Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

zrepka
25. feb 2009

Jastericka: ak mas rada rybky skus rybie file na masle ale nie to kockate ale tie klasicke platky co sa na ryby aj podobaju.Ja z nich najskor povytlacam vodu potom zlahka obalim v muke a sups s nimi na panvicu kde som si predtym roztopila kusok masla na oleji.Este posypat vegetou z oboch stran a za par minut je rybka hotova.s varenymi zemiackami a paradajkou MNAM!!!
Dnes si idem spravit hlivu na smotane aj to je rychle len pokrajat podusit na cibulke, pridas smotanu, zahustis mukou podla potreby a dochutis solou cervenou paprikou(pre farbu).Ja to mam najradsej s cerstvym pecivom ale aj zemiacky pasuju.
Ak mas rada pecienku (kuracie pecienky alebo bravcova)tiez rychle na cibulke osmahnut a dochutit koreninami.s ryzou a uhorou...tiez fajne a vyzivne hlavne kym kojis (vela zeleza) ale nie moc casto lebo ako isto vies obsahuje vela cholesterolu!!
tak dufam ze aspon nieco sa ti pozdava z mojej ponuky.Dobru chut prajem !!!!

oteplieva sa to mas pravdu ale volaka je tlakova niz.Ja by som spala a spala a toooolko mam zehlenia ze hruza 🙄

loss
25. feb 2009

cauky
tak co ste varili jasterky 🙂

jastericka
25. feb 2009

hehe, díky kočky za receptíky 🙂

loss, pravdu? mala som polievku zo včera 😀 😀 😀 a idem si urobiť kuracie soté so zemiakmi, ale či sa k tomu dostanem pri malej 😝 , keď stále dakde lezie a chce všetko chytať a nikde neobsedí dlhšie ako 5 minúť 😀 😀 😀

lila794
25. feb 2009

Ahojte 😀

Zuzi, kedy ste boli vonku? Hladala som vas a nenesla 😝

Evi, tak konecne Matke tie zubky vysli, super! Nam stale nie a nie a tak sa od bolesti po nich bije, chuda! Pochvalime sa, prave nam maly presiel sam cez celu kuchynu 😀

zrepka
25. feb 2009

Jeeeej Lila tak vas betarik uz chodi to je sikulka!!!tesime sa sa s vami!!hadam sa uz aj zubky umudria ked nozky posluchaju!
My sme boli dneska skor lebo Matko sa doobeda tak vymordoval ze zaspaval uz o jednej tak som ho rychlo poobliekala a frcali sme vencit.kazdy den je iny uz sa mi to tazko odhaduje ale myslela som na vas aj som sa obzerala ci sa vam nahodou nepodarilo skor vybehnut ale ziadna oranzova bunda na obzore ☹
zajtra ideme plavat a potom budeme musiet ist zase vencit tak hadam sa podari!
😉 😉

paskova
25. feb 2009

Ahojte baby 🙂 no my sme dnes kompletne doockovany. ☹ Do jednej nozky, du druhej nozky a este aj Rotarix do pusy. Chudatko moje uz zase placka, mam strach aku budeme mat noc. Vy ste ich kupkali po ockovani? Lebo ja sa ju bojim koli nozickam.

lila794
25. feb 2009

Regi, my sme kupkali. Neboj, bude dobre. Davidko mal v noci teplotu, ale spinkal. Na druhy den bolo dobre.

Zuzi, tak zajtra vas budem kukat 😉

lila794
25. feb 2009

Zuzka, ved ja som aj chcela ist skor, ale David spal doobedu 2 hodiny, kym som mu urobila obed a kym ho spapal, tak to trvalo. A strasne chcel papat sam, tak ku koncu som mu dovolila, tak to tak aj vyzeralo, museli sme ist hned do sprchy 😀 😝

paskova
25. feb 2009

No tak ju asi okupem. Dufam, ze nebudeme teplotkovat. Inac mame 5550g, ani hlavicku nema makku, ze krasne rastie vravela dokina. Takze sme spokojniiiii 😵 😵 😵

lila794
25. feb 2009

Regi, to je super, ze hlavicka je ok a ze mala tak dobre prospieva. Prave som kukala maleho rastovu tabulku, ked mal 6 týždnov, tak vazil 5990g. Do kelu, dufam, ze druhe bude lahsie!!!! 😝

paskova
25. feb 2009

No to mas doma riadne chlapisko lila 🙂 🙂 Ja mam 46kg takze som rada, ze moja nie je tazka, lebo uz aj teraz ma bolia ruky ked ju nosim. Uz som ju aj okupkala a dala som jej Nurofen, i ked mala len zvysenu teplotu, ale predsa je to aj od bolesti, lebo chudatko riadne placka. ☹

vejinka
25. feb 2009

lila..6 tyzdnov?? nie 6 mesiacov? sice to by mal zasa malo..

vejinka
25. feb 2009

boze baby neviem co je s malym..reve a reve doteraz s nim nebol problem ho uspat vecer.po kupani a zrazu toto...myslite ze uz sa moze bat?? co ja viem tmy a tak lebo ten rev bol brutal.. 😢

vejinka
25. feb 2009

alebo tie zuby? zatial ale nic nevidno dala som mu calgel ..a pockam aspom hodinu a zasa kojit..ale vyzera to s kojenim velmi zle..asi ozaj prichadzam o mlieko ..a nestaci mu 😖

jastericka
25. feb 2009

veji, prečo si myslíš, že prichádzaš o mliečko? To sa len tak ľahko nedá stratiť, keď si už vydržala kojiť doteraz? Nepripisovala by som to tomu. Skôr tie zúbky, ale aj ako si napísala....predsa, Erik ide mať 6 mesiačkov a to môže byť už emotívny plač, že nechce byť sám....a vieš čo? Naša malá presne takto reagovala, keď sme skúšali uspávať podľa knižky "Každé dieťa sa vie naučiť spať", bolo to ešte horšie a vôbec nechcela zaspinkať, lebo tomu predchádzal plač a ja som stále odchádzala a prichádzala....bála sa, keď som odišla....
Preto som túto metódu rýchlo zavrhla, zaspávali sme odvtedy spolu...a od 7 mesiaca sa naučila pekne spinkať sama 😉 , teda s cumlíkom

lila794
25. feb 2009

Veji, veru 6 týždnov 😀 , ked mal 6 mesiacov, tak to bolo 9840g, no a teraz to je skoro 12kg 😝 , Regi, ja tiez nie som najtazsia, takez mam co robit. Ved Evka ma doma to iste, ze? Preto dufam, ze druhe bude normalne, co sa týka vahy.

Veji, ja si myslim, ze Evka ma pravdu. Aj mne zacal Davidko okolo 5 mesiacov pri zaspavani strasne plakat. 😝

zrepka
25. feb 2009

Vaji aj my sme mali asi tak 5 a pol ked sme mali krizu so zaspavanim.kolkokrat som ho aj hodinu uspavala.Lezala som pri nom na velkej posteli a na striedacku pytal cumel prso cumel prso.Asi po dvoch tyzdnoch to preslo a teraz spinka v postielke ako medom potrety.Niekedy nas asi potrebuju viac citit pri sebe. Ono sa to napravi neboj.Dobru nocku!

Lila tesime sa na zajtra 🙂

paskova
26. feb 2009

Krasne dobre ranko babenky 🙂
tak my sme to v noci zvladli, celkom dobre spinkala a hlavne vobec neplackala. Bala som sa, ze bude revat a zobudi Natalka. Vecer totiz aj Natalka plakala, lebo jej bolo luto Sofinky. No mam ja ale sucitnu dcerenku 🙂 🙂 Dnes ide na Hviezdoslavov Kubin, tak sa od rana vytesuje, herecka moja 😀 😀 Dufam, ze dnes uz s tymi nozickami bude dobre. aj som rozmyslala, ci som dobre urobila ked naraz som ju dala ockovat, na fore su totiz nato rozne nazory, ale dokina hadam vie co robi.

lila794
26. feb 2009

Regi, to je dobre, uz ked zvladla noc, horsie nebude 😉 my sme tiez davali vsetko naraz, zvladol to uz 2x, tak neboj! Babo to zvladne a aspon sa nemusi viackrat stresovat, takto to ma rychlejsie za sebou! Drzime palce Natalke, ja som totiz slovencinarka, takze viem, co to je 😀 tiez som sa vzdy tesila.

Zuzi-Zrepka, videla som ta rano v obchode, ale uz som pri pokladni platila, utekala som domov, lebo mi maleho strazil David. Hadam sa uvidime poobede 😉

jastericka
26. feb 2009

ahojte: malej herečke Natálke držím palce na Hviezdoslavovom Kubíne 🙂 . Je zlatá, keď sa takto bojí o sestričku.
Aj ja som dala Regi naraz zaočkovať a v pohode sme to zvládli. Sú tu rôzne diskusie ohľadom očkovania, či je to vôbec vhodne atď....kto to vie....keĎ to máš buď-alebo...nedám zaočkovať a ochorie mi, budem si to vyčítať...dám zaočkovať, možno ochorie, ale nebude to mať až taký hrozný priebeh

lila: my sme boli dnes v poradni, Martinka má 10,37 kg, veľmi nepribrala od poslednej poradne, tak dúfam, že už nebude tak veľmi priberať,predsa už sa aj viac hýbe... 🙂

paskova
26. feb 2009

Dievcata, tak moja Natalocka skoncila prvom mieste 🙂 🙂 🙂 🙂 Sme straaasne radi, ide aj na okresne kolo. Sophinka dneska akosi pospinkava, asi ten vcerajsok, chudatko moje. Dufam, ze uz dnes nebude mat teplotu.

lila794
26. feb 2009

Regi, ze malej gratulujeme!!!!!

Baby, co sa mi dnes stalo. Zuzka-Zrepka uz viedela. Ked som maleho obliekala, ze ideme von, tak nemal obute papucky a vybral sa za mnou. Zaplietli sa mu nozicky, spadol a buchol sa o ram postele. Teraz ma pri ocku monokel. Chuda moje male!!!!! Skoro som az plakala! Inak aj vase deturence maju z toho lozenia take modrinkave nozicky? ☹

Zuzka, Matko je krasnucky, dobrucky!!!! 😀 Tesim sa na piknik!

vejinka
26. feb 2009

ahojte dievcata asi mate pravdu

mirica23
26. feb 2009

Ahojte,
baby, tie ktoré máte detičky tak okolo 9-10 mesiacov, tak koľko vám spinkajú cez den? A kojíte ešte?
lila, mne sa Riško zatiaľ iba plazí,ale už sa dáva na kolienka a veru že má tam sem tam modrinku...
a gratulujem aj Natálke k prvému miestu, držím palce na okresnom 🙂

jastericka
26. feb 2009

lila: chúďa Davidko, to muselo byť plaču ☹ . Martinka sa tiež trieska, keď chodí v postieľke a zle stúpi, tak iba počujem rachot a za chvíľku taký rev, vtedy myslím, že sa zbláznim od strachu, viem si predstaviť ako Ti bolo.Aj Maťka má modriny na nohách.

mirica23: Martinka má zajtra 10mesiačkov a cez deň spinká čoraz menej, posledné tri dni po polhodinke doobeda a polhodinku poobede a nechce zaspať, trvá jej to, musím jej spievať 🙂 Ale dakedy, keď je veeľmi unavená, tak pospí aj dve hodiny, je to hrozne individuálne, záleží, čo robí, ako je vyšantená.

Regi: svokra mi hovorila, že Natálka bola super, lebo som sa jej pýtala na ňu, že či nevie ako skončila 😀

lenocka80
26. feb 2009

Lila my sme dnes tiez prisli k modrine... ☹ To moje male teliatko sa zasa vsade stavia a chodi popri vsetkom. A ma dreveneho hojdacieho konika a nejako tak stupil, ze konik mu dal rovno po cele. Booooze to bol plac...chudatko moje. A presne ako pises, modrinky na kolenach tiez mame.

mirica my presne tak ako Jastericka. Niekedy len po pol hodkach 2x a niekedy potiahne 2 hod., ale vlastne to bolo len asi 2x zatial 😀 Dufam, ze to bude castejsie 😀

lila794
26. feb 2009

Ja som uz z toho zufala, sa bojim, ked sa furt o nieco udrie. 😝

Mirca, mne maly momentalne spava doobedu 2hod. a pred vecerom tak 40min., ale jemu sa to stale meni, minuly tyzden bolo aj doobedu 10min. a poobede 10min. 😝 okolo 9 mesiaca mal obdobie, ked sme si mysleli, ze uz presiel iba na jeden spanok, zalahol iba okolo obeda na 2,5-3hod. Potom zase presiel na dva. 😝 😀

lila794
26. feb 2009

Ozaj, ale uz zacal v noci celkom dobre spat, budi sa raz az dvakrat, co je uplne super. A ano, este kojim. 😉

stankalm
26. feb 2009

ahojte...bože, Vy tu toľko toho popíšete...nie ste Vy náhodou na materskej a nemáte čo robiť? xixi 😀 😀

Babenky, čo tu píšete čo máte detičky okolo 10 mesiacov...neskúšali ste dať spinkať detičky len raz, okolo obeda? Ja si pamatam, že mne Tamarka začala tak v 10.mesiaci spávať už len raz, o tej 12-tej a spávala dobre, aj 2-3 hodiny a to jej stačilo. Ako sa to blíži k tomu 1 roku, tak sa to spanie mení už len na 1-krát za deň.

Evi...len pekne spievaj, škoda, že pri uspávaní nemôžeš moc hlasno, že by aj Tvoji milí susedia počuli 😀
Aj my sme prešli rôznymi uspávacími praktikami...to je sranda s týmito krpcami...
A čo si dnes varila? 😉

A tých modrín sa nebojte, je to strašné, ja viem, ale bude toho ešte viac, ked začne jar a budú Vám behať už aj po vonku...ojojoj 😉

Regi...gratulujem Natálke k prvenstvu, bože, ked si spomeniem, aj ja som týmto prešla, celú ZS každý rok recitovať, ale 1. miesto som nikdy nevyhrala, vždy len druhé alebo tretie ☹

Vejinka...čo si písala o tom mliečku, tiež si myslím, že je to prechodné, okolo 6. mesiaca prichádza dalsia laktacná kríza, neboj, zvládnes, ja som tiež mávala také obdobia a kojila som 2 roky!

Tak sa len pekne kojte, papkajte, detičky nech dobre spinkajú a užívajte si. Ja sa idem učiť...Pa pa

paskova
27. feb 2009

Dobre ranko zienky 🙂 my sme zase mali otrasnu noc ☹ Sophi bola hore skoro kazdu hodku. Pricucne sa, potiahne par krat a spi dalej. Prolozit ju musim, lebo zacne plackat a cumel nechce. Boze, pamatam si, ze Natelke v takych pripadoch dala cumel a spinkala dalej. Kde su tie casy 😉 😉 Dnes mame tri mesiaciky, mozno , ze od dnes vecera sa to zmeni. 😵 😵 😵
Dakujeme za gratulacie, ani sme nedufali, ze tak dobre skonc. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre