Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

tictactoe
11. feb 2009

vsetkym mamickam prajem vela sil pri lieceni svojich drobcov. ked to tak citam, tak ma chyta hruza z toho co nas caka pri prvych zubkoch ci nejakom bacile 😖
a co sa spania tyka, ja som musela z postielky odobrat jedno celo, znizila som madrac na uroven mojej postele a mam teraz drobca vedla seba ale v jeho postielke. a ono to funguje, ked sa mrvi tak ho len chytim za ruku alebo pohladkam po tvari a on spi dalej.
vsetkym skore uzdravenie!!!

jastericka
11. feb 2009

tictac: to máš super, že sa Ti to tak dá urobiť. Mne sa čelá na postieľke nedajú odobrať a posteľ máme dosť vysokú, takže matrace by neboli na jednej úrovni. Ušetríš si minimálne vstávanie z postele, len vystrieť ruky, super.

Regi: presne, to obliekanie...v lete šupneme len dáke kraťasky alebo sukničku, tričko a ide sa 😀

zuzana24
11. feb 2009

kocky dakujem za povzbudive slova.lenocka ano aj ja mam ten dhupaston takze evi nie nemam magnezium predpisal mi lieky ako ten dhupaston,ascorutin,vitaminE a nieco co obsahuje vitamin B.takze este raz koky vdaka s vasou podporou to urcite zvladnem 🙂

vejinka
12. feb 2009

ahojte kocky tak vam pisem ako pokracuje moje uspavanie podla knizky ja nemam slov..isla som ho ulozit lebo dobrovolne by som sa nedockala ani na svateho dindiho...tak som ho ulozila do postielky a sadla si do obyvacky a mobil v rukach ..a stopovala tak 5 minut cakam a len si mrmle potom troska zacal skriekat a dalsich 5 minut potom uz pridal plac.ale len asi minutu.a o 3 minuty ako zacal tak ..som sla za nim otocila som ho nabok a pohladkala po licku a isla prec..cakam cakam 5 minut nic cakam dalsie 2 minuty nic..idem kuknut do izby..a on spi

vejinka
12. feb 2009

zuzi klobuk dole ako to zvladas 😉

paskova
12. feb 2009

No vejinka, mne sa ani nechce verit, ze sa to da aj takto. 🙂 🙂 Myslela som si, ze ta kniha je blbost, ale citam, ze to fakt zabera. No asi po pol roku to zacnem praktizovat aj ja. Suuuuper. 😵 😵 😵

vejinka
12. feb 2009

vies ako sa tesim? len dufam ze to ozaj nieje len take prechodne a bude to fungovat aj nadalej 😅

vejinka
12. feb 2009

tiez som tu knihu tak neveriacky citala..ze to je blbost ale vidim vysledky a nece sa mi verit 😵

lila794
12. feb 2009

ved ja viem, ze to zabera, ale nemyslim si, ze to ma dobry vplyv na deti

lila794
12. feb 2009

Teda, ak placu len kratko a zaspia, ok, ale niektore placu straaaasne dlho aj hodiny, potom to je o nicom. Leni, kde si nasla ten clanok, pamatas?

jastericka
12. feb 2009

lila, súhlasím s Tebou, táto kniha nie je určená všetkým detičkom, ale možno stojí za pokus to vyskúšať a ak to nejde, tak to nejde.....ja som to skúsila, ale Martinka je vytrvalen, nemala som úspech, tiež je pravda, že keď som to skúšala ja, bola ešte príliš maličká, tam sa píše, že to odporúčajú od pol roka...

ak dieťatko veľmi neplače, tak prečo nie, ale nenechala by som ju "uplakať sa do spánku", vejinka, Tvoj Erik to super zvláda 🙂

Zuzka: máš aj môj veeľkýý obdiv 🙂

lila794
12. feb 2009

Presne tak, Evi, aj David je vytrvalec tvrdohlavy. Zeby to tie aprilove deticky? 😀 Keby tak neplakal, stalo by to za pokus. Inak, autor tej knihy nakoniec povedal, ze by to mali skusat od roka. No, ktovie, ako to je v skutocnosti.

Inak, chorobky, ako sa mate? Davidko uz lepsie, hnacky uz nie su, menej soplikov a aj kasla. Ale my dvaja sme to asi tiez lapili. Takze doma lazaret.

Liecte sa!!!! A zdrave babetka, drzte sa!!! A pekne v noci spinkajte! A Zuzi, nech ti planoty rychlo prejdu!!!

lenocka80
12. feb 2009

Skusim ho este niekde pohladat, teraz presne neviem kde som to nasla...Ale ono v podstate tvoje babo to pochopilo asi velmi rychlo, takze to je super...Ja som to tiez skusala a nechala som maleho plakat hodinu, tolko totiz vydrzal a teraz to strasne lutujem...bolo to hrozne...horsie ako porod...pravda sice je ze cez den uz zaspi sam, ale v noci sa stale budi a spi so mnou, ale vyhovuje mi to tak, uz by som do toho nesla...on plakal uplne strasne...
Skusim ten clanok este najst.

lenocka80
12. feb 2009

TAk som to nasla...Prave po precitani tohoto clanku som tuto metodu rychlo stopla http://www.rodina.cz/clanek4844.htm Ale ono je to asi viac o pocite... 😉

zrzuska
12. feb 2009

ooooooooo boze. vy ste toho popisali. ani som vsetko neprecitala iba tak zbezne 😀 😀 😀

zuzka aj ja som brala vsetko to co dali tebe tusim a preslo mi to. bola som sice par dni v nemocke ale som prisla domov a nic som nevladala co tam som nemohla ist ani von sa prejst (akurat bolo velmi pekne pocasie v lete). doma som potom tyzden este polihovala a spala cele dni 😒
neboj prejde ti to. len pekne pohodicka, klud 😉

loss boze vy ste velikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a ako sa mala zmenila v tvari. ty kokso. sranda. 😅 uz je fakt taka slecna.

no zienky to stretko bude super a ked bude teplucko. boze ale tolke to iba sa nabalit a niekam na luku na deky a piknik urobit. hahahaha 😅

no idem ja do sprchy. inak lila mne mala to iste zacala robit. o 20tej zalomi a o 21ej je hore a chce didu 😖 a budi sa mi casto a chce sa ukludnit na dide. proste davam jej cajik, cumlik... prso sa mi nechce stale ked viem ze nie je hladna ale casto aj tak musim ustupit. ale tak ja ju este nechcem odstavit tak ju necham tak a potom to budem riesit ked ju budem chciet odstavit. neskor. neviem kedy. ale ked jej konecne vylezu zuby horne tak neviem neviem.... 🤐

bambulka026
autor
12. feb 2009

Zuzka, drzim Vam palce, zvladnes to.
Snaz sa oddychovat vzdy ked sa da, a ked Saska spi zdriemni si aj ty.
Ja som zaciatok tehu takmer cely prespala, vkuse som bola taka unavena.

tictactoe, my sme to s postielkou riesili tak ako vy, odmontovali sme bocnicu, pretoze on nikdy nechcel spat inde ako v nasej posteli.
Mal nejaky siesty zmysel na to, ze je v postielke a hned sa zobudil.
Teraz je zaroven aj s nami, aj v postielke, a spinka... 🙂 ....a mame aspon viac miesta... 😀

Veji, tak to Erikove zaspavanie Ti zavidim.
Tiez som to skusala podla tej knihy.
Matko tak plakal, az sa vynervoval a veru sa mi este dlho strhaval zo spanku a skusal ci som pri nom.
Zrejme aj preto teraz odmieta spat mimo nasej postele a sam.
Veru si neodpustim, ze som mu to spravila, mozno by sa casom naucill spinkat v postielke sam.

lila794
12. feb 2009

Aj my sme to skusali a David len vidi, ze ho chcem dat do postielky, uz sa na mna driape, chyti sa ma za krk a nepusti. Ma z nej teraz panicky strach.

Luci, veru piknik bude super, lebo nikde sa veru nepomestime 😀 a to odstavenie? Teraz sa Davidko ukludnil, zobudi sa len 1-2x za noc a to kojim len raz, takze od odstavenia som ustupila. Mne bude za tym aj smutno, je taky zlaty, ked si slastne mlaska 😀 ved uvidime. Pocuj, Ameli uz ide mat o chvilu rocik, leti to, vsak?

zrzuska
13. feb 2009

lila veru leti. nechapem ze uz bude mat rok 😕 😵

no bambulka ja ako som citala knihu Rodicovstvo je veda tak veru odvtedy malu nikdy nenechavam plakat.
tiez som to skusala podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. ale moja tiez tak plakala ze potom uz len ked ma videla ze sa otacam pri postielke tak spustila taky plac prelakla sa a az sa zachadzala od placu. vzala som ju na ruky a to sa ma chytila ako kliest 😔 moje zlatko.
v knihe Rodicovstvo je veda je napisane ze dieta nezneuziva to ze si placom daco vydupe. taketo male. este nevie uvazovat a teda to nemoze zneuzivat. proste je take ze potrebuje byt pri mame. niektore su take a ine v pohode zaspia same. ked chce aby sme ho nosili tak to mame urobit. je prirodzene tak nastavene. pisu tam ze aj v prirode napr. simpanzy su zavesene stale na svojej mame a ked ich necha same tak kricia na nu lebo vsak inak by neprezili keby ostali bez nej a ludia su taki isti. ciez dieta tiez prirodzene vola na svoju mamu a ked na toto volanie nereagujeme ono sa potom vzda a prestane sice plakat a nauci sa samo zaspat ale za aku cenu. zevraj vela deti je potom apatickych, potlacia v sebe to prirodzene volanie o pomoc. utiahnu sa do seba.
tiez mozog dietatka sa este stale vyvija a ked ho vystavujeme takym stresom ze place a nechame ho tak, tak sa jeho mozog podla toho vyvija a nastavi sa na to ze neskor nebude vediet zvladat stresove situacie. vysvetluju to tam tak, ze aj preto je teraz tolko vela sebevrazd, depresii..... proste ti ludia nevedia zvladnut stresove situacie.
no proste tu knihu si treba precitat. je suprova. ako som ju citala a riadila sa podla nej co sa tyka zaspavania malej tak nemame problem. naucila sa zaspinkat sama a to bez dlhych stresovych placov. takze som stastna. ale tiez ked ju daco boli alebo chce byt pri mne tak jednoducho ju nosim chvilku a potom ju znovu dam do postielky.

takze tak. ja som teda po precitani tej knihy a ked som si nad tym porozmyslala tak zmenila na vela veci nazor ze az.
🙂

lila794
13. feb 2009

Presne tak, toto je ta vztahova-citova vychova. Jeden odbornik povedal, ze je lepsie mat dietatko, co je furt nalepene na rodicoch a trochu aj rozmaznane, ako citovo vyprahnute dieta. Odrazi sa to na nom v buducnosti. Vraj, take deti su potom ovela samostatnejsie a emocionalne inteligentnejsie.

Mam kamosku, co maleho nechcela nosit na rukach, aby si nezvykol, nikdy s nimi nespal. Bola hrda, ze nema s nim problem, ze ani nevie, ze ma dieta a teraz ma maly skoro 3 roky a nevie sa zmestit do koze, ona je z neho zufala. Pripisuje to prave tomu. Ale kazde babo je ine, niektore si viac vyzaduje tych rodicov, ine nie. Zalezi aj od povahy a temperamentu toho dietatka.
Luci a tu knihu zozeniem aj v knihkupectve alebo kniznici?

lila794
13. feb 2009

leni, super, dakujem!

zuzana24
13. feb 2009

ahojte baby,bambu ked moja uz nespi dako moc cez den,ja som ju daval pravidelne spavat okolo 12:30 a spala mi pol hodiny,teraz ju necham a ked je unavena sama pride povie haji a ide si lahnut.takze ja si moc nepospim najhorsie je ze nemozem ja poobed spavat potom sa necitim volako dobre,za to vzdy ked idem uspat malu tak zaspim s nou. 🙂 joooooooooooooj to moje dieta je vymyselnik neviem ako sa jej podarilo otvorit maskaru a cela sa nou pomalovala no co ideme sa poumyvat 🙂

bambulka026
autor
13. feb 2009

Zuzi, o tom zaspavani ani nehovor, ja tiez vela krat zaspim s Martinkom, a pritom si naplanujem co chcem urobit kym spi... 😅

Lilus, ja by som ho veru nosila na rukach ked sa pyta.
Zboznujem ked ma tak objime rucickami, lenze ked on je uz taky tazky... ☹
Ma 14.3kg, a nosit ho na rukach je ina posilovna.
On uz ani v nosici sediet nechce, lebo potom nedociahne na to co robim. 🙂

stankalm
13. feb 2009

Ahojte...nooo, zaujímavá diskusia sa tu rozbehla 😉
Ja si myslím, že je dobré si prečítať literatúru, čo sa týka výchovy a tak, ale priznajme si, aj tak si to každá mamina urobí podľa seba a tak ako cíti, no nie? Proste všetky tie knižky sú čisto len všeobecná teória, ktorá sa týka len malého množstva "ideálnych" detičiek a oni na pár vybraných urobia prieskum a z toho je hneď kniha na 300 strán a niektoré maminy sú až zúfalé, keď to čítajú, že prečo to u nich doma tak nefunguje.

Ja som napr. o tej knihe Každé dieťa sa naučí spať ani nevedela, dostalo sa mi to do uší len pred pár mesiacmi a nemala som problém so zaspávaním u Tamarky od narodenia, ona bola zlatučké dieťatko, od 5. mesiaca spinká v kuse celú noc, sama pekne v postielke tých cca 10,5 hodín a to som ju pritom kojila 23 mesiacov. A ked zamrnkala, nenechávala som ju vyplakať, to je podľa mňa drastické, ale zase tiež nie som za to, ked dieťatko trošičku mrnkne a už ho beru rodičia na ruky...aj to najmenšie si na to zvykne a potom je s tým problém. Trošku plačkať môže 😉
No a teraz, nie a nie zaspať sama, ako sme sa odučili od cumlíka v 2 rokoch, tak musím ležať pri nej, čítame si rozprávky, rozprávame, čo sme cez deň zažili...takže teraz si viac vyžaduje moju pozornosť.

Tiež si myslím, že keby každá z nás mala ešte druhé bábo, tak sa na to už pozeráme inak, svoj čas už musíme deliť medzi 2 deti a nejaký plač by nás až tak nerozhádzal...

Ale zase ak chceme dieťatko niečo naučiť, treba si stáť za svojím a byť aj trošku tvrdá, lebo detičky, hlavne také väčšie to využívajú. Vidím to podľa svojej dcérky
Ja mám tiež problém udržať Tamarku na rukách, hlavne ked sme vonku a je naobliekaná, ked bez oblečenia váži 16 kg a ja mám potom takú svalovicu....

Takže prečítajme si, ale nestresujme sa...každé dieťa je predsa iné 🙂 A je naše.

tinus
13. feb 2009

Ahojte dievčatá nič si z toho nerobte že s vami detičky zaspávajú ja som s malou nikdy nemala problém zo zaspávaním do jedného roka pekne zaspávala sama v postielke a teraz má 2 roky a bezomna nezaspí a musím ju držať za ručičku . Ja si myslím že musíme všetko robiť pre detičky ako to my cítitme a každé dieťatko je iné možno teraz musia s vami spinkať ale neskôr budete mať bezproblémové dieťatko

waitinka7
13. feb 2009

Ahojte baby, ja by som trosinku zmenila temu, chcela by som vediet, ake plienky pouzivate? Mate niektora skusenosti aj s plienkami s Lidla alebo z DM-ky, tie co su babylove?

alinka76
13. feb 2009

ahojte dievčatá, dávno som tu nebola, hanbím sa, ale nestíham ☹

chcem sa vás opýtať, či nemáte chuť ísť na kurz detskej znakovej reči, ktorá bude 26.2. v Ruzomberku. Ak máte záujem, napíšte mi do IP a dám vám viac detailov.

jastericka
13. feb 2009

jéééj, vy ste toho teda popísali 😀

waiti: ja som mala tie plienky z Lídla, používala som ich počas dňa, na noc som dávala Pampers, noo, sú také tvrdšie a tá lepka slabo drží, keď ju viac-krát odlepíš, ale inak sa dajú.
Babylove neviem, nemala som.

Zuzi: no Saška je parádnica 😀

loss
13. feb 2009

ajojte
zrzus dakujeme aj vy uz musite byt kocice chcem ti vratit ten vak ani raz sme ho nemali uz som chcela poslat po Katke ale neozvala sa mi
evi ako sa mate pridte nas pozriet uz aj tonko sa pytal ci dojdete 🙂
waitinka takze ja som na zaciatku pouzivala babylove a bola som spokojna

jastericka
13. feb 2009

ahoj Táni: chceme prísť, len sa musíme vyliečiť. Dnes bol Miško u Kapcáta, lekára, lebo sa mu po týždni nepolepšilo, tak mu dal antibiotiká, bolí ho hrdlo. Martinka je už lepšie na tom, ale ešte stále kašle a trošku ešte soplí. Tak prídeme, keď sa z toho dostaneme, dobre? Juuj, Nellynka mi chýba, tak by som ju vystískala, na tých fotkách nových je už taká veľká. Už si na mňa ani pamätať nebude ☹ . Teraz ani plávať nechodíme, keď sme takýto, musím zavolať tej Maťke, že ako to je s novým kurzom, kedy to začína.
Na budúci týždeň už by som chcela ísť plávať, ale uvidím, ako bude, ak by Tinka ešte kašlala, tak radšej nie.
Pozdravuje aj Miško a že aj Tónka pozdravujeme.

Luci, aj k Vám sa už chystáme, aj na Amelíčatko sa teším hrozne.....

Keď najradšej by som videla všetky deťúrence, už nech je jar a dáme ten piknik niekde v prírode, zoberieme deky a tak to bude najlepšie 🙂

Dobrú nôcku a nech už nesneží, pjosííím 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre