Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
5. feb 2008

Ahojte.
Tak u nás letí Teletubies a Nemo, tiež dokáže presedieť celý film pri tom. Ale večerníčky tiež len vláčik a havka (reklamu a zvučku)
Nikolasko, no naša psica by tiež vedela rozprávať 😅 Našťastie už nemá zuby, tak nemôže Veve ublížiť 😎 V sobotu sme ju boli venčiť a stretli sme jazvečíčku a Vaneska sa k nej (priznávam, že dosť rýchlo) nahla a ju chňapla tá jazvečica. Ešťeže má takú veľkú papuľu, lebo mala 2 zuby pod okom a jeden nad okom ☹ troška jej to zmodralo, ale už je to dobre.
Kiddibo aj u nás letí, celkovo syry, ale aj sladkosti 😅 každý deň ma minimálne jednu 😅 väčšinou keksíky bez čokolády, lebo má alergiu na kakao, cukríky a lízatka zatiaľ úspešne tajím 😀

hanka274
5. feb 2008

ahojte, no ja neviem, naposledy ked sme boli v lete u dr, tak, ze este mam davat....no ale davam? ne-e....
A sladkosti? Hm, piskoty, detske keksiky-susienky....viac nic.....mozno tak brumik este.....ale to iba ked dostane, nekupujem to....a tie chrumky zlte velke a niekedy aj klasicke so mnou 😒
no idem kupat malu...papa, kedy chodite inak spat??

hanka274
6. feb 2008

no ahojte, tak ja bud tu mesiace nejsom, alebo tu potom som a pisem si sama so sebou.... hi hi....

barja
10. feb 2008

Ahojte babulky, ako sa mate? Vidím, že ste tu preberali telu, tak to my ešte rozprávky nepozeráme ale čo sa týka reklamy - akej kolvek- tak to je hruza. To sedí a čumí nato, že ani nedýcha. Normálne už keď končí film tak vie, že potom pojde reklama a keby som mu to nebodaj chcela prepnúť tak normalne začne nervačiť. 😀 Tak mi už sme vyfasovali škulky - vyzerá ako malý profesorko až nato, že ich absolutne odmieta. Len sa s nimi začnem k nemu približovať a už zdrhá 😠
Hani my chodíme spať cca o 20.00. Lebo okolo siedmej ich švihnem do vane, tam su niekedy aj pol hodinu potom mliečko a hajíííííííííííííí. A ja mám veget!!!!!!!!!!!!!! Na tu chvílu sa vetšinou teším celý deň 😀 😀 . Až nato, že ten krpatý zvetša aj zaspí zato ten starší niekedy aj hodinu si na mňa všeličo vymýšla - chce cikakať, piť, zrazu je ešte hladný a podobne. 😎

hanka274
11. feb 2008

ha, barja, to poznam....neze by od hani, ale od seba....to som fintila aj ja....cikat, pit, kakat, hladna, este hento, hento....
hm, no to budete mat veselo pokym sa prijme okuliarky.... 😒 😒

hanka274
13. feb 2008

babyyyyyy!!! jakoze e-e sem chodit s hankou popisat???
zase tu ale rok nebudem, popiseme na vanoce jak uz vidim....
no ok....posielam vam popredu valentinske cmuky....
szia, szia.... 😎 😎

nikolasko
14. feb 2008

hani ešte ta nikto nepopísal? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (Hedviga)
babuje dajte k Valentínu za nás drobcom sladké bošteky a aj vám prajem aby ste si to užili Lúbte sa a množte sa 😀 😀 😀

hanka274
14. feb 2008

ahoj, ze mnozte sa, ti dam....e-e....najblizsich 5 rokov necem urcite....nech ma pan bozko chrani pred oplodnenim....hehe....
nepopisal? akoze nevynadal mi?....hm, zatim ne, dragam, hehe....ako sa mate????
sziastok!! hehe

hanka274
14. feb 2008

baby, este mi napiste ako ste s plienkami....diky diky...packo

barunka
15. feb 2008

no my sme pred hodinkou dorazili domov zo škôlky, sme si boli pre prihlášku. Riaditeľka MŠ normálne zostala v šoku, keď zistila, že Simi bude mať len dva roky. Ona si myslela, že je staršia...

Hani, no my s plienkami, bieda... Máme ich stále, cez deň sa Simi na záchod pýta, niekedy sa jej nechce, tak sa vyciká do plienky. Zhodnotila by som to tak, že z 5-tich prípadov sa vypýta asi tak 3-krát...
Toto je hádam jediná vec, ktorú musíme vyriešiť do septembra. Inak papať papá sama (len lyžičkou alebo vidličkou, nožík ešte nepokúšam), pije z pohára, zje všetko... Už nič iné nespomínala, že by mala ovládať, tak hádam to s tou plienkou zvládame...

cairka
15. feb 2008

ahojte. dúfam, že nezakríknem, ale sme bez dudy 😵 predvčerom nám ju sloník (plyšový 😅 ) rozhrýzol a nakoniec beťárisko ešte aj stratil 😝 a je to čoraz lepšie, najhoršie bolo prvé zaspávanie, teraz je to už v pohode. len mu pred spaním zo slzami v očkách pohrozí, že "no no stratiť dudu veve" a zaspí bez nejakých väčších problémov. aby jej nebolo smutno, tak sme boli kúpiť kamaráta do postieľky, vybrala si Nema.
Plienky sme tak, že keď nemá plienku,tak sa pýta tak na 98%, ke´d má plienku, tak ani nepípne 🙄 takže doma bez plienky a bez nehôd (väčšinou), von a na spanie s plienkou. Papá sama, z pohára pije iba so sosákom, bez by tiež chcela, ale nechce sa mi ju prezliekať 😀

hanka274
15. feb 2008

barun, ved jasan, ze simi vyzera starsie...uplne, jakoze ona pri Hani, hotovo, rocny rozdiel skoro.....
Uvidime ako my stihame skolku...musim sa ist este opytat......
my mame tez pleny....cika do serblika, ale trdlo, nepyta sa vobec...jako mam plienku, tak co...jak sa otepli, ide bez plienky, hned od prveho dna....a basta.....hehe.....
cairka, zlatee.....nono stratit dudu veve....hehe...zlata.....

ivcap
16. feb 2008

Ahojte. My sme tiež asi pred troma týždňami stratili dudu 😅 . Tóľko sme ju hladali a potom sme si povedali, že necháme tak, nejdeme ju už hľadať. Večer zaspala v poho, ale v noci sa zobudila a plakala, tak som jej ju dala . No hneď ako zaspala, som jej ju zobrala a zase skryla. Ráno si nepamätala, že ju v noci mala. Ešte pár krát sme ju hladali, ale nenašli sme ju 😝 . A teraz si na dudu ani nespomenie, tak som ju tento týždeň vyhodila. Povedala som jej za Sašku" Pápá duda" a fuk do koša. A to bola Saška neskutočný závislák v noci na dude. Takže som rada, že to prebehlo tak super. Asi som vystihla tú pravú chvíľu. Čo sa týka plienok, Saška sa pekne pýta, tak cez deň doma tiež vôbec nemáme, iba keď ide spinkať. A čo sa týka papania, tak sama papá už asi od leta, aj pije krásne z pohára. No proste šikulka, ale strašne nezbedná. Vonku ma vôbec nepočúva, robí si čo chce. Nič iné nerobím, iba ju naháňam. Za ruku ma vôbec nechce chytiť, kde je najväčšie blato a mláka, tak tam musí byť. Stále hľadá nejakú paličku a potom sa tam "čabre" 😠 Tým ma vie neskutočne vytočiť. Tak potom len predychávam a musím sa neskutočne premáhať, aby som jej načapla po riti. ☹ . My tiež ideme v septembri do škôlky. ☹

barunka
17. feb 2008

kočky, tak to ste s tými dudlíkmi na tom lepšie ako my... Nám sa duda pokazila a keďže tu takú istú nedostať, tiež odvykáme od včera.. Ale Simi nevie absolútne zaspať... Včera nakoniec o pol desiatej zaspala, tato jej pomohol... Ale ak zaspí, je to v poho, v noci ju už nepotrebuje. Len nevieme prísť na to, ako ju naučiť zaspinkať bez dudy. Aj teraz sa cez obed pýtala spinkať, lebo ráno skoro vstala a už 3/4 hodinu vykrikuje a nevie zaspinkať... Samo, ja sa kvôli tomu trápim...

vroni
17. feb 2008

Ja sa hlasim naspat z dovolenky. Bolo nam super, dieta sa vyvalalo v snehu a spalo ovela viac nez doma 😎 A dokonca sa zacala aj ozyvat, normalne popisovala, co sa okolo nej deje (pod "konik kavu" bolo treba rozumiet "krava pije", co jej tatka dost miatlo, ale hovori!!!!!) S plienkami sa nebabreme, drzim sa miestnej teorie, ze medzi druhym a tretim rokom to dieta pochopi same a netreba ho ucit, ze tu nevidim starsie deti s plienkami, asi im to funguje, tak uvidime 😎 Cumel ma krpata na zaspanie, skusali sme bez, ale vrti sa v posteli, nevie bez neho zaspat aj hodinu, tak sme to nechali tak. Uvidime, co s nou od juna narobi skolka (nevyzaduju, aby bolo dieta bezplienkove), na dovolenke strasne vela odkukala od starsich deti, tak zatial vsetkemu nechavam lezerne (lenivo) cas 😀

barunka
17. feb 2008

fúha vroni, tak u nás vyžadujú, aby dieťa samo chodilo na záchod, samo si tam sadlo a samo si utrelo zadok.... Ako toto do septembra zmákneme netuším, keďže jediný pokus "já sama" sadnúť si na záchod skončil pádom do neho 😅 😅

nikolasko
17. feb 2008

u nás je to s plienkami v pohodičke pekne sa pýta len na spanie a na von dostane a už aj to mu začína vadiť ,s papkaním bieda Ničko je strašne fajnový ked si zašpiní ruku od papy tak ju bude tolko otrčať a kričať kakaná pokial mu ju neutriem a to sa mu ked papá sám stáva často.On bude v škôlke asi hladovť 🤐 my pôjdeme asi až od januára alebo až marca uvidíme taktiež druhé moc neplánujem tak si MD budem užívať asi až do konca.
Barun dosť vela požiadavok majú tam u vás na deti.To akože ked si nevie utrieť zadok ju nevezmú do škôlky?sila
Hani ved vieš tá aférka Hedviga Malinová s popísanou blúzkou, u nás sa potom začalo hovoriť ked niekto niečo povedal po madarsky,,ešte ťa nikto nepopísal?" 😉

vroni
17. feb 2008

Barun, to je sila, nemusia si v skolke sami aj navarit?! 🙄 Inak, oni maju tie malicke zachody, z toho by ti Simi nemala spadnut (teda ani do neho 🙂 ) Do septembra este mate casu, len to utieranie, to je fakt sila! Pokakane plienky vadia aj krpatej, ale ona si tu spinavu da dolu a prinesie mi cistu (alebo sa rovno prebali, ked mame nohavickove plienky). Ale na nocnik alebo zachod sa nevypyta (a ked ju posadim ja, tak nic neurobi. Z principu) No co uz, charakter je charakter 😀

cairka
17. feb 2008

Ahojte. tak to som nevedela, že v škôlke sú až takí nároční 😒 Veve pôjde pravdepodobne až o rok v septembri, takže som v šoku, čo ste zistili.
barunka, aj veve tie prvé dni zaspávala ťažšie, dnes je to 5. deň a už ani poobede ani teraz neplakala za dudou a teraz zaspala asi za 10 minút. ale ja ju uspávam 😅
pozerám, že nás je tu neúrekom, čo čakáme na teplé jarné dni, aby mohla ísť dole aj plienka na von 😀

barunka
18. feb 2008

cairka, tak dudinová pohroma je našťastie zažehnaná. Len v nedeľu cez obed nevedela zaspať. V sobotu večer jej takto pomohol a včera v noci zaspala v pohodičke a ani raz ma v noci k sebe nevolala, aj keď som vo vysielačke počula, že je hore a spieva si... Stále dokola si opakovala, že Simi musí haji a bolo...
takže dnes tretí deň neni duda...
nikolasko, no veru, asi aj simi pôjde až od januára, lebo ako ju naučím do septembra si utierať riťku veru neviem. Ved nebude mať ani 2,5roka. Nechápem, čo to všetko po tých deťoch chcú...
Inak Simi bude tiež v škôlke hladovať, ale preto, lebo dávajú málo papať. Simi papá odkedy sa zobudí nonstop. Vždy musí chrústať, inak je zle..

nikolasko
18. feb 2008

jééééééééééj Barun prídem s Ničkom na školenie ako sa papká 😀 😀 😀
baby pamätáte ako sme tu pred rokom preberali prvé krôčky a aha teraz už škôlky 😢 ako to strašne letíííííííí ☹ zachvílu tu budú 2.narodky už máte aj nejaké tipy na darčeky lebo ja som už v koncoch každá hračka ho baví cca.5 minút. tak fakt netuším čo

ivcap
18. feb 2008

Ahojte. Barun, tak to je sila s tým utieraním prdelky. Tak ja som ešte nevidela dieťa, ktoré si v 2,5 roka vie utrieť samo riťku. Veď to robí problém strarším deťom a nie to takým malým. To tie učiteľky podom budú dávať pozor, či si deťúrence poriadne umyjú ruky? Veď tú riťku si utrú nielen do papiera, ale aj do ruky ☹ . Alebo všetko zostane na dupke a vytrie sa to do nohavičiek a potom ich budú riťulky štípať 🙄 . Prepáčte, že to tu rozoberám, ale rozum sa mi nad takým niečim zastáva.
Presne baby, pred rokom sme tu rozoberali, čo kúpime aprílovčatám na prvý rôčik. 😉

vroni
19. feb 2008

Tak to my sme popredu (ale len darcekovo) 😀 😀 😀 Na Vianoce sme videli super bicykel, najprv bez pedalov, potom (vraj asi od 3,5 roka) sa nanho daju dokupit pedale, dieta odmietalo ist z obchodu, tak sa mu vozidlo pacilo, ale my uz sme mali darceky pokupovane a okrem toho bicykel v zime je podla mna nezmysel, tak sme povedali, ze kupime na narodeniny.... Takto to vyzera: http://www.jako-o.de/produkt/de/produkt_detail.... (to je len ilustracne foto, takze aj cena je len "ilustracna" 😎 )

cairka
19. feb 2008

ahojte. vroni, to vyzerá zaujímavo, to vozítko. aj veve dostane bycikel, ale aj s pedálmi 😀 vymyslené som to mala už dávno a minulý týždeň si aj vyskúšala na kamarátkinom a vyzerá,že by na to mohla prísť rýchlo. a ešte prilbu a možno kolobežku, takú, čo má vzadu 2 kolieska. a možno ešte niečo, ale to ešte neviem isto 😅

ivcap
19. feb 2008

Ahojte. Hm bicykel, tak to som aj ja uvažovala Saške na druhé narodky. Ale má ešte kačičkovú trojkolku z minulého roka. Dali sme jej dole stupaky na nohy, tak sa teraz učíme pedálovať. No veľmi sa jej to nepáči. Dúfam, že do jari to zvládne.
Ozaj baby, už ste rozmýšľali nad darčekom na narodky? Ja vôbec neviem, čo mám Saške kúpiť. U nás z hračiek zatiaľ vedú drevené puzzle( tie by skladala od rána do večera) a knižky.

hanka274
20. feb 2008

Ahojteee,
Nikolasko....aha....jasne, chapem....hehe....rozumiem........hehe... 😀 😀 😀 😀
Noooo Barun, to cumim aj ja na to utieranie ritiek....heh, to je riadna hovadina....co to chcu po detoch.....
Barun, Nikolasko....aj my sa mozme pridat na skolenie ako sa papa??? To su natahovacky vzdy...po celom byte....vrrrrrrr, to vzdy tak kricim, ze az....jaka bola poslusna ked bola malinka, ziadne oblbovacky s hrackami nic. papkala pekne v klude sedela....teraz jak keby utalo a hybaj od taniera vzdy....
Cairka, tak to hej, to aj my cakame ako sa otepli, plienky zahodime....a chystam sa hned aj na noc rovno zahodit....skusim to tak.....hned aj na noc, bude precikavat to viem....davku trpezlivosti a energy nocnej budem potrebovat ale aspon bude vediet, ze v noci v mokrom byt je o nicom....takze sa to snad do mesiaca nauci.....aaaaa aj tak ked spinka necika, iba ked sa zobudi, lenze ja som leniva, este lezim, taha mi vlasyyyy, kope maaa cez postielku....potom si ju dam k sebeeeeee, lozi po mne....no a po pol hodke teda uz vstanem...hehe, no a ten cas odkedy vstane madam a ja, tak vtedy cika.....Takze budem musiet odleniviet aj ja...a pekne naucit cikat a hlavne pytat sa....u nas je problem s tym....vycika sa, ale vypytat sa nevypyta sama.....
a co? darceky na narodky??? knizky aj u nas letia, takze knizky neake poucne...o farbach, cislach a tak....a ostatne sa asi neham inspirovat kamoskami, vami a tak....tak hodte napady...chichi...ale este mame cas...aspon my....sme az na konci...chichi.....
Tak baby, packo, idem ja....idem hodit ece inzerat na sedacku, co si nasi kupili, ale uz chcu zase inu....juj, vymyslaju....ahojte!!!

nikolasko
20. feb 2008

včera sme boli na prieskum škôlky tak podávam hlásenie:
-deti by mal pri obliekaní spolupracovať to zn.nastaviť ruku,nohu...
- pýtať sa na WC ale na spánok im kľudne dajú plienku
-a pri papkaní by mali vedieť v ručine držať aspoň lyžičku
-učky sa volajú menom a tiká sa im
majú velmi pekný prístup ku detom ,solnú izbu,kopec hračiek,vela akcii,krúžkov...som s výberom spokojná a Niki tam bol ako doma hneď mu padla do oka riaditelka Evka a to bolo potom len same Ava poť a ťahal ju za ruku po celej škôlke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
hanka to máme spoločnú výhodu my sme až na úúúúúúúúplnom konci tak obkukáme a budeme sa inšpirovať 😉 😉 😉 😉 😉

cairka
20. feb 2008

ahojte.
nikolasko, tak takto si predstavujem dobrú škôlku. Už len takú nájsť aj u nás, ale my máme ešte čas hľadať 😎
Hanka, ja sa obávam, že nočné plienky tak ľahko nezrušíme, jedine ozaj skúsiť zobrať a nedať 😒 u nás sa rána veľmi podobajú tým vaším 😅 veve sa už pekne pýta cikať, ona sa naopak nevyciká, ke´d ju ja posadím, že ideme von napríklad.
ivcap, aj veve strašne rada skladá tie puzzle. a ešte rada kočíkuje - ale to by som nazvala skôr závodmi, keby tam viezla dieťa, tak mu je asi pekne zle 😀

hanka274
20. feb 2008

nikolasko, tak to je celkom paradicka...to je fajn....
ja sa asi pojdem opytat zajtra a tiez vam napisem referencie....keby ste chceli tu u nas v Ruzinove....hehe....
baby, padim robit faktury, cavteeeee

sweetienka
21. feb 2008

ahojte babulky,
tak neviem, či si na mňa ešte pamätáte 😉 snáď aj áno
boli sme s diankou týždeň u mojej maminy a konečne sa mi podarilo malú odstaviť, tak sa teším, že sa to konečne podarilo 🙂 bez cumlíka sme už dááááávno a teraz ostáva zbaviť sa plienok, cez deň, keď sme doma, ju nechávam bez plienky, na noc a na von dávam, bojím sa, aby neprechladla
tiež chceme ísť od septembra so škôlky, musím budúci týždeň vyzdvihnúť prihlášky a ísť k lekárke potvrdiť, uvidíme, či nás vezmú, vraj je veľa detičiek a uprednostňujú staršie...
máte pravdu, druhé narodeninky sú tu už zachvíločku, ja vôbec nemám predstavu, čo malej kúpime, najviac bude treba oblečenie, už pomaly zo všetkého vyrástla 😉 ale to sa neráta, musíme vymyslieť aj hračky, tak budem rada, keď sem hodíte nejaké typy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre