Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

zuzana24
4. máj 2008

putynka nic sa nedeje prajem ti uspesne zvladnutie maturit a hlavne pevne nervy,a ber do uvahy ze zvladli iny zvladnes aj ty 😀 😀

zrzuska
5. máj 2008

ahojte.

poradite nieco na sopliky???
ameli ma uz tyzden take sople ze az. o tyzden mame poradnu.neviem ci mam zavolat radsej dokine alebo uz pockat. nedavam jej nic do nosteka iba jej to stale odsavam odsavackou na vysavac. ale chudatko je z toho asi nervozna. place na prsniku ako tur. mozno aj kvoli tym soplom. neviem ci jej mam kupit nejake kvapky alebo jej to iba odsavat, no nezlepsuje sa jej to. 😖

alinka76
5. máj 2008

zrzuska, len odsávaj, ja jej potom dávam libenar kvapky, nech sa jej nevysušuje sliznica. nádcha by mala do 7 dní zmiznúť. aj my máme teraz soplíky, malému to dole v krku visí, niekedy riadne chrčí a potom ho naťahuje, keď mu to vlezie do hrdla. 😝

vejinka
5. máj 2008

putyna...sak babu ale nie na 100% len tak na 60% ale ked budem vediet na isto urcite ti poviem 😉

plostica2502
5. máj 2008

heh jani a ake....ide vam karta....joj ...si mozete ist s miskom vecer aj dade sadnut,ked budete sami... 😀

plostica2502
5. máj 2008

zrzus,nedostala si v skatuli v porodnici kvapky libaroxal,ci tak nejak sa volaju....tie jej daj su vazne dobre,aj mne pomohli na nadchu...uvolnuju nostek

zrzuska
5. máj 2008

nakoniec som radsej volala dokine. tak jej predpisala nejake kvapky do nosa antibiotika. lebo to ma uz dost dlho a vobec sa jej to nezlepsilo a tie sople ma take huste biele dakedy uz zlte a raz som jej vytiahla aj taky do zelena soplik. tak jej radsej predpisala. no drahy ich donesie az podvecer ked pride z roboty. hadam zaberu. ze to len 4dni mam davat. ale tie libenar si asi potom neskor kupim.

plostica v krabici boli tri ampulky libenar. a viete co? zaruka do 20.10.2005 😠 takze asi tak. nechapem ako tam mozu dat veci po zaruke. kremy hipp nemali ani napisane do kedy je zaruka 😠 aj kamoska mi hovorila, ze tam mala vela vzoriek po zaruke a tiez aj v tom boxe co dostala u gyndosa. keby som tie kvapky nemala po zaruke tak jej ich skusim dat ale takto.... preto som volala dokine nech mi daco poradi alebo predpise.

baby akym teplomerom meriate teplotu? lebo ja mam obycajny ortutovy, aj digitalny a este aj taky co sa priklada na spanok a do par sekund odmeria teplotu. no ked meriam ortutovym tak ako dlho sa to ma nechat v ritke? kebyze ma teplotu tak to vyleti hned hore?
dufam, ze som jej dobre merala teplotu, no ani jeden teplomer neukazal nad 37 🙂
inak je zaujimave ze kazdy ukazal inu teplotu. a teraz ktorym merat? ktory je presny? ze? hehe

alinka76
5. máj 2008

ja som merala digitálnym v ritke. vtedy odpočítaš 5°C a to je reálna teplota.

bambulka026
autor
5. máj 2008

Zrzus, ja tiez meriam digitalnym,je to rychlejsie.
Nam nezabrali ziadne kvapky iba detsky Olynth, a neustale odsavanie soplikov.
Kukla som album, mala je zlatunka a tiez je riadna buchticka 😀

Ali, Samko je riadny smejko. 🙂
Este mas hodne mliecka? Aj z Popradu Ti stale beru?
Ja uz cez den neodsavam, len sem tam vecer. Chvala bohu ho mam uz tak akurat... 🙂

Put, ja by som to bez mojho Mata tak dlho nevydrzala,som na tom podobne ako Plosti.
Ked je u nasich, alebo mi ho vezmu von, visim na telefone ci je vsetko ok.

putyna
5. máj 2008

bambu to je zvyk hmmm ale dnes ked som volala s malym tak som iba zacala revat co tak kecal a ja som ho nemohla vydiet

ale ja som spokojna ze dakedy mi ho vezmu lebo strasny sibal je ty kokso ani neposedi vsetko chce iba sa smejem ale teraz hadam zmaturujem a uuz si ho uzijem ajjaj jaj a pojdem zo zuzickou von a po vyletoch kazdy bozi den budem behat ked bude pekne a na maru no nam bude sveta zit heh uz sa tesim

putyna
5. máj 2008

zrus ale ste krasny heh dufam ze ja budem mat 2babu lebo ja milujem ruzovu a timkovi ju radsej nechcem davat aby sa mi nakoniec nezvrhol heh

plostica2502
5. máj 2008

zrzus,ja som tiez kukala zaruky,lebo mi teta vravela,ze mineralku mala po....ale ja som na stastie nemala nic po zaruke🙂....

zrzuska
5. máj 2008

putyna 😀 😀 😀

bambulka dikes 😅 no je to tucniacik. hehe. ale ved aj riadne papa. je to taky pazrosko, stale je hladna. vsak nam pribrala za dva tyzdne 850g. 21.4. sme boli v poradni a teraz ideme 15.5. tak som zvedava kolko bude vazit 🙂

bambulka026
autor
5. máj 2008

Hmm, to pekne papa.
Potom napis ake mate miery. 😀
90-60-90 este nebudu, no ktovie ked podrastie ci ti nasi sibali nebudu za nou behat. 😉

Put, ja mu obliekam i cervenu a ruzovu, mne sa tie farby proste pacia. Keby som mala dievcatko tak by chodila aj v modrej,mne to nevadi...
Inak i ja chcem 2 babu.

Dievcence co kojite uz mate mrchu? A mate dost mlieka ak ju uz mate?
Mne je Mato volaky nervozny tieto dni ked ju mam, tak neviem ci mu to ide do mlieka, alebo ho mam uz malo, alebo slabe... 😖

alinka76
5. máj 2008

zrzuska, pozerala som na môj libenar a ty si sa pomýlila - určite tam máš napísané 2010 05, to nie je 20.10.05, ale 05/2010 🙂 ja mám to isté. je to úplne v pohodke 🙂

bambulka, práve dnes boli po mlieko a už zháňa nové maminy, lebo som jediná v LM a obáva sa, že nebude už chodiť po chlieb do palúdzky 😀 😀 😀 tak ak vraj vieme o nejakej mamine, máme dať vedieť. ja ešte budem dávať 2 mesiace a koniec. ale mlieka mám stále hodne, zase mi brala 4 1/2 litra, už mi to ide na nervy niekedy, ale zase aspoň malý nehladuje, však priberá stále asi 1kg mesačne 😝 už nevádzem ho vláčiť, mám priesil na ruke.

mrchu ešte nemám, ani náznaky som zatiaľ nemala. a kilá čo som zhodila, mám zase nazad, musím sa obmedzovať v sladkostiach , ale keď to sa nedá, stále potrebujem žrať tie sladkosti 😔 a to mliečko vraj môže byť iné, ak už máš menzes. vtedy sa malý môže aj odstaviť, čo by som teda nerada.

bambulka026
autor
5. máj 2008

Hmm, Ali som aj myslela ze mam asi nieco v mlieku, lebo mne sa zda ze ho mam este dost. 😖

To ti verim ze ho nevladzes nosit,je to riadny kus chlapa...
My sme tiez kupili taky nosic na chrbat a ked je protivny a urevany, tak ho tam posadim a nosim ho na chrbte.
Odtial spioni co robim,potvorka. No aspon je ticho.

Inak so sladkostami som na tom podobne, kedysi mohla byt predo mnou tyzden cokolada, alebo doboska a vobec ma to nepotiahlo zjest ju.
Teraz chodim a vymetam kumbalik so sladkostami 😀 😀 😀 ,uz som horsia ako moj muz a to on poje tych sladkosti...

zrzuska
6. máj 2008

alinka hej. joooooooooooooooooj tak potom super. booooooooze a ja ze su uz po zaruke. vsak to sa mi nezdalo ze by to bolo az take stare 😕 😀 😝
no tak fajne. skoro som ich vyhodila. hehe. tak ich este mozem pouzit. xixi 😀
to som popleta. to som cela ja. drahy by sa mi teraz dobre smial. hehe 😅

baby co ste robili ak vam deti akoby odmietali prsnik. ameli to teraz robi uz od 20teho aprila 😖 prehne chrbat a odvrati hlavu a ryci ako tur ☹ uz som zufala z toho. ale nevzdavam to lebo mam vela mlieka tak by bola skoda prejst kvoli tomu jej trucu na UM 😒 len sa nechce prisat a neviem preco. ked sa jej uz podari tak sa riadne naje. robila to aj ked nemala sople.

a ja som sa baby 7tyzdnov cistila potom par dni cisto a bum a MZ 😖 no aspon to mam naraz. no bola taka len asi 4dnova a slaba. ale bola som aj riadne nervozna nejaka. ani neviem ci aj ameli bola uplakanejsia. mozno aj hej. neviem.
a uzivate antikoncepciu ked dojcite? nie su deti nervozne? lebo ja si chcem dat predpisat. no zatial sme nesexikovali. hrozne sa bojim. stale ma tie stychy volako pobolievaju 😖

alinka76
6. máj 2008

aj môj niekedy akoby odmietal prsník. ale mám pocit, že to bude asi preto, že som mu párkrát skúšala dať fľašu a teraz sa bojí, že mu ju pchám znovu namiesto prsníka. snažím sa vytlačiť pár kvapiek mlieka, by zacítil vôňu a chuť a potom sa v pohode chytí. tiež to poznám, že má čas na jedenie, priložím si ho a ziape. aj dnes to urobil, ale vytlačila som si mliečka trochu a potom to išlo. len kľud a nohy v teple 😀

bambulka026
autor
6. máj 2008

Skus ako vravi Ali.
Neviem, mne to Mato nerobil, ten ked zacitil mlieko hned hladal kde je cicik. 🙂

zrzuska
7. máj 2008

no baby pisala som laktacnej poradkyni. takze malej asi vadi ze mi ide rychlo mlieko. lebo presne viac odmieta pravy prsnik z ktoreho ide vela mlieka a rychlo a par krat jej tam zabehlo a zlakla sa. no a ze je to bojkot dojcenia a deti to robia a dovody su rozne. zmena chuti mlieka, ze sa dieta zlaklo pri poslednom dojceni...... treba len vydrzat. skusala som vsetky jej rady co som sa aj na jej poradni docitala a super. zistila som ako ameli oklamat aby sa chytila. a dnes ju to uz prechadza a uz sa mi pekne prisaje. ale inak mi to robila 2tyzdne. hruza. normalne by som necakala ze to tak dlho vydrzim. ale nechcela som to vzdat kedze mam mlieka dost 🙂
uz aj ten soplik jej prechadza tak uz ma aj lepsiu naladu 🙂

alinka76
7. máj 2008

zrzuska, to sú tie ich nálady, môj najnovšie jedáva na dve doby, cucne si predného mlieka a za hodinu pýta dokŕmiť zadným, ešteže mu ho nechávam, neodsajem, lebo cítim, že si málo dal na prvý raz. a potom aby sme sa v nich vyznali 😉

charlize
7. máj 2008

Ahojte maminy a babatka. Prepacte, ze som sem k vam nabehla tak nezavisle od temy, ale chcem sa vas opytat na nejake podnety a navrhy. Zijeme aj s drahym v BA, studujeme, no po skole chceme rodinku (ak peniaze dovolia a ze sa podari, tak 3 deturky) a domcek. Milacik je z LM, mame to tam radi, este sme sa nerozhodli, ci chceme ostat v BA, alebo sa vratime "k nemu domov".

Mna by ako "rozmaznanu" Bratislavcanku zaujimali nejake podnety od vas, dobri doktori, gyn aj detski, obchody (odhliadnuc od netu) skolky, skoly, zivot a tak...urcite chapete🙂 Nejake podnety k rozmyslaniu.

Platy ma az tak nedesia, len keby na uver, jedlo a nejake saty bolo 😎

Dakujem, ak si najdete minutku, prajem vam aj malym vsetko dobre 😵

plostica2502
7. máj 2008

ahojte zienky....bambu,ja som tetku dostala 2tyzdne po sestonedeli a viac uz nie....zatial este nemam

zrzus...ja beriema tabletky a som rada,ze ich mam,nikdy nevies... 😉

ali,to mas riadne vela mlieka,pocuvaj,ja som odsavala,len zo zaciatku,potom sa mi to upravilo,ale spavam v podprde,aby mi cici stahovala,lebo som par krat skusila bez a musela som sa ceeela prezliekat...

charlize.....da sa tu vsetko najst dobre,ked sa dobre informujes a povyberas,nemusis mat obavy...je to tu ako vsade....az na tie platy su tu isto nizsie ako u vas... 😖

....inak neviem,ktora ste to uz pisalai,ale mne tiez minko papa na dve doby,lebo si potrebuje odgrgnut a dakedy aj na tri....mno co uz

alinka76
8. máj 2008

charlize, ale poviem ti, ako som objavila čaro mimibazaru, do obchodu nepáchnem, proste nikdy tu nenájdem to, čo hľadám, na nete sa omnoho lepšie kupuje. tu som si nie istá, či to nie je "číňan". ale máme tu kaufland, hypernovu, stavajú Tesco, takže nie je to také zlé.
a pôrodnica je 100 bodová, lepšia ako tie vaše všetky blavácke dokopy 🙂

bambulka026
autor
8. máj 2008

Ali, ja tiez brazdim po mimibazare, je to super, nemusis behat po obchodoch, nakupis z domu... 🙂

charlize, nemusis sa bat, mame tu skoro vsetko, ako pisala Alinka obchody su, lekarov si mozes vyberat, skolky a skoly tak isto...
Akurat je tu vecsi klud, ktovie ci ti nebude chybat ruch velkomesta... 😀

putyna
8. máj 2008

baby inac aj www.mimiaukce.sk je uplne super vydrazite si tam hocico hmm my sme si uz aj domace kino za 2500sk
a samozrejme mate tam aj pre detisky vecicky

jasne chcela som lan tolko cvicenie pre deti a maminy od 6mesiacov do 2rokov v pasazi pri elektrik kazdy piatok od 16 do 17 hod kuk www.szuslh.sk alebo na tel cisle 0915 83 61 48 ja idem zajtra v maji zadarmo inac 50sk pernamentka dezat vstupov 300sk
len tolko som chcela

putyna
9. máj 2008

jasne chcela som este dodat na www.mimiaukce.sk mate aj cellkom nove veci tak kuk

bola som na tom cviceni no sranda hehe boleli ma az ruky no dobre bolo oplati sa

plostica2502
9. máj 2008

hej jani,aj ja asi budem s mincom chodit...ty mas pernamentku tu...ale este musim vydrzat..to s fitloptou... 😅

putyna
9. máj 2008

este nie tento mesiac je zadarmo a po mature hadam aj kupim uvidim lebo mama mi slubila ze ak spravim na 1x tak mi zapati polovicu na plavecky tak potom by som chodila aj aj a tam niesi len na fitloptach ale aj normalne sme robili kolo kolo mlinske heh no zabava som sa smiala az na to ze som vlacila stale timinka na rukach lebo este chodit ee ho neuckam mam na to cas heh tak hod narukach no bohovske musis ist kuk

plostica2502
10. máj 2008

sranda...no ak sa nas viac nazbiera na to plavanie,aj ja by som sla...to je tiez od 6 mesi,vsak....a teraz si bez timka,vsak...a ake to mate faro,este si mi nenapisala...a ozaj drzim paluchy a ako si zvladla pisomne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre