Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
7. dec 2007

Ahojte.
Baby, ako dlho je inkubačná doba pri kiahňach? Dá sa nakaziť za pár minút? Vie niekto? Dnes sme boli v meste, Máme tam takú bránu sviatočnú, čo na nej hrajú rôzne vianočné skladby, tak sa tam Veve hrala. Došiel jeden chlapec, chvíľu sa naháňali a potom prišla nejaká tetka, že: Danko, ty nie si v škôlke? a odpoveď: Nie, ja som chorý, mám kiahne. 😨 Vtedy som sa mu lepšie prizrela a veru bol bodkovaný, mal aj také ešte otvorené ranky. Ak bude mať Veve cez vianoce kiahne, tak si Danka aj s mamkou vyhľadám a pekne sa im poďakujem ☹ Teraz som tam mamku ani nevidela, možno bola v dákom obchode.

alzbetka
autor
7. dec 2007

ahoj,
cairka, inkubacna doba pri kiahnah je az 3 tyzdne, takze, ak ich dovtedy nedostane, tak sa nenakazila. da sa nakazit aj za par minut, ale nemusi sa nakazit ani za hodinu, teraz ti neostava nic, iba sledovat malu. ja uz som bola raz v pozore, ked mi sused povedal, ze ich mali maju kiahne a den predtym boli u nas, ale nastastie ich nemali ani oni, to iba sused chaosil 😒 . tak dufam, ze ich Veve nedostala.

ivcap
7. dec 2007

Ahojte aprílovky 😉 .Strašne dlho som sa tu neukázala, ale vidím, že deťúrence sa majú fajn a vy s nimi 🙂 . Cairka, mne moja dr. hovorila, že inkubačná doba pri kiahňach sú 2 týždne. Bolo to tak aj pri mojich chlapcoch. Takže držím silno palce, nech ste na Vianoce o.k.
Baby, ešte som sa chcela opýtať, či dávate UM, alebo iba kupné. Ja som myslela, že Saške UM budem dávať do 1 1/2roka, ale kamoška ma presviedčala, aby som ešte dávala. Tak neviem.
Ináč zo Sašky vyrástla veľká ukecaná beťárica. Energie má za troch 🙄 . Takže večer keď zaspí, si iba vydýchnem a hneď odkvecnem do kresla. Predpokladám, že ste na tom rovnako. 😵

cairka
8. dec 2007

Ahojte. Díky za odpovede, budeme čakať.
Ivcap, už ste boli na tom zákroku? Nám vravela obvodná, že sa máme pýtať do Smokovca keď pôjdeme na alergo, kvôli imunite a alergiám. Už sme mali 2x dosť veselo, podľa všetkého je malá alergická na jahody a červené farbivo. Lenže ona sa nevyhadzáva, ale má podobné reakcie, ako mala Barunkina Simonka po tom očkovaní. Našťastie sme sa ešte nikdy nedostali až tak ďaleko ako Simi. Som zvedavá, či to vyjde. Aj by som šla na 3 týždne na výlet do Tatier 😉
Ja som tiež večer úplne KO. A to chodí spať o osmej. Keby šla spať o desiatej, tak ju asi ... 😅 Tiež celé dni lieta po byte. Teda nie celé, lebo po obede si našťastie pekne oddýchne, tak 2-3 hoďky.

hanka274
9. dec 2007

cafteeeeee!!!
cairka, ako vam je?????
baby, zaciname ficat na UM, nieze by mala nechcela mlieko normalne, ale nechce jest!!! A uz mam toho fakt ze dost.....no hotovo, konec......!!!!! ☹ ☹ , tak som si vymyslela, ze okrem mlieka normalneho jej budem davat flasu s UM, nech aspon trosku doplnime to co nechce jest.......

Neni to hovadina??? Mam jej vecer davat radsej flasu normalneho mlieka s kakaom, alebo co do frasa....krapata....vymyslava....a hubuje!!! musim sa postazovat, sice nezrozumitelne, si mysli, ze nechapem, ale ja dobre chapem....krpec jeden.....mrmle si a rozhadzuje rukami, potom zvysi hlas....hm.... ☹ ☹

ivcap
9. dec 2007

Hanka, ja dávam ráno UM a večer kakauko. 😉. Samotné obyč. mlieko mi nechce. My máme najradšej mäsi. Mäsko by jedla stále 🙄
Saša tiež začína zvyšovať hlas.

hanka274
9. dec 2007

zvysovat hlas??, heh, krpane, ze??!!! potom musim aj ja zvysit.....ved nech pocuje ma cez tej jej hlas vyvyseny...heh....
takze kakauko v pohodke?? a normalne jej do obycajneho mlieka kupovaneho plesknes granko a hotovo????

vroni
9. dec 2007

Aj ja davam krpatej kakao (normalne Granko, vlastne Milku). Ked nic nechce jest, tak aj z flasky (inak pije len zo salky alebo pohara)
Tiez skusa zvysovat hlas a ze ja mam slabe hlasivky a rozpravam velmi potichu, nemam sancu konkurovat 😠 Tak trenujem rozne stupne vyhraznych pohladov (zatial to funguje, uvidime dokedy) Dieta evidentne zdedilo hlasivky po tatinkovi, ten ked rozprava, trasu sa okna. Ale tiez funguje na vyhrazne pohlady 😀

hanka274
9. dec 2007

moje vyhrazne pohlady....ze nula bodov....
Hani tiez pije z pohara, ale tak nebojim, ze zvykne na cumlik z flasky a nebude chcet z pohara...to nebojim...........snad...heh

alzbetka
autor
10. dec 2007

ten zvyseny hlas mame aj my doma, ked sa jej nieco nepaci, tak mi to da jasne na javo a mna ide niekedy roztrhnut, ale dosla som na to, ze ked zvysim aj ja hlas, tak sa hneva este viac, tak ju iba sklidnim, poviem jej, ze ci to robia pekne deti, ona mi povie, ze nie a je klud 😉.

cairka
10. dec 2007

Ahojte. My pijeme ráno banánové kakao z pohára a večer čisté mlieko z fľašky.
A na mňa Veve (zatiaľ 😅 ) nekričí. Keď sa jej niečo nepáči tak sa jeduje, ale nekričí na mňa. Ona zatiaľ vyerá byť celkom dobre vychovávateľná, lebo ked vidí, že je zle, tak strčí hlavu medzi ramená a ide robiť niečo iné. Nie vždy ale niečo žiadúce 😠 Dúfam len, že jej to ostane dosť dlho.
tie kiahne ak chytí, tak nám to vychádza na 23 -24. Dúfam, že nebude mať. Už je síce dosť veľká a bol by pokoj v škôlke, ale na Vianoce a Silvestra mám v pláne iný program, ako sedieť doma a mazať sa púdrom.

ivcap
10. dec 2007

Ahojte. Hanka, prevarím mliečko a normál tam prcnem granko. Saša pije mliečko z fľašky. Nejak mi to nevadí. Aj chlapcom som dávala asi do troch rokov, bolo to dobre hlavne vtedy, keď sme už chodili do jasiel a musela som ich ráno budiť. Vošla som do izby už s kakaukom, ešte nemali očká poriadne otvorené a už si dudlali a kým mali fľašky prázdne, tak sa aj prebrali. 😉
Cairka, pýtala si sa na Smokovec. Môžem len vrelo doporučiť. Je tam perfektné vybavenie, personál o.k a krásne prostredie. Vonku je úžasné ihrisko. V stredu ideme na kontrolu, skúsim niečo nafotiť a hodím fotky.
Baby, takže je tu niektorá z Vás, čo ešte dávate UM? ☹

hanka274
10. dec 2007

no tak ja vyskusam to mlieko s grankom.....
Inak dnes si vzali malu nasi, stredu ju donesu....zajtra ideme do divadla....sa tesiiiiim, juchu....papa

hanka274
10. dec 2007

pozeravate mafstory?? tak na nich ideme....hehe, teda nie na mafstory, ale na tych hercoch do divadla....co maju oni spolu take predstavenie...

ivcap
10. dec 2007

Hani, krásny kultúrny zážitok ti prajem. a oddýchni si od malej. My sme Sašku nemali doma zo soboty na nedeľu. Synátor mal stužkovú. Už dávno som sa toľko nenasmiala 😀

alzbetka
autor
11. dec 2007

no tak to vam zavidim ☹ , ze mate kam dat deti. my mame jednu babku 230km a druhu 300km od nas.

monikka22
11. dec 2007

Ahoj sem tam si vas precitam aj ked ja osobne do teto skupiny nepatrim, mam ale bratceka ktory sa narodil v tento mesiac a je medzi nami 20 rocny rozdiel.Chcel som sa spytat co kupujete vasim drobcom pod stromcek, nejku inspiraciu by som potrebovala. 😅

nikolasko
11. dec 2007

hani uži si to 😀 😀 😀 😀 mafiáni sú dobrí
alžbetka ja mám babky na skok ale tiež som ešte bez Nička nebola dlkšie ako pár hodín niežeby ho nechceli ale ja by som to asi nevydržala asi som blbá alebo nám zle prestrihli pupočnú šnúru 😀 a zdá sa mi byť ešte malý ešte by to nezvládol....a milion výhovoriek prečo cez noc nie...
monikka tomu sa povie vekový rozdiel 😵 ale super nie?teraz sú naši drobci vo veku kedy už aspom podla mna venujú dosť pozornosti hračkám a tých sú plné obchody a samozrejme ani knižkou nič nepokazíš 😉
a kde sa nám zase túla kvendol barunka a sveet?

kvendolinka
11. dec 2007

Ahooooooooojky 🙂 Ja som tady 😅 ale teraz tu asi nik nieje 😕 Baby ja volako nic nestiham ☹ ked je taketo na houby pocasie tak ani von sa neda ist s malou lebo kocik mozme rovno predat lebo v nom byt nechce a potom je mrzuta,vymysla doma hluposti.Nejaka je v poslednom case umrncana, v jednom kuse vykrikuje:Mama nie sama 😀 asi sa jej to rymuje ale to chce povedat tym,ze kde som a to som bola len na wc 😒 ach jaj ma trosku divne obdobie aj obdobie vzdoru aj same nie,nie ako ste uz spominali aj vy tak to k tomuto veku asi patri 🙂Jaj a ste este mali taku temu,ze mlieka:ja davam malej od 1.roka plnotucne tatranske a do toho jej striedam raz jahodovu prichut,potom granko alebo banan a v pohode 250ml vecer aj rano 😉
Monika wau,ze 20rocny rozdiel 🙂 Kedze ja mam doma babu tak pod stromcek ma same babske veci ako je kuchynka,riadiky,kocik,konik,kocky,skakaciu loptu,postielku pre babiku ale pre chlapca by bodlo nieco chalanske,ze? 😀 A co taky autopark?videla som v Tescu alebo farmu so zvieratami a s traktorom hm?Ale vy najlepsie budete vediet co ho zabavi a ako vravi nikolasko,na vyber mas toho dost 😉
Alzbetka,ozaj a tebe gratulejsn k druhemu mimi,si sa dlho neozvala a veru som na teba zvykla mysliet ako na zakladatelku nasej temicky 😉My druhe planujeme asi o take 4rocky.Sa musim trosku spamatat lebo mala nam dava slusne zabrat 🙄

barunka
12. dec 2007

alzbetka, ja mám síce babky kúsok, ale ani jedna mi ešte Simi nestrážila. Nejak sa k tomu nemali keď bola malá a ani teraz... Ja som bez nej prakticky ešte ani nebola...

ivca, ja dávam UM...

cairka, tá reakcia čo mala simi už vraj bola jedna z najzávažnejších alergických reakcií, takže by som si radšej dávala na vanesku veľký pozor, aby ste náhodou neskončili ako my. My sme vtedy prišli do nemocky v hodine 12-tej...
Inak na kiahne je inkubačka cca 14 dní...

monikka22
12. dec 2007

nikolasko jasne je to pekny vekovy rozdiel ale nemenila by som za nic na svete take slniecko doma ale ho ma aj kto rozmaznavat.... ide skoro z ruk do ruk aj ked teraz si davame pozor lebo to zacal zneuzivat ale ked bol maly...... 😅

anika
12. dec 2007

cavte, mam volno, drobec spi
monik, to je super mat takeho brasku a aj dobra skola, aspon budes raz vediet, do coho ides 😉
ja som kupila stavebnicu typu duplo, len s vacsimi kockami, vlacik Thomas, len lokomotivu.Urcite nejaka hudobna hracka by ho tiez zaujala
Mne samej sa velmi pacia drevene hracky.
Baby, co myslite, ten hovoriaci maco je este pre Brana vhodny alebo uz je na take velky?

hani, aj my kukame s muzom mafianov, na predstavenie by som aj isla, len nie je kedy, ale vsimli ste si ako sa to medzi ludmi udomacnuje-SILNO....ja ked to pocujem, od niekoho znameho, pytam sa, ci pozera 😀

ivca, aj ja davam nutrilon, asi aj este budem
baby, casto pisete, ze davate to tatranske mlieko, u nas ho totiz nedostat, cim sa lisi od inych kravskych plnotuc. mliek? 😲

cairka
12. dec 2007

Ahojte.
Anika, ja som Vaneske kúpila toho psa hovoriaceho. Podľa mňa ešte není na neho veľká. Veď len teraz sa učí hovoriť, tak sa môže učiť básničky, pesničky od psíka. Ten psík má veľmi pekné a chytľavé, neviem, aký je rozdiel medzi psom a macom. Vtedy ked som ho kupovala sa Veve zobudila, tak sa s ním poobede hrala a za ten čas si hneď začla pospevovať, že "Ja-ja de uky ..." /pesnička o častiach tela - lala 2 ruky...) . Okrem toho dostane knihy - jedna básničková a jedna krásna s rozprávkami na dobrú noc, pečiatky, krtkove puzzle, nejaké oblečko a veľký sen (teda aspoň stále berie, keď majú iné deti) plačúcu bábu. Ale žiadnu značkovú, len takú obyčajnú. A ešte u sestry mám objednanú takú tú hračku do vane, čo sa prilepí na vaňu. Tak uvidíme, či nenájde niečo iné nakoniec.
My bývame s dedom, ale mal Vanesku raz asi na hodinu, lebo som niečo potrebovalal vybaviť. Možno keď sa odsťahujeme ju bude braž častejšie. Ha-ha 😠

monikka22
12. dec 2007

anika tak to je pravda je to dobra skola a aj skusenost ale je to fakt super je to take slniecko my sme uz vsetci dospely doma bol to bez neho taky stereotym teraz je kazdy den iny a vzdy sa tesime co nove sa zas nauci:D u nas zatial vyhravaju knizky asi jedina vec ktora ho vie zabavit na viac ako 5 minut... ale miluje zvieratka tak nieco take uvidime ale na tieto vianoce sa strasne tesim:D bude to velke ozivenie a zas k nam naozaj pride ta jeziskovska atmosfera:DD

ivcap
13. dec 2007

Monikka, aj ja mám medzi deťmi 20 ročný rozdiel 😀 . Na Vianoce sa tiež veľmi teším. Konečne budú, ako majú byť, s rozžiarenými očkami a nie unudenými tvárami 😉. Keď sme boli so Saškou na Mikuláša na námestí, až mi slzy vyhrkli do očí. Saška sa strašne teší. Pred bytovkou máme vysvietený stromček, tak je z neho hotová. Baby už pečiete? Ja sa musím pochváliť, včera som piekla medovníky. 🙂

alzbetka
autor
14. dec 2007

ahoj,
ja este nepeciem, lebo sa stahujeme a preto vlastne pisem, lebo neviem kedy budeme mat znovu net, tak neviem kedy sa mi podari sem nakuknut. prajem vam pozehnane sviatky a majte sa pekne.

monikka22
14. dec 2007

ivcap a je to super taky rozdiel proste taky maznacik a uziva si ho mamina asi viac ako ked som bola ja mala... je to zlate aj ked vela ludi si mysli ze maly je uz moj

nikolasko
14. dec 2007

moni nech si myslia čo chcú je to vaše slniečko a hotovo 😵
ivcap zajtra sa chystám na medovníky a medvedie labky Ničko pôjde babke tak to pôjde od ruky už sa teším na tú vônu
alžbetka tak nech sa vám pekne býva a taktiež vám prajeme krásne sviatky

cairka
14. dec 2007

Ahojte. A ja mám perníky už napečené asi týždeň 😎 Ale na zbytok sa mi dáko nechce 😅
Aj Vaneska sa strašne krásne teší, som zvedavá, ako bude reagovať na Vianoce, bude tu aj brácho s rodinou a okrem iného aj s 2ročným synovcom, tak bude veselo. Dúfam, že Janko s Veve nezbúrajú dom 😉
ALžbetka, ja prajem pevné nervy pri sťahovaní a v novom bytíku nech sa vám krásne býva. Nás to čaká niekedy vo februári a už teraz mám z toho nervy 😒

monikka22
14. dec 2007

nikolasko jasne je to tak mamina si to dast brala k srdiecku zo zaciatku ale teraz je to uz fajn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre