Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
22. mar 2011

@lenocka80 Leni, tak zvladla som to... 😀 mala vstala hned na budik, bola v pohode, ale maly nie a nie vstat 😀 , vycikal sa do poharika 😀 , rehotal sa na tom ako puk 😀 V meste samozrejme zapcha, tak som to struhla poza mesto, jasne, ze som nemala kde pri poliklinike zaparkovat, chcela som co najblizsie, tak som musela na tom parkovisku pri Janosiku. Malu na rukach, malemu som kazala, nech ma drzi za vrecko na bunde a tak sme dosli. Sestricka pomohla povyzliekat, poobliekat a tak...kym ich oboch povysetrovala, pomerala, povazila, popichala...no, veselo. Ale boli v pohode, tak sa to dalo 😀 😀 😀

@vejinka veji, islo o to, ze som bola s oboma v poradni a aj ich ockovali - na to sa Lenka pytala 😉 Inak, ano, je to zaujimave, ked obaja placu, ale teraz je to horsie, kedze uz aj Noemi sa srdi, ked jej nieco nedam, alebo ked sa biju o nieco.... 😝

@mirkalipka vitaj! aj ja som z Podbrezin. Teraz vsak chodime casto do mesta, takze tam sme malo vonku - myslim na Podbrezkach. 😉

vejinka
22. mar 2011

@mirkalipka ja som paludzka 😉 neboj bradavky si zvyknu aj keby mali potiahnut kamion 😀 😀
@lila794 vies aky srdos je erik??? saliem z neho

lila794
22. mar 2011

@vejinka Veji, aj David, asi maju take obdobie, vresti, srdi sa, hadze o zem, ak nie je tak, ako on chce, tak cirkus...prave dnes vecer ma taaaak vynervoval - mamamia!!! Ale aj tak su úžasní, nie? 😉

putyna
23. mar 2011

no moj timik robi v poslednom case to iste iba vresti vravim ze tak nevrestal ani ked bol malinky a dokonca ako uz zacinal spavat sam a v svojej postielke tak to aj tak rychlo zmenil a uz zase spava snami porazi ma

mirkalipka
23. mar 2011

@gina333 awoj 😉 ...no sa tesime my na stretko...i ked zatial s malinkou praktizujeme skor len prechadzky.. 🙂

vejinka
23. mar 2011

@putyna nestras ja sa spolieham na to ze ked udru tri roky tak sa znormalizuje.nedala by som ho za nic na svete ale co robi posledne dni je aj na mna moc.minule sme boli na vacsom nakupe a v kosiku vrieskal ako zmyslov zbaveny.potom si tu retiazku z kosika vopchal az do hrdla a aby toho nebolo malo celu rucku vyoblizoval kym som vyberala jogurty a muz mlieko.potom ze sme furt chori sak ja by som uz umrela z tolkych bacilov.to ze odvrava stipe skrabe hryzie to ani nevravim. Svokru uhryzol do ruk ked mu chcela vymenit plienku.doteraz tam ma flak fialovy.ja uz neviem ...co robim zle vzdy ked mozem ho mojkam vravim mu ako ho lubim aj sto krat za den.. A nic vilkovi robi zle keby ze niesom stale s nim tak je schopny mu velmi ublizit.bije ho po hlave stipe skrabe taha za nohy ked lezi na posteli..no proste toto obdobie je velmi narocne a navyse vilkovi idu zuby mam dvoch nervakov.ale vydrzim.

mirkalipka
23. mar 2011

@vejinka fuuuha 😲 no tak to idem zacat trenovat s nasim osobnym autom...aby to nebol potom taky sok s tym kamionom 😝
paludzka je blizko centra...skoro samotne centrum...chodite aj niekam na dets.ihriska??ja v tom nemam moc prehlad kde sa co nachadza....som taky pristahovalec do LM...

mirkalipka
23. mar 2011

@vejinka wow...vejinka ty aka si statocna zena...drzim paluchy nech to vsetko rychlo pominie....my s malinkou sme este nic take nezazili..a to sm uz nervozna ked mrnka hodinku...uz rozmyslam ze co jej je...ze by uz mala asi ist zase spat...xixi
no zatial je len mallinke babatko....takze toho naspi dost...

vejinka
23. mar 2011

@mirkalipka kdeze my sme domasedi doobedu ano to sme vonku ale niky nejdem daleko len nablizku.potom je obed a ideme spat zobudia sa o pol stvrtej a erik ma olovrant ovocie a o piatej je vecera to sa neoplati ist na hodinku ani na dvor kym by som ho poobliekala tak pridem o nervy doobedu chce ist von to je akcny ale poobede to asi len v lete.a druhy sa prisposobi ten nema na vyber.

vejinka
23. mar 2011

@mirkalipka uzivaj si to potom sa nevyspis dva roky minimalne.jooooj kdeze statocna zena som nervak strasny a niekedy je toho tak vela ze sa proste rozrevem a potom je lepsie ta zlost je niekedy az hranicna no nikdy som si nemyslela ze uloha matky je taka narocna a vycerpavajuca. Ak by mi niekto povedal ci nechcem tretie dieeta asi by som ho kopla.vilko je v noci kazdu hodinu hore preto musim dospavat cez den inak by som sa uz zrutiila.

lila794
24. mar 2011

@vejinka veji, neboj, to raz prejde! Mna iba to drzi nad vodou. David taky isty, sice nas nebije a nehryzie 😀 iba vrieska, ked sa mu daco nepaci. Noemku nikdy nebil, iba teraz ked uz chodi, tak jej stale berie hracky, nechce ju pustit do izby a ked sa k nemu blizi, ked sa hra, zhodi ju na zem 😝 Tak pevne dufam, ze to Erika prejde, kym zacne Vilko chodit, lebo vtedy to zacina byt horsie - to poznam aj od kamosiek. Inak, aj my sme v noci kazdu hodku hore, malej idu zuby....ved poznas a David tiez samozrejme spava s nami. Spavame ako cigani 😀 4 v posteli, sice Noemka je v postielke pritiahnutej k posteli a bez jedneho kridla, aby som ju mohla cickat.
A urcite nie si zla mama!!!! Ja tiez mavam take stavy ☹ hlavne vtedy, ked pocuvam, ako mi male dobre spava, pekne papa...a moje obe zle spavaju, zle jedavaju....pomoooc!!!!

vejinka
24. mar 2011

@lila794 o jedeni ani nehovorim..erik zje dve lyzicky polievky a dve druheho a koniec...mozem ho prosit dat po zadku a nic..proste on je vraj najedeny a pritom nic sladke mu nedavam len ovocie ma doobedu jednu mandarinku...uz je taky chudy ze mu rebra trcia...rozmyslala som ze mu dam b-komplex ale na letaku je napisane ze do troch rokov sa nesmie to viem ze je na chut do jedla..a potom existuju rozne bylinky na podporu do jedla...este skusim tie. ja viem ze nemoze byt nijaky baculko ked je po mne mno sice ja uz tiez niesom co som byvala...mam 69 kil presne ako ked som isla rodit vilka...volako moc zerem a nedokazem to kontrolovat 😀 no ale vratme sa k erikovi ...on je ozaj uz moc chudy podla mna a zacalo sa to sa vtedy ked ochorel vtedy nexcel vobec nic len pil..boze ja verim ze ked budeme viac vonku viac vyhladne..inak neviem co budem robit 😔

vejinka
24. mar 2011

@lila794 aj my spime vsetci 4 v posteli esteze ked sme sa brali som trvala na vacsej posteli tak nakoniec mame 180x200cm. ale aj tak sa tlacime 😀 vilko je sice v postielke ale erik ked zaspi zacne sa otacat mrvit presuvat odokryvat rukami sibrinkovat a veru uz som par cez hubu aj dostala v noci..muz ten rezignuje a prcha do jeho postele...ved to je taka ista len matrac je troska makksi sak to je 90kil a my v manzelskych mame do 120kil. takto to vyzera ta nasa izba 😀

vejinka
24. mar 2011

a tu spava erik ...ale nie dlho zaspava v nasej a potom ho muz preklada ale v noci sa zobudi posle ocinka po vodicku lebo je smadny a sup do jeho postele.. 😀

lila794
24. mar 2011

@vejinka no, presne ako u nas!!! 😀 David tiez spaval vo svojej a uz je u nas.
my zase nemame problem, ze nechcu jest, ale vymyslaju. David ma 17kg, takze s tym problem nie je. A ked nechce to, co mu dam, tak mu nic ine nedam a hotovo 😝
Teraz mi urobil cirkus, ze ma spinave ruky, tak vravim, nech si ide umyt a ten taky reeeev spustil. Na takychto somarinach sa tak jeduje, ze az!!! Porazit ma ide!

lila794
25. mar 2011

@lenocka80 😉 😀 😉

kloti
26. mar 2011

UZ TYZDEN SME BEZ CUMLIKA A FLASKY 😀 Velky bracek sa snazi 😉

A este, baby, ked citam vase prispevky, tak sa zacinam trosku obavat, ako to bude u nas... Na malinke sa vsetci neskutocne tesime, ale trosku ma dostavate do rozpakov. Skuste napisat nieco pozitivne 😀 😉 😀 Ale, ja len tak, zo srandy. Ved nase slniecka by sme nedali za nic na svete!!!

Tak pevne nerviky a vela radosti...my to mame tak priblizne za tri mesiace 😉

lila794
27. mar 2011

@kloti Zuzi, super, ze ste bez dudy 😉 sikovny Jakubko!

Urcite sa neboj, bude to fajn. Ja som pisala o uplne hranicnych situaciach. Teraz som taka unavena, lebo Noemke ide zubok a dost ju trapi, po minule noci sme nic nespali, mala aj horucku, stale len na rukach....moja mamina je vazne chora, tak mam toho vela. Mozes sa na malicke tesit, Jakubko bude pomahat 😉 Ani sa nenazdame a bude uz tu! Este neviete, co sa v brusku skryva?

lenocka80
28. mar 2011

Tak babulky pomozte troska 😉 Emka, ci Sabinka Mrazova??? 😕 😅

lucinka144
29. mar 2011

@lenocka80 😀 😀 😀 obe su krasne... ale mne sa veeeelmi paci EMKA MRAZOVA... super to znie. a Emka je peknucke meno!

lenocka80
29. mar 2011

@lucinka144 dik za nazor. Zatial veru Emka prevazuje 😉 Aj mm sa viac paci.

lucinka144
29. mar 2011

... musim sa trosku pochvalit..po 3 tyzdnoch stresu... som sa dnes dozvedela vysledky z amnio... budeme mat zdravuckeho chclapceka! 🙂 😀 😀 tak sa tesim ze je vsetko ok. ..moooje kopkajuce zlaticko v brusku 🙂 ♥

lenocka80
29. mar 2011

@lucinka144 Jeeeeeeeej to je kraaasna sprava 😉 Tesim sa s tebou. Tak a meno mate teda ake? 😅

lucinka144
29. mar 2011

@lenocka80 bude sa volat Miloško po tatovi 😀

lenocka80
29. mar 2011

@lucinka144 ahaaaaa jasne, uz si spominam 😉

lila794
29. mar 2011

@lenocka80 EMA!!!!!

@lucinka144 super sprava! Aj nas synator sa vola po tatovi 😉

kloti
31. mar 2011

@lila794 tak, boli sme na 4D a celucku hodinu sa nam babatko nechcelo ukazat v plnej krase 😉 takze bude prekvapkooo...este mozno na UTZ v 34 tt 😀

BABY, PROSIM, PORADTE!!! POTREBUJEME KUPIT GOLFAC - NIECO LACNE ALE OSVEDCENE a na nete je toho tolko, ze fakt neviem vybrat. Ak mate skusenost s nejakou znackou, dajte mi vediet 😉 DAKUJEM a prajem krasny jarny dnicek

kloti
31. mar 2011

@lenocka80 Leni, aj mne sa paci viac Emka 😉 Nase dievcatko - ak bude dievcatko - sa bude volat Emilia 😉 Takze v hernicke bude mozno o dve Emky viac 😀

gina333
31. mar 2011

@lenocka80 : Emka je krasne meno,ale uz sa tak vola asi kazda druha kocka 😉 😉 😉 Niezeby moja Sophi mala nezvycajne meno, tiez to ma hodne deti a nenechala som sa odradit. 😀 Ja budem asi jedina za Sabinku. 😵

vejinka
2. apr 2011

ahojte tiez sa mi paci ema 😉 baby nemame niektora zaujem o tie kupony z DM ? bud ich smarim do kosa alebo sa ozvite 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre