Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
10. okt 2008

A Evi, jasne, ze pojdeme aj s vami!

paskova
10. okt 2008

Babenky dakujem vam za typ na dokinu. Najdem jej telefonne cislo v zlatych strankach a v pondelok jej skusim zavolat.

zuzana24
10. okt 2008

ahojte baby my dnes mame teploty ale inak je zlata sa modlim aby to boli len zubky lebo v podstate nic ine jej nieje dufam,ma porazi ak zasa ochorie ☹

lila794
10. okt 2008

Regi, kuk IP - mas tam jej cislo 😉

vejinka
10. okt 2008

kocky co by ste odporucili na upchaty nostek?

lila794
10. okt 2008

veji, neviem, my sme este, chvalabohu, chori neboli 😝 skus tie kvapky s morskou solou - neviem, ako sa volaju.

Baby, Davidko sa nam uz stavia na nozicky, ani sadnut si nechce, rovno z lahu na nohy. Chvilu stoji a potom zacne skackat. Je pri tom cely stastny. Dr. povedala, ze je to ok, ze mu mam dovolit, ked chce.

paskova
10. okt 2008

lila dakujem ti velmi pekne 🙂

jastericka
10. okt 2008

ahojte

Zuzi: aj my máme vkuse zvýšenú teplotu, neviem teraz či je to zo zúbkov alebo z tejto choroby, ach jo ☹
Držím palce, aby to bol len falošný poplach 😉

lila: ďakujem 😝 Naša Maťka bude asi to isté ako Váš Davidko. Tiež už teraz sa zapiera o nožičky, ale zo sedu sa vzpiera, nechce sedieť, sranda to je. Hej, lila a už máme 8,6 kg, boože hrôza hehe

vejinka: noo, my, keď máme upchatý noštek tak striekame morskú soľ alebo ten Libenar, aj tu na koníkovi je reklama, ten krásne soplíky uvoľní a potom sa dajú dobre odsať Trošku počkáš a potom odsaješ...neviem,akú odsávačku používaš, my máme tú na vysávač, najskôr sme mali hadičkovú, ale pri väčších soplíkoch už nebola dobrá, tak sme kúpili túto a super, maličkej sa hneď lepšie dýcha.
Som sa aj dnes pýtala doktorky či jej to odsávanie nemôže dáko uškodiť, lebo predsa, je to dáky ťah z toho vysávača, ale ona, že nie, že na to tá odsávačka je.
A ak má silnú nátočku, ta kvapkám Nasivin pre dojčatá.

zrzuska
10. okt 2008

ahojte.

evi to ste teda riadne 😅
nasu som uz davno nevazila. posledne mala nejakych 7,8kg. teraz by som tipla 8kg. zajtra ju odvazim som zvedava lebo je uz riadne tazka. ked ju dlhsie nosim tak sa mi az ruka potom trasie 😅
a ked som nellynku drzala tak aka lahucka 😅 zlata.

no nasa krasavica ta sa vie posadit tak ze sa sama vytiahne ked sa ma chyti a zo sedu sa sama postavi. drzi sa mi ruk a ja ju vobec netaham ona sa sama.
tak fajn lila. aspon viem ze ju mozem nechat ked sama chce. ja som sa bala aby si neublizila. 😕

zuzka hadam su to len zubky. aby ste nas mohli prist kuknut 🙂

stankalm
10. okt 2008

ahojte babenky, ak mozem, tak sa Vam tu opat trosku zamiesam 😉

Lila...ta nepokojnost moze kludne byt zo zubkov, oni sa dlho prerezavaju a ja som Tiez Tamarke, ked bola v takom veku ako Tvoj Davidko, davala niekedy na noc Nurofen sirup, aj ked len polovicnu davku, ale zabralo to. Vyskusaj raz a uvidis. A ono to zase taka velka zataz nie je. Vies, mozno sa mu rezu aj dva naraz...

vejinka...urcite by som aj ja odporucala odsavacku na vysavac, my ju pouzivame asi od nejakeho 2.mesiaca, ked mala sopliky, aj v noci sme kolkokrat startovali vysavac 😉 Susedia museli byt stastni, ale co, ked malinka nemohla ani poriadne dychat. A urcite nie je skodliva, mam kamaratku, ktorej je MUDr. Hiko rodina a on ju len a len odporuca. Ono to len tak hrozne vyzera a urcite Ti bude maly plakat, ale to len pre ten hluk vysavaca 😠
No a samozrejme kvapkaj nejake kvapky vhodne pre dojcata, ak ma silne sopliky.

Evka-jastericka...to, ze sa Ti mala Martinka stavia na nozicky je primerane jej veku, takmer vsetky deticky to tak robia a pohupuju sa radi a postupne sa naucia aj sedkat a tak...je to krasne obdobie, vsak?
A prajem malej skore uzdravenie, malinka moja...Tamarka ju vtedy, co sme sa stretli, do vecera spominala a stale si opakovala jej meno, lebo najskor jej dobre neslo povedat, ale potom uz pekne hovorila "Mautinka malinka" 🙂
A inak ak budes potrebovat rekondicne jazdy na auticku, kludne Ta zaucim, lebo chlapi vacsinou pri tomto nemaju trpezlivost... 😠

lila794
11. okt 2008

Tamarka vsetko dobre k 2. rociku!!!!!
Tato noc bola zase hrozna, spala som dokopy asi 3 hodiny 😝 mam pocit, ze ma poriadne spuchnute horne ocne zuby. Aj dr. sa smiala, ze bude upirik 😀 skusim ten Nurofen, ale mam doma len cipky, mozem aj tie?

Evi, ja uz mam rekondicne jazdy za sebou - manzelik musel mat poriadnu trpezlivost, ale vyplatilo sa! Je lepsie byt mobilna.

jastericka
11. okt 2008

jéééj Stani, len sme neskončili niekde v priekome 😀 😀 , ale hádam mi to dáko pôjde 😀 😝
Martinka už čo to vysedí, keď ju dám do sedu, aj celkom sama, ale musí byť podopretá, ale nechcem ju tak dlho nechať, kvôli chrbátiku....je to super, toto obdobie je už oveľa krajšie, cez deň je dobručká, ani neplače, skôr mrnká, ale len keď jej niečo vadí....
Tamarku som počula až hore na štvorku ako kričala Mautinka, zlatá je a krásne oblečená, aj kukám stále ako chorá na MMB, čo by som jej ešte mohla objednať. To je ako droga a ešte keď máš internetbanking, tak všetko vybavíš od jedného počítača, poštárka Ti balík donesie a nemusíš chodiť po obchodoch, len sa musím krotiť 😀

Luci: veru riadne, nevládzem ju dlho nosiť, hrozne je už ťažká...tiež oproti iných detičkom...minule som mala Nellinku na rukách, ale nie od loss, ale inej kamarátky, boože ako super sa nosila, to som ani necítila.
A keď som stretla babenku, čo sme spolu rodili, ona má o 5 hodín staršiu Lenku a mi hovorí, že majú 5,5kg, júúúj, to je riadny rozdiel. 😝

lila794
11. okt 2008

Evi, tak idete v nasich slapajach - pockaj o par tyzdnov 10kg - ako my 😝 a oblecko ake kupujes? Ja 80tku! Mas pravdu, toto obdobie je krajsie - len ma uz ruky a chrbat boli z toho, ako stale chce hopkat. A to sedenie - taky je stastny, ze vsetko vidi z inej perspektivy 😀
A MMB - ja som az zavislacka - maly ma tolko veci, ze neviem, kedy mu to vsetko poobliekam 😀 Muz ma iba haltuje 😀

Pekny dnik vam prajem! My sa ideme kupat na Permon, tak som zvedava!

paskova
11. okt 2008

Ahojte dievcata, citam, ze vam tastu deticky a tie problemiky su s nimi ovela inaksie ako na zaciatku. Tamarka aj ja gratulujem, nech vam rastie do krasy. 🙂
Co sa tyka MMB tak ja som skoro vsetko odtial objednala pre babo. Maju tam uzasne vecicky, ale tiez neviem odolat a mam toho hrozne vela. Pre Natalku tam uz tazsie nieco najdem, ked uz ano, tak vacsinou nove veci a nie nosene jej kupujem. Ale je to fakt droga pre zeny. 😀
Dnes som cely den sama ako prst, lebo Natali sli na sutaz do Ziliny a vratia sa az vecer. Takze budem cely den brazdit po nete.

stankalm
11. okt 2008

Dakujeme za gratulacie...odovzdam Tamarke 😉

Lila...kludne mozes aj cipky,len ja som mala taku skusenost, ze vzdy ked som jej dala cipky, tak sa zachvilu pokakala a asi jej cipok ani nezabral...ale teraz ked tak rozmyslam, ked bola Tamarka ako Davidko, asi som tiez davala len cipky, uz si dobre nepamatam, neviem, ci sirup nie je az pre vacsie deticky...
A uz si mu zacala davat nejake prikrmy?

Evi...neboj, neskoncime v priekope...ja som tiez zacala jazdit aha az po par rokoch a teraz uz ani krok bez auta, spohodlnela som. Si pamatam, ked sme este nemali auto, este "za slobodna", ale ked sme uz byvali sami s muzom, tak sme vlacili tasky plne ako blbi v rukach a teraz idem len po pecivo, aj to autom 😀

No co sa tyka MMB mi hovorte, ja tiez furt nakupujem tam, Tamarka ma straaasne vela veci, niektore ani poriadne nevynosi, ale neda sa odolat...je to fakt zavislost. Ale mne to vyhovuje takto, doma si to premeriam, porovnam so starymi vecami a kolkokrat ziskam novu alebo super zachovalu vec za super cenu, v obchodoch v LM su ovela drahsie ceny a ani to nie je ziadna znacka. Ale manzel uz tiez len kruti ocami, ked zvoni postarka, ze co som zase objednala...teraz sa vytesujem z novych ciapok a rukavic na zimu, Tamarka ich minule mala pol dna, a nechcela dat dole, zlata bola, behala v tricku a gatkach a hruba ciapka a rukavice 😀
Ale ked mate este take mnesie deticky, netreba Vam vela veci, len peknu bundicku alebo overal, alebo super su oteplene nohavice, skor potom na jar budete paradit 😎

lenocka80
11. okt 2008

Jooj babky som sa dobre zasmiala na tej zavislosti od MMB. My mame presne to iste az mam niekedy vycitky svedomia 😀 Prave som to citala muzovi, ze niesom jedina zavislacka 😀 a on ze zalozi stranku, kde sa budu stretavat manzelia zien zavislych na MMB 😀 😀 😀

jastericka
11. okt 2008

Leni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 super nápad pre tých mužov hihi 😅 😅

paskova
11. okt 2008

No Lenka to je napad za milion 😅 😅 😅 😅 😅 ,aspon by sme si mohli vymenit skusenosti.

zuzana24
11. okt 2008

ahojte baby takze su to zrejme len zubky dnes teplotu nemala tak super mozme vas prist kuk Luci.co sa tyka vecieciek ja ju paradim uz teraz ale kukam aj MMB bo ked sa ocino vrati tak len takto si budeme kupovat vecicky,lebo nam ocino nosi veci z UK a su take krasne,uz teraz ma sama pol skrine a my sme sa museli popchat do druhej polovice obaja 😀 a to mame velku "roldorku" 😀

jastericka
11. okt 2008

Zuzi, tak to som rada, že je Saška zdravučká 😉

zuzana24
11. okt 2008

dakujem evi a vam je lepsie?inak si spokojna s tou odsavackou na vysavac?ja som sa to malej bala kupit tak mame odsavacku na baterky Livinglab a celkom som s nou spokojna ja som ju kupila sice aj kvoli cestovaniu.

zuzana24
11. okt 2008

veronika kup si mar spray do nosa tiez moze byt vincentka a este jeden je ale neviem nazov a my mame este aj libenar.tie spraye do nosa obsahuju vsetky morsku sol takze pre dietatko je to absolutne neskodne.

jastericka
12. okt 2008

Zuzi, neviem si vynachváliť tú odsávačku na vysavač, tiež som mala obavy či to nie je príliš drastické, ale je to super, krásne to soplíky vytiahne a najmä veľmi rýchlo, takže dakedy to Martinka ani nezaregistruje
Ešte má soplíky stále, ale kašeľ už prešiel, chvalabohu

bambulka026
autor
12. okt 2008

Aj my mame tu odsavacku na vysavac a neviem si predstavit odsavat inak.
Je to rychle, len udrzat ho kym mu ich odsajem je uz problem.
13kg je 13kg, a ked sa uz vzoprie, mam co robit... 🙂

jastericka
12. okt 2008

tak to hej bambulka....presne som rozmýšľala nad tým, že to už bude iné, keď bude Martinka väčšia, už si nedá len tak ľahko do nosa niečo vopchať 😅

paskova
13. okt 2008

Ahojte babenky, ja som Natalke odsavala s tymi hadickami a celkom sa mi osvedcilli. Zase som si zaobstarala tie a veru neviem si predstavit ako to dokazete s tym vysavacom. 😒 Dufam, ze uz mate deticky zdrave. 🙂

lila794
13. okt 2008

Ahojte, som rada, Zuzi, ze su to len zubky a ze je Sasula zdrava! No, Bambu aj nas to asi caka - ta vahova kategoria 😀 a Evku tiez, ha!
V sobotu sme boli na Permone - maly bol trochu pokakany od strachu, som sa smiala, chuda. Ale inak v pohode. A vcera sme vyuzivali pocasie babieho leta - naaaaadhera, tie farby!! Boli sme pod Rohacmi - z oravskej strany. Krasne tam bolo!

Inak, noci stale take iste. Uz aj ten Nurofen som mu skusila dat a nic! Takze asi zubky to nie su.

Pekny tyzden vam prajeme!!!! 😀

karolka1
13. okt 2008

Lili a nebudu tie noci u vas suvisiet so splnom? My sme na to byvali dooost citlivi, teraz to uz hadam preslo, dnes Neli prespala KONECNE celu noc vo svojej postielke 😀
...a diiiiik za to info o cvieni, nahovaram kamosku a hadam skusime 😵

lila794
13. okt 2008

Naozaj? Som ani netusila, ze to moze mat suvis? Trva to asi tyzden. Uvidime, mozno ano. Musim odpozorovat.

Prave sme sa chystali von, ale maly mi zaspal na cice, tak ho nejdem budit, pojdeme potom pokukat farebne listocky 🙂

Inak, ked sa prestahujeme do LM, co sa nam stale predlzuje, tiez by som chcela chodit na to cvicenie. Na Vianoce uz hadam budeme vo vlastnom!!!! 😒

paskova
13. okt 2008

lila a kde budete byvat? O ake cvicenie ide, pre deti alebo pre nas maminy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre