Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
1. jan 2009

Do nového roku sa aj my pripájame so želaním aby bol pre vás úspešný hlavne aby sme ho všetci prežili v zdraví 😉

alzbetka
autor
1. jan 2009

vsetko dobre do noveho roka prajeme aj my s babami

hanka274
2. jan 2009

vsetko najlepsie do noveho roku vsetkym, cafte

myskapipiska
5. jan 2009

alzbetka
jak si to riesila, ked si isla rodi druhu babulku? kto bol so starsou doma? pozeram, ze ani dva rocky vtedy nemala. ja sa bojim nechat malu s manzelom, on je neschopny, akoze vie byt s nou chvilu, to zvladne, ale je na nu strasne prisny, ked zacne mala mrncat za nieco, tak on nie aby len trosku zvysil hlas ale zacne na nu tak vrieskat, ze Ines sa rozplace uplne a utekam zamnou. mam pocit,ze Ineska ma z neho strach, ako vedia sa aj zabavit spolu, ale bojim sa, sak on je bezo mna strateny, on nic nevie (teda vie, len je lenivy a preto tvrdi, ze nevie) no nebudem sa tu rozculovat.

alzbetka
autor
7. jan 2009

myska malu sme dali k mojej mame a sestre, pretoze manzel nedostal volno a ja som bola v nemocnici uz tyzden dopredu, takze som tam bola skoro dva tyzdne. pri malej sa tam prestriedala cela rodina. najhorsie som to znasala asi ja, pretoze mala bolo odomna 250km.betka to zvladla super, nato, ze bola 1-krat bez maminy a tatina, si ani na nas nespomenula.
A neboj, manzel ked bude musiet, tak to zvladne aj sam 🙂 .

myskapipiska
7. jan 2009

betka
no, ked ja to mam blbe, ze nikoho uz nemam, teda iba mamu, ale ta je este stale v nemocnici a bude este asi tyzden, a urcite nebude schopna ani za mesiac sa o malu postarat, lebo sak bola operovana na chrbticu ☹ neviem, ked on je taky nezodpovedny, vie ze o 11,15 mam byt na ultrazvuku v nemocnici, kde mi cesta trva skoro pol hod a on si zduchne, a ked mu volam, ze kde je, on ze v auparku na kave s kamaratom, no nezabila by si ho. no aspon ze ten jeho kamarat ma tam hodi autom, ale ktovie kedy sa dotrepu, najradsej by som ho zabila, uz sme s kamoskou spekulovali aj jak, pridam nejaky ten jed do jedla, ale predtym mu dam urobit zivotnu poistku, nech z toho aj nieco mam 😀 no idem sa uz obuvat, lebo kym si cizmy natiahnem, tak to trva, funim pri tom jak jezko 🙂

alzbetka
autor
15. jan 2009

aohj myska,
tak ako, este si cela? 🙂 . neboj muz to nejako zvladne a ved v porodnici budes styri dni a ak by bol cisarak, tak na piaty den si doma, aspon tu v ZA to tak je,a ked som bola v MT, tak som bola po cisaraku na stvrty den doma.
maj sa pekne a drzim palce 🙂

myskapipiska
15. jan 2009

ahoj betka
este som furt cela, dnes som bola na poradni zase, otvorena na jeden prst, zevraj sa narodi tak okolo terminu, tak uvidime, ale uz by som to chcela mat za sebou, maly ma stale kope do rebra a to paradne boli. inak sme vsetci chori, muz uz vyse tyzdna, ja par dni a ines to chytilo dva dni do zadu, ona chuda aj horucku ma obcas, ale lieky ani za svet, tak jej ich pasujem do dzusiku, no nie vzdy ho vypije cely, tak snad jej zaberu. jooooj a mrzuta je strasne, stale len mrnci a place bezdovodne, teda aspon mne ten dovod nepovie.
ved ked to pride, urcite dam vediet 🙂

alzbetka
autor
16. jan 2009

tak sa drzkajte a skoro vyzdravte

myskapipiska
17. jan 2009

tak to mam za sebou, 17,1,2009 rano o 3,13 sa mi narodil Anis, 49 cm a 3370 g, fotku som dala do albumu. porod celkom rychly, aj chodit uz mozem v pohodicke, takze som rada 🙂 teraz si len zelam aby sa nam rozbehlo kojenie a budem spokojna

nikolasko
19. jan 2009

myši zo srdca vám želám všetko dobré hlavne zdravíčko a aj to mliečko.Nech sa má maličká na tomto svete len dobre držím palce 😉
Baby Ničko ide 2.2 už do škôlky normálne mám slzy na krajíčku 😢

hanka274
19. jan 2009

misi, blahozelam aj ja! a to si sa ako dostala k pocitacu?? kde si rodila? skore zotavenie prajem!
nikolasko, neboj, aj mna to caka...

kocky! tak ja som dnes dosla po tyzdni dovolenky do prace a co som mala na stole?? vypoved!
a to po tom ako som oznamila, ze som tehotna, vraj organizacne zmeny... 😀 😀
som v soku v miernom, vobec neviem co teraz.

alzbetka
autor
19. jan 2009

myska, blahozelam!!! a tesim sa spolu s tebou.

hanka, neviem, ci ti mozu dat vypoved po tom ako si oznamila, ze si tehotna, skus si to niekde overit

alzbetka
autor
19. jan 2009

hanka

http://www.etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/t...,

pozerala som sem a skus si to precitat, ak firma prechadza reorganizaciou a rusi sa jej cast, kde pracujes, tak mozes dostat vypoved aj vtedy, ak si tehotna

nikolasko
19. jan 2009

hani ja by som sa divila keby to neurobili lebo dnes....no no coment kto chce byť palicu si nájde chod na PN a snaž sa byť čo najdlhšie ak sa dá tak sa dohodni so svojim lekárom na rizikovom tehotenstve.Držím palce
a malá Hanka ide kedy do škôlky?

cairka
19. jan 2009

myška, gratulujem k maličkému, je nádherný 😵 držte sa celá rodinka 😉

hanka, chod na PNku, ako radí nikolasko 😉

nikolasko, my ešte len prihlášku vybavujeme a je mi z toho smutno 😖 , držte sa, nech to ničko aj maminka zvládne na jedničku 😉

myskapipiska
19. jan 2009

dakujem, drzime sa, uz mame aj mliecko, len sa do toho este musime poriadne dostat,

hanka, som na antolskej, mam tu laptop, sak by som skrachovala, keby som mala cez mobil komunikovat 🙂

hanka274
20. jan 2009

kocky, dakujem.
misi, malemu vela zdravicka prajem a nech sa mu tu paci viac ako v brusku... 😀 😀 😀
no obdivujem ta, po porode...hned pc...ty koki....ja som bola asi 3mesiace mimo....
drzim palce, skore zotavenie ti prajem..papa

myskapipiska
24. jan 2009

hanka, ja som tiez pri prvej bola cele sestonedelie v hroznom stale, ani sediet ani nic, mama sa omna starala, ale teraz to bolo v pohode, beham jak zajac, ziadne bolesti, akurat bradavky mam vycuckane az do krvy a to pouzivam klobucik. no des. akurat kojim, inak by som tu nemohla byt, maly sa kazdu chvilu budi na papanie a potom zaspava pri nom, sa mu nechce tahat, lenivec maly, no idem, uz docuckal, tak idem obed robit konecne

alzbetka
autor
24. jan 2009

ahoj myska a ako mala Ines? lubi braceka?

myskapipiska
29. jan 2009

ahoj betka, ani sa nepytaj, Ineska mi dava riadne zabrat, mam pocit ze je este viac pojasena jak bola predtym, ignoruje nas totalne, uz aj tatina, vcera vecer (a to uz bolo skoro 12 hod) taku bitku dostala. dve hodiny vkuse sme sa ju pokusali do postele dostat a ona stale papulovala, ze nejde spat a chce sa hrat, a tocila sa a potom padala

myskapipiska
29. jan 2009

omylom som odklikla odoslanie, takze pokracujem. cize trieskala a dupala o 106, susede urcite vlasy dupkom vstavali. striedavo sme s muzom na nu pokrikovali, no ona jak bez zmyslov, jasila sa dalej, az sa muz nasral a tak ju vytrieskal, no myslis ze to pomohlo, na pat min. bola kludna a potom zase zacala vystrajat a vymyslat, ze chce yogurt a syrecek, no proste vsetko preto aby nemusela ist spat. dokonca si dovoli uz aj mna udriet a ked jej to vratim tak vrieska jak diva. nakoniec sme ju potom do tej postele dostali, pozhasinala som a kojila po tme a ona zaspala a rano o 5,30 mi maly plakal, jasne ze sa zobudila a ani zasvet spat. tak som jej vysvetlila, ze ked teraz pojde pekne spinkat, ze rano bude nasnezene ( jasne ze uz sneh bol 🙂 ) ale to ona nevedela. este chvilu ma otravovala ale potom zalahla. inak ja mam nervy, musim dokrmovat, malinky mi od prichodu z nemocnice este schudol o 100g, tak sa hnevam, neviem kde robim chybu, ved papa skoro stale ☹ a rano som mu musela urobit umele mliecko, lebo som bola uplne vycicana a este k tomu aj migrena jak slak ma chytila, som chodila kazdu chvilu vracat, tak aj to mi dopomohlo, som unavena jak po dvojitej sichte, este ze mi po tom mliecku zaspal skoro na 4 hodiny. inak vcera sme boli prvykrat kocikovat, konecne mi ten kocik dosiel, uz bolo na case, tak sa vytesujem z neho. no idem, malinky akurat dopapal, tak asi poobliekam oboch a pojdeme sa prejst von. tak pekny den

alzbetka
autor
30. jan 2009

ahoj,
misi to ti nezavidim a to mlieko sa napravi, je to tou unavou a tymi nervami. ja som tiez mala jeden cas nervy a bola som hotova z toho. ked mi na ortopedii na kontrole povedali, ze ma mala vyklbene nozicky a ze na tyzden dame remence a ked sa to neupravi, tak pojde do sadry (nastastie sa to zacalo upravovat). mala som pocit, ze mam malo mlieka, teda bola som vycucana a mala sa dozadovala, tak som pila vineu a hociake hroznove zbrndy a mlieko sa upravilo, a hlavne som si povedala, ze klidek. a s malou ines sa to utrasie, my sme malu zapajali, aby sa citila potrebna a dolezita a doteraz mi pomaha kupat a prebalovat, hned mam vsetko nachystane a klarke by len ritku utierala a natierala ju kremikom, ...

tak sa maj pekne, drz sa a hlavne klidek, nech je mlieko, papa

myskapipiska
30. jan 2009

no s nozickami mame aj mi problem, maly ma tlapky nejako vytocene, a mam mu robit masaz niekolkokrat za den, len ked to nejde, lebo vacsinou ked ho prebalujem tak place, lebo je hladny, takze to stiham tak raz za den, budem sa musiet polepsit, lebo sa mu to neupravi. ineska tiez ministruje pri prebalovani, pultik mam na postielke a ona sa mi tam vzdy zavesi a kuka a komentuje, ze "anis ma pipika a vajka" a ja jej na to, ze hej, vsetci chlapci maju, aj tatino ma a ona, ze :"nie, tatino nema, tatino ma ritusku" take mi je to smiesne, ona to tak vazne povie, ze by si jej aj uverila, potvora mala. akurat malinkeho kojim, potom sa oblecieme a ideme von trochu, nech si ines uzije sneh kym este je, sice zase dojde zmacana az po usi, ale neva, aspon sa vyblazni trochu. tak zatial

hanka274
2. feb 2009

ahoj misi, tak ako alzbetka pise, hlavne klud a ked budes kludna, tak budes mat mliecko a nemusis mat strach, ze ma maly malo, takze sa vyprdni aj na dokrmovanie, to len aby sa ti nestalo, ze odmietne tvoje mliecko...maly je moc maly na to aby "bol hladny", neboj, ak ho kojis normalka, papa a ma toho dost a to ho aj patricne zasyti, ved to deti piju pol roka...ja som napriklad vydrzala 6 ci 7 dokonca mesiacov malu IBA kojit, nic ine, plus po lyzickach vody, kvoli letu, nic viac, dokrmovat az potom...pistala, ale hladna nebola, neboj.
drzim palce, bud v klude.
no a malu skus zapajat, aby po case nebola odstrcena, teda nemala ten pocit, neboj sa, zvladnes to! musis ju znicit vonku a potom bude ok doma, trosku...xixi...a ona nespi uz cez obed?
inac som v 15tt a je mi uz trosku lepsie, tak som rada...
Kocky, dajte mi navrhy na par mien dievcenskych....ale isto to je chlapec, ja len keby nahodou...take mena, ktore sa nedaju povedat skaredo, napriklad janka-jana, katka-kata...
priklad...emma, angelika....chapete...dikes.

nikolasko
3. feb 2009

ahoj babulky tak Ničenko je už škôlkar a musím ho moc moc pochváliť všetko zvládol na jednotku.Včera sme boli 1x a bez slzičiek.Ked sme ho brali domov povedal ešte nie ešte sa hrám.Učiteľka je skvelá rozlúčili sa objatím a pusinkou.Dnes to bolo úplne akoby tam už chodil v pohode dal mi boštek a išiel sa hrať.Trošku som mala obavy lebo v šatni jeden chlapec hučáááááál že on nejde nechce...že si z neho zoberie nejakú inšpiráciu ale nie fakt v pohode.Ja som si preplakala celý deň a pozerala na hodinky kedy už bude 15.00.Dnes je to už lepšie,všetko som vyupratovala aj to čo som si vždy odkladala na neskôr a možno sa naučím už aj trošku oddychovať 🙂
Hani mne sa páči Sára,Sofia,Tobias,Laura,Lea, Natália a k znameniu Lev sa hodí aj Marcela (môj prípad) 😉
Myši ako píšu baby snaž sa aj trošku oddychovať urob len to najnutnejšie a ostatné počká a samozrejme treba zapájať aj chlopa
A čo je s Barunkou už nás opustila?Barúúúúúúúúúúúúúúúúún ☹

hanka274
3. feb 2009

ohohoooo, tak to je skvele ako to chlapsky zvladol!!! mne mala volat riaditelka vcera, ze ci vezmu hanku alebo nie, hned by som chcela, no ale nic, tak jej asi zavolam ja.
uf, dakujem.

alzbetka
autor
3. feb 2009

ahojte,

mi sme boli dnes v skolke pre prihlasku, betka sa stale pyta k detickam a do skolky, takze od septembra ju dame, ale asi len na pol dna.
hanka k tym menam: Viktória, Veronika a dalej ma nic nenapada, lebo maly chrust nechce spat a vyvadza mi tu na kolenach.

myskapipiska
4. feb 2009

caute baby, no dnes sme boli v poradni, tak sme pribrali 310 g, takze dokrmovanie pomaha, maly je riadny hladost, vecer cucal 40 min odomna a potom este stiahol 90 ml umeleho.
hanka
ines mi poobede nespava uz nejake dva mesiace, vcera nahodou zaspala o 21,00, ale normalne chodi spat najskor o 22,00 - 23,00 skor ju do postele nedostanem.
nikolasko
oddychovat? nehrozi, vkuse kojim a ked maly na chvilu zaspi, tak ideme jest s ineskou al. davam prat, zehlim a tak. a muz mi vcera odisiel do anglicka, taku depku som mala. pol dna som preplakala,ale nie ze by mi on chybal, ale som sa citila tak strasne sama a este ines ma rozculovala, ani von sa poriadne nedalo ist, ked stale prsi.
ja by som tiez chcela dat malu do skolky, lenze furt ma ti plienky, a nie a nie sa odnaucit a aj tak za nejake dva mesiace idem do anglicka (ked lekarka malemu povoli) takze to uz vydrzime doma a uvidim ci ju tam dam do skolky. no idem maly mi zaspal pri papani. som zvedava kolko pospi, dufam, ze aspon pol hod. nech nieco porobim, dnes ma dojst mama ku mne, tak nech tu nie je bordel. tak sa majte

hanka274
4. feb 2009

misi, ineska ked nespi cez den, tak zaspi okolo 22hod vecer az???? fuuuuu, tak to fakt nezavidim, no a nepomaha niaky rezim? proste, ze ju do tej postele o tej 8 das? odloz hracky, aby sa nemala s cim hrat, teda neviem ako to mate...vies, lebo ved po celom dni aj s malym ty si vonkoncom zasluzis aby si nemakala do 10 vecer...chapes, to ta znici...no neviem, ved mozno len prezit tu dobu do UK a tam samozrejme zapajat aj muza, ty vecer o maleho a on nech spravi pevny rezim pre malu...proste o 8 do postele.
Hanka je hyperaktivna hrozne, nevie byt ticho a zotrvat na "jednom mieste" v klude. Prave preto je pre nu trest ked robi zle a robila by som to aj pri tom nechceni spat, ze posadi sa na postel, ruky na kolena a sedi tam, a aj pol hodku, mne je to fuk, pokial neprestane plakat...proste uvedomenie si. Chodim ju pozerat namatkovo, zo zaciatku jasne, salam parky, skakala na posteli, ale v klude treba ju dostat znova do sedu, ruky na kolena a tak bude...A NEMOZES ANI ZA NIC USTUPIT, ZE DOBRE, TAK AK ESTE RAZ TAK....NIKDY!!!! PRETO SI NA MNA HANKA VIAC DOVOLUJE, JA SOM USTUPOVALA A VIES AKE TO JE? Ked vidim, ze ma respekt, len iba predomnou nie??Ale znova zacinam, no stoji ma to dvojnasobnu namahu zial.
Takze tolko by som ti poradila...takto teoreticky...hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre