Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

myskapipiska
31. mar 2009

hanka, aspon to dospat mozes, si to uzivaj kym mozes 🙂 a my mame 3 roky presne o tyzden, kupila som jej trojo gatiek s popoluskou, snehulienkou ..., take vitaminy cem m, tricko a taky satecek na hlavu na leto a este nieco by som chcela, len neviem co ☹ no a jasne ze torta bude
a my sme dnes boli prvykrat vonku bez plienky, ineska bola v detskom kutiku a aj sa tam vypytala cikat, a ona ta vychovavatelka jej nepomohla a poslala ju samu na wc, jasne ze ines si dala dole len gate a vycikala sa cez pancusky, ale aspon ze sa vypytala, takze mozno to do tych narodiek stihneme sa odnaucit

lubka78
31. mar 2009

ahojte,
nikolasko..ja som s kocikom velmi spokojna, zmesti sa mi do vytahu..to bolo podstatne a vozim v nom bez problemov obidvoch..ovladanie na to, že je trojkolesovy je perfektne (ja nie som velmi zastanca trojkolesovych, ale tento je vynimka) 😉 a ano je to sport 🙂 , manipulácia je snim tiez velmi dobra, moj m by ti povedal, ze to preto lebo ma na kolesach loziska 😵 😵 😵
pozeram, ze rozoberate plienky..my sme v podstate od septembra boli uplne bez plienky, ale ked sa narodil Misko, tak asi po mesiaci sa zacal Filip popisavat, tak sme zaviedli aspon nocnu plienku..teraz skusame aj tu odstranit, ale nie je to take jednoduche...plienku si on len tak nechce dat vecer pred spanim, tak mu ju davame, ked zaspi...no niekedy to nestihneme a potom to mame na posteli..skusame ho dat vypisat aj ked my ideme spat...tak uvidime ako sa nam to nakoniec podari 😅
my nastastie nemusime uz pri Filipovi pouzivat odsavacku...od 2,5 roka si fuka sople bez problemov 😵 ..ale aby sme neboli az taki dobri, tak si nechce dat cistit usi....ani za nic 😒

nikolasko
1. apr 2009

jáááááj baby tie deti sú úžasné jedno nechce to iné zase ono sranda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som mala ráno dilemu či dať alebo nedať ešte pančuchy ráno sme mali 10st. a počas dňa hlásia 16 tak saom nakoniec dala ale zajtra už asi nedám veď je tu už konečne jáááááááááááááááááááááááár ja sa neskutočne teším taktiež ma to dobíja.Zaobstarali sme si záhradku tak sa na to dosť teším ja dievča z mesta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀ani neviem kedy sa čo sadí a hlavne ako ale neva,nakúpila som si rôzne semiačka čibulky....a pôjdem podľa návodu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
takže k narodeninkám všetučko naj naj hlavne zdravíčko šťastíčko a pohodičku tuším začíname alžbetkou 😉 😉 😉 😉 😉

hanka274
1. apr 2009

noooo jasne, zacinaju nam narodky!!!! tiez vsetko naj naj naj, hlavne aby boli zdrave tie nase decka... aj ja dufam, ze uz jar ostane a bude sa len a len oteplovat...
misi, ja si myslim, ze to je dobre znamenie, aj ked cez tie pancusky... 😵 neva, dolezite je aby jej to tuklo...vypytat sa a tak.
lubi, odsavacku sme rozoberali kvoli soplikom-tym skolkarskym...inac tiez fukame takmer "od narodenia", som ju to ucila a fukala a fukala, aj ked zo zaciatku vselijak...len kvoli dutinam je naj ta odsavacka, ta vyberie vsetko.

som rada, ze uz je april...a vobec 1.april je super den, ludia maju hromadne dobru naladu...predovsetkym kvoli stresom z minuleho roku /31.03./....blizi sa velka noc, to tiez sa neberie ako hekticke vianoce, ci ma niekto tolko a tolko peniazkov, darceky a podobne...proste stres...ale april a tieto sviatky....to je lahoda, nieco napecem, kupim niake Kinder, Milky....a konec.
prajem vam kraaaaaasny den!

sidus
1. apr 2009

Ahojte, my dnes oslavujeme 😵 Juj, ako to ubehlo 😀 Takto pred troma rokmi mi veru nebolo do smiechu 😀

vroni
1. apr 2009

Sidus, Tamarke vsetko najlepsie, nech Vam rastie do rozumu a krasy! 😎
Nas to caka v nedelu, kupili sme krpatej kavovar a mixer (kuchyna je este od vianoc v kurze), ona je maniak na varenie kavy a ten kavovar je "naozajstny" (vzdycha a syci ako normalny kavovar, vodu sice nezohrieva, ale necha pretiect filtrom, cize na malinovky prip. granulovany caj je to ok) - no nekup to 😝 (tu: http://www.maxus.sk/detsky-sen/hracky-pre-deti/...)
Tortu kupime hotovu, dobra gazdinka sa nezaprie 😀 😀 😀
Na Velku Noc sa tu (nastastie) nesibe, len sa schovavaju vajicka a velkonocne zajace, takze stravime pondelok u svokry (ma zahradu) a dieta bude hladat.....

myskapipiska
1. apr 2009

sidus, vsetko naj 🙂 a aj ostatnym detickam vsetko naj, hlavne nech nam robia radost 🤐
ja som inesku aj v noci nechala bez plienky, postel sucha a rano jak sa zobudila, som jej pristavila nocnik k postely a isla so psom von a ked som sa vratila, mlacka v kuchyni, mama mi vravela, ze ines ma najskor zacala hladat, pochodila cely byt a potom si sadla do kuchyne a vycikala sa, no co uz snou,
nikolasko, vela zdaru v pestovani 😉 my sme mali zahradu, ked som ja bola mala, dedko tam chodieval kazdy den, ale stromy sme tam nemali, iba take drobnostky, jahody, hrasok, mrkvu, cibulku a somozrejme ze kvetinky, rada som tam chodievala, no ale teraz by sa nemal kto o to starat
ineska vie tiez smrkat, nikdy som neodsavala, nastastie to nebolo treba, no anis ma furt sopliky, odsavam skoro kazde rano, chuda male, furt ma nostek plny, mam len taku obycko odsavacku, co davali v nemocnici v tom startovacom balicku, a celkom sa aj bojim, ci to robim spravne, neviem ako silno mam tahat, ale snad mu to nemoze ublizit, ci?

hanka274
1. apr 2009

sidus, blahozelame, to je sranda...prvy april...nech je zdrava, stastna vo vsetkom!!!!!!!!!! 😵
vroni, ten kavovar je perfisny, sak to jak nas vypada...zlate to je...som si vsimla, ze ty mas dobre typy na darceky...uz viem odkial budem cerpat inspiracie.
misi, to su dobre znaky!! vydrz to! zlata....neboj sa, len trpezlivost a klud, musis na nu s kludom a pohodou.
misi, s rucnou nemam vobec skusenosti...ked tak si to skus tak isto na svojom nose...neviem.

myskapipiska
1. apr 2009

hanka 😀 aj mna to napadlo, ze si mam skusit sama na sebe, ale som sa este neodhodlala,

hanka274
1. apr 2009

😀 😀 😀 😀

sidus
1. apr 2009

Ahojte, dievčatá, ďakujeme za blahoželania 🙂
Hanka, hej sranda, ale šak 1. apríl je super 😀 A to sa mala narodiť 23.3. Si teda vedela vybrať 😀
Myska, ja sem tam tiež použijem ručnú odsávačku, keď sa mi nechce vyťahovať vysávač. Myslím, že mu to nemôže ublížiť.
Wroni, pekný darček si vybrala, skoro ako ozajstný 😉

nikolasko
1. apr 2009

Tamarôčke všetučko naj naj aj od nás od Nikuška veľkú bočku.Hlavne zdravíčko štastíčko a aby rodičia poslúchal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 i

sidus
2. apr 2009

Nik, ďakujeme. Nikolasko je tu asi jediný chlap, nie? 😎 Kým tu vybozkáva všetky baby... 😀

lubka78
2. apr 2009

sidus, nie!!!! my sme konkurencia pre Nikolaska 😀 😀 😀
Tamarke vsetko naj naj ...hlavne vela zdravicka 😉
hanka...no neviem si predstavit, zeby som este Filipovi odsavala sopliky.....sak to by sa tak ureval 😖

sidus
2. apr 2009

Jéj, Lubka, som zabudla, tak dvaja fešáci sú tu 😀 Aspoň sa budú mať o koho dievčatá biť 😀

hanka274
3. apr 2009

lubka, sak my sa aj ureveme!!! 😖 😖 ale ma to potom fest ciste, hlavne na noc...aj ja idem spat s kludnym svedomim...

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ kocky, zle je...v skolke...hanka je zla, predvcerom mi ucitelka vravi, ze nooooo Hanka to je taky celkom cert, ale ze da sa spracovat, postupne si zvyka... a vcera???
poviem vam uprimne, aj sa hambim to napisat, pretoze byt v kozi mamiciek deti...neviem neviem...vcera som cele poobedie az do vecera preplakala...Hanka vcera pokusala 3 deti, hadze a kazi hracky...toto mi vcera povedala ucitelka...bola som tam asi 20 minut, aj sa ma potom uz ku koncu pytala na brusko a tak...no vobec som ju nepocuvala, len som s otvorenou tlamou kukala jak debil...ako keby mi ta ucitelka dala taku facku, ze az...aj to teda rana bola...strasne ma to mrzi, dosli sme domov, vyzula sa, napila, vycikala a rovno do izby na stolicku...to bolo po pol 5 a pokym nesla spat tam sedela, ziadne hracky....NIC. Aj v skolke ked som dosla sedela na stolicke v kute a aj ucitelka vravela, vsetko co ma rada-zakazat.
No a kapitola sama o sebe je, ze tu bola moja mama ked sme dosli zo skolky...no a to potom vypadalo u nas...mama si tvrdila svoje, iny sposob vychovy uznava...takze tak som kricala, ze az, potom sa obula a odisla a potom volala marekovi a sla s nim na kavu...mu asi nieco povedat...
baby, este stale ma boli zaludok od nervov...a slzy sa mi tlacu do oci...
proste to je strasne, hanka nevie byt v kolektive, vsetky deti sa hraju...no hanka, postrach...a co spravila...???

vcera vecer ma napadol pri tom vsetkom jeden napad a to je pohybovy kruzok niaky...
Ak by ste o niecom blavacy vedeli...nieco v Ruzinove...budem rada, dajte vediet...
ahojte.
😔 😔 😔 😔

myskapipiska
3. apr 2009

hanka, toho sa aj ja bojim, ze ines bude vystrajat, ktovie preco to robi ☹ nemoze to byt za to, ze sa tam citi byt nova, odstrcena a preto na seba upozornuje? chuda, sa musi blbo citit, ked ide na trest. a zaujimalo by ma, jak tam tie deti spracovavaju, urcite vedia jak na to, ale aj takej ucke mozu nervy rupnut 😀 no drzim palce,

ozaj a budes davat robit tortu pre malu? ja neviem kde mam dat spravit, a u nas na terase je jedna cukroska, no tam sme davali robit, ked mala jeden rok ines, no neviem, nebola az taka super chutna, vtedy sme davali robit take obycko, srdiecko a klasicky kruh, cenovo sa dali, no ale teraz by som chcela nieco speci, maju tam pekne no pod 30 eur nie je ziadna ☹ a to sa mi zda dost vela, som googlovala a na trnavke ze je nejaka dobra, chvalia ju vsetci, danela sa vola, nepoznate ju niektora? uz tusim aj nestiham, oni potrebuju tu objednavku tusim dva al. tri dni skor, a ines uz v utorok ma narodky, sama ju urcite nebudem robit, to by dopadlo 😀 😀

a vcera sme zobrali von trojkolku, ze oskusam, ci jej to pojde slapat, lebo minuly rok nic, som ju musela tlacit, a trojkolka uz je aj mala, a moc jej to neslo, semtam zabrala, ale vacsinu cesty som ju tlacila, takze bicykel nehrozi, ze by som kupovala, takze neviem co vymyslim

a k tym kruzkom, ja som tiez vymyslala, ze co s ines, som kukala na nete brusne tance s babatkami a tam maju aj taku aktivitu pre deti od 3-4 rokov, no lenze ten kurz tancov stoji 66 eur/12 cviceni a to pre deti som uz nekukala. a ved v kulturaku nieco musi byt? ci?

hanka274
3. apr 2009

na trnavke je vraj, aj ja som uz velakrat o tom pocula, musim tam ist mrknut fakt, kazdy mi o tom vravi...
hanka neni odstrcena...ja neviem, zle mi je odvcera...totalne ma boli hrudnik...ja neviem...

nikolasko
3. apr 2009

hani hlavne kľud nerozčuluj sa detičky prechádzajú rôznymi fázami ono to prejde naozaj Ničko si obľúbil rovnako nezbedného chlapčeka ako je on teraz nebol 2 týždne v škôlke tak štrajkoval aj on musí sa tam trošku atablovať a bude dobre a na druhej strane je dobre že je bojovníčka aspoň sa nedá a vzbudzuje rešpekt,neviem ako vy ale my platíme každý mesiac škôlke navyše za hračky tak nech len kazia aspoň sa to tam trošku obmení 😉

hanka274
3. apr 2009

hehe, no mna to vzalo dost...ako dokusat 3 deti, zdrhnut ucitelke na prechadzke a aby aj zastupkyna musela dojst za nou, bo ucitelka bola bezradna...ja neviem... ☹

cely den visim tu a na inych strankach...aktivity...detsky aerobick, pohybove cvicenia...
nakoniec skoncim pri karate ci bojovych sportoch...alebo na hokej sa naserem, marek sa aj potesi...xixi...

och, joj...normalne neviem co mi zase povie teraz v skolke o hodinu...

cairka
3. apr 2009

ahojte. všetkým oslávencom prajem všetko naj 😵 nás to čaká budúci týždeň, ale oslava bude asi v nedeľu. Veve dostane tortu a baby born, ona je taká maminka 😅

Hanka, neboj, nie je ani prvá, ani posledná čo niekoho pohryzla... veve ešte škôlkarka není, ale obávam sa podobných reakcií, oni sú v období, ked VERIA tomu, že ked sa s niečím hrám, je to naozaj MOJE a ked mi niekto moje bere, tak si to bránim 😅 a to, že ju učiteľka nechá sedieť za trest na stoličke v kúte jej moc nepomôže pochopiť to. je to aj pre nich ťažké obdobie a každé sa s tým vyrovnáva po svojom. ber to pozitívne, aspoň nehryzú ju 😅 😉

hanka274
3. apr 2009

no dakujem, to hej...ale aj tak...uplne hrozne tieto dva dni...ako keby sa nieco hrozne mi stalo...zachvilku pojdem do skolky po nu...brrrrrrrrr... 😔

nikolasko
3. apr 2009

hanula tak ako ?

lubka78
6. apr 2009

hanka, no teda Hanka je dobre sidlo...asi ma len take obdobie vzdorovite..aj u nas to tak byva, ze tyzden ako anjelik a potom niekolko dni ako z divych vajec...hadam si z toho Hanka zoberie ponaucenie a zacne posluchat 😉

hanka274
7. apr 2009

no na druhy den nic..."dnes nepohryzla ziadne dieta"... 😔 😔

no a v sobotu sme boli v rusovciach opekat cely den az do vecera a tam ju kamosova dcera pohryzla, tak aspon vedela co to je...no a v nedelu sme tiez boli vonku, no a v noci v pondelok nadranom na pohotovosti lebo hanka chrapcala tak divne dychala ako keby mala nieco s branicou, no ale mame laringytidu 😅 😅 😅 uzas...ze z prirody...hmmmm..... tak nejsme tento tyzden v skolke a "liecime sa" aj ked to je taka alergicka choroba viacmenej...neviem na co...zajtra idem k detskej, ta mi povie viac...

taaaaaakze tak...

sidus
7. apr 2009

Ahojte,
Hanka, malá Hanka asi malá blbé obdobie 😠 Tak hádam už bude lepšie. Aj keď si viem predstaviť tie nervy 😝
My sme boli doma tiež všetci chorí minulý týždeň, ale už je OK. 😉
A bábo v brušku poslúcha? Asi si veselo kopká, že? 😵 Aj ja chcem... 🙂

hanka274
7. apr 2009

no jasne, kopka si veselo, raz tam raz tam, potom zase inde...tak si vykopkaaaava...
no mala dnes isla neskor spat, snad nebude dlho spat, este chcem slniecko stihnut...

hanka274
10. apr 2009

krasne sviatky kocky!!!

sidus
10. apr 2009

Ahojte, aj my prajeme krásne veľkonočné sviatky všetkým a ešte aj dodatočne všetko naj naj naj drobcom, ktorí už mali tri rôčky 😵

nikolasko
11. apr 2009

taktiež sa pripájame ku gratulantom 🙂 🙂 🙂
babám veľa vody komu chutí tak aj vodky a drobcom veselé zážitky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre