Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
13. máj 2009

vejinka mne Natalka mala na spodnych zubkoch taky hndkasty pasik. Bola som vtedy aj u zubarky s tym, ale tiez mi nic mudre nevedeli povedat. Ale boli to len mlecne zubky, a casom to vybledlo a teraz trvacne zubky ma biele ako perlicky. 😉

vejinka
13. máj 2009

uff paskova dufam ze to budeme mat aj my 😉 ja stale dufam ze to zmizne..lebo cely zub este ani z daleka nieje vonku

vejinka
13. máj 2009

ozaj dievcata ktore krmite deti bebou ha1 tak mam dvojbalenie z toho jeden sacok neije otvoreny a zaruka konci v juli..ktora mate zaujem ..napiste a za cca 8€ je vas 😉 kludne sa da dohodnut este na cene 😵 len mi je to luto vyhodit a ten prvy sacok som malemu zacala davat do kase...ale asi neminieme oba sacky.. 😔

zuzana24
13. máj 2009

lenocka bude sa volat matej 🙂

veronika pocuj a maly ti nepije vela caju?lebo napriklad zltkasty nadych na zubkoch moze byt aj povlak z caju ak ho vela pije no ale nemusi,moze byt aj ta genika ako ti dokina povaedala,ale tym elmexom mu urcite neublizis.

lila794
13. máj 2009

Zuzi, gratulujem, tak chlapec, super! Sasula sa tesi, cooo? 😀 Leni, ved aj ty si chcela Mateja, nie? 😉

Regi, my sme nasiroko balili len 6tyzdnov. V zahranici nevedia, co su postolky, lebo nevedia, co su zavinovacky. To preto su take caste poruchy klbov, lebo tu bolo zvykom balit deticky do zavinovaciek a tam mali tie klbiky stiahnute. My sme tiez zavinovacku nepouzivali a maly mal jadierka raz dva vyvinute.

vejinka
13. máj 2009

zuzi pije caj len kazdy vecer po kasi..inak cely den kojim

lenocka80
13. máj 2009

Zuzi naaadherne meno 😀 Presne ako Lilka pise, ked budeme mat druheho chlapa, tak tiez bude Matej 😀

A aj s tymi postolkami je to pravda. Ono je to viac menej problem slovanskych krajin, kde sa bali "napevno" do periniek...Lebo naozaj aka je to logika, dat dietatu nohy nasiroko ako sa da a dat ho nasledne do perinky, tak ze sa nehybe...Ale tiez si myslim, ze je to aj o genetike.

vejinka
13. máj 2009

pridala som fotky autosedacky a slingu..dnes mi to prislo🙂

loss
14. máj 2009

ahojte my mame dnes 1.rocik 😉

waitinka7
14. máj 2009

Ahoj Loss, srdecne gratulujem malemu losicatku 😀DD a uz vie aj chodit?
Moj ma prave dnes 10 mesiacov, tak to ubehlo

rencalm
14. máj 2009

Loss, Waitinka blahozelám k sviatkom Vasich pokladíkov 🙂 🙂 🙂
Zuzka a tebe k malému suhajovi, krásne meno si mu vybrala 🙂 🙂 😅

Veji, malý je zlatý v tej autosedacke. A satku ako znása? V pohode? Nie je na to uz privelký???

vejinka
14. máj 2009

renca ahoj..ani nie je mu tam akurat tento tip satky je velmi dobry lebo unesie zataz az cca 50kil 😉 ale dovtedy ho nosit nebduem 😀 😀 😀
loss gratulujem k rociku
waiti..aj tomaskovi k 10 mesiacikom..boze ale to leti...ved len nedavno si rodilaa.. 😅

paskova
14. máj 2009

Ahoj babky 🙂 no uz sa mi zda, ze pomaly kazdi den tu mame oslavanca 😀 Samozrejme, ze sa pripajame aj my, hlavne aby deticky boli zdrave a spokojne. Moja Sopho ma teraz otrasne obdobie, furt by sa len na rukach nosila, skrevi, vresti, no este takato nebola. ☹ Uz ma bolia krize, neviem co s nou. Vcera vecer sa jej nedalo zaspat, tak od siedmej do deviatej skrecala. Boze, baby ja sa furt stazujem, ale niekedy je to ozaj na nervy.

vejinka zabralo Erickovi na spanie ta prirucka?

loss
14. máj 2009

dakujem babulky
waitinka ano chodime uz dva tyzdne je to super 😉

porubenka
14. máj 2009

Vejinka, my mame podobny problem s tymi "zltymi" zubkami. Spodne zubky ma zvonky krasne biele a zvnutra take zazltnute ☹ . Mna to tiez trapi 😢
Vcera som sa na to pytala doktorky tak nam povedala, ze my to mame z kvapiek zelezo, ako mu ich davam do pusinky. No a ze s tym nic nenarobim. A ubezpecovala ma, ze potom trvace zubky uz bude mat biele.

vejinka
15. máj 2009

porubenka...v tom pripade musime pockat takych 5-6 rokov 😉 a mozno viac 😉

vejinka
15. máj 2009

paskova ee cim dalej ma noci horsie 😢

rencalm
15. máj 2009

Ahoj Veji aj u nas su noci podobne, cim dalej horsie. Cez sa tak salie, uz je z neho hotovy herec a potom aj v noci vystraja, furt sa budi, cestuje po postielke, mrmle si zo sna, no hroza. Uz aby to skoncilo. Ale uz ma vonku 2. zub, hornu jednotku, ale tiez volako divne to vyzera, dake ma to dasienko akoby krvou podliate, alebo je ten zub tak viacfarebny, no neviem, pockam kym ho bude lepsie vidno. Ach,kde su tie casy, ked mi krasne prespal celu noc, ani som ho dychat nepocula a teraz...... ☹ Hore hlavy, dako vydrzime 😉

paskova
16. máj 2009

Ahojte baby 🙂
no my uz od vcera horuckujeme, v noci mal brutal 40 po odcitani. ☹ Bola som aj u dokiny, bud su to zuby alebo ta siesta choroba. Tak cakam ci sa vysype. ☹ Jasne, ze sa nam to muselo stat, kedze mame v nedelu krstiny.Nemate skusenost s tou siestou chorobou, lebo pre mna je to novinka?

stankalm
16. máj 2009

ahoj Regi...moja Tamarka to mala párkrát, len teploty vysoké a nič iné, zo zubov to asi nebude.
Neurobíš nič, len podávať niečo na zníženie horúčky, najlepšie sú čipky, zaberú rýchlejšie a my sme to striedali s Nurofenom sirupom. Prípadne kúpel vo vaničke, o pár stupňov chladnejšiu vodičku, aj viackrát za deň, studené obklady sa už vraj neodporúčaju. Alebo som len dávala namočenú plienku v studenej vode na zápästia a utierala čelo.
Po 3 - 4 dňoch to vždy prešlo a potom sa vysypala, ale nie moc, vtedy som pre istotu dala Fenistil kvapky.
Tak držím palce, nech to rýchlo prejde a v nedelu je fit malinká, to tak býva, náhoda je blbec.

paskova
16. máj 2009

diky Stanka, ja davam sirup Nurofen, lebo mi cipok vytlacila.Dufam, ze to zvladneme, mam doma muza, je tu aj moja mama, takze aspon nie som sama. 😉

stankalm
17. máj 2009

Tak ako Regi, už je lepšie?
Neboj, ten čípok jej tam musíš hlbšie dať, to nebolí, len je to také nepríjemné, ja aj mojej Tamarke aj teraz, ked je taká veľká radšej dávam čípok.

alinka189
17. máj 2009

ahojte, dievčatá.... vidím, že sa máte dobre aj vašimi drobcami. akurát paskova sophinka teplotuje ☹ Regi, už lepšie?
ja sa bojím, ked bude mať také teploty niekedy ako zvládnem správne podávať lieky...je tam písané podla kíl, ale doktorky niekedy povedia inak...tak si vyber 😒
inak máme sa fajn, rastieme, priberáme, robíme pokroky 🙂 ako aj všetky vaše detičky. len ma mrzí, že nemám moc času na internet a tak nestíham ani všetko čítať, nieto písať 😅
stretko už bolo?

paskova
18. máj 2009

Ahojte babenky 🙂
Uz je malej nastastie lepsie, vcera mala teplotu iba do 39. Cakam ci sa vysype, alebo ci to bolo od zubov. Mrzi ma , ze dnes nemozeme ist plavat, ☹ale nechcem zbytocne riskovat. Vcera sme mali krstiny, bolo fajn, dobre som sa napraskala sladkosti, musim zacat viac jest, lebo uz mi aj muz povedal, ze som vychudla.

alinka stretko, ale by sme si uz mohli dat, ked uz je taketo pekne pocasie. 🙂 🙂

paskova
18. máj 2009

Pridala som par foteciek 😉 😉

vejinka
18. máj 2009

ahojte veru za stretko som aj ja..kym neprsi 😀 😉
alinka no ahooooj ja sa na podbreziny dostanem raz za uhorsky rok..tak ma to stve ale sak aj v meste sa mozeme stretnut.. 😉 viees aka som zvedava na tvojho Kristianka??, 😉

alinka189
20. máj 2009

vejinka, ja som na podbrezkách už málokedy, len ked idem kuk rodičov alebo s malým k dr....presťahovali sme sa.
no jasné, môžme aj v meste....len kedy, aby zas viaceré mohli
a čo je s jasterickou? čo som stihla prečítať, tak dlhšie tu nebola.

paskova, sophinka je zlatá 🙂

vejinka
20. máj 2009

no veru netusim co s nou je...chyba tu ☹
co sa tyka stretka mne je to relativne jedno..a kde si sa prestahovala??

alinka189
20. máj 2009

aj mne je jedno kde bude stretko... 😉

vejinka...smer LH...Podtureň 🙂

loss
21. máj 2009

ajojte tak co je tu nove? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre