Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
13. aug 2008

takže simča je tu jediná, čo ide od septembra do škôlky?? no uvidíme, ako to zvládneme, to decko je vyšpekulované až hrôza... ale hádam si tam s ňou poradia.
ĺen netuším, ako budem ja vstávať do práce, keď poslednú dobu zaspí o desiatej, zobudí sa o jednej a blázni hore a na každého kričí, že simi spinkať určite nebude. 😠

kvendolinka
14. aug 2008

Cauteee baby 🙂 🙂 🙂 som tu 100rokov nebola.Mame sa dobre uzivame leto v ramci moznost a o tyzden nastupujem do roboty 😒 a mala do skolky 😔 takze Barunka Simi neni jedina.Ja uz mam zaludocnu nervozitu z toho lebo mala je tak naviazana na mna,ze hroza.Nuz ale ine riesenie nebolo.Ale ako vravi vroni ved oni si zvyknu uz ani plienku nemame vobec,jest vie sama,skoro uz aj obliect tak potom dam vediet ako sme to zvladli.Barunka budeme na seba mysliet v septembri 😀 😀 😀

cairka
14. aug 2008

ahojte.
babule, držím vám palce, aby ste nástup do škôlky vy niesli horšie ako vaše baby 😉

barunka, ako vždy si ma potešila. aj veve je teraz taký špekulant papuľnatý 🙄 na všetko má odpoveď. a aké hysáky máva, to by ste vidieť museli. Aj u vás funguje samonasierací mechanizmus? veve sa kvôli akejkoľvek maličkosti dokáže rozzúriť do nepríčetnosti, škrieka jak lapené zvieratko, no pre susedov určite raj. snád nás nebonznú sociálke, lebo som v tom nevinne 😅 ked počujem, ako v telke nabádajú, že ak počujete častý krik a plač od susedov treba to hlásiť, mi až zle príde, lebo teraz máme minimálne raz denne taký aspoň polhodinový hysák. troška zaberá stolička na ukľudnenie, ale aj to chvíľu trvá, pevné objatie nezaberá vôbec a moje nervy sú tak našponované, že len začne mraučať, už sa mi dvíha adrenalín 😖 asi to už je na psychiatra - pre mňa 😔

ale ináč už je tiež šikulka, jedenie, vyzliekanie, obliekanie, bezplienkovanie, rečnenie, spievanie a vymýšľanie hlúposti nie je už žiadny problém 😀

kvendolinka
14. aug 2008

Cairka 😀 😀 😀 na psychiatriu ja budem patrit urcite asi tak v oktobri kedze idem robit ucitelku do skolky tak sa z tych ukricanych deti asi nikdy nevymocem.Ja jedno uskriekane odovzdam a v robote budem utesovat ja.Super co? 😝 😀No a tie hysaky ja radsej nekomentujem lebo tych mame aspon zo 5 za jeden den 🙄 ale to je to blbe obdobie.Nebojkajte,to prejde 😎

cairka
14. aug 2008

ved ja viem, že prejde, len či to vedia susedia 😀

teda, máš krásne povolanie, ale po rodičovskej "dovolenke" odvážne 😉 😅

hanka274
14. aug 2008

bre ranko baby!!
Neboj kvendoli, zvyknes si na pracu, ja uz makam od 14.jula...pohoda...ALE iba na doobeda, takze na polovicny som iba nieco chcela...poobede som doma...mala do skolky minimalne az od januara...je plno.
Cairka, tie nervy a adrenalin to aj u nas...kokso, jak mna niekedy dokaze vytocit iba naznak, ze by mrncala...uuuuuaaaaaa....a na vsetko NE!!! uz asi mesiac...asi jej usta zasijem! A huci jak blazen furt... 🙄 🙄 jaj, taku by som jej ukazala, ze az 😀 😀 😀

barunka
14. aug 2008

cairka, tak mne to minule tiež pani doktorka navrhovala, že mi odporučí dobrého psychiatra. Mňa totižto raz za mesiac Simi tak vytočí, že mi strpne ľavá ruka a ľavá noha a s rukou neviem absolútne pohnúť. Takže už som na infarkt a prášky úplne pripravená...

barunka
14. aug 2008

a tie hysáky, to čo píšete, tak to už máme my za sebou. My sme momentálne vo fáze kto z koho a uvedomovania si vlastnej sily. Teda ak ja Simi nahnevám, ona príde ku mne a jednu mi capne. Toto sme zredukovali už na raz za mesiac, zato teraz mláti stenu a zem...

alzbetka
autor
14. aug 2008

ahojte baby, aj u nas su hysaky hlavne kvoli hrackam, ked je s malym susedom, ale nasu Betku teraz bavi prist ku Klarke a tak na nu zreve, ze potom Klarka placka a neda si to vyhovorit, ze to sa nesmie

hanka274
18. aug 2008

cairka super fotky! teda, ze si tam lahla na chrbat a nie na brusko, ako tam sla preboha? asi normalne a potom sa tam otocila....zlata...
barunka, simi je taka velka, no fakt, hanka pri nej vypada jak o pol roka mladsia...
baby, predminuly tyzden mala hanka 2 dni teploty...do 39st, a mala krv v moci a 3kriziky neake o tyzden, tak sme nacupitali na kramare piatok, ale mala vysledky v poriadku, aj sono obliciek aj mocovych ciest, aj krv...(normalka jej brali z laktovej jamky, som kukala jak blazen), no aj krv mala dobru, ziaden zapal. Takze nakoniec, ze to mohla mat neaku infekciu ci virus ci co z kupaliska...umeleho, nie prirodneho...takze asi to...No dnes sme este brali moc na kultivaciu, to bude az o 3 dni, a ked to bude zle, tak musime ist detskemu gynekologovi...
no dufam, ze to bude v poriadku a aj dobuducna s oblickami....dufam 😖

alzbetka
autor
18. aug 2008

hanka drzte sa

hanka274
20. aug 2008

dakujem alzbetka!! 🙂

cairka
26. aug 2008

ahojte. už všetci pracujete a nemáte čas?
my sme boli minulý týždeň na výlete, bolo super, až na to, že predposledný deň dostala veve horúčky skoro 40tky, tak sa teraz liečime.
hanka, ani ja neviem, ako tam vliezla, lebo to má vo svojej izbe a prišla som, až ked ma volala a to už bola v skrini. ale asi sa jej tam moc nepáčilo, lebo odvtedy tam nebola, čo som čakala, že tam bude stále 😝

cairka
26. aug 2008

hanka, a ten moč ste mali ok?

cairka
28. aug 2008

čaute baby. idem si sama so sebou písať 😝

viaceré z vás už skončili s nočnými plienkami, ako dlho trvalo drobcom, kým sa prestali pocikávať úplne? abo ste začínali až ked mali suchú plienku? totižto my sme zrušili plienku pred troma dňami, bývala ešte mokrá, ale už zdaleka nie tak, ako pred časom. Prvú noc sa pocikala raz, druhú sa raz zobudila a cvrkla si cestou na vecko, takže to beriem, že sa nepocikala, za to včera v noci sa pocikala durch 2x. tak neviem teraz, či ešte čakať. poradte, ako to bolo u vás, pls.

cairka
28. aug 2008

tak neviem teraz, či ešte čakať - abo jej vrátiť plienku som zabudla dopísať 😅

barunka
28. aug 2008

cairka, ja by som to asi nechala na ňu. Skús sa jej spýtať, či chce na noc ešte plienočku, alebo či to vyskúšate znova...
my sme zobrali simi plienku, až keď nám ju sama dala a to už bývala vyše mesiaca ráno suchá. Je to už vyše dvoch mesiacov, za toto obdobie sa nám pocikala dvakrát, obe noci jej tatko zabudol zavrieť okno a vonku bola búrka. 😅 😅

cairka
28. aug 2008

no ona ju už práve nechce 🙄 už aspoň 3 mesiace je bez plienok komplet, aj poobede, len táto nočná jej ostala a asi preto ju nechce

barunka
28. aug 2008

tak to skúste znova. nakúpte si nepremokavé plachty a trénujte. keď ju nechce, už by som ju nenútila...
Simi je bez plienok síce dlhšie ako tri mesiace, ale prekonali sme dve krízy, z toho jedna bola cikacia a druhá kakacia 😀 😀 😀

barunka
28. aug 2008

teda totálne komplet bez plienok aj na výlety sme cca tri mesiace 🙂 obednú nemala takmer od začiatku, lebo nechcela a nočnú som mala hrôzu jej vziať, keby na mňa nejačala, tak ju má ešte teraz 😀 😀

cairka
28. aug 2008

no ved skúšame dalej, tiež už sa mi jej ju nechce dávať, ked ju sama vyhodila, snád na to príde čoskoro

barunka
28. aug 2008

ja sa priznám, počas odplienkovania v tých krízach som jej plienku vrátila, ale ona sa toho potom asi nejako zľakla a ako prišlo tak odišlo.
u nás sa vzdor prejavuje takto. Just sa pocikávala, pokakávala, teraz naprotest neje.. A ja som na prášky 🙂

inak nedávno som si pozerala fotky, vyrastá vám doma obrovská krásavica. Strašne je krásna a tie šibalské očká 🙂 na zožratie. V škole sa vám o ňu budú biť.

cairka
28. aug 2008

pokiaľ sa nebude biť ona 😀 😀 😀 dakujem 😵

čítala som ťa na bábetku, snád to je len vzdor 😒 ja som chcela veve pochváliť, že vzdor je na ústupe, taká bola krásna minulý týždeň a tieto 2 posledné dni mi dáva riadne zabrať 😠

hanka274
28. aug 2008

ANO CAIRKA, TO JE PRAVDA, MALA JE HROZNE PEKNA, FAKT, SNEDA KRASAVICA!!! A OCI MA FEST DOBREEEE...HEHE
BABY, MY TEN MOC SME NEMALI DOBRY, MALI SME TAM AZ 4 KRIZIKY, IDEME V SEPTEMBRI NEFROLOGICKE A POTOM UZ JEDNOU RANOU CHCEM VYBAFCO AJ GYNEKOLOGA DETSKEHO, PRETOZE MALEJ UZ ASI 4 MESIACE TAK ZVLASTNE "VONIA" Z CIKULE...
A K TYM PLIENKAM, MY NECHODIME UZ CEZ DEN S PLIENKAMI, ANI NIKAM NEBERIEM PLIENKY, ALE KED SPI, CI NA OBED CI V NOCI PLIENKU MA, RAZ JU MA MOKRU, RAZ NIE...TAK NEVIEM...ALE KUPIME IGELIT A ASI ZACNEME SA UCIT...
BARUNKA TIE NEPREMOKAVE PLACHTY SI MYSLELA, AKOZE IGELIT A NATO NORMAL PLACHTU? CI JE NIECO INE??
DIK
PACKO ZENY!!
😎

barunka
29. aug 2008

hani, sú také špeci plachty, majú ich na mmb napríklad, sú to napínacie plachty, klasika akurát sú podšité Pvc a nešuchocú. Ja som si také objednávala, lebo simi má postieľku 150x70 a len tak čosi zohnať nebolo ľahké. sú perfektné a keď sa nám Simi vtedy dvakrát pocikala, nepretiekla na matrac ani kvapka 😀 😀
to ma mrzí, že má drobec takéto problémy. Daj potom vedieť ako ste dopadli. Budeme držať palce.

cairka nie je začo, veď je to pravda. Je nádherná, máte byť na čo pyšný. A hlavne tatko by mal chystať už teraz zbrane na odplašenie nápadníkov...
s tým na bábetku, no ja mám teraz dosť problém, lebo náš dr. je od konca júla až do 5-teho septembra na dovolenke a tí zastupujúci lekári sú na dve veci. Len ma odbijú, Že oni ma nikam nepošlú, lebo to nie je nič natoľko vážne, že si máme počkať na nášho lekára, keď uŽ si za neho platíme (máme súkromného).
Inak u Simi sa vzdor prejavuje výlučne takto, problémy so spánkom, potom to cikanie kakanie bolo, teraz jedlo.

no a dosť sa bojím, čo bude, lebo v utorok ide to tej škôlky a mám z toho zlý pocit... ale asi viac kvôli tomu, že ju mám zveriť niekomu inému, cudziemu, ako kvôli tomu, źe by na to nebola pripravená... bude mi chýbať

cairka
29. aug 2008

ahojte.
hanka, tak to mi je ľúto, snád to bude v poriadku už.

barunka, to znie ako keby chcela aj tá zastupujúca, aby ste jej zaplatili 🙄 veve tiež nie je jedák, ale mne dr. povedala, že žiadne zdravé dieťa ešte od hladu nezomrelo, ak malo možnosť papať a asi to bude pravda, len u vás sa už nejedná len o nepapanie 😖 ešteže za chvíľu už bude toho piateho a váš dr. to určite nenechá len tak a porobí potrebné vyšetrenia.
verím, že ti bude chýbať, ja si to zatiaľ neviem predstaviť, ale strašne veľa kamošov-rovesníkov nám ide do škôlky, tak to prežívam s nimi 😅 trénujem, hoci neviem, neviem, či nám vôbec dr. dovolí ísť aj o rok, kedže sa nedarí dať dokopy vaneskinu imunitu 😒

barunka
29. aug 2008

cairka, a beriete nejaké vitamíny na posilnenie imunity? Nám dr. teraz predpísal, dosť drahé si myslím, ale keď to bude mať účinok tak dám aj dvojnásobok 🙂
ale už nebýva vaneska tak často chorá, Že? aspoň si to tu nespomínala

inak aj ja si myslím, že očakávala, že jej zaplatím, ale ja nášmu lekárovi platím za nadštandardné služby a to teda konzultácie po telefone každý deň až do 21, objednávanie na čas, že nemusím čakať v čakárni plnej chorých, tiež neplatíme za žiadne potvrdenia a pod. veci... takže nevidím dôvod platiť za niečo, čo myslím mala urobiť automaticky.
ale už to dostávam trošku pod kontrolu, viazneme ale na varenom jedle, radšej si vypýta chleba akoby mala zjesť polievku. Varené mi zje akurát mäso alebo sladké jedlá, čo predtým nechcela. 😲 😲 😲

cairka
29. aug 2008

barunka, no v júli dobrala BIOMARE, to je výťažok zo žraločej pečene, brala to 3 mesiace, odvtedy má marťankov, lebo to biomare sa mi tiež vidí zbytočne drahé a teraz za posledné 3 týždne včera dostala 3. ATB 🙄 najprv mala trochu zapálené hrdlo, ale kedže mala vyše týždňa zvýšenú teplotu, tak dali ATB, tie dobrala a o 4 dni dostala 40tky horúčky a zasa že veľmi zapálené hrdlo a včera sme boli na kontrole a už má priedušky, takže stále lepšie a lepšie 😖 snád už teraz tie atb zaberú, lebo už ma doma mrle žerú

tak aspoň že niečo simi už papá, len je to asi na nervy stále rozmýšľať, čo jej prichystať

cairka
29. aug 2008

a tebe čo to predpísali? možme skúsiť. inak veve má ešte aj od imunologičky lieky, aj teraz od septembra imunologičkahovorila, že jej nasadí nejakú novú špeci liečbu, lebo aj krv mala strašné výsledky

barunka
30. aug 2008

cairka simi berie broncho-vaxom. nám marťankov neodporučal doki, že je to až od troch rokov a nemá to dostačujúci účinok. Predtým sme mali od dr.theisa multi vitanol (neviem už presne ako sa to píše) a to bolo tiež celkom fajn.
ale ako vravím, simi bola chorá (ak nerátam tie al. reakcie, sople a stratu hlasu kvôli rastu zubov) len raz, takže bohvie. účinky otestujeme v škôlke. predsa len je to iné ako MC, je tam viac detí, viac bacilov a bude tam dlhšie.

inak by ma zaujímalo, aj vašim deťom odchádza časť mozgu akonáhle sa doma vyskytne tatinko?? 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre