Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alzbetka
autor
19. dec 2006

ej veru ten cas leti. my davame len infadin a kanavit sme davali do oktobra, raz mesacne jednu kvapku. a ake pokroky robime? najnovsie nasla casopisy, tak tam chodi a "cita ich" 😀 , stolik uz neobhryza, ale zato postielku ano. a co sa tyka papkania, tak zje vsetko a zakazdym si da aj mamine mliecko. barunka chrumky su u nas tiez velkym hitom a rada si pobrusi zubky aj na tycinkach 🙂

barunka
19. dec 2006

alzbetka dávate tyčinky??? solené??
ja sa pýtam len preto, lebo ak by boli nejaké nesolené, čo by mohli detičky, tak by som dala aj ja, len ja sa soli vyhýbam ako čert krížu, aj kvôli tej našej dilatácii...
my sme dnes boli aj v poradni a o vysadení kanavitu doktorka nič nevravela. len som si zabudla vypýtať recept na vigantol.. no nič to...

u nás je teraz hitom vianočný stromček. jeden maličký už stojí a simi ho chodí ohrozovať... 🙂 dnes sa chystám postaviť další u nás v izbe, tak som zvedavá, dokedy vydrží odolávať..

alzbetka
autor
19. dec 2006

tycinky boli klasicke, s tym, ze sol som jej poodlupovala. totizto k tycinkam prisla tak, ze mi ich ukradla. takze simi uz pripravujes na velky stromcek 🙂 . drzim palce nech stromceky vydrzia cim dlhsie.

barunka
19. dec 2006

alzbetka, ďakujeme... tuším, že nielen u nás sa kradne jedlo... simi najnovšie kradne aj zo stolíkov, pretože pár ich máme takých nízkych, že na ne dotiahne, tak treba dávať pozor, čo tam necháme.. minule mi zjedla celú tyčinku kinder čokolády 🙂

vy kedy staviate stromček??? ja sa chystám na veľký až v nedeľu, ale treba ju trošku vycvičiť, že aj pre stromček platí nono

alzbetka
autor
19. dec 2006

my sa chystame ozdobovat v sobotu vecer, ked mala zaspi. tesim sa na nedelne rano, som zvedava co bude, ked ho uvidi a bude tam tolko ziziniek

barunka
19. dec 2006

a darčekov zabalených v papieri, ktorý šuchoce 😀 😀

alzbetka
autor
19. dec 2006

ej veru, na to sa tesim najviac

alzbetka
autor
19. dec 2006

vsetko som poctivo zabalila, aby bolo co rozbalovat 😀

barunka
19. dec 2006

alzbetka aj ja som balila, so Simonkou. a jej sa hneď podarilo aj pár balíčkov odbaliť 😀 😀
inak, neviem ako u vás, ale u nás bude mať asi najväčší úspech práve ten papier... 😀 😅

alzbetka
autor
19. dec 2006

myslim, ze to bude tak isto aj u nas 🙂 . takze simi ma uz natrenovane rozbalovanie, sikulka 😀 . ja som dneska malej skusala take paradne satocky, co dostala od mojich krstnych (c. 86), ze ci nie je v nich moc utopena a oni su akurat (neviem kto to cisloval), takze v nedelu bude kocka, tato bude pozerat 😉 aku mame kocku

barunka
19. dec 2006

alzbetka, tak potom nezabudni vyfotiť. inak to číslovanie, to je fakt katastrofa. napríklad my nosíme teraz jeden pulovrik až 92 🙂 ale inak bežne 80-86 🙂 ako ktoré... 😀

alzbetka
autor
19. dec 2006

my tak isto, fotky dam potom do albumu

barunka
19. dec 2006

už sa teším na tie vianočné fotky, to budú určite úžasné zábery, veď podľa mňa to tie naše deti už budú vnímať a vystrájať o 106...
ja už utekám, hladoša zobudilo bruško 🙂

kvendolinka
21. dec 2006

Cafte 🙂 ako sa mame?Tesite sa na Vianoce? Ja velmi ako male dieta ale asi sa tesim aj na to ako biude krpec reagovat na darceky po prip.ju najviac potesia baliace papiere to viem na 100 percent 😀 Ozaj baby postrehli ste ze Atam tu uz strasne dlho nebola?Asi je zaneorazdnena pred Vianocami 🙂

nikolasko
21. dec 2006

úúúf konečne napečené poupratované stromček stojí a ja padám na nos 😖

kvendolinka
21. dec 2006

Nikolasko tak aj ty si dnes vypekala?Aj ja linecke a pernicky a dost.Na Vianoce ideme k nasim tak tam bude toho neurekom 🙂

barunka
21. dec 2006

baby, ja ešte nemám ani napečené, ani upratané ani nič 😅 ja to mám všetko naplánované na sobotu, keď bude manžel strážiť čertíka 😀

kvendolinka
21. dec 2006

Neboj to stihnes.Ja som zas nejake velke upratovanie nerobila.Utrela prach a zotrela podlahy.Ale ako tak na ne teraz pozeram tak su od piskooooooot 😠 Ktoze to tu papal piskotky asi taky maly krpec ktory ma ciste podlahy na haku.Barun no ma to zmysel ked tie nase deturence vsetko zapatlu? 😀

barunka
22. dec 2006

kvendolinka, tak ja mám momentálne všade po parketách rozotrený lekvár, lebo nejaká dobrá duša ukázala Simonke brumíka (tie lodičky) a ona si pekne krásne ukradla. a okrem iného tu mám kukuričné chrumky a takisto piškoty. a sliny kade tade porozotierané...
ale aspoň to má výhodu, keď mi utečie, tak pôjdem iba po slinových stopách a raz dva ju nájdem.
ja mám preto napláne umývať podlahy až v sobotu večer, nech to v nedeľu nevyzerá až tak katastrofálne 😀

ja inak fakt neviem, kvendolinka, načo vôbec upratujeme a podobné veci, keď za päť minút to zasa vyzerá tak, akoby sa nám domom prehnalo ničivé tornádo...
(inak, včera mi moja milovaná dcérka ožvatlala polovicu opraného oblečenia piškotovou pusinkou)

nikolasko
22. dec 2006

barun tá je milá 😀 u nás je to so slintaním rovnako,včera sa náš drobec z fotelky načahoval za stromčekom a zletel dole zachytila som ho tesne nad zemou a ten šok bol riadny pre oboch
maminky máte tu ešte niektorá okrem mna bezzubé bábetko?

kvendolinka
22. dec 2006

Nikolasko no predsa my sme bezzubyyyyyyyyyy 😀 Ani sa nam len necrtaju.Ale ma to vyhodu aspon nas nehryzu 😀 Tak prajem vam kraaaaaaaaaaasne Vianoce aj s vasimi milacikmi 😉 Pusky posielam 😉

alzbetka
autor
23. dec 2006

ahojte, ja mam napecene uz tyzden, co sa tyka upratovania, prach utrety, povysavane, zaclony poprane a zem umyvam az dnes vecer, pretoze to nema zmysel, aj tak, vysavat budem urcite este minimalne raz, lebo urcite najdem nejaky piskotik, mozno kusok jablcka, alebo roztek? 😉 kto vie.prajem pozehnane vianoce, vela darcekov a hlavne usmev vasich drobcekov. a este pozdrav od betky: x. x bx bvč b

alzbetka
autor
27. dec 2006

ahojte baby, tak ako ste prezili vianoce, pacilo sa vasim drobcom? nasa mala bola happy. pri veceri sa napraskala sosovicovej polievky a pod stromcekom nevedela s cim sa ma skor hrat.bola podarena. barunka, vidim, ze aj simi sa tesila z darcekov.

nikolasko
27. dec 2006

my sme to prežili bez ujmi iba tresol ručičku do šalátu a ten bol všade z darčekou sa mu presne podla mojich predpokladou najviac páčilo balenie

kvendolinka
29. dec 2006

Caute babence 🙂 Volako je tu ticho 😒 Tak ako ste stravili sviatky?My super ale Jezisko obdaroval najviac Natali, prosim pekne 2 plne tasky hraciek a oblecenia.Tusim pristavam este jednu izbu na taketo veci 😀 Ked sme ju posadili pod stromcek taka bola uzasnuta z tych balickov az vyskala od radosti.No a potom ked ju kazdy ohlasoval z inej strany a podavali sme jej hracky do rucicky tak nam od unavy zaspala 😀 Barunka ako som predpokladala bubon vyhraaaaaaaaaaaaaava na plnej ciare 😀 ale dochadzaju baterky 😒

nikolasko
29. dec 2006

baby ten náš drobec začína viac a viac blabotať všetko možné len nie mama to z neho vylezie len ked sa buchne a rozplače sa 😒 A chcem sa spýtať či sa ešte v noci vaši drobci budia náš ešte minimálne 2x

barunka
29. dec 2006

nikolasko, moja Simi je schopná prevrieskať aj celú noc, takže to vstávanie 2x ti závidím. u nás je to totižto tak, že Simi je už o nejakej polnoci čulá ako rybička, vyspatá do ružova a chce sa hrať. Alebo sa zo sna postaví a zobudí sa na to, že už nevládze a začne hučať...
kvendolinka, no aj u nás je bubon na prvom mieste. a tesne za ním taký macko či čo to a vyhráva to jedna radosť, spieva a pýta si pusinky. volá sa alfie... akurát, že si často tie pusinky pýta aj v noci 😀 😀
alzbetka, veru, že sa jej darčeky páčili, ale ešte viac salonky pod stromčekom a ozdoby na ňom... 😀 😀

nikolasko
30. dec 2006

barun nieje čo závidieť blbo som to napísala minimálne 2x na papanie a potom ako-kedy ale čo je na svete som sa ešte nevyspala ☹

barunka
30. dec 2006

nikolasko, to poznám 😅 žiaľ... ale dnešnú noc mi Simi spala perfektne, zobudila sa o pol jednej, začala mravčať a keďže ja som chorá a podráždená, tak som jej len zabrblala, nech je ticho, lebo maminka umiera a z postele vylezie, až keby to bolo fakt životu nevyhnutné, tak na mňa len zaklipkala očami, posadila sa, ľahla si a zaspala...
asi začnem skúšať častejšie... 😀
inak, my v noci aspoň nepapáme, zato my pijeme vodu 😀 😀
ale ja si vždy vravím, že bude horšie, keď bude väčšia a nebudem spávať preto, lebo bude niekde vonku a budem sa o ňu báť. takto je aspoň pri mne a viem, že je v poriadku 😅

atam
30. dec 2006

čaute,babky,to sa udialo vecí,čo som tu nebola!
barunka,máš pravdu pravdúcu,bude aj horšie.ale upokojím vás,aj my sa často budíme,lenže ja polospím, a tak to ani nerátam.Niekedy je prisatý skoro celú noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre