Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
4. feb 2009

ahojte kocky som chora ako pes..teplotujem a maly je na tom podobne ale chvala bohu bez teploty ale sople mame obaja brutaaalne. vitam novu tvar

preco kasicky a nie mrkvicku? mno volala som s doktorkou a ona ze mam kupit nemliecnu od 4. mesiaca ale na vecer a cez den mrkvicku nuz som este v ten den utejala kupit a dala som mu pekne popapal ale odvtedy uz som nedala lebo sme obaja ochreli a v posteli mozem dat len cicku, 😉 takze zasa plne kojim a aj budem aspom dovtedy kym nebudeme fit a musim zaklopat klop klop klop ako je chory lepsue spi..neviem cim to bdue ale dufam ze sa z choroby rychlo vylize a bude dalej spavat dobre 😉

zuzi juuj tym sme si presli asi vsetky drzim palce aby sa to zlepsovalo ja som grcala skoro do 25tt. ale ty budes len par dni neboj 😉

dakujem za gratulacie erikovi dostal nocnik z hudbou korunky a veeelku bednu na hracky 😉 a este plienky z reklamacky co sme poslali tak sa nam v liste ospravedlnili a poslali velky balik plienok. sme tam pisali ze maly vsetky plienky precikava ale nie bokmi ale stredom..dali to na expertizu a uznali nam reklamacku tak sme spokojny ze mesiac mame pokoj s plienkami 😉

tictactoe
4. feb 2009

dakujem za povzbudenie, uvidim este ci sa mu dako polepsi po tych kvapkach co ma, ak nie tak veru budeme musiet ist znova. ja som totiz vacsi strachopud ako on! vcera ho ockovali, ja zuby zatate, mala dusicka a ten moj suhaj ani muk. troska si potom pomrnkal ked uz bolo po vsetkom ale to bolo vsetko! skoda ze ste vsetky mikulastanky, ja som tu v hradku na kocikovanie tiez sama. ked ideme do mikulasa tak to len behacky po uradoch a par obchodov. ale ked uz pominie toto divne pocasie a otepli sa, tak mu prehodim tento hlboky na sportovy kociar a to bude potom jednoduchsie ho naskladat do auta, tak by som sa veru na to kocikovanie nahovorit dala 🙂 a tiez by som chcela od aprila/maja s nim chodit na ten kurz plavania do janosika. bol tam niekto z vas?

paskova
4. feb 2009

tictactoe na plavanie chodia baby s vacsimi detmi a chvalia to. Ja mam v plane tiez chodit, mne Sofi bude mat v maji pol roka, mozme potom chodit spolu. 😉 Dnes som sa prihlasila na masaz dojciat, zacne sa to asi o mesiac, ked bude prihlasenych dostatok maminiek. Neabsolvovala to z vas niektora?

lila794
4. feb 2009

tictactoe, ja som tiez bola v Hradku na kocikovanie sama 😒 , teraz som rada, ze som v LM - blizsie pri nasich! na plavanie chodia Jastericka - Evka a Loss. Chodila aj Lenocka s Mareckom, ale prestali.

A tie ocka, pisala som, cim skor, tym lepsie. Ono ten prieplach babetka neboli, placu o 106, ale to len preto, lebo ich drzia, svietia na nich a je to neprijemne. Vidis, ako pisala Regi, cim skor, tym lepsie.

Veji, rychlo sa uzdravte!

Zuzi, nezavidim ti tie planoty. Mne zle nebyvalo vobec. Grckala som asi len 4x, ale 2x z toho, ze som mala strasnu migrenu. Tehotenstvo som mala uplne pohodove, iba obrooooovske brusisko, co mi kazdy hadal dvojicky mi robilo problema. Drzkaj sa!!!!

Regi, s masazou nemam skusenosti, ale videla som to raz v telke, vyzera to dobre. Babatka to uvolni, aj kolikavym babatkam to pomaha a samozrejme, citova vazba....

porubenka
5. feb 2009

Tictactoe : Vidis, aj ja som Ti mohla dat link na toto forum, ma to nenapadlo, prepac.
A ze nikoho tu nepoznas, a my s Lukaskom sme vzduch? ☹ Si na nas zabudla? 😉 Kedy nas prides kuk? Mame teraz sopliky, tak Ti dam vediet ked nam bude lepsie aby Dominic daco od nas nechytil.

porubenka
5. feb 2009

Paskova - aj ja rozmyslam o tom plavani. Nam by to urcite velmi pohybovo pomohlo, kedze musime aj cvicit. Tak potom sa mozme spolocne zahlasit aj s Tictactoe 🙂 Bude nam trom veselsie.

tictactoe
5. feb 2009

zuzi, ty si ale mrkva, ja som nevedela ze si tu tiez! som ta nikde nevidela 🙂 som na vas dnes myslela kedze je stvrtok a vas trapili na tej rehabke. dufam ze to bolo bez kriku a slziciek ☹
co sa tyka tej masaze pre babatka, sla by som sa tam veru pozriet, kolko za to chcu? a vies uz presnejsie kedy to bude? ja drobca masirujem kazdy vecer no ale rada sa priucim od profikov. ja som to videla len v anglicku na videu a tiez na tomto linku: http://www.nivea.sk/highlights/product_special/...
vidim ze plavanie je celkom popularne, tak to sa nas tu nazbiera pekna hrbka. vraj sa do janosika da ist aj tak, len na bazen, tak ja by som asi najskor vyskusala ci sa to krpcovi vobec bude pacit a potom sa prihlasit na plavanie. ale ved na to je este cas, do maja mame par mesiacov.
a to ocko sa mu uz polepsilo, kvapla som mu vcera uniflox kvapky a od vtedy ho ma ciste. dufam ze to tak aj ostane!
lila a neprestahovala by si sa naspat do hradku ze by som sa mala s kym spacirovat 😉 ???

paskova
5. feb 2009

tictactoe co sa tyka tej masaze tak je o tom infoska na tomto linku:www.szuslh.sk. Ja som sa prihlasila telefonicky a vraveli mi, ze sa to spusti cca za mesiac, ked bude dostatok mamiciek. Stoji to 550,-Sk za tri lekcie. Tak sa prihlas aj ty, nech nas je viac.
🙂

porubenka, jasne, mozme chodit plavat spolu, uz sa tesim. 😉

tictactoe
5. feb 2009

no ked je ten kurz az za mesiac tak z toho nic, my ideme s domcom v marci do anglicka. ked sa vyskolis, budeme chodit na lekcie potom k tebe 😀

paskova
5. feb 2009

Jasne, kludne vas priucim. 😉

lenocka80
5. feb 2009

Babky ja by som vam veru odporucila este pred kurzom skusit ist sami si zaplavat...lebo mojmu Marekovi bola veru v tej vode zima ☹ Bola som uz aj sama s nim plavat, teraz ked uz je troska starsi a stale mu krutilo pusinkou na zaciatku, potom bolo lepsie... 😀

jastericka
5. feb 2009

Zuzi: dobre si urobila, že si išla k rodičom, aj ja by som to tak riešila.....musíš si dávať pozor na seba a nenamáhať sa, takto Ti aspoň trošku pomôžu. A ako, už Ti je trošku lepšie, či Ti ešte býva zle? To každý deň Ti je plano alebo len niekedy? Neboj, bude lepšie. A ako Sašenka? Už musí byť veľká.... 🙂 Už si jej hovorila, že bude mať bračeka alebo sestričku, ale to ešte asi poriadne nevníma, čo to je, či?

ewusik: som sa zasmiala s tým púdrom, podarené 😀 A zišlo Ti to z koberca? 😀

vejinka: skoré uzdravenie....aj my sme choré, teda ja ani nie, dačo ma len pár dní obchádzalo, ale Maťka ☹ Má hrozné soplíky zase a kašle, zišlo jej to na priedušky. Dnes mala aj riedku stolicu, inokedy máva takú tvrdšiu, tak neviem či to mám pripisovať všetko zubom alebo či je naozaj chorá 😕
A aké plienky to precikával, ak sa smiem spýtať. To sa mi páči, takýto prístup od firmy, ktorá ich vyrába, to je super, že Vám poslali nové balenie.

tictactoe: s tým plávaním má lenocka pravdu. Aj naša Martinka prvý kurz plakala, tiež jej bola voda studená, ale ja som zistila, že doma som ju kúpala v dosť teplej vode, lebo sme mali pokazený teplomer. Potom sme začali aj doma trošku otužovať a už bolo aj v Jánošíku dobre. Ono, nie je tam tá voda studená, no len je to rozdiel, keď doma kúpeš v 37stupňovej a tam je 32 stupňová, to poriadne cítiť. Vždy sa osprchujeme skoro studenou vodou a potom je nám v bazéne OK. Ale odporúčam, je to super.

zuzana24
5. feb 2009

musim vas prist zuzi ahoojte ako sa drzkate pozeram ze mas viac casu si tu nejako castejsie? 🙂 musim vas prist kuk teda musime.

evicka moja zle mi byva tak zhruba obden alebo tak kazdy druhy den,musime vas prist kuk a porozpravat ti osobne 🙂

lilus ty uz si na podbrezkach?

tictactoe
5. feb 2009

dakujem za rady, urcite to pojdeme najskor vyskusat mimo kurz. kedy by ste odporucali zacat s plavanim?

inak vidim ze sa to tu zuzkami len tak hmyri 😀 ja som tiez jedna z vas... xi xi xi moj mlady sa smeje ze na slovensku nemame ine zenske meno, doteraz vsetky slovenky co stretol boli zuzany (cca 7ks 😀 )

paskova
6. feb 2009

Ahojte, ja malu kupem v nie moc teplej vode, ma menej ako 37 stupnov, ale naramne si to uziva. Ja skor mam vyhriatu izbu kde ju kupem. Ale tiez pojdem s nou najprv sama, ci sa jej to bude pacit. To skor ja neznasam studenu vodu, tak problem budem mat ja nie ona. 😉

Ja sa tej chripky tiez strasne bojim, aby som daco nepochytila. Beriem Preventan, C vitamin, takze dufam, ze ma to obide. Takze chorym skore uzdravenie prajem.

Zuzi drzkaj sa aj ty, mne nastastie nikdy nebolo zle, ale ked si pri mamine aspon ti so Saskou pomoze.

porubenka
6. feb 2009

Zuzi - zuzana24 - uz neodstrekujeme, Lukasko krasne papa z prsnika, tak preto mam viac casu a castejsie sa sem dostame kuknut, co tu mate noveho. 🙂 Je mi luto ze Ti byva zle. Dufam, ze to coskoro prejde. Ked sa Ti trosku polepsi tak nas prid so Saskou kuki kuk.

Dobry tip - ze najskor ist s malym 1x vyskusat ten bazen. Lebo sa tiez bojim toho ze ta voda bude pre nas chladnejsia ☹

Aj ja prajem chorym skore uzdravenie. Aj my mame uz vyse tyzdna sopliky a nie a nie sa ich zbavit.

zrepka
6. feb 2009

Ahoj maminky z LM. My sme sa pred nedavnom pristahovali z BB takze uz aj my patrime k vam!
Poznam tu ale len par ludi.Takze rozhadzujem siete a koncom februara sa zacina novy kurz plavania v Janosiku tak sme sa rozhodli aj my zapojit.

Co ma ale viac trapi, potrebovala by som sa prihlasit k nejakemu gynekologovi ale o tychto mikulasskych nemam ani paru.Nemohli by ste mi prosim niektora poradit?
Rada by som, keby to bol aj porodnik kedze urcite by sme chceli zapracovat na nejakom surodencovi pre nasho drobca (samozrejme ked uz bude trosku vacsi).

Dik
PS: Tiez som ZUZANA 😀

paskova
6. feb 2009

Ahoj zrepka, vitaj aj ty medzi Liptackami. 🙂 My plavat pojdeme az v maji, lebo sa chodi iba od 6 mesiacov. Potom nam zreferujes ako sa to tvojmu malemu paci.
Cosa tyka gynekologa, tak ja chodim k Timkovi, ten je nic moc. Chvalia Verebovu, ona ma ambulanciu v nemocenskej, ale mozno, ze baby ti este poradia niekoho ineho. 😉

paskova
6. feb 2009

alinka dnes som ta videla v meste pri CSOB. Isla som tam aj s Natalkou, mame oranzovy kocik, ale ty si nas asi nespoznala. ☹

zrepka
6. feb 2009

dik paskova jasne ze zreferujem! uz sa velmi tesime Matko zboznuje vodu.len ako tak pozeram co tu baby pisu asi aj my budeme musiet zacat otuzovat. dobre ze o tom vieme dopredu

a nevies nahodou ci ma ta Verebova aj sono?Nieze by mi na tom az tak zalezalo ale je to celkom fajn mat gynekologa so sonom v ambu.

paskova
6. feb 2009

To veru neviem ci ma. ☹ Timko ma a je to veru dobre, ze nemusis na sono chodit inde.

zrepka
6. feb 2009

no ved prave a Timko je co zac ked vravis za je nic moc.nejaky starsi?

paskova
6. feb 2009

No ma vyse 50, je vdovec a ma strasne neosobny pristup. Neni zly, ale je taky nemastny-neslany. Ja knemu chodim uz 15 rokov,ale mi este nikdy neporadil ked som sa ho na nieco pytala. 😒

zrepka
6. feb 2009

jaaaj to poznam presne takeho som mala v BB.to asi naozaj vyskusam nieco ine 😉

jastericka
6. feb 2009

ahoj zrepka, vitaj medzi nami. Je to milé, keď človek spozná ďalšiu príjemnú mamičku.
S tým gynekológom.....ja som chodila k Boďovi, bola som s ním spokojná, kým som neotehotnela, v 3. mesiaci som od neho odišla, dôvod už nebudem rozoberať. Ale sú ženy, ktoré sú s ním maximálne spokojné. On sono má, ale nebýva už pri pôrodoch.

Keď to je tak, všetci gyndošovia, čo majú v meste ambulancie už nechodia do nemocky na pôrody. Potom sú lekári priamo v nemocke, ktorí majú svoje pacientky, ale majú obmedzený počet, takže neviem či prijímajú niekoho nového. Väčšinou majú žienky, čo sú rizikovky alebo čo nemôžu otehotnieť. Ale spýtať sa môžeš priamo v nemocnici. Veľmi dobrá je aj doktorka Krekáčová v nemocnici, ona je aj detský gynekológ.

Ja chodím ku doktorke Válečkovej, som s ňou maximálne spokojná, aj keď ona je tiež nemasná, neslaná, ale keď sa jej človek opýta, bez všetkého odpovie a povysvetľuje, ale treba sa jej pýtať. Ja som sa jej pýtala až moc, keĎ som bola tehotná a nestalo sa, žeby bola zo mňa nervózna. Válečková má ordináciu v poliklinike.

Ohľadom toho plávania, dnes mi svokor hovoril, že sa oplatí ísť aj do Popradu do Aquacity, zaplatíte 50 korún (koľko je to EUR do čerta, neviem...) na dve hodiny a je tam fajn detský bazén, v ktorom tiež bývajú tieto kurzy pre detičky

alinka189
6. feb 2009

Regi a prečo si na mňa neskričala alebo nepotiahla za rukáv??? ☹
to je škoda, pokecali by sme. ja si veru nepamätám žiadny taký kočík. asi som bola zamyslená, trielila som pešo na podbrezky, lebo som nevedela, či malý vydrží s papaním 😒 ale vydržal 🙂
ako si vedela, že som to ja? 🙂

zrepka, vitaj
ja chodím k Bodovi a zatial som nemala problém

baby, dnes som stretla v meste Loss...no sranda bo sme pozerali po sebe, ale nakoniec sa ozvala prvá Tánička, ta sme prehodili tri slová 😀
Nellynke sa vraj vôbec nechce spinkať a bráni sa tomu zubami nechtami 😀 už je velká slečna, videla som na fotke v mobile. zlatunká je!

vejinka
6. feb 2009

alinka no ja by som ta nepoznala keby si sa mi z dialky neusmievala..ked som sedela v cakarni v nemocke 😉

vejinka
6. feb 2009

ja nestretavam nikoho lebo sme este chori ☹

paskova
6. feb 2009

alinka ja som stale pri CSOB - tam mi robi svagrina - cakala som na nu, ty si odbocovala a taka baba na teba volala, ze ahoj alinka 😉 Takze to ona ta odhalila 😀 No snad si pokecame inokedy.

lila794
6. feb 2009

Zrepka, vitaj!

Zuzi, ano, uz druhy mesiac sme na Podbrezkach.

Baby, kedy dame to stretko???? Nech sa uz stretneme!!!! Buduci tyzden?

Ozaj, dnes sa Davidko postavil, pustil sa - to robieva, ale potom urobil sam prvy krocik - zlatucky!!!! Volako mi kasle, bojim sa, aby nemal nieco s prieduskami.

Ja chodim ku Marovej a ta je tiez v pohode, odpovie aj na "sproste" otazky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre