Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

atam
10. okt 2006

To je správny postoj, 🙂 aj my rátame dni,lebo vždy keď jeme,malý vrieska,a keď mu priblížim k ústam nejaké jedlo,stíchne a otvorí také vráta,že by zhltol aj lyžičku. 😲

barunka
11. okt 2006

nie, baby, ja už bohužiaľ nekojím, ale nezabijem sa preto. robila som čo sa dalo, ale niekedy sa ozaj nedá inak ako len prikrmovať umelým...
možno moje dieťa nebude mať materské mliečko, ale to ešte nič neznamená. robím pre ňu vo výžive len to najlepšie čo sa dá...

alzbetka
autor
11. okt 2006

som si myslela, lebo v albume som videla fotky ako ti mala papka spenatik 😅 . je jasne, ze niekedy sa neda kojit. moja sestra sa snazila asi 2-3 tyzdne. zapalili sa jej prsniky a odtahovala (s placom) kolko sa dalo. aj jej mala bola v podstate hned na umelom mliecku.

barunka
11. okt 2006

ja som mala prsníky zapálené asi trikrát. snažila som sa tri mesiace, ale malá stále len plakala a zvracala a tak dokola, tak som to vzdala, lebo tak som robila zle aj jej, aj sebe. nič moc to nie je na psychiku...

atam
11. okt 2006

Máš pravdu,barunka,za každú cenu to nemá význam.Dôležitejšie je,aby ste boli v poho. 🙂

barunka
11. okt 2006

alzbetka, atam, veru tak, pohoda je to hlavné...
mne Simi už papá chvalabohu všetko, bez cirkusu, otvára pekne pusinku... akurát mäsko nejako nechce a jediný spôsob ako ho do nej dostať, je zamiešať ho medzi ovocie... najlepšie medzi hrušku, banán alebo slivku, inak to nezje...
je to potvorka...

baby, už vám deti štvornožkujú??? mne Simi začala asi pred dvoma týždňami robiť prvé pokusy a teraz jej to vcelku ide, štyrikrát sa posunie a rozcapí sa ako žaba. a keď ju to prestane baviť, tak sa rozhojdá dopredu, dozadu a hop ako zajac....

atam
12. okt 2006

To ste ale šikulky.Predbiehate vývin.Deti sa to obyčajne naučia okolo 8.mes.
My sa hráme s nožičkami,pokúšame sa sami sadnúť,prevaľujeme sa a posilňujeme nožičky(chceli by sme sa postaviť).
Ale my vás doženieme!!! 😝

barunka
12. okt 2006

atam, ona je vo všetkom taká ako rýchlik. ani sa nestačím čudovať, kde sa v nej berie tá energia. Simi sa od nejakého tretieho mesiaca pokúšala liezť a aj jej to išlo, ale rúčkami sa nedržala. len sa zaprela nožičkami a odrazila nosom a liezla ako húsenica...
odvtedy, možno aj o niečo skôr mi lezie aj v noci, takže je to hotová katastrofa, keď niekde narazí....

alzbetka
autor
12. okt 2006

nam sa nechce lozit, mala chce len sediet a pozerat sa na svet. ked lezi, tak sa otaca na zadku (zdvihne nozky a toci sa) 😅 a tak sa dostane aj k hrackam.

atam
13. okt 2006

Dobré ráno,babky.
Buďte rady,že ešte nechodia.Až potom uvidíte a verte,že viem o čom hovorím. Barborka začala chodiť,keď mala 9 mes. a 2 t.,Ondrík mal 11 mes. A tie schody,čo máme doma!To bola hrôza!Ale aspoň nepriberieme 😀 ,prirodzene nám udržiavajú líniu tie naše deťúrence. 😝

barunka
13. okt 2006

atam veru tak... aj my máme v dome parádne schody, nemáme betonove, len na kovovej konštrukcii, takže to bude zaberák ustrážiť krpca, aby sa nevybrala sama na výlet. jasné, že budeme mať dvere, ale ak bude taká prešpekulovaná ako moje krstňa, tak otvorí, odstráni a utečie....

alzbetka
autor
14. okt 2006

veru, mate sa naco tesit. my zatial nemame schody, byvame v jednoizbovom byte, ale to sa coskoro zmeni, kupili sme totizto dom a ten este treba prerobit a potom tam veru schody budu 😉 .

alzbetka
autor
14. okt 2006

chcem sa este spytat, budete davat vase deti do pavuka? niekto je za pavuka, niekto zase proti. co vy nato.

barunka
14. okt 2006

alzbetka môj názor je, že na pavúkovi nie je nič zlé, ak je správne nastavený. chyba je, ak je príliš vysoko a dieťa potom musí chodiť po špičkách. ja aj sestra sme na pavúkovi odrástli a sme v pohode, sestrin malý, dvojročný tiež býval v pavúkovi, inak by sa to s ním nedalo vydržať. teraz má dva roky, nohy má v poriadku...
ak bude treba, Simi do neho dám, veď už teraz je moc aktívna, tak čo budem potom, keď sa bude na nohy stavať...

atam
14. okt 2006

My sme pri dvoch deťoch použili pavúka iba niekoľkokrát.Ani jedno v ňom nechcelo byť.Barborka sa od 7 mes. stavala na nohy,chcela sa všade dostať a pavúk jej to nedovolil.Ondrík bol pohodlnejší a niekedy si v ňom rád len tak povegetil.Pri ňom sme najviac využili lehátko.Ak by mal byť pavúk taký škodlivý,načo ho potom vymysleli?Ale nadlho by som v ňom dieťa určite nenechávala a už vôbec nie bez dozoru,aby sa neprevrátilo.Pavúk však nie je pomôcka na chodenie,nech sa len deti vyvíjajú prirodzene,nič sa nesnažme urýchliť!
No a pred schodmi deti neuchránime,ony totiž rady skúšajú včetko nové a hlavne to, čo sa nesmie.Ja aj toho najmenšieho radšej naučím čím skôr po nich loziť. 🤐

atam
16. okt 2006

Ahojte,baby,tak už máme aj druhý zúbok! 🙂

barunka
17. okt 2006

atam, super, gratulujem... 🙂 len si teraz dávaj pozor, aby ťa nehrýzol tými zúbkami... ja ich mám pravidelne vyryté, kde sa simi podarí zadrapiť.

alzbetka
autor
17. okt 2006

gratulujem 😉 . ja neviem ci nam nepojde dalsi zubok, malu zacina prehanat. uvidime co to bude.

atam
19. okt 2006

Vďaka za gratulácie,ale hryzie,potvorka,a ako sa z toho teší!?
Prajeme vám pekný deň! 😵 😵 😵

alzbetka
autor
19. okt 2006

aj nasa mala vsetko hryzka a paci sa jej to a najradsej ma asi mna 🙂

kvendolinka
20. okt 2006

ahojte baby,ja som tu nova mozem sa pridat?skoda ze som vas objavila az teraz ale cez moje tehu sme nemali doma internet.Inak volam sa Lucia mam 24rokov s manzelom byvame v LV a 4.4.2006 sa nam narodil nas pokladik Natalka.Aj vam sa zda ze to ubehlo nejako velmi rychlo?

atam
20. okt 2006

Vítame ta medzi nami,kvendolinka!!!!!! 😉
Celý život akosi rýchlo ubieha,my máme o týždeň 6 mesiacov,pretiekli mi nejako pomedzi prsty.Ale tehu sa dosť vlieklo(mala som ten pocit).

barunka
20. okt 2006

kvendolinka, ahoj... jasné, že to letí... ešte nedávno bola Simonka v brušku a teraz je už vonku a robí zle kde sa len dá...

baby, aj u vás letia také veci ako káble, ovládače, mobily, noviny a podobné hlúposti????

kvendolinka
20. okt 2006

ahoj atam.Mala bude mat o 2tyzdne 7mesiacov a bolo to nedavno co som ju drzala v porodnici ako maly vonavy uzlik.Aky si mala porod?Ja celkom v pohode trval 4 aj pol hodiny a uz to bolo.Bol pri mne aj manzel.Tocil na video ako o zivot.Samozrejme to najintimnejsie som mu nedovolila.Tehotenstvo islo celkom rychlo ale posledny mesiac som sa citila ako velryba pretoze mi opuchali nohy 😝 a bola som tyzden v nemocnici.

kvendolinka
20. okt 2006

no u nas letia momentalne noviny hlavne aby co najviac sustali 😀 a potom mobil ale vyhradne len ked zvoni a take ze hryzatko a kolotoc nad postielkou tak to mala hodi taky vyraz ze:Mami ved to je pre male deti!No co uz kazdym dnom ma niecim prekvapi 🙂

atam
20. okt 2006

Na prvorodičku slušný výkon.To ja som prvýx rodila 12 hod.,nemysli už na to,čo bolo,teš sa z toho čo je teraz.

Aj u nás je podobný trend,ale najväčšiu neplechu robí súrodencom,...nemajú mu pod nosom nechávať svoje knihy a zošity... 😀

alzbetka
autor
20. okt 2006

ahoj, pekne na prvorodicku, ja som rodila 18 hodin a nakoniec to aj tak muselo ist sekciou 😢 , takze tak. uz som si myslela, ze sa malej ani nedockam (prenasala som ju 2 tyzdne). a co sa tyka toho co u nas leti, tak samozrejme su to noviny, knizky, ale aj mobil, ci ovladac a tym najradsej pustame teletext.

kvendolinka
20. okt 2006

asi preto to tak islo rychlo lebo som prisla z domu otvorena na 4 prsty a este k tom mi odtiekla aj plodova voda.Stacil iba oxytocin a uz to frcalo.Kojite?Ja ano a papame aj prikrmy a s tym mame dost velky problem zakazdym ked jej strcim lyzicku do pusy tak sa strasne rozplace.Skusam rozne triky aj spev basne a nic.Ale to co ma na lyzicke jej chuti len nechce prehltat.Mozno je to tym ze ked bola chora tak sme jej lieciky podavali lyzickou tak sa jej zhnusila ☹

alzbetka
autor
20. okt 2006

hmm, ja ked som prisla na sal, bola som otvorena na tri prsty. u mna bol problem s tym, ze mala bola velka a ja som s tych mensich.ked nepomohlo ani to, ze sestricka sa mi valala na brucho a pomahala mi, tak sme isli len cez chodbu na inu sal a mala bola o chvilku vonku. a uz je to za nami. co sa tyka kojenia, tak kojime a na obed sme zacali s prikrmamy, no nie vzdy nam to papanie ide.

barunka
21. okt 2006

kvendolinka, tak ja ťa tromfnem, ja som prišla do pôrodnice o piatej, otvorená na cca 6 prstov a presne o 20.00 bola Simonka na svete... 🙂 🙂
inak, ak malá nemá rada lyžičku, tak jej skús dávať papať napríklad z tvojho prsta. ona si postupne zvykne na tú chuť jedla a prestane jej záležať na tom, z čoho to dostáva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre