Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
23. sep 2009

Ahojte babky 🙂

Zuzicka aj my ti prajeme vela vela zdravicka a drobcekovi tiez. Ozvi sa ako to zvladas s dvomi drobcami. 😉

My este stale nemame zuby, uz ma to poriadne stve, lebo Sophi je riadne mrzuta. Uzite si krasne babie leto. 😵 😵 😵

vejinka
23. sep 2009

posledny den je pekne...od zajtra hlasia prehanky a ochladenie...no neviem kedy dame to stretko 😔

lila794
23. sep 2009

My sme rano vstali a Davidko mrzuty a teplota, ale nic ine, ani nekasle, ani sopliky, tak neviem, co to moze byt. Ale uz sa mi 2.x dokakal, tak asi to budu zubky, ma opuchnute horne ocaky, aj si tam stale sprta prstekom 😝 tak dufam, ze nic horsie.

ewusiklm
23. sep 2009

a my uz 4 den hnackujeme,tiez to budu asi zubky.Vravia ze to bude asi z toho,inak neviem.to je hrozne...kazdu chvilu ho prebalim a za chvilu zas pokakany...hm

lila794
23. sep 2009

Evi, len dufam, ze je to z tych zubkov, nam este 9chyba 😝 , ja som teraz taka sprosta, ze si hned namyslim somariny, uplne tie najhorsie a potom nad nim iba placem ☹ aj mi doobedu zaspal, bol unaveny chuda male, uvidim, ako bude potom. Asi by som s nim nemala ist von, ked ma teplotu, vsak?

rencalm
23. sep 2009

Ahojte zienky 🙂
Lila, Ew, tak to je asi nejake zubkove obdobie alebo co, lebo my tiez uz tyzden soplikujeme, kasleme, hnackujeme a vysli nam dve horne 4ky, inak to moc nechapem, lebo hore ma len predne 1tky a potom dlho nic a vzadu su to asi 4ky 😒 Tiez je taky mrzutko, chvilu hyperaktivny, chvilu ako mechom ovaleny, ale asi to bude z toho, lebo sopliky ma len take riedke, biele, to ze byva pri zubkoch. Teploty mal na zaciatku tiez, ale uz nema. Ked ma hnacky, davam mu aj 2 banany denne, aby ho trochu stiahlo.
Lilus a inak sa drzis? Citis sa uz lepsie?

zrzuska
23. sep 2009

ahojte.

jeeeeeej zuzi, gratulujem z celeho srdiecka a zelam hlavne veeeeeela zdravicka 🙂 🙂 🙂
to je mile ze ti mala pomaha 😵

jaaaaaj baby jak som hovorila ze nechcem druhe. este ked zuzka oznamila ze je tehu, tak ani pocut. vsak som sem pisala ako vas obdivujem. a teraz je to uz celkom ine. uz by som aj pristala. ale este musim pockat kym mala povyrastie a nebude taka ze ma vsade prenasleduje. nastastie ked ju niekomu dam von tak v pohode. alebo ked ju niekde necham pri niekom koho pozna a ma rada. ale ked ma vidi tak vkuse mamiiiii a vsaaaade za mnou, stale na ruky..... a takto 😅
takze tak o rocik by som sa asi uz aj chcela snazit. uvidime ako to bude aj s byvanim a tak. 🙂

veji a ty co? si tiez v klube? sa mi zdalo ze si spominala ze cakas mrsku a ci pride. 😅

zrzuska
23. sep 2009

lila aj malej idu zubky. nam chyba este 8. ocne a posledne stolicky.
mrzuta je uz mesiac. a stale jej nic nevyslo. ale vcera ju prehnalo tak ktovie ci uz daco konecne nevylezie 😒 😨

lila794
23. sep 2009

Luci ahoj, som ta tu 100rokov nevidela. Neboj, Ameli by si velmi rychlo zvykla 😀

Na obed sme uz mali 38,7 po odcitani, iba na rukach a cumel, dala som mu Paralen cipok, tak mu stiahlo, pekne sa vyhral, potaral, teraz ho zase zalomilo. A to my uz skoro pol roka spavame len raz. Chuda, hadam to prejde, lebo zajtra mam ist na usg, tak rano rychlo skocim k dr. potom ho rychlo zaviest domov a na 10tu do nemocky 😝 esteze mam to auto 😒

paskova
23. sep 2009

Baby citam, ze vsetky ste chore. ☹ To je mi ozaj luto. Sophi tiez sopikuje, dufam len, ze nic horsie sa z toho nevykluje. A ked citam o tych hnusnych zuboch ktore trapia aj vasich drobcov ma oblieva studeny pot. Chudatka nase, co vsetko musia vytrpiet kym kusok povyrastu. 😒

paskova
24. sep 2009

Ahojte zienky 🙂

vidim, ze vcera som koncila ja, teraz zase ja zacinam, ale musim s vystazovat. My mame coraz otrasnejsie noci 😒 😒 😒ak sa to este vobec da. Nestaci, ze cele noci Sophi cucka, teraz uz permanentne je aspon raz za noc hodinu hore, lozi hore dole po posteli, spieva si no hruza. Dnes uz stopro idem tu glukozu kupit a vyskusam, lebo to uz nie je mozne, ze ona celu noc zuzle mna, ja potom dolamana vstanem, no je to uz na mna moc.Radsej by som aj kojit prestala, len aby sa tie noci zlepsili.

vejinka
24. sep 2009

paskova joj o nociach by som vedela spievat arie..tiez je to na nervy no vydrzaim aj s klincom v riti..aspom dovtedy kym nebudem znova tehotna 😀

rencalm
24. sep 2009

Ahojte baby, no to vam fakt nezavidim, musi to byt hrozne, ked sa dlho nemozete poriadne vyspat. A to ja sa nervacim, ze mi parkrat zamrnka a pomrvi sa. No Regi Sophi je zjavne velmi zive dietatko, mozno je to teraz preto tak, ze sa zacina riadne pohybovat - lozi, stavia sa, nechcem ti davat plane nadeje, ale ked zacne chodit - a ona isto zacne skoro, ked je taka zdatna, mozno sa cez den viac unavi a v noci bude lepsie spavat. A isto sa to zlepsi aj ked si ozaj odvykne od toho kojenia, lebo to uz je fakt len o tom, aby bola pri tebe. Ja by som sa snazila dako ju skusit naucit vo vlastnej postielke, tam by mozno tolko nelozila,len ked viem, ze to asi pojde tazko, ked uz je naucena byt pri tebe. No skus este tu glukozu a uvidis.Drzim palce, nech sa to zlepsi, aj kvoli tebe, aby si si konecne trochu oddychla.
A Veji vy co vystrajate? Erik sa cez den neunavi dostatocne? U vas to bude asi tiez spojene s tym kojenim, ze?
No nam sa dnes podarilo rozbit usta, skakal pri vani a zosmykol sa popri nej, ale nastastie to moc nekrvacalo, len trochu a nastastie nevyrazil zub, lebo ma ich malo a este by chodil dlho strabavy, kym by vyrastol dalsi. 🙂 Ale zvladol to dobre, ani tak dlho nereval, uz sa salie zasa.... Ja uz len trpne, kde sa zasa natiahne, strepe, smykne, co stiahne na seba, no hroza. Kde su tie zlate casy, ked bol este male babo 🙄

vejinka
24. sep 2009

renca..hehe no mame to ozaj vesele...snazim sa ho unavit aby spal..ale proste on sa zobudi na hlad a s tym ja nic neurobim a pritom o piatej papa s nami co jeme my o siestej ma kasicku dobrych 400ml a o osmej kojim a medzitym ma caj 120ml nechpem preco je taky hladny furt...ale viem na 100% ze sa budi na hlad

vejinka
24. sep 2009

a tesne pre kupanim ho muz tak unavy ze chuda nevladze ani stat na nohach 😀 proste kazdy vecer maju turnaj...po chodbe po stvornozky...a vzdy ked ho uz idem kupat je mokry ako mys...kde bere tolku energiu netusim ..ked kuknem na muza on vyplazeny jazyk osuchane kolena a myl sa rehoce a stale by nieco vymyslal 😀

vejinka
24. sep 2009

renca skore uzdravenie ustociek prajem...no teraz na ne fakt treba davat pozor 100krat vacsi ked boli maly...no aspom sa nam minie cas 😀 😀 😀

paskova
24. sep 2009

vejinka obdivujem ta, ze este mas vydrz a nevzdavas to. Baby z novembroviek mi radia aby som ju zbytocne na cumel neucila. Tak dnes v noci jej skusim nedat zakazdym cicku a budem ju hladkat, hojdat atd. a uvidim co to da.

Renci ona spavala v postielke v pohode. Takto hrozne spi iba posledne 2 mesiace, neviem preco. Predtym sa budila 4-5x, nakojila som ju a spala dalej. Ale teraz sa budi hadam 10 razy, z toho sa napije mozno 3x ostatne len cmula. Takze u nas to hlad nie je urcite. 😉 Citam, ze tiez mas veselo, my uz mame prvu hrcu na cele tiez za sebou, tresla sa do radiatora a to som sedela pri nej. Niekedy sa tak rychlo zvrtne, to normalne nechapem. 😅 😅

vejinka
24. sep 2009

paskovano vcera mi svokra zahlasila ze mam kojit do dva a pol roka..a ze maly bdue inteligentnejsi...no mozno na tom nieco bdue ale mama bdue mrtva 😀 kojit budem dovtedy kym bduem mat mlika...a povedala som to aj jej takze neberem do uvahy jej odporucania...jednym uchom dnu a druhym von...kym ja bduem vladat a kym sa mi bude xciet dovtedy bduem kojit a nie dovtedy dokedy povie moja svokra 🙄

vejinka
24. sep 2009

alebo otehotniem a bduem mat pokoj...na chvilku 😀 😀

paskova
24. sep 2009

to mas pravdu s tou svokrou 😉 😉 Ked mne sa zda, ze ani mlieka tolko nemam, lebo cez den ona prso nepotrebuje, vlastne tak ozajstne sa napije iba ked ide spat a tie nocne kojovacky neratam, lebo to je o nicom. 🙂

rencalm
24. sep 2009

No Veji, tak to je teda riadny papkac, a to ja uz som mala strach, ci do maleho vela nepchap, ale pozeram, ze ani nie, popri tvojom junakovi je normalne na diete 😀 😀 😀 Ale dobre, ked mu chuti, horsie by bolo, keby papat nechcel. No veru, su to riadne sidla, nas unavi v pohode aj styroch a on je stale culy, asi cerpa daku tajnu energiu z vesmiru 😀 Ale inak je to teraz aj krasne obdobie, uz sa s nim da aj normalne komunikovat, uz mi ked sa ho pytam aj prikyvne, ze ano-ano, alebo kruti hlavickou, ze nie-nie, no chutny je. Ale veru aj riadne protivny, stale smiera veci na zem a ked mu vyslovenie poviem, ze este raz tu flasku hodis o zem a vezmem ti ju, tak on normalne zoberie flasku, postavi sa predo mna a celou silou ju smari a potom na mna hodi taky pohlad akoze pozri a just ju smarim. No porazit ma ide niekedy. Vzdy mu potom tu vec vezmem, a on o chvilu docupita s dalsou a smari mi pred nosom o zem tu a takto si berieme a hadzeme veci pol dna.

Regi na ja som to tu uz spominala, my sme mali tiez take tazke obdobie medzi 7-9 mesiacom, potom sa to zasa volako ukludnilo, zasa zacal pekne spavat az do toho roku. Ako zacal chodit, tiez sa to trochu pokazilo. Ale v noci spaval vzdy pomerne dobre, na par vynimiek, horsie to bolo cez den. Aj terez pred tyzdnom to bolo zle, lebo nechcel vobec zaspat, vystrajal v postielke hodinu a pol, ja pri nom a on sa len salel a stale kontroloval ci ho sledujem. Tak som sa jeden den nastvala a nechala som ho v izbe sameho, ze nech si aj poplace, unavi sa, mozno zaspi. A cuduj sa svete, vobec neplakal, chvilu si este spieval a po chvili ticho, pridem tam a on spi, sice krizom cez postielku, ale spal. A takto to praktizujem uz tyzden a zatial to super funguje, chvilu si prve dni blabotal, lozil, ale do 20 minut zaspal sam, a posledne 2 dni sa uklada hned ako vychadzam z izby, normalne som z toho v soku, samozrejme radostnom. Asi som ho proste rozptylovala, takto pochopil, ze nie je komu hrat divadlo , tak si aspon zdriemne. Treba stale skusat nieco nove, hadam raz nieco zaberie. Ak zabera nosenie, tak nosit, ak spolocne spanie, tak spat, ak samostatne, tak dietatko nechat.

vejinka
24. sep 2009

tak potom ja mam mlieka pre cele mesto 😀 😀 😀 lebo pocujem zakazdym ako hlta a preglga a obcas ked ho rozosmievam alebo nechtiac posteklim pri kojeni aj mu zabehne ...takze tam mlieko musi byt 😅

vejinka
24. sep 2009

renca no aj ja maleho len ulozim a idem prec a on sa pal hodinu hra s mackom alebo poskakuje v postilke..ale ked je pokakany tak jaci...too viem ze ho musim prebalit a este pred kakanim je taky umrncany..takze cakam kym sa vytzoto a potom zaspinka ..a skusame uz na nocnik raz sa vykakal pekne do nocnika aodvtedy ani nahdou par krat som stihla aby sa vycikal ...ale dako pobiede nam to ide...no ja sa nevzdavam podstatne je ze nocnik velmi mame radi a rad na nom sedi..aj pol hodiny a popritom sa hra neuteka a dokonca ked si odbehnem zostane na nom sediet takze prvy uspech mame za sebou a cakame dalsi 😀

paskova
24. sep 2009

Renci tiez skusam vselico na uspavanie. Ked si lahnem ku nej na postel nenecha sa pritulit, puci sa, po chvilke sa da na styri, hojda sa a zacne sa smiat. Ked ju dam do postielky tak sa postavi a odtial vykrikuje. Chvilku ju nosim, potom ju zas skusim polozit a tak to ide asi hodinku kym nezaspi na cicke. Mozno, ze mam byt trpezlivejsia a nechat ju v postielke ked neplace, nech sa tam bavi, mozno, ze by aj sama zaspala. No vyskusam vsetko. 😉 😉

veji tak to mas s tym mlieckom dobre. Mne dokonca Sophi pije vacsinou z pravej cicky, a zaspava iba na lavej. No salene ja mam dieta 😀 😀 😀

vejinka
24. sep 2009

hehe no mne zaspava pri ..to je jedno davam mu na striedacku ale popapa vzdy vsetko 😅

paskova
24. sep 2009

a sranda, ze tu lavu cicku na ktorej zaspava mam aj mensiu aj taku makksiu, asi ozaj sa tam tvori menej mlieka, ked odtial tolko nepije. Len dufam, ze cicky budem mat po lojo rovnakej velkosti. 😅

vejinka
24. sep 2009

no idem ja maly je hore.... 😉

paskova
24. sep 2009

aj moja uz sedi v kociku, spala asi 45 min. Tak vam prajem krasny slnecny den. 🙂 🙂

rencalm
24. sep 2009

No zienky budte radi, ze ste mohli svojim detickom poskytnut materske mliecko a este k tomu ako dlho. Ja som pocit plnych, ci prazdnych prsnikov ani nezazila, akurat na stvrty den po porode ma zacal chytat zapal, ale to som bola este v nemocke, takze mi nastastie rychlo pomohli a potom uz mlieko nebolo vobec. Tiez mam strach, ci tie kozne problemy nemame preto, ze som nekojila, alebo ci sa to neprejavi este niekedy neskor, ale zasa na druhej strane mozno prave preto, ze nekojim mame pokojnejsie aj tie noci, zvykol si riadne sa najest na vecer a necuckat celu noc po troske. A ten serblik Veji - super, ja ho tam neudrzim ani sekundu, v momente je hore a bezi prec. My pojdeme asi rovno na WCko v 5tich rokoch 😖

paskova
24. sep 2009

Ja ju tiez davam na nocnik, kazde rano, vydrzi tam kym ju nenakrmim, a potom bude dovtedy revat kym jej nedovolim zdvihnut sa. Zabalim ju a do 5 minut je posrata 😢 takto to u nas funguje denno denne uz asi 3 mesiace. 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre