Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
5. okt 2009

Regi, ja som tie tablety nechcela, lebo vraj maju hrozne vedlajsie ucinky. Jeden gynekolog mi poradil, ze si mam davat studene obklady na prsia, stiahnut elastickym obvazom a v noci spat v tesnej podprsenke. Menej pit! Ja som myslela, ze to nezvladnem, lebo ja som mavala vzdy veeela mlieka, bola som non-stop naliata, bolelo to ako slak! Tak som si najskor odsavala odsavackou, ale co najmenej, len aby sa trochu ulavilo. Ale nakoniec to samo preslo. Trvalo to asi mesiac 😝 Mne sa maly, nastastie, odstavil uplne v pohode. Parkrat sice pytal mnam-mnam, trhal mi tricko, ale zabavila som ho a uz si ani nespomenul. Tohto som sa najviac bala, lebo on bol strasny cickac 😀 hlavne v noci, ako Sophi. Tak som rada, ze sme to zvladli.
A k tym kramom. Kojila som 14mesiacov a mala som ich asi 4x. Hned po sestonedeli a na konci nejako. Strasne nepravidelny cyklus, mysleli sme, ze to bude musiet dr. nejako uppravit, aby sme mohli mat druhe, preto sme si ani tak nedavali pozor a sup a je tu babo na ceste 😀 ale tesime sa!!!!!
Babky, my dnes mame rok a pol 😝 strasne to leti!!!!!!!
Drzkajte sa a pekny tyzden!

rencalm
5. okt 2009

No neviem, preco to tak je, len dedukujem, ze ked cez den v pohode zaspi, tak kym vidí okolo seba je pokojná a v noci, ked je tma asi to dost citlivo vníma, mozno je aj vystrasená a tak ta potrebuje cítit stále vedla seba. Nemá uz taký dobrý rozhlad ako cez den, tak sa upne na to, co je jej najznámejsie a najblizsie - na mamu.Neviem, to je len taká mozné hlúpa teória, mozno proste len nedokáze este prespat celú noc, je to predsa dost dlhý casový interval a ked je ona taká zivá, tak je to pre nu asi nárocné, vydrzat tak dlho "nicnerobit". Ale hádam sa to ozaj upokojí, ked prestanes kojit a pochopí, ze mliecko uz nie je, ale ty si stále pri nej a ona moze pokojne spat. Petko uz spí sám vo svojej izbe, dnes sme to skúsali 1.noc a je to ovela lepsie, isla som k nemu az o 4.15 to sa trochu mrvil, ale hned ked som mu dala cumel zaspal a potom sa prebral o hodinku na cajík a o dalsiu hodku uz bol definitívne hore, ale inak celú noc bol pokoj, plakat isto neplakal, to by som ho pocula, a ak sa aj mrvil, to som nepocula a tak som spokojne spala do tých 4.15 a on isto tiez, lebo sme ho nerusili my, ked sa prevraciame, alebo manzel zacne chrápat aj Petko je taký nepokojnejsí. Ale my sme celkom iný prípad, mne malý spával celkom dobre od zaciatku, u nás je práve problém poobednajsí spánok, lebo on zasa ked má rozhlad, tak sa salie, ked je tma a nic nevidí, tak spokojne spí. Cize pravý opak. Ale to co ty popisujes je u kojených deticiek asi pomerne castý jav.

paskova
5. okt 2009

lila Davidkovi vsetko naj naj naj 😀 😀 😀 😀

Pri Natalke mi tiez odislo mlieko samo od seba, tak skusim aj pri Sophi bez liekov. Ja totiz vela mliecka nema, tak dufam, ze to bude ok. Takze dnes v noci idem nato, skusim si ju neprilozit vobec, budem ju hojdat a uvidim co to da. Len aby som to vydrzala a nevzdala sa. 😉 😉 😉

rencalm
5. okt 2009

Jej Lilus, vsetko naj k "vyrociu",nech sa Davidko drzka a nech si este uzívaj pozíciu jedinácka, som strasne zvedavá, ako bude reagovat na surodenca, potom urcite napís 🙂 🙂 🙂 Lila idem sa ta opýtat, vy uz papáte vsetko, alebo sú este veci, ktoré si mu nedávala? Dávas mu uz normálne kravské mliecko?

lila794
5. okt 2009

Regi, nevzdavaj to, presne ide o tu pevnu volu, viem, ze niekedy to je o drzku, ked mi maly plakal ako o zivot 😝

Reni, kravske mu davam tak, ze mu z neho varim, napr. krupicu, mliecnu ryzu alebo omacky. Inak nie, lebo mi ho nechce 😀 podla mna, keby ti ho vypil, kludne mu davaj. Ono sa to ale neodporuca, lebo obsahuje vraj vela soli a teda hlavne v lete. Ale co, ked tie UM su take drahe, len mne maly fakt chce iba to. Este som mu nedavala napr. kapustu a take prilis "silne" jedla. Ale v podstate uz papa vsetko, uz mi aj parku ukradol z taniera a nepustil z ruky, kym ju nezjedol 😀 Nedavam mu sladkosti, aj ked niekedy sa mu napr. od starkych ujde 😀 ale take, ako lizatka a cukriky hned davam prec, ked mu nukaju, hoci po mne pozeraju, ze co som za mat, ze mu nedoprajem. Ale na take veci ma este casu, ked bude predskolak, to bude furt vypytovat.... A obedy mu len trochu posolim a povegetim bezglutamanovou vegetou. Koreniny este nedavaj. Petko o chvilu zacne vymyslat, co mu chuti a co nie. Napr. mne vobec nechce zemiakovu kasu, iba cele zemiaky, co deti luuubia, sranda! Jablcko mi tiez spapa len tak, ze mu ho cele osupem a on si sam musi odhryzat, keby som mu ho nakrajala, nebodaj nastruhala, tak mi ho nezje...

rencalm
5. okt 2009

Lila dik za odpoved, my sme do 1 roka fungovali na tých kúpnych presnidávkach, malému to chutilo, boli tam kúsky vselicoho, zdalo sa mi to dost pestré. Viem, ze mnohí to zatracujú, ale ja som stále (mozno naivne) presvedcená, ze výrobky pre deti sú prísne kontrolované a sú z kvalitných surovín, takze nemala som z toho zlý pocit. Ale potom zbadal, ze on dostáva nieco iné, ako máme my ostatní a zacal veru vymýslat, takze prakticky zo dna na den presiel na nasu stravu, ale samozrejme trosku upravenú pre jeho potreby. Tiez som este nedávala kapustu, ani hranolky a také mastné veci, ani bravcové, ci iné maso, len kuracie. A presne s tým mliekom som na rozpakoch, lebo my máme ten atopák a doktorka povedala, ze bude lepsie, ked bude pit HA - Sunar HA, ze ona nám vybaví povolenie a bude nám ho predpisovat. Uz to trvá mesiac a zatial nic, tak ja mu dávam normálny Sunar, chutí mu, a mám vnútorný pocit, ze z mlieka ten atopák isto nemá, skor je to reakcia na pocasie a mozno odev, ale strava asi nie. Tak som cez víkend varila puding, normálne zjedol a nic sa nedialo, tak rozmýslam, ci neskúsit uz aj normálne mlieko, lebo tieto UM idú fakt strasne do penazí, ale este sa bojím. On toho aj dost popije, pije mlieko este 4x denne, ráno, vecer a pred spánkami, takze to máme sácok tak na 3 dni max. A sladkosti tiez nedávam, len domáce koláce, cokoládu este nemal, len raz, ked ju sám objavil skôr, ako som ho objavila ja, uz samozrejme celého od cokolády 🙂 A tiez med mu nedávam, strukoviny uz v pohode, lekvár tiez papáme, maslo, syrokrémy a tiez má velmi rád také pasty - napr. sunková Misko, ci ako sa to volá, dúfam, ze to nie je nic zlé, ale velmi mu to chutí a mne tiez. Dávas mu aj nieco také, alebo napríklad pasteky?

paskova
5. okt 2009

Baby vidim, ze riesite kravske mlieko. Mne sa zda, ze ja som Natalke od roka davala uz iba kravske mlieko. Ziadne UM. Dokina mi vtedy radila, aby som kupovala take co ma najmensiu zaruku, kupovala som take 5 dnove Rajo. Teraz sa to uz nedava?

lila794
5. okt 2009

Hej, ja by som tiez rada uz iba kravske, ked on mi ho nechce, uz aj Granko som mu tam dala, do kelu!!!

Reni, nedavam pastiky, ale raz mi tiez ukaradol z tanierika, ked som ja jedla chlebik s francuzkou pastetou, tak sa isiel zajst, nechala som mu ho, ale inak nedavam. Kolace papa domace tiez, maslo, syrokremy, pomazanku, ked nejaku spravim spapa...

Inak, my sme tiez dlho fungovali na kupnych Hippkach, nechcel varene, tak som aj bola rada, ze mu nemusim vyvarat 😉

rencalm
5. okt 2009

Neviem veru, ani ake mlieko konkretne by som kupovala, my vacsinou kupujeme trvanlive, manzel ma najradsej to 3%, ja radsej to 1,5%, , no musím sa spýtat na to doktorky.
Inak kúpila som si parný hrniec a uz sa z neho vytesujem, zatial som v nom robila len zemiaky, boli fajné, neboli také vodové ako ked sa varia normálne. Som zvedavá, ako bude chutit masko a iná zelenina. Nemáta s tým niektorá skúsenosti? Ak áno, dajte aj dáky dobrý receptík. 🙂 Hehe, dnes som tam dala varit vajcia, ale asi som ich málo prepichla (má sa na nich spravit hore dierka) lebo mi normálne vybuchli, najskor puklo jedno, za ním druhé a potom som to uz vyberala, dalsia dva som neriskovala 🙂 🙂 🙂

lila794
5. okt 2009

Reni 😀

To mlieko, urcite tak, ako pisala Regi, co ma nizku trvanlivu dobu, Rajo si chvalia, trvanlive moc nie 😉

rencalm
5. okt 2009

Ok, diky za radu a pokec. 😉
Regi, drzím palce na dnesnú noc.
Pekný den vsetkým.

waitinka7
6. okt 2009

Renca,
Tomáško si v jasličkách už zvykol...nemaj strach, aj tvoj Peťko si zvykne....je tam fajn.
A čo sa týka toho stravovania, tak my už papáme takmer všetko (samozrejme okrem mastného masa, hranoliek...., rýb, orechov, čokolády...). Nikdy sme nefrčali na kúpnych Hippkach a takých podobných príkrmoch, vždy som mu varila, do roka som solila minimálne, ale teraz to čo varím sebe, dám aj malému.
Renča, moj malý je tiež atopyk...a myslím, že je uplne jedno, či je to alebo to...alebo pije také alebo také mlieko...on to má v tele a bude to mať do konca života. Len výnimočne by to ovplyvňovala strava. Oni už nie sú malé bábatká. My stále frčíme na UM - Bebe, ale uvidím do kedy, ide to do penazí, zatial sa to dá zvládať, ale viem o veľa deťoch, ktoré od roka ba aj skor sú na kravskom mlieku a zijú a nič im nie je. Napokon aj ja som tak bola vychovaná, a asi aj vy podaktoré. Vtedy to bolo normálne, to len teraz sa učíme od všetkého deti izolovať, a tie kadejaké alergie sú možno aj z toho....Napokon v jasličkách im dávajú jesť všetko zaradom, je tam pestrá, rozmanitá strava, ale rozhodne sa s tým tak nepiplú ako my doma....A je dobré, ked sa dieťa učí jesť viac menej všetko, potom tam bude mať problém s papaním.
Ale nech každá mamička robí ako chce.

rencalm
7. okt 2009

Waitinka dakujem za podporu, dufam, ze aj Petko si zvykne tak dobre v jaslickach ako Tomasko. Drzim vam palceky nech ste zdravi a nech sa vam dari tak ako si prajete. 🙂

paskova
8. okt 2009

Ahojte baby 🙂

takze zatial som kojit neprestala, lebo je to nemozne, kedze som sama doma. Ide o to, ze keby bol dom muzo, tak moze on v noci uspavat malu ked sa zobudi. Takto ked sa budi hned si otvara pusu, vsak ma citi a neda sa nejak oklamat. Ale zatial sa budila uz iba 3x za noc, z coho sa vytesujem predsa to nie je 6-7x ako predtym. 😉 😉 😉 Dufam, ze jej to vydrzi alebo sa zlepsi.

Baby odkedy vam spia drobci len raz za den? Mne sa Sophi budi okolo siestej rano a vydrzi byt hore tak do pol desiatej. Potom si pospi, niekedy hodku, obcas aj viac, ale stalo sa mi, ze poobede uz vobec nezaspala. Kedy vy davate drobcov spat?
Prajem kraaasny slnecny den. 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lila794
8. okt 2009

Regi, to mas pravdu, ja by som to sama tiez nezvladla, je som vtedy spavala v obyvke 😉

David mi spava raz cez den asi od 14mes. Dovtedy tak okolo pol 10 som ho davala, poobede okolo 3tej, ale potom uz bol taky, ze mi nechcel zaspat poobede, prip. mi spal vzdy len pol hodinu, tak sme skuili len raz a odvtedy spava 3 hodiny. Davam ho okolo pol 12tej 😉

zrzuska
8. okt 2009

regi su homeopatika na tvorbu mlieka a aj na zastavenie tvorby mlieka. zevraj zaberaju super. a aj salvia zastavuje tvorbu mlieka. tak skus taky caj pit a tie homeopatika a malo by to pomoct.

mna este stale bolia prsia ale mlieko uz nemam. uz vyndu len to dve kvapky. ale este pred par dnami mi striekalo ked som stlacila 😝
su to presne 2tyzdne co sa mala odstavila.

zrzuska
8. okt 2009

mne mala nechce kravske mlieko inak by som jej ho davala tiez. my papame Hami 🙂

a tiez mala spi raz denne (a to rozne dlho) hadam uz od roku 😝 😅

paskova
9. okt 2009

Ahojte 🙂
vcera ta moja opicka zase spala iba doobedu taku hodku a pol. A poobede ani za svet, zda sa mi to malo pre 10 mesacne dieta,ale co s nou. A to zurovala aj v noci, ja neviem kedy to ditko chce spat. 🙂

zrzuska zatial ju nechcem odstavit kym som na nu sama, neviem co by som s nou v noci pocala . 😒

rencalm
9. okt 2009

Ahojte, no my tiez prave riesime to denne spanie. Maly mi spaval krasne do roku, od roku to nejak hapruje, posledne dva tyzdne po obede tiez uz zaspi len kazdy druhy den, neviem, od coho to zavisi, ci je viac unaveny, ci sa lepsie ulozi, ci co. Rano vstane medzi 6-7mou a o 10tej ho ukladam spat, to odkvecne skoro do 10minut, pospi tak 1.5-2.5 hodiny, ale po odede je to horor. Davam ho medzi 3-pol 4tou niekedy zaspi do 4tej, niekedy mu to trva aj hodinu, ale nakoniec zaspi, ale niekedy mi je uz po prvych 10. minutach jasne, ze zo spania nic nebude, lebo sa tam tak salie, alebo na mna vykrikuje a nepomaha ani druhe nakrmenie, ani ukladanie, ani nic. Vtedy to musim vzdat a proste nespi. Tiez uz ma napadlo, ze asi bude spat uz len 1x denne, ale nechapem, ze po noci zaspi o tej 10tej v pohode a po obede, ked by mal byt unaveny este viac, tak uz nezaspi a taha do vecera vkuse. Zatial ho este budem ukladat 2x, uvidime ako to pojde, potom asi zacnem postupne posuvat to ranne ukladanie az na tu pol 12tu, 12tu ako pisala Lila a tym padom uz budeme spat asi len raz.

janka900
9. okt 2009

Ahojte, ani moja mala nechce ine mlieko ako nutrilon, uz som jej skusala do toho daj aj trosku cukru aj granka aj neviem coho a vzdy mi len povie be-be a odlozi flasku s mliekom, ja nieviem do kedy budem kupovat take drahe mlieko ☹ ☹ ☹ . A inac aj mne mala od roka spava len raz za den a to 2-3 hodinky ako kedy sa jej chce.

bambulka026
autor
9. okt 2009

Ahojte, vidim ze je rec o mlieku.
Ja som Martinkovi davala kravske uz od roka a kurat ze som mu ho radsej prevarala.
Frcali sme na 1.5% a teraz mu kupujem cerstve nadojene kravske mlieko.
On vsak nemal problem vypit hocico, iba Beba mu nechutila inac zjedol vsetko.

bambulka026
autor
9. okt 2009

Lila, dakujeme za blahozelanie a aj my blahozelame k 1.5 rocku 🙂

putyna
10. okt 2009

Bambulka ty aj zijes heh ako sa mate som vas davno nevidela ako ste oslavili 2rocky???mi v poho

putyna
10. okt 2009

Baby ja do teraz kupujem sunar ale davam mu ho iba na vecer. vypije mi aj normalne mliecko

vejinka
11. okt 2009

ahojte tiez mam problem co sa tyka spania cez den..o noci sa nebudem vyjadrovat...namiesto dvoch spankov o 9 a o 13 mame jeden o pol jedenastej jedenastej...co sa mi zda malo ale ked sa ho snazim uspat poobede a cely cas ho sledujem na kamere tak sa prechadza po postielke bez drzania ako keby nechumelilo...pritom este balanc vydrzi drzat par sekund..ale sefuje ze to vie a neraz sa tresne po tyciek..to uz vyletim z kresla a utekam k nemu..takze viem ze ked nexce spat robi somariny..ba co viac postavi sa v postielke ku stene a zacne si trieskat hlavu o stenu...co to ja mam za dieta 😔

vejinka
11. okt 2009

a este stale nespi uz som zufala...otvara nohou supliky na nocnom stoliku...sto krat vyhodi cumel z postielky..ach jaj som tak zrela do blazninca..uz nevladzem 🙄

vejinka
11. okt 2009

huraaaaaaaaaaaaa zaspal 😅

rencalm
11. okt 2009

Veji, neboj sa, mas take dietatko ako my ostatne, zive, neposedne, proste uplne normalne. Ono to prejde, teraz zacina chodit a tym sa mu utvaraju nove obzory, nas bol tiez taky rozjaseny, potom sa to na cas ukludnilo a teraz sa zasa po obede jasi, kym zaspi. Robi presne to iste, co tvoj, vyhadzuje cumle, ma tam 3, trieska si hlavu, alebo kope nohou do sramiek, hadze sa, vyhadzuje perinky a vsetko co ma po ruke. Je to tazke, ale neboj, zmeni sa to. Asi ti uz ozaj bude spavat len 1x. Mne tak zatial spi na striedacku, jeden den 2x, druhy 1x. 🙂

paskova
11. okt 2009

Ahojte,

to co mame za deti, ako z divych vajec ? 🙂 🙂 🙂 Moja doobedu zaspava okolo 10-tej na taku hodku niekedy dlhsie. Poobede spi na striedacku, t.j. jeden den ano inokedy nie. Len nechapem ako vladze existovat do vecera, to su snad na baterkach. Svokra vravi, ze je to strasne malo spanku ale ja si s nou neviem normalne rady. 😒 😒 Aj teraz, presli sme cez mesto a pri Priori si zmyslela, ze dost bolo kocika a rev ako keby ju rezali. Kym ju nevyberiem tak jaci ako tater, vsetci sa na mna pozeraju ako na hroznu mater. No nechapem to. A noci tiez radsej nekomentujem, je to hruuuuuza hruuuuzuca. Ale na druhej strane je taka krasna 🙂 🙂 🙂 zacina sa sama hrat, krasne blaboce, no som stastna, ze ju mame. 😵 😵 😵

rencalm
11. okt 2009

Tak, tak Regi, mame deticky z divych vajec, ale aj tak su krasne a nase a mame ich straaaaasne radi 😀 😀 😀 {hlavne, ked nie a nie zaspat, vsak 🙂 }

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre