Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
16. mar 2009

ahoj mamušky 🙂 🙂 🙂
konečne som sa dostala aj sem a to som si myslela ,že keď bude chodiť Ničko do škôlky tak budem mať kopu času.Omyl ☹
Siduš 3x za noc som hore ešte stále aj ja raz ideme cikať raz je smädný a raz si mám ísť lažkať pri drobca lebo je tam bubák.Nička som kojila 1,5 roka a teraz toto.No kedy sa my vyspíme?

alzbetka
autor
16. mar 2009

ahoj, myska nech ti to ide s tym mlieckom. Ja malu klarku kojim a teraz jej ide zubok a len pyta a pyta 🙂 🙂 🙂 . Cez den dostava asi 6-krat a v noci raz niekedy aj dvakrat. Takze sranda. A s tou skolkou to vyskusaj, spon by si si oddychla.

hanka274
17. mar 2009

caute baby jagy!!
tak si predstavte... nas maly Marek v brusku ma pisulu pravdepodobne!! to sme necakali...ani moj pocit-uz viem, ze pocity su blbost...a ani ten slaaaavny kalendar s 90% uspesnostou v Europe...teda na 100 pero uvidime az ked uvidim ja tu pisulu, no ale, ze to vypada na dievcatko. A 14.aprila este jeden 3D uzv tak tam to bude snad takmer 100%.
Takze tak...a teraz radte:
dominika, linda, lucia, silvia, simona, stela-asi nie, vanda, Liliana, Ema /kamoska dobra Liliana ma Emu o pol roka starsiu od Hanky, takze tieto mena asi nie/...
Tatino Lindu, Silviu, Vandu nesce...
Takze Dominika, Lucia, Simona...este Lea...hmmmm, ale nad tym krutil tiez nosom...
uf, no zaskocilo ma to fakt...ale srdiecko, hlavicku, oblicky, prsteky, vnutorne organi, kosti....seeeecko OK a to som klludna.

no k tomu kojeniu, dufam, ze to bude ako pri Hanke minimalne...tiez som kojila celkom dlho...hmmm...1r4mes., ale s tym stastim, ze vecer iba v porodnici....uff...tak snad bude take aj toto dalsie babatenko...

A rybky sa unormalili, hodim potom nachvilocku foto do albumu, pochvalte nam to, nech to mozem potom zmazat...xixi 😀

no tak adios!!

sidus
18. mar 2009

Jéj, Hanka, tak blahoželáme, veď dievčatká sú super 😵 Ja som chcela druhé radšej babu, no a vidíš 😀 Ale už by som nemenila 😅
Ináč mne na ultrazvuku (na každom, aj 3D) najskôr vždy povedali, že to bude baba, až po chvíli sa im zazdalo, že tak možno aj chalan, takže som dokonca riadne nevedela. 😉

A meno sa mi páči Lucka 😅

alzbetka
autor
18. mar 2009

Ahoj, hanka, z tych mien co si uviedla asi Lucia, ale priklanam sa aj za Silviu (Silvika, Silvijka, Sisuska, atd. - ale mi to ide, co).

myskapipiska
19. mar 2009

no babeny, sa musim pochvalit, dnes sme to zvladli bez umeleho mliecka 😉 tak sa tesim,aj ked som ho chuda male nechala vyhladovat, lebo som bola v auparku a zacal plakat, no lenze uz som nemohla sa tam zdrziazat, tak chvilu plakal, ale po ceste domov zaspinkal.
hanka, ja som chcela babu aj pri tomto tehotenstve, strasne som sa bala ze ked to bude chlapec, ze ho nebudem vediet prebalit, ze mu pimprlaka pricviknem 😀 ale som rada, ved to je jedno,chlapec al. dievca,
ozaj ste kukali vcera spravy na markize? co ta piiiiip postavila 4 rocneho chlapceka do vriacej vody, svina hnusna, by som jej to iste urobila, normalne som plakala, jak moze byt niekto taky necitlivy, joj, no skoda sa rozculovat, chuda chlapec
a k tym menam, mne sa pacia take exotickejsie mena, napr. jenifer, yasmina, vivien, sofia, a tak ale zo slovenskych hlasujem za luciu al. aj ella je dobre,
jeeej, hanka, to si fakt tak dlho kojila, ja som inesku kojila tri mesiace, ale dufam, ze anisa vydrzim dlhsie

hanka274
20. mar 2009

no hej, ale nikolasko to zvladol tusim o 2 mesiace dlhsie...ja som totizto chudunka dost, ja som to vzdala, teda chcem povedat, ze ja som to ukoncila, nie mala, mliecko som mala donedavna este 😀 ale to iba tak, ked som si zatlacila bradavky...ako mlieko by som mala este vtedy, len chvoli chudnutiu, teda, ze som chudunka.
o tom chlapcovi som nepocula, a ani sa asi vyjadrovat nebuden...to by bolo na dlho a len by som sa rozculila...
papa

myskapipiska
21. mar 2009

uz treti den ficime na materskom mliecku 🙂 som na seba hrda, nedam sa zlomit a to som mala migrenu brutalnu. dnes sme boli volit, dobre sme vymrzli, uz by mohla byt jar.

lubka78
21. mar 2009

zdravim vsetky aprilovcatka
ja som tu uz velmi, velmi dlho nebola...akosi som sa k vam nedopracovala
Hanka gratulujemeeeeeeeee.....mne sa z tych mien paci asi najviac Simonka 🙂
Filip uz mal chodit do skolky, ale nakoniec som ho nedala, lebo som sa rozhodla, ze este si ho necham doma...mozno pojde od septembra 😉

alzbetka
autor
21. mar 2009

myska blahozelam a len vydrz
lubka ja mam malu betku tiez doma a do skolky pojde az v septembri a aj to len na pol dna

hanka274
22. mar 2009

dakujem lubka.
misi, super, len sa drz a vydrz...to je parada...aj my sa tesime s tebou, predsa, mamine mliecko...hmmm...je mamine mliecko... 😵 😵 😵 😵

lubka78
23. mar 2009

alzbetka...no ja sa tiez chystam dat filipa od septembra len na pol dna

nikolasko
26. mar 2009

Ahojček 😀
ako sa máme?My na ...Ničko je choručký soplíkujeme a aj trošku pokašliava naša DR.je mimo celý týždeň a zastupujúca je totálna krava a neverím jej ,tak som to zobrala do svojich rúk nakúpila v lekárni liečky a domka sa kurírujeme,teplotku nemá tak je to v poho vysávame o dušu lebo fúkať sám stále nevie a tie scény ked mu soplík odsajem a vypnem vysávač vždy mi povie nelúbim ťa normálne sa na tom už bavím ako sa vie oduť. 😀 😀 😀
lubka to si tu už vážne dlho nebola všimla som si že máte kočík PaT poznám ho ale rada by som vedela či si s ním spokojná ked vozíš oboch chlapcov naraz či sa ľahko ovláda,ako je ten vzadu na tom s nožičkami...Mate SP však.
miši MM je to naj ja som na seba pyšná že som ho tak dlho dojčila a je to super v dojčení vidím samé pozitíva držkajte sa 😉
hanula ja som za Dominiku to je také zlaté a myslím že Domča ako zdrobnelinka je fajn 😉

hanka274
26. mar 2009

nikolasko, aj Dominka sa mi tak paci, no zrejme zostavame pri Simone, tu tusim nik nenapisal, Marekovi sa to paci z tych 3 co sa mne pacia...
aj my soplikujeme o 106, a ja som uz opat chora, uz 3ti krat pocas tehu...kurnik, tentoraz uz sme boli vsetci fit, len hanca nieco zo skolky, klasika...a pocuj, tiez vysavate a revete o dusu??? ty koki, hanka to uz pozna dlho, no furt reve jak najata...ale hlavne ze pomaha...trosku kriku prezijeme...a aj susedia...
cafte cafte...

sidus
26. mar 2009

Ahojte, vidím, že sa zase liečite, tak nech ste rýchlo fit 😉
Ja musím zaklopať, Tamka bola chorá naposledy pred jeden a pol rokom, to bolo prvý aj posledný raz a sople sme mali iba raz odvtedy, to ani nerátam. Ale určite si to aj my odkrútime, keď nastúpi do škôlky 😠 Aj Tomi sa drží,takže super 🙂
Dnes sme boli kúpiť Tamke bicykel, prilbu a chránič, už len aby bolo vonku teplo 🙂
A ešte musím porozmýšľať akú tortu jej upečiem 😕

myskapipiska
26. mar 2009

nikolasko, hanka, rychlo sa uzdravte,

ja toho maleho tak trapim, chuda, nechapem to, mlieko sa mi nejako pomaly tvori ☹ a to fakt vela tekutim pijem, furt namne vysi, v noci je to v pohode, to sa stihne urobit mlieko ale cez den, furt by len papal, uz ked si neviem dat rady, tak obleciem deti a idem na prechadzku, teraz chuda male spinka,

ozaj inak som dnes dala prihlasku do skolky, dohodla som sa s riaditelkou, ze ak sa uvolni miesto, tak mi ju vezme skor, tak uvidime. a stastie som mala, lebo sa ma nepytala na plienky, do slaka, neviem jak to dieta oducit, potvora mala, som jej celu cestu vysvetlovala, ze nech sa neopovazi ceknut, ze nosi plienky, lebo sa s tym zacala chvalit, kazde hovori, ze je hanba nosit plienky a tak. no a pred skolkou zadrela: "dame dole plienku?" zlata, reci ma plno, ale skutek utek, uz pol dna chodi s holou ritou po bite, tolkokrat uz sedela na zachode a nic, raz sa pocikala na zem.

myskapipiska
27. mar 2009

no asi ma slahne, tak som jej dnes kupila nocnik, podotykam ze stvrty, a ona sedela sedela a potom isla na chodbu, cupla si a tam sa vycikala, mna z nej rad slak trafi

alzbetka
autor
29. mar 2009

ahoj, myska nechaj tak, to pride zo dna na den. My sa teraz tesime z klarky, tej sa stale pacilo, ked betka sedela na zachode, tak som tam posadila aj nu a tak teraz cikame a kakame do zachodu (nemusim cistit nocnik 🙂) ) a taka je podarena ako sa tam drzi a smeje sa.

myskapipiska
29. mar 2009

betka, no super, ineska uz tiez zacala cikat na nocnik, klop, klop, klop, doma chodi bez plienky, ale jasne ze na noc aj von jej plienku davam. tak snad sa uz pochlapi a plienky nebudeme potrebovat.
inak uz mam letenku do UK, letime 28,4, z viedne, ja som teda vazne zvedava, jak sa potrepem sama s dvoma detmi, kocarom a s kufrom, ten moj muz si to velice jednoducho predstvuje.
ozaj baby neviete niektora po nemecky? by som jeden mail z nem do slov potrebovala prelozit

sidus
29. mar 2009

Ahojte, myska, tak to je super, že už nemáte plienky 😉 S nemčinou asi nepomôžem, aj keď som z nej maturovala, teraz neviem z nej dokopy nič 😝
Naša Tamarka je zas posledný týždeň úplne besná. Vôbec nechápem, čo ju to chytilo. Jačí, škrečí, no katastrofa. Dúfam, že ju to čoskoro prejde, lebo mi za chvíľu povolia nervy...

myskapipiska
29. mar 2009

sidus, neskusis aspon, ide tam o to, ze som si vydrazila cez ebay kolisku a mail mi poslal predajca, nemusi to byt doslovne, iba tak, ze co odomna chce. ines je besna stale, aj neurologicka posudila ze je nadpriemerne hyperaktivna, 8,4, idem psychologicke, sa poradit, jak ju ukludnit

sidus
29. mar 2009

Myska, skúsiť to môžem, ale veľa šancí tomu nedávam. 😝 Pošleš mi to?
Tak potom mi povieš, ako ju budeš ukľudňovať a vyskúšam aj na tej mojej. 🙂

myskapipiska
29. mar 2009

poslem ti to v IP, teraz akurat kukam, oni vypotili, ze postovne je skoro 50 eur, sak to je 5x tolko jak som vydrazilu tu kolisku,
dam vediet jak som dopadla u tej psychologicky 🙂

alzbetka
autor
29. mar 2009

Ahoj, myska, tu cestu ti teda nezavidim, drzim palce

hanka274
29. mar 2009

misi, ak to este nemas, skus poslat, pozriem aj ja nieco co si este pamatam zo skoly...
no na ebay to je tak, treba sledovat postovne. Ja to tak iba sporadicky poznam, len viem, ze ak si to nepozries a budes mat predtym dlhu trpezlivost s drazbou a sledovat to...tak ta potom slahne.

nikolasko
30. mar 2009

nazďo 😎u nás sa už pomaličky vyjasňuje a dúfam,že už konečne začne normálna jar 😎
Ničko je už zdravý a dnes išiel do škôlky moc sa mu nechcelo začal štrajkovať už na schodoch ☹ja sa v ňom normálne už nevyznám doma sa tam tešil pri dverách už nie a pred vstupom total nie 😒
myška držím palce na tú cestu nechcela by som
Hanula 22.10 tu vypisuješ, čo nespíš? 😉 😉 😉 😉

vroni
30. mar 2009

Myska, ja ti nemciny mozem prelozit.
My sme od stredy bez plienok - uplne. Dieta si v skolke na cestu domov odmietlo dat plienku, ze ona nie je babo, doma chodila poctivo na nocnik a vecer stropila cirkus, ked sme sa jej pokusili dat plienku na noc, tak sme ju nechali tak. A sme bez plienok. A bez nehody (zatial 😝 ) To nebolo ani zo dna na den - to bolo priam z hodiny na hodinu!!!! V sobotu sme boli pol dna v meste, v pohode chodila aj na velky zachod, sice nechapem (a este aj trochu neverim 😉 ), ale vytesujem sa 😀 😀 😀
50 euro postovne je bezocivost.
Myska, ak potrebujete pomoct vo Viedni, v pohode, staci sa ozvat 😉

myskapipiska
30. mar 2009

ste zlate, sidus mi to vcera prelozila a aj pomohla, a s tym postovnym, oni tam totiz uvadzali len postovne do nemecka a to bolo 14,99, tak som cakala ze na slovensko to bude max 30 eur, no ale co uz, a ide to dokonca z holandska, aj tak sa mi to oplatilo, vyslo to dokopy 58 eur, koliska je aj s matracom, vankusom, perinou, plachtou a baldachynom, sice to postelne je ruzove,no ale snad to aniskovi nebude vadit 😅 fotku som dala do albumu
no a viete co sa mi vcera stalo, moja draha ineska, chytila kablik z nabijacky, kt. bola v zastrcke, a koncovku mi strcila do otvoru na notebooku co je pre usb kabel, samozrejme ze pc okamzite vypol, som myslela, ze je ponom, nesiel zapnut, no ale zazrakom dnes sa mi nejako podarilo ho zapnut
nikolasko, uz by fakt malo byt lepsie, v sobotu ma byt 20 stupnou, a ines urcite nebude trucovat so skolkou ona furt otravuje, ze chce ist
vroni, super, natalka je sikulka a stou viednou, fakt neviem jak pojdem, asi budem musiet poprosit kamosku, ona ma dve deturence, takze maju aj autosedacky, a dam jej za benzin, teda ak bude moct a bude ochotna, lebo nejako mi uz mesiac neodpisala na mail a ked sme sa nahodou stretli vonku, tak bola taka divna trochu, neviem co sa stalo
a este k tomu postovnemu, neviem kolko to ma kil ale som skusala si vyrat cenu na stranke dhl a tam to vyslo o dooooost viac, takze je to ok. uz sa tesim kedy mi to dorucia 😉

myskapipiska
30. mar 2009

a este ma napadlo, som bola dnes deti fotit, take tie fotky na doklady, take su krasne, inesku cvakol na prvy sup, co som nechapala,lebo doma ked ju fotim,tak pokazde zavrie oci kvoli blesku a hubu otvori dokoran, a anisko bol tiez statocny, aj ked sme ho asi 10 min budili, a on taky ksich hodil, herec je to 😀

hanka274
31. mar 2009

nikolasko! sak len nieco po 10tej...vies kedy ja chodim spavat???? fuuuu...zle nedobre, neskoro...stale nieco riesime s Marekom, ak to nebola Hankina postel, tak roldory v obyvacke co spravil....predtym sme na akvarko cumeli...a rano Hanka do skolky a ja rovno do postele dospat...xixi...aj my sa tesime na jar, slnko a teplo ma neskutocne dobija...

vroni, tak to je super! to vam blahozelam, vidis, ziadne stresy, to je supis! a drzim palce nech si to nerozmysli...tu pohodu...sice v mokrom...neni nic moc...ale myslim, ze uz jej to docvaklo jak hanke a ostatnym, ze ee plienku a basta...uz sme predsa velki....xixi

misi, letite den po Hankinych 3r... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre