Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
15. dec 2007

cafte babule!!! super bolo divadlo, az ma brusko bolelo zo smiechot...heh....
Ahoj Monika!! Ty kokso, to je rozdiel...ale ivca ma tiez....to musi byt srandovne....hehe....
Ku kociku....ja som pred 2 tyzdnami predala kocik....bo naposledy v nom sedela asi v auguste a v oktobri asi 2-3 krat....takze zacal prachniviet v aute....tak som ho predala....
Darceky? kolace?? fuha, nestraste este....ja som zla zienka domaca.....nechce sa mi vobec....ale verim, ze dojde snad ta nalada....a darceky? ani jeden jediny....pokazila som DVDcko, sikovna, tak by sme si mi chceli dake DVD kupit.....a malej by som chcela kuchynku, bud tu celu, alebo iba dake supravy, hrnce, salky....nieze by som ju tym smerovala, ale ona furt v kuchyni, vytahuje mi veci.....stale....A aj po tej pokladni sa uz od minulych vianoc pozeram....dake oblecenie samozrejme....zistila som, ze su jej male topanky, takze topanky.....a bundu!! Bo mame len taku sice hrubu fest ale povrch je latkovy, to ked bude prsat alebo snezit, tak to bude mokre a potom len oteplovacky ma take nepremokave....ale bundu este potrebuje.....a este chcem kupit stolicku, rozmyslam ci obycko plastovu, ci prutenu....neviem, bo furt ked pozera TV vecer, nosom mi tam utiera ten prach z obrazovky,,,,,,!!! tak nech ma taku svoju, u kamosky sa jej to paci....vzdy si tam haca....tak nech ma aj doma.....

A baby!!! Malej sa mi nezdal dako pach z pisulky, nieze by to smrdelo, to nie....ale tak moc dospelacky to pachlo...take zvlastne....tak som dala moc na rozbor, nic nezistili viac, bo bol velmi kalny a plny soli-malo pije.....ale zistili minimalne KRV v moci!!!! Tak ma ide je..ut, chuda moje male,,,,,,no nechapem.....musime ist nefrologicke na buduci tyzden....picne ma.....neviem co to ma byt.....nic ju neboli, ani ked cika, nic.....neviem.....chuda moje male

hanka274
15. dec 2007

cafte! dnes muz doniesol poobede DVDcko, jak keby som to tusila....som doobeda pisala....hehe, papa, bru noc!!
😎

anika
17. dec 2007

ahojte,
cairka, nie maco, ale psik, presne ten, co si pisala 😉 Uz ho mame aj doma, zavreteho v skrini caka na vianoce 😀
vcera som objednala vianocne cdcko, no skoro som sa spamatala 😎 😝 , tak dufam, ze vcas dorazi

monikka22
17. dec 2007

hanka274 ahoj jasne je to sranda ale aj superma akoby dve mami ale vie ktora je ta jeho a ta prava 😉 ja som prisnejsia na neho ale vie ze ked mamina nepovoli pride za mnou ma 1,5 roka a rozumu ako velky chlap hlavne ked chce:D

cairka
18. dec 2007

Ahojte. My sme dnes zasa skoro skončili v nemocnici ☹ Vaneska má zapálené priedušky a začínajú pľúca. To by nebol až taký problém, to sme už zvládli viackrát, ale má úplne stiahnuté priedušky a ťažko sa jej dýchať. Dnes sme sa nainhalovali, zajtra ideme zas a uvidí sa, čo bude ďalej. Chcela ju dr. rovno prijať, ale kvôli tým možným kiahniam, že by sme museli ísť na infekčné, tak to ešte skúsila takto. Hádam jej do zajtra bude lepšie. A úplne najväčší malér jej ten, že je možnosť, že to má z alergie na prach. A potom nech človek robí vianočné upratovanie. Totižto prvý záchvat kašľa dostala, keď som čistila taký kút, ktorý čistíme tak 2x do roka, lebo tam je zlý prístup 😅
Anika, aj náš havo už od októbra poslušne čaká na vianoce.

ivcap
19. dec 2007

Ahojte. Cairka, strašne Vám držíme päste, nech ste čím skôr zdraví. Ako ste dopadli na kontrole? Dúfam, že si malú nenechali v nemocnici. ☹ Saška včera tiež začala trochu kašlať. Začala som jej dávať Stodal. Dúfam, že jej zaberie a nebudeme na Vianoce chorí. 🙄

cairka
19. dec 2007

Ahojte. Ivca, ďakujeme. Už je to lepšie, zasa sa nainhalovala a ešte minimálne zajtra máme ísť. Ale úplne som bola prekvapená (milo), že aj keby nás sprijali, tak automaticky obe. Dnes keď sme inhalovali, tak prijímali dáke bábo a mamina sa pýtala, či aj ju, tak jej dr. povedala že do 6 rokov vždy prijímajú aj rodiča. Takže by to až také strašné nebolo. Niežeby som po tom túžila 😉

anika
19. dec 2007

cairka, aspon ze tak, dufam, ze vas to do Vianoc prejde 🙂
ja som sa konecne dokopala do pecenia, vcera vecer som si navazila a jedno jesticko zahnietla a dnes peciem, taka som ja gazdina 😝

cairka
19. dec 2007

Ivča aj vám skoré uzdravenie.

anika
19. dec 2007

cesticko 😖

cairka
19. dec 2007

Anika, sa nezdáš. Prídeš aj k nám? Ja mám perníky už, ale od víkendu sa chystám mačacie oči robiť a nejako nestíham 😅 a to sme doma. Ale už budem musieť, veď zachvíľu sú vianoce.

ivcap
19. dec 2007

Tak u nás sa pečie po večeroch. Pri Saške by som vôbec nemohla piecť. Máme medovníky, vinové pečivo a linecké kolieska. Zajtra chcem urobiť Biskupský chlebík a potom nejaké dva s plnkou. Ja musím piecť trochu viac, my máme doma dve kyseliny na koláče 🙄 . Ale pečiem rada, takže nemám problém, len sa mi musí dariť. 😉

anika
19. dec 2007

ved to, ivca, musi sa darit a nemoze sa pokaslat rura 😠

ja som tie moje ani poriadne nedopiekla, zbalila som druhu cast cesta a isla ich dopiect k nasim 😒 , ale tie uz su ok, druhe suchare uy mam nachzstane, teda cesto, zajtra zase idem k mame 😉

vroni
20. dec 2007

Teda baby, klobuk dolu. U nas sa realizovali s pecenim stare mamy a ja som ledva rada, lebo neviem, kedy by som akoze mala piect. My este nemame ani vianocny strom, chladnicka ziva prazdnotou a ja si pripadam ako narodny hrdina, ze uz mam kupene vsetky darceky (a asi polovicu aj pobalenu) Tak vam aspon na dialku zasielam riadnu davku obdivu 😕

anika
20. dec 2007

vroni 😉
baby, mne drobec uz spi dobru hodinu, dnes cez den nespal, boli sme u nasich a cestou domov mu uz v kociku oci klipkali, a kym sme prisli, zaspal, uz davno som ho spiaceho netahala z kocika 😉

anika
20. dec 2007

vroni, takze ty nepeces linzer torte na kila, ze 😉 , moje byvale nemecke kolegyne sa predhanali, ktora ich upecie viac 😀 /juuuuj, ja by som som si dala taky bienenstich alebo schwarzwaldertorte 🙂 😝 /ja mam tak mlsny jazyk, ani no

kvendolinka
21. dec 2007

Dobre ranecko 🙂 Som sem dokvitla aby som vam zapriala krasne prezitie vianocnych sviatkov,vela rodinnej pohodicky,bohateho Jeziska ale hlavne vela zdravicka nielen v Novom roku ale i po cely rok 2008 a by ti nasi zlatusikovia rastli do krasy a aby nas posluchali 😀 Ideme uz dnes k nasim,preto sa s vami lucim 😉

cairka
21. dec 2007

Ahojte. my sme včera a dnes behali po vyšetreniach a nakoniec Vaneske určili diagnózu -astma ☹ Spôsobená alergiou, pravdepodobne na prach (presnejšie testy sa môžu robiť až v 3 rokoch) takže žiadna sláva. ale aspoň jej môžu nasadiť liečbu a hádam aj zdravá občas bude. Je fakt, že takto fungovať ako teraz fungovalla, že každý mesiac ATB sa nedá.
Ja sa tu ešte asi objavím do vianoc, ale tým, ktorí nie už teraz prajeme krásne Vianoce, veselý Silvester a hlavne veľa veľa, veľa zdravia v tom ďalšom roku (a aj v tých nasledujúcich 😉 ) .

anika
21. dec 2007

ahoj cairka, no chuda male, ale na ruhej strane, aspon sa vie, co jej je, zelam vam pokojne a akotak zdrave vianoce, cairka 🙂

barunka
21. dec 2007

cairka, žiadna sláva, ale aspoň už konečne zistili, prečo Vaneska býva tak často choručká.

ja mám teraz Simi prvýkrát chorú, teda stratila hlas, chrapčí ako po preflámovanej noci... Dr. nám však tvrdí, že je zdravá, pretože v hrdle nič nemá, tak sa liečime vlastne z ničoho 🙂

A tiež vám prajem krásne vianoce, veľa veľa darčekov a aby sa nám tie naše detičky poriadne tešili. (len dúfam, že nebudú chcieť mať vianoce každý deň) 😀 😀

nikolasko
21. dec 2007

Ahoj babulky 😉
taktiež sa pripájam a všetkým želám krásne a pokojné vianočné sviatky bohatého Ježiška a samozrejme aby mali drobci pod stromčekom žiarivé očká.Do nového roku hlavne zdravie,šťastie,lásku a rodinnú pohodu.Nech nás detičky a manželia poslúchajú 🙂 😝 😀

anika
24. dec 2007

ahojte, babulky, zelam vam pokojne a pozehnane Vianoce 🙂

u nas snezi, tak nech je ta atmosfera dokonala 😉

vroni
24. dec 2007

Zelame vsetkym krasne a pokojne Vianoce vsetkym, vela pohody a stastia pri rodinnom krbe.
Tento rok to vyslo s bielymi Vianocami 😎

ivcap
25. dec 2007

Ahojte. Aj keď neskôr, ale ešte stíhame 😉 . Prajem Vám krásne a spokojné Vianoce.

cairka
28. dec 2007

Ahojte. Sme sa stratili až na druhú stranu 😔
Ako drobci prežívali Vianoce? Vaneska nič moc. Po Mikulášovi (kde sa vytešovala) som čakala, že jak sa bude tešiť a nič. Asi to ešte bolo moc náročné pre ňu. Ale aspoň že sa hrá s darčekmi.

Potešte ma, že aj vaši sa tak jedujú. Veve posledné asi 4 dni viac času prerevala ako sa hrala. Kvôli každej maličkosti sa hádže o zem 😨 a ako krásne "nepočuje" 😅 Keď po nej niečo chcem (podať, zdvihnúť..) tak sa pozrie doslova do blba a ani nemrkne, keď na ňu hovorím. Len sa obávam, že návšteva na ušnom by nám nepomohla.

Ozaj, a tie biele vianoce - to je čo za spravodlivosť, že vy na západe máte biele a my tu nič. až dnes troška nasnežilo, ale fakt len troška .

barunka
28. dec 2007

cairka, tak ja mám asi šťastie, ale Simi viac menej poslúcha, neviem ako som ju k tomu priviedla, ale väčšinou na prvé požiadanie urobí čo chcem. Len v kočíku sa jeduje, ale pešo s ňou na nákup ísť na druhý koniec dediny žiaľ nemôžem, tak niekedy ideme s krikom...

a čo sa vianoc týka, tak simi bola nadšená, šťastná ako blcha, len samozrejme bála sa čokoľvek zobrať spod stromčeka, lebo si myslela, že to nie je jej. a keď zistila, že každý jej to dával do rúčiek a vravel páči, tak sa tak rozšantila, že sa mi od radosti vrhla okolo krku a robila moja moja...
Pridala som aj fotky, tak ak chcete, mrknite...

cairka
28. dec 2007

Barun, ja som písalal, že ma máte potešiť a nie, že napíšete, že nie 😉 Ináč, nechcem ťa ľakať, ale pre mňa to je taký šok práve preto, že aj Vanesku mi kamošky závideli 😠
Pekné fotočky máte. A váš tatino je o 9 dní mladší odo mňa.

barunka
29. dec 2007

cairka, takže aj ty vianocuješ spolu s narodkami?? Ja každý rok počúvam, že nieže mu dám len jeden spoločný darček... 😀 😀 aj u vás je to tak???
Inak Simi bola protivná cca do nejakého jej jedného roka, dovtedy som mala niekedy sto chutí ju aj dobre prefackať, lebo celé dni vyslovene len zle robila. Potom sa to nejako otočilo a začala ma poslúchať a chvalabohu ju to neprechádza. Lenže poslúcha len mňa, málokedy zostane s niekým iným, takže visí vkuse na mne...
No lenže my máme na druhú stranu zasa problémy so spaním...
Inak tiež som nedávno pozerala vaše fotky a Veve je neskutočne krásne dievčatko. a v tých vílových šatičkách je na zožratie... (manžel mi tu žundre, že také by bral... )

cairka
29. dec 2007

Barunka, veru je. a vždy čo si pamätám bolo. 😠
Môžeš polovičke povedať, že je takých v DD dosť. Len tie rožky jej na fotkách chýbajú 😉 Dnes už bola kúštik kľudnejšia, hádam sa zasa dostane do normálu. Jej tie "zlé" chvíle trvajú zhruba týždeň. Takže už hádam bude len lepšie a lepšie. Nechám sa prekvapiť.

ivcap
29. dec 2007

Ahojte. Cairka, aj my sme mali Vianoce bez snehu ☹ . Boli síce biele, ale od námrazy. Včera sme boli v Tatrách sánkovať sa, no ani tam nie je sneh. Ešte že vymysleli snehové delá 😉 . Bolo super teplúčko.
Vianoce boli super, Saška sa veľmi tešila. Hneď hupla pod stromček a potom každému rozdávala darčeky.
My máme zase taký problém, že Saša sa vonku chce nosiť na rukách. Nechce sedieť v kočíku, po chvíli chodenia chce ísť na ruky. 😠 Takže ich mám vyťahané ako opica.
Cairka, takže si mala nedávno narodky? Tak všetko najlepšie. Mňa to čaká začiatkom januára 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre