsi. Uvidime, co bude, priznaky uplne ine ako predtym. Ale Veji, ja som sa aj pri Davidkovi na zaciatku hrozne vysypala 😝 Put, nevieme este meno, to bude problemo ako pri malom, to sme este v porodnici spekulovali 😀

Reni, chuda Petko, to fakt ho chcu uspat???????

Aj David je taky maly "tyran", vsetko si hroznym revom a srdom vydobija, ved ste videli na stretku. Tiez mu nechceme ustupovat, normalne sa uraza na nas 😀

putyna
25. aug 2009

podla mna je lepsie taky maly rozdiel ako volky aspon nebudes musiet do dochodku chovat a maly sa ti vyhraju.
a stym menom sme aj my mali taky problem nie a nie si vybrat

ewusiklm
25. aug 2009

ja by som tiez veru chcela druhe ale suhlasim s rencov ze obcas by som brala take malinke vonavucke babo 🙂
ale asi by som to pori tomto mojom Samkovi nezvladla,obcas to uz s nim nezvladam co je taky plany a rozmaznany,tiez si vsetko vydobija placom a ked mu neurobim to co on chce normalne ma zbije po ruke alebo po nohe ☹ a este sa k tomu aj hodi na zem a urazi sa...hm..sranda ze ake to je male a uz to vie byt take protivne

paskova
25. aug 2009

Ahoj baby, tak u dokiny sme dopadli dobre. Nepocut ani selest, aj ozvy bboli pravidelne. Juj, som tomu strasne rada, aspon o jeden problem menej. Zajtra jej este chce spravit ultrazvuk, tak zase sa snou vytrapime. 😒 😒 Aj dnes sa vrtela v jednom kuse, ledva sme ju so sestrickou udrzali aby chvilku lezala. Je strasne ziva, furt by len stala, vobec ju uz nebavi sediet.

Co sa tyka druheho dietata tak ja mozem povedat len z vlastnych skusenosti, ze taky vekovy rozdiel ako mame my je super. 🙂 🙂 🙂 Natalka mi pomaha, je rozumna, postrazi mi ju ked treba. Ja som na tie moje baby vacsinou sama, takze je to fajn. Neviem si predstavit, ze dve deti by mi rumazgali naraz, tazko sa kocikuju ale zase sa spolu vyhraju. Sice Nati sa strasne rada hra so Sophi take detske oblbovaky. 😵 😵

No a tie mena, to je fakt tazko vybrat pre druhe dieta. My sme Natalku mali vymyslenu roky dopredu, chlapcenske meno ani teraz neviem ake by som dala, dalo nam zabrat kym sme odsuhlasili Sophi. 😀 😀

lila794
26. aug 2009

Regi, super, ze uz nepocut ten selest, hadam sa to uz nadobro upravilo.

A ten vekovy rozdiel je podla mna dobry vtedy, ked je dievka starsia ako u vas, neviem, ci by mi aj chalan tak pomahal, no, musel by 😀 Ale na druhej strane som rada, ze budu takto po dvoch rokoch.

Ewusik, aj mne sa David plieska o zem, to je uplna hroza, hlavne vonku, ked vsetci na teba cumia 😝

putyna
26. aug 2009

paskova no len ci ti bude pomahat ked bude v puberte a ci sa bude chciet aj vtedy snou hrat lebo teraz deti v puberte uz ani doma niesu odydu rano a vratia sa iba najest domov a potom zase zduchnu a vratia sa vyspat a dakedy sa ani najest nepridu.No aspon co ja poznam.

lila a ewusik no mne timik zase bije vsetkych vonka a este aj kope . minule sa rozbehol za takym malimm dievcatkom co este ani chodit nevedelo same a isiel ju byt som iba rychlo bezala zanim. no betar jeden

ewusiklm
26. aug 2009

ahojte,dnes má drobec meniny tak som robila tortu taku s kyslej smotany..no a maly mi samozrejme pomahal,to ste mali vidiet...vseeeetko mal na sebe,skoda ze som fotak nemala pri sebe.a konecne zaspal po dlhom uspavani.v poslednom case je volaky plany.a tuto noc vstal o 3 a do pol 6 behal,skakal po posteli ako keby nic 🙂 a ja nevyspata a muz takisto...hrozne daco 😒

put-no tak to mas riadneho bitkara doma 😠

lila794
26. aug 2009

Samko, vsetko najlepsie k meninkam!!!! 😉

Put, pomoooooc!!!!! Tie detiska su strasne nevyspytatelne 😝

paskova
26. aug 2009

Ahojky, tak dnesne sono dopadlo tiez dobre, Sophi aj Natalka su uplne v pohode, kontrolu maju az o rok. 🙂 🙂 🙂 🙂

Gratulujeme aj my oslavencom!!!! 😵 😵 😵 😵

Put, mozno, ze mas pravdu co sa tyka tych deti. Moja Natali vyrastala bez surodenca, mala ale kopu kamaratok v skolke, v rodine takze surodenec jej absolutne nechybal. A deti v puberte su fakt ine ako sme boli my, ale je to vsetko o vychove. V mojom okoli, u kamaratok co maju pubertiacky je vsetko v najlepsom poriadku, takze Natalku stopro zvladnem aj ja. 😉 😉 😉 😉 😉

rencalm
26. aug 2009

Regi, tak to je super, ze fesandy su obe zdrave, tak to ma byt, deticky by vobec nemali byt chore, kiezby to tak fungovalo...

Ewusik, Samkovi vsetko naj k meninkam, nech je stastny, zdravucky a nech ti robi radost. 🙂

Inak, ked vas tak citam, tak som rada, ze ten moj nie je jediny, v ktorom sa prebudza taky maly srdko. Asi je to normalne, ze taketo male deticky si proste riesia veci po svojom, a ked treba tak aj hadzanim sa o zem, kopanim, krikom, su to proste este take spolocnostou neskrotene male zivly, ktore svoje pocity jednoduchu davaju najavo celemu svetu a hlavne nam - rodicom 😀 Vsak co si budu davat servitku pred usta, na to maju este cas, nie? Hehe, dobre sa to pise, vsak, horsie je, ked to na decko pride v strede mesta a polka okoloiducich nechapavo kruti hlavami . Ale my to chapeme, ze? 🙂 🙂 🙂

janka900
27. aug 2009

Ahojte, možem sa k vám pridať 🙂 🙂 🙂 sem-sam si prečítam o čo máte nové 😀 😀 😀

ewusiklm
27. aug 2009

veji-Erikovi prajeme všeko naj naj naj k 1. rôčku 🙂 nech je zdravučký a nech ti robká radosť 😝

renca,lila paskova dakujeme 🙂

ewusiklm
27. aug 2009

veji...ten čas ale letí,že?ešte nedávno si čakala bábo a ja som bola stráááášne na neho zvedavá a dnes už má rôčik...hm..až pri deťoch vidno ako starneme 🙂 ☹

paskova
27. aug 2009

veji Erickovi vsetko naj k narodkam 😀 😀 😀 My mame dnes 9 mesiacov, tak sme si dali nastrelit nausnicky. Nahodila som aj fotecku, kuknite aka je z nej naozajstna kocica. 😉 😉 😉 😉

janka vitaj, vitaj, kludne sem nakukni aj castejsie. 🙂 🙂 Ako ti Nelinka rastie, poslucha, alebo je to nezbednica ako moja Sophi? 😵 😵 😵 😵 😵

lila794
27. aug 2009

Jani ahoj, vitaj!!!!

Erik, vsetko najlepsie!!!

janka900
27. aug 2009

Veľmi pekne ďakujem za privítanie 😉 Nelly rastie ako z vody a nezbednica je poriadna niekedy si s ňou neviem dať rady 😝

rencalm
27. aug 2009

Erikovi vsetko najlepsie k 1.rocku 🙂 🙂 🙂

Janka ahoj, vitaj medzi nami a v klube mamiciek s nezbednymi detickami 😀

janka900
27. aug 2009

Ďakujem rencalm 😀 😀 😀

putyna
27. aug 2009

paskova no tiez si myslim ze je to aj o vychove a aj o tom do akej partie sa vonku dostanu tak dufajme ze tie nase deti iba do tych najlepsich

jani cau aj ja ta vitam

veji a aj ja erikovi vsetko naj nech je zdravucky a vela darcekov hlavne cmuk

paskova
28. aug 2009

Ahojte babenky 🙂 my sme mali hrosznu noc, 😒 😒 Sophi celu noc mrncala, strhavala sa so spanku, neviem ci sa jej daco zle snivalo, alebo ju daco bolkalo. 😒 😒 Ona este stale velmi casto budi v noci, aj 5-6x furt ju musim vybrat z postielky, prilozit si ju, parkrat si potiahne a spinka dalej. Neviem, preco je este stale taka cuckoska, ved je uz dost velka nato aby prespala celu noc. Akosi sa mi nedari naucit ju spinkat. ☹ ☹

porubenka
28. aug 2009

Regi, nepotesim Ta. moj drobec ide mat 1 rocik a je z neho "cuckos" 😎 . V noci sa budime 3-4 razy s placom, a nie a nie ho utisit. Nacucka sa a potom pokojne spinka dalej.
Vejinka, pochval sa ako dopadla oslava. My ideme oslavovat v utorok. Akurat dnes sme boli na nakupe v Draciku.
Baby aj my chodime na kontroly so srdieckom - selest, mali by sme ist v oktobri. Dufam, ze to bude v poriadku. Tiez mame za sebou 3tiu davku hexa vakciny. Teploty sme nastastie nemali, len nam opuchla nozka a bola cervena. Ale uz je dobre.
Pekny vikend.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre