Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

gina333
2. apr 2011

@vejinka : tie kupony aj u mna koncia stale v kosi, su o nicom. 😉

vejinka
2. apr 2011

@gina333 suhlasim 😉

lenocka80
8. apr 2011

@kloti a budete ju volat Emka? Lebo Emiliu zvyknu volat Milka...ale asi zalezi ako ju budete oslovovat vy 😉
Inak babky dakujem este raz za nazory 😵

eronika
9. apr 2011

@lenocka80 Ahoj, tak ako citam budes mat doma parik 🙂 . Zavidim, ze uz vies co to bude.
Aj mne sa viac paci Emka - dokonca som o rovnakom mene uvazovala uz aj ja (ak budeme mat babu), ale manzelovi sa to nepozdava... 🙂 A ako sa drzis?

lenocka80
10. apr 2011

@eronika Ahojky, no aj ja som rada, ze uz vieme, ze bude dievcatko, aspon uz mozem hovorit na brusko menom 😀 U nas je zatial Emka favorit, aj ked naozaj je v dnesnej dobe tych Emiek az az...ale my sme mali veru problem s dievcenskym menom. Chlapcenskych sme mali viac 🙂 Inak sa mam celkom fajn, len nadcha ma drzi uz druhy tyzden a nie a nie sa jej zbavit...Ale inak je vsetko v poriadku, mala sa uz hybe o 106, teda hlavne v noci, klasika 😀, ale uz je to take o inom, ked babo citis, ved sama vies 😉
Ja citam, ze mala uz v noci bez plienky, no sikovnica je. Dlho ste trenovali? A ty sa ako citis?

eronika
10. apr 2011

Ahoj, my to mame opacne chlapcenskych mien malo a dievcenskych vela. No, ale ked uz budeme vediet co to bude,tak to bude snad lahsie - polovica odpadne 🙂 . Veru, ked clovek toho drobceka citi, hned je to o inom - veru aj ja uz teraz posledny tyzden zacinam pocitovat take motylie kridelka a tiez hlavne v noci, uz sa tesim na riadny kopanec 😀 . To, ze ti je fan ti zavidim, nadchu nie (snad sa jej coskoro zbavis). Ja sa uz len pomaly dostavam do lepsieho, len strasne reagujem na tlakove vykyvy - kedze som aj vracala, tak som schudla 6 kil a dostat sa do normalu mi este asi trosku potrva, ale uz je to lepsie 😉 .
S tymi plienkami to u nas prislo dako postupne - v 2 rokoch som vysadila plienky cez den (mala len na spanie a vonku), no a pred troma tyzdnami zacala byt sucha plienka cez poobedne spanie (tak som ju prestala davat cez den uplne) a teraz to zacalo aj v noci (ale este preventivne davam a ak to vydrzi este zo tyzden, tak vysadim aj tie). Asi sa uz mala dostala do toho veku, ked jej to ako sa vravi "doslo" 😀 . Som na nu, ale pysna.
Tak sa drzkajte a priebezne dajte vediet co mate nove. A hlavne sa vyliec. 🙂

kloti
15. apr 2011

😀 teším sa!!! dnes som začala nakupovať pre naše druhé slniečko látkovky - aspoň pre inšpiráciu 😉 neodolala som, no ďalšie musím spichnúť sama 😉 cez víkend sa do toho púšťam!!! Držte palce, nech mi nadšenie vydrží čo najdlhšie 😉

evaka
17. apr 2011

Kocky z LM, chcem sa spytat, neviete nahodou kde sa daju nastrelit nausnicky? A od kolkych mesiacov, lebo ja by som chcela co najskor. Nasa pediatricka len prepichuje a pokial viem, na chirurgii tiez iba prepichuju.

vejinka
17. apr 2011

@evaka ja som si dala nastrelit v novembri 2010 v oriente na namesti 😉 za 5 eur jedno ucho amozrejme nausnice v cene

vejinka
17. apr 2011

@evaka inak boli to jak fras a potom mi este aj hnisali obe usi.. 😔

gina333
18. apr 2011

@evaka : ja som dala prestrelit Sophi ked mala asi 6 mesiacov, ale kludne daj aj skor. Vobec neplakala. iba mrnkala. Uska mala v pohode, akurat jej trocha zahnisali, ked sme jej vymenili za normlane zlate nausnice. Ale umyvala som jej uska v kamilke a natierala Framykoinom. 😉

vejinka
18. apr 2011

@gina333 mas statocnu dcerku mne bolo do placu po nastreleni

evaka
18. apr 2011

@gina333
@vejinka A to robia iba v Oriente? Ja by som to asi radsej niekde pri dr., ale zasa skusenosti za tie roky uz musia mat aj oni, no nie? Gina ty si Sophii dala tiez prepichovat tiez tam?

gina333
18. apr 2011

@evaka : ano aj ja som bola v Oriente. Myslim si, ze skusenost s tym maju, ale ked sa bojis tam ist, tak sa opytaj tvojej dokiny ci my to urobila. Ale moc s tym neotalaj, cim skor to bude mat za sebou tym lepsie, mojej Natali prepichovala doktorka tusim ked mala nieco vyse mesiaca. 😉 🙂

estanis
23. apr 2011

Ahojte dievcata, rada by som sa k vam pridala. Tiez som z tychto koncin a som velmi rada, ze funguje tato tema 🙂

vejinka
23. apr 2011

@estanis vitame ta...odkial presnejsie si? 😉

estanis
23. apr 2011

@vejinka vydala som sa do Dúbravy, byvam tam dva roky..Inac som z Vavrisova - ak ti to nieco hovori 🙂

vejinka
23. apr 2011

@estanis ani nie...ani v jednej tej dedinke som nebola...no nevadi..este raz ta tu vitame..a tesime sa ze budes tu s nami 😉

estanis
23. apr 2011

@vejinka dakujem 😉

gina333
24. apr 2011

@estanis : aj ja ta tu vitam, skoda, ze nie si z LM stretko by sa nam uz konecne zislo, vsaj veji ? 🙂 🙂

estanis
24. apr 2011

@gina333 do LM chodim každý deň do práce 🙂)

vejinka
24. apr 2011

@gina333 noooo bodlo by uz konecne... 😀

vejinka
24. apr 2011

@estanis a kde pracujes ak to nieje tajne? 😉

estanis
25. apr 2011

@vejinka v tescu, v jednom z tých malých obchodíkov 😉

vejinka
25. apr 2011

tak to som ta tam urcite videla
@estanis 😉

kloti
26. apr 2011

@estanis aj ja Ťa vítam medzi nami maminami 😀 keď pôjdeme najbližšie na nákupy, tak sa možno uvidíme 😉

estanis
26. apr 2011

@kloti dakujem 😉

kloti
27. apr 2011

moje malé slniečko mi dnes na obed zaspinkalo v náručí - ako kedysi, keď bolo ešte úplne malinké 😉 v poslednom čase sa dokáže nádherne pritúliť a počúva kopančeky z bruška 🙂 asi začína pracovať podvedomie a maminku chce mať čo najviac a najčastejšie pre seba 😉 milujem obe naše detičky 😀

estanis
29. apr 2011

@kloti ake pekne 🙂 moja mi v naruci uz nezaspala pekne davno, lebo je uz dost velka, no tiez ma stale stiska, pusinkuje a kazdu chvilu sa ma pyta, ci ju mam rada a ci ju lubim 😀 Tak jej to stale dookola opakujem a ona sa ma to stale dookola vypytuje 😀 😀

gina333
2. máj 2011

ahoj baby, idem sa vam postazovat. Do Bublinky nas nezobrali. 😠 Boli sme na zapise hned v den ked sa zacalo zapisovat, medzi prvymi. Byvam skoro pri skolke, riaditelka ma usitila, aby som sa nebala, ze je sice vela deti ale nas zoberu, vobec nevadi, ze Sophi ma 3 roky iba koncom novembra, a keby nas nezobrali tak da vedit do konca marca. List prisiel 19. aprila, neberu nas koli veku. No chapate to ? 😲 😲 😲 Mne ani vo sne nenapadlo, ze nas takto oseru. Samozrejme nam ostala iba Stonozka, kedze som sama na deti tu mam najblizsie. Ze vraj som mala dat uplatok, No som maximalne nasrata z takeho pristupu. Na druhej strane som rada, Stonozku mam skoro pod oknom, chodila tam aj Nati, vsetci nas tam poznaju, ale za tie prachy, no mohla som aj inde investovat. 😝 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre