Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
8. feb 2008

Put 😀
Ja ti zavolam ked tam budeme a dohodneme sa...

alinka76
8. feb 2008

Bambu, tak ani u teba teda dlho nebola? Ja už som zúfalá, nestíham si kupovať tie ovocné džúsiky, čo nemám fľašiek. Idem už dávať asi aj do kečupových. Už som raz dala do litrovej fľašky od acidka. že som na to neprišla skôr 😒

Ja viem, že oni ho upravujú, ale ak som ja zdravá a malému nič nie je tiež, možno nejaká mamina by skúsila na skúšku, či by im vyhovovalo.

zrzuska
8. feb 2008

alinka teraz zrovna nie. mam jeden velky balik pampers a jeden velky tesco. to myslis tie fialove tie najmensie ze? ale isto ich kupovat budeme potom. teda ak malej budu vyhovovat. tak ak by si ich este mala tak by som sa ozvala. vsak ako dlho mi vydrzia dva baliky 80kusove? asi nie moc dlho. malicku cakame nejako koncom febr a zaciatkom marca takze podla mna v marci budeme kupovat dalsie plienky. 🙂

bambulka026
autor
8. feb 2008

Ali dlho veru nebola.
Ale povedala ze ak bude auto tak pride v pondelok.
Inak, ked budes davat do litrovych, ako ho budes potom hriat pre maleho? Ved on ti 1l nevypije a ked raz roztopis uz sa nema znovu zmrazovat.

alinka76
9. feb 2008

zrzuska, už som ich predala susedke. ja som mala 4 balíky tesco plienok po 80 ks a jeden balík Sleep and play (tuším ich tam bolo tiež okolo 80) no a jeden som predala teraz a posledný z tých mini domíňam a končím, lebo už fakt ledva dopnem. keby nebol taký veľký pri narodení, tak v pohode ich ešte vynosí, ale už má vyše 5kg, presne ako je na obale písané, že sú do 5kg.

Bambu, ten liter sa môže v chladničke potom udržiavať 12 hodín po rozmrazení. Musí sa rozmraziť pri izbovej teplote. Nie zohrievať. Aspoň tak som to čítala. Ale aj tak pochybujem, že z tých mojich zásob dačo miniem, malý dobre papá a mlieka mám stále dosť. Ale jeden prsník som si už "vycvičila" a kŕmim každých 6 hodín z neho, už z neho neodsávam po 3 hodinách. už len jeden zostáva na odsávanie.

bambulka026
autor
9. feb 2008

Ali to ako sa ti podarilo?
Ja uz mam svalovicu co stale odsavam, a to i ked maly dobre papa, stale vela odsajem...
Uz vazne rozmyslam nad elektrickou odsavackou, na tu mi staci jedna ruka a jednu budem mat volnu...

plostica2502
10. feb 2008

ahoj moje maminky....ja uz som bezradna...neviem co mam varit,ved ked kojime nemozeme skoro nic papat,ach jaj a ked aj daco mozem polku veci z toho mi nezie muz a vyjeda cipsy,slak ma ide trafit....

jani,inak gratko ku zubocku...

plostica2502
10. feb 2008

inak baby ako ste sli po sestonedeli na kontrolu,ste sa objednali na cas,alebo ste povedali a hned vas brali,lebo mne ten drobec kazde dve hodky papa a bezne sedia zeny u mojho doktora aj niekolko hodin...

zrzuska
10. feb 2008

alinka to nevadi 😉 v pohode.
a neskusali ste aj plienky z lidla? zevraj su dobre. ze take ze tam ukazuje taky pasik ked zmodrie ze su plienky precikane.

plostica ja to urobim tak ked pojdem na kontrolu po sestonedeli, ze zavolam a opytam sa sestricky kedy tam mam prist. väcsinou u mojho dr je uplne prazdno tesne predtym ako maju obed.
no ja chodim do LH k dr kantikovi.

baby koho mate detsku lekarku?

bambulka026
autor
11. feb 2008

zrzus, my mame Dr. Barokovu v LH.
Je strasne zlata a vzdy poradi aj cez telefon, nemusis ist k nej s drobcom.
Ak je to vazne tak ti povie aby si prisla a ides hned dnu.

Plosti, ja som jedla vsetko okrem strukovin a pikantnych jedal, a ked som jedla tie dala som jemu i sebe cajik na spokojne brusko.
Mal sice koliky, no to asi kazde dieta ma.
Ja som si o kontrolu zavolala a ked som prisla, tak som len zaklopala a sla dnu.

zrzuska
11. feb 2008

bambulka ja som si dala dr. kmetonyovu. ja mam obvodnu aj zubarku v LM tak som chcela nech to mame vsetko pokope. aj gyndosa by som mala najradsej tam. no uvidime ako to bude. ak nas vzdy drahy hodi k doktorke tak pohodka ale ak budem mat dochadzat tak mozno budem menit dokinu do LH. uvidime 🙂
ale sa mi zda, ze tuto barokovu si velmi chvalia.

putyna
11. feb 2008

ku nbarokovej chodila aj moj nmangel lebo mala anbulanciu na podbrezkach a po sestonedeli normalne prides a povies ze si prisla na kontrolu po sestonedeli a rovno ta vezme dnu nebudes nic cakat

bambu my ssme koliky nemali

plostica2502
12. feb 2008

joj baby🙂moje...moj muz uz caka,len na tu kontrolu,som mu povedala,ze je nadrzany ako stepna koza uz🙂)))))...chlapi...inak maly mi ma asi tu mucnatku ci co,sa mu bodky biele po jazycku spravili,cuda,ani papat sa mu neda dobre,tak som mu potrela enciankou....dnes ide moj stary za doktorkou,ze ci to staci sa aspon opytat....joj,tie nase dietky

zrzus,my mame plienky z lidlu,ale este som neskusala...

putyna
12. feb 2008

zuzi myslim ze by to malo stacit heh inac ja som svojmu dala aj pred kontrolou heh hned po 3dni ci ako

putyna
12. feb 2008

inac baby fotky su na www.happyfoto.sk 10x15 iba za 1,9sk

vejinka
13. feb 2008

ano putyna...ale neratas aj postovne?? ono sa to oplati pri 100 a viac fotkach. teda aspom tak sme mi objednavali ked sa robili fotky zo svadby

putyna
13. feb 2008

ja idem objednavat vyse 300 fotiek tak sa mi to oplati

plostica2502
14. feb 2008

a postovne je kolko jani,aj ja si poposielam...to ako 3.den,ked si z porodnice prisla,ci 3 dni pred kontrolou 😀

vilkakatka
14. feb 2008

Ahojte Babulky.... spolu s Adelkou vas zelame krasny zalaskovany dnicek 😉

Chcela som sa este prezvediet o nastrelovani nausniciek v LM (aj ked viem, ze tu mate vacsinou chalosov). Viem, ze prestreluju v zlatnictve u Godala, ale je aj ine miesto??? Prip. ci neviete, ci prestrelia uska 3 mesacnemu babu alebo ci nahodou nepoznate doktora, ktory sa zaobera aj akupunkturou a prepichuje uska ... snazim sa trosku prezistit situaciu.
Dakujem 😵

putyna
14. feb 2008

vikakatka skus sa spytat v nemocnici urcite ti poradia podla mna to daky doktor urcite bude robit

zuzi tam sa si zistis na tej str.

putyna
14. feb 2008

vikakatka alebo sa spytaj svojej doktorky ked budete v LM

vejinka
14. feb 2008

no ja som pocula ze to robia na poliklinike..ale spytaj sa pre istotu

vilkakatka
14. feb 2008

Dakujem Babulky ... ja viem, ze prepichuje aj moja doktorka v P. Lupci, ale som citala, ze je lepsie ak to prepichne doktor, co vie aj akupunkturu...prip. takemuto vacsiemu babatku je lepsie prestrelit ... ja neviem ... som z toho oslik 😅

bambulka026
autor
14. feb 2008

vilkakatka, ja viem ze to robia na chirurgii v poliklinike v LM.
Takemu malemu babu uska neprestreluju, aspon si myslim...

Put mi sme foto zatial napalili na CD-cko.

plosti,
aj nasmu Matovi sa to robi, a ja mu to riadne povytieram fialovou vodickou a o 2 dni ani stopy.
Vraj u kojenych deti je to castejsie ako u deti na UM.

bambulka026
autor
17. feb 2008

babenky kdeze ste?
Uz tu niknechodi? 😖

vejinka
17. feb 2008

ale chodi..par kusov 😀

putyna
17. feb 2008

hehbambu ale chodi ale bol vikend tak vsetcisme boli asi ta heh

baby uz mame druhy zubok von heh

plostica2502
18. feb 2008

ahoj bambu,aj ja som mu to tym a tiez mal asi 2 dni🙂,ano slavka mi vravela,ze ti to maly mava...boli v sobotu u nas na krstinach,tak sme sa kusok rozpravali,ked bolo trosku casu 😅

jani to ste ale rychli... 😀 a place ti timko...

bambu,inak neboj ja chodim furt,len nestihnem vzdy napisat 😀 ,alebo mi hapruje net,pripadne stranka 😀

zuzana24
18. feb 2008

vilkakatka nausnicky prestreluju uz 3mes.babatku ja som malej dale ked mala 3mesiace a robi to obvodna doktorka u ktorej mas malu. 🙂

putyna
18. feb 2008

Zuzi ae celkom sme kludny uz mame opuchnute vrchne dasna tak uz pojdu horne zubky sem tam pomrnci ale uplne v pohode dokonca vyspime ccelu noc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre