Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

myskapipiska
11. apr 2009

nazdar kocky, tak som konecne tu, sme mali net vypnuty, nezaplatena faktura ☹ my sme mali siedmeho narodky 🙂 ozaj a uz sme bez plienok, uplne, ani v noci nemame 😉 tak sa vytesujem, stihla to do tych narodenin.
hanka, nech sa mala rychlo z toho dostane,
moj malinky tiez nejako chrchle, neviem jak ho mam vonku obliekat, ked mu dam dve vrstvy, tak je cely spoteny,ked len jednu, sa bojim, ze prechladne ☹ 20,4, ideme na ockovanie, chuda male, zase budem aj ja plakat, no bezim, nech sa vyspim, a pekne sviatky prajem

myskapipiska
13. apr 2009

baby, bijete svoje poklady? ja som dnes ines dala po holej asi patkrat, ona si neda povedat, provokuje, som ju sprchovala, najprv hucala, ze horuca voda, a potom, ze kolienka neumyvat (ma ich hrozne, chuda, zase dnes spadla ☹ a potom dobru pol hodinu som sa s nou hadala, aby si dala pyzamo, lebo ona chce byt v mokrom uteraku, tak som ju vyplieskala a nasilu ju obliekla a isla som kojit maleho, plakala som, bolo mi to luto, a ona zase zacala jacat a pyzamo si vyzliekla, take nervy som mala, a aby toho nebolo dost, zacala hola poskakovat, ze ju tlaci ritula, som ju nasmerovala do zachoda pre nocnik, no jasne ze sa vykadila do stredu izby, takze sme sli znova do sprchy. nakoniec ju mama nejako donutila, aby si aspon vrch obliekla a zaspala s holou ritulou. nechapem preco je taka besna ☹ este aj mlieka mam nejako menej, zeby to bolo tymi nervami. si neviem predstavit jak to zvladnem v anglicku

cairka
14. apr 2009

myska, tie vymýšľance, čo opisuješ, dôverne poznám 🙄 nie nadarmo sú narodené v jeden deň 😉

ja už mám občas pocit (posledné dni veľmi intenzívny), že mám ponorku ☹ dnes som vyhlásila deň bez otázok, lebo už len ked počujem prečo? kde? čo to je? ... tak mi stúpa adrenalín a ked do toho začne pišťať a vrieskať, tak som zrelá na psychiatriu. takisto mám občas pocit, že rozprávam úplne zbytočne, robí si čo chce, dakujem a prosím už počujem len ked si to vyslovene vyžiadam - a to to vedela používať a ja takisto používam takmer vždy, ak nie vždy, obliekanie je boj, upratovanie hračiek ešte väčší ... proste mám momentálne pocit, že "zabudla" aj to, čo vedela 🤐 a ked robí niečo čo nemá a pri tom na mňa kuká tým drzým, vychcaným pohľadom mám 100 chutí ju strieskať jak žito 😖 preto ju radšej nebijem, maximálne jej šuchnem po zadku 🤐 sila je, že susedia si aj tak musia myslieť, že ju derem jak koňa, lebo tá ked zvrieskne, tak fakt by som mala pocit, že jej ubližujú 😅 ja chcem späť moje zlaté relatívne poslušné a slušne vychované dievčatko 😠

ináč celkom dobrá psychoterapia spísať si takto svoje pocity, aj mi je ľahšie 😝

nikolasko
14. apr 2009

cairka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 veľakrát som na tom podobne,teraz bol Ničko týždeň doma a toto čo opisuješ sme zažívali takmer denne,ja mám pocit že po ňom stále len hučím.Bitku odcudzujem ale za výchovnú po zadku som a občas sa mu aj utrie. ☹
Ozaj už máme lístka na Disnyho Ničko ked vidí reklamu tak už konštatuje tam pôjdeme,už sa teším.
Baby ktoré ste kupovali bicykle akú veľkosť my 16 ale ešte nieje poskladaný tak neviem či nebude veľký 😕

myskapipiska
14. apr 2009

cairka, presne, same otazky, akoby osprostievala, sice semtam je dobra, ale vacsinu casu, jak keby z klietky vypustena, neviem co budem robit, ked bude v puberte, skoda, ze byvas tak daleko, by bola sranda, keby sa tie dve potvory stretli,

hanka274
15. apr 2009

ahojte...
co? neposluchaju vam deti???? dojdite kuknut k nam...mne sa uz ani nechce si na konci dna sem sadnut a pisat co zase bolo...co robila... 😖
a tiez sme boli minuly tyzden doma cely...dnes uz konecne skolka...juchuuu...

vcera sme boli na 3D...hmmm...no ak by som mala niekedy tretie dieta...asi sa na to vykaslem.
Som isla o 3 az 4 tyzdne skor ako pri hanke a je to rovnakej kvality... 😒 , uplne som bola vecer aj teraz smutna ked si na to spomeniem...

baby, papate probiotika?

cairka
15. apr 2009

ahojte. takže je to všade asi zhruba to isté v blede modrom 😝 my sme si včera kúpili "protivnú" stoličku - ako mali v pestúnke a raz na nej sedela a celkom to zabralo, uvidíme na ako dlho 😅

hanka, veve papá probiotiká od novembra, ale preto, že mala problémy s bruškom, dovtedy som jej dávala len pri chorobe.

myskapipiska
16. apr 2009

hanka, ani ja som nebola spokojna s 3dckom, kde si si ho davala robit? a co ta vyslo? probiotika nepapame

cairka, mne by sa asi ines nepodarilo dostat na tu stolicku,

inak vcera sme boli na ihrisku pri drazdiaku a potom sme sli krmit labute, a ines sla knim tak blizko, ze jej chleba dzobali z ruky a dokonca ju aj kusla jedna a ona sa z toho tesila, ja by som sa od strachu pototo, mam panicky strach z vtakov, brrr, este tak vrabca al. kuriatko zvladnem, ale taky holub, a vacsie 😖 ked okolo mna preleti, tak ma strasie a dakedy aj zvysknem

jejda pc mi oznamil, ze o 4 min ide restartovat kvoli nejakym instalaciam, musim to rychlo vsetko pozatvarat 😒

sidus
16. apr 2009

Ahojte, vidím, že nie som jediná, čo občas capne po zadku. Ale niekedy ma Tamka tak vytočí, hlavne keď jej niečo milión razy poviem, aby nerobila a ona to zrobí aj ten milion prvý. 😠
Tomáško už všade lozí, všetko jej berie, tá jačí, potom jačí on, no blázninec 😝 Minule ho vytrepala po hlave, lebo jej zobral knižku.
A aké dávate probiotiká? Ja som jej kúpila Nutrolin. 🙂

myskapipiska
16. apr 2009

ano, nutrolin, aj ines to brala, ked mala chytene mandle

vroni
17. apr 2009

Tie nase dietky su asi poslusne rovnako. U nas sa krpani sice po zadku este neuslo, ale uvidime dokedy 😔 Jej posledny argument, ked nieco chce je: ale ja som babo!!!! (cize mozem vrieskat, kopat, hadzat sa o zem, neupratovat hracky, narobit bordel atd...) A vsetko je "moje". Slak ma ide trafit, ked do tejto kategorie spadne mobil, penazenka, pocitac alebo kluce. To su potom ine diskusie 🙄 🙄 🙄

myskapipiska
17. apr 2009

vroni, ty mas teda nervy, ta moja uz tolkokrat vyfasovala a to som ani neni nervacka,
ja teraz riesim, ako budem cestovat. bodla by mi autosedacka, lenze ta co pasuje na moj kocik, stoji 160 eur co je dost kedze ju vyuzijem minimalne a taka pouzita nikde v inzeroch nie je ☹

barunka
19. apr 2009

nikolasko my sme teraz simi kupovali bicykel, kupovali sme 14-tku a bol jej akurát 🙂 zasa veľa závisí aj od výšky dieťatka, prípadne aké má dlhé nožičky. My sme chceli na teraz a tento jej padne super. Veď keď narastie, kúpime zasa väčší 🙂

my sme boli teraz doma tri týždne, Simi mala kiahne (čo relatívne dobre nechápem, keďže naša bývalá doki nám ich zdiagnostikovala keď mala simi rok a pol). zajtra ide do škôlky a už sa teší 🙂 🙂

myskapipiska
19. apr 2009

baru, fuuuu, ze kiahne, tak na to sa ja netesim, lebo ja som ich este nemala, takze budeme vsetci lazari, ale zase budem vediet, ako sa ines citi

nikolasko
19. apr 2009

jééééj barun ani si nevieš predstaviť ako ma potešil tvoj príspevok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dúfam že ste už pripojení a budeš tu častejšie 😉 😉 😉 😉
Simonke zo srdiečka prajeme všetko naj naj naj hľavne zdravíčko a aby rodičia poslúchali 😉 😀 🤐
Ničko má 1m.a 17kg.už je chlop 😀 v piatok sme boli na prevent. prehliadke dosť dobre sme sa pobavili Ničko čítal raz s jedným očkom potom z druhým a tie hlášky okolo .....Čo je toto kľúč čo nevieš.

sidus
19. apr 2009

Ahojte, aj my prajeme Simonke všetko naj 😵
Bicykel sme kupovali 16, ale lepší by mala menší. 🙂
Nikolasko, Tamarka má presne také isté miery, 100 cm a 17 kg 😀

cairka
19. apr 2009

Ahojte. pripájame sa ku simonkiným gratulantom 😵 prajeme jej všetučko najlepšie 😵

baby, ved to veve by vyzerala pri tých vaších deťúšikoch ako vyhladovelá 😅 má síce 99 cm, ale 14 kg 😅 na preventívku máme ísť tento týždeň, čo všetko tam robia?

vroni, aj u nás funguje "ja som bábätko" 🙄

nikolasko
20. apr 2009

cairka merajú vážia ak malo dietatko nejaké zdrav.prob.tak sa spýtajú ako je na tom ohľadom očiek som si vyžiadala vyšetrenie to nerobia,zdá sa mi že Ničko nejak škúli tak preto nám vyšetrovali aj očká,inak bežná prehliadka ako keď boli bábence 🙂
inak aj ja sa divím kde zobral 17kg. ked poriadne nič neje a čo zie to aj vybehá
siduš čo ich máme cez kopír 😀 😀 😀
hanka kde si ????

sidus
20. apr 2009

Ahojky,
Nikolasko, vyzerá to tak 😀 U náš vyšetrujú očká v rámci preventívky, nemusela som si ho pýtať. Len som zistila, že som slepá ja 😀 Nechápen, ako to Tamarka mohla vidieť na takú vzdialenosť, lebo ja som nevidela ani obidvoma očami, čo to je 😝
Inak zasa je chorá, minule to nemala doliečené, tak sa jej to vrátilo. Zajtra máme ísť na krv, tak už sa teraz psychicky pripravujem. 😝 Aj ju, lebo určite tam urobí cirkus 😕

vroni
20. apr 2009

Cairka, my vas topneme, krpana ma 95 cm a 12,5 kila. Taka mala blcha to je, zato papuluje za troch (napodiv, na to jej ta jej hotentoctina staci 😠 ) Na preventivke sme este neboli, musim madam objednat....
Simonke vsetko najlepsie.

alzbetka
autor
20. apr 2009

ahojte, vidim, ze tu preberate preventivky, nas este len cakaju (na narodeniny), ale betka je na dr. zvyknute, pretoze chodi vzdy so mnou na poradnu s klarkou a pri vsetkom asistuje, len teraz si ulohy nase kocky vymenia 😀

myskapipiska
20. apr 2009

ahojte, nejak ste sa rozpisali, aj ja prajem vsetkym vsetko naj k trom rocikom 😉 ja som bola dnes s malym na prvom ockovani, chuda male, ale zvladol to dobre, vyplakava mi cely den, ale da sa to zvladnut.
Ineska ma tiez len 13 kil a nezda sa mi byt chuda, tak akurat je, dnes sa mi zase vonku pocikala, povedala ze chce cikat, a kym sme dosli na travicku, tak pustila, neviem co vzdy tak na poslednu chvilu sa pyta, aj doma vzdy uteka pre nocnik a ledva stihne sadnut, uz cika, no asi treba trenovat 🙂 mne sa to krati, uz buduci utorok odchadzam do anglicka, ale uz mam aj spatnu letenku, vratim sa 19, marca, tazke ani mesiac tam nebudem, tak som spokojna. no ideme kukat telku, dobra komedia ide na markize, a dufam, ze ines pri nej zaspi, dnes nespala poobede a dost sme pochodili vonku,

sidus
21. apr 2009

Ahojte, tak sme späť od doktorky, našťastie jej tú krv nebrala. Sa malej odtiaľ ani nechcelo ísť 😀
Tamka mala 12,5 kg na rok. A nezdá sa mi tučná, taká akurát 😉
Myska, už ti prišla tá kolíska?

myskapipiska
21. apr 2009

sidus, kolisku uz mam doma, maleho tam davam lezkat, ale moc nehupem, nepaci sa mu to 😠
inak som kupila autosedacku, vydrazila som za 21,50 😉 sice nie je presne na moj kocik, ale je tej istej znacky, tak snad bude sa dat na sportovu cast, no len mam problem, lebo hned som ju aj zaplatila, lenze na druhy den rano mi napisali, ze este musim doplatit 12 eur, lebo postovne je vyssie, a ze im mam postou poslat kopiu dokladu o zaplateni. zaplatila som to cez internetbanking, a poslala mail, ze by som bola rada, keby mi sedacka dosla nacas, ale oni mi vobec neodpisali, pisala som anglicky, tak dufam, ze to budu vediet prelozit, no ked mi ta sedacka nedojde do buduceho pondelka, tak neviem co budem robit, v anglicku ju budem potrebovat na cestu autom, jaaaj, preco ja mam taku smolu

sidus
21. apr 2009

Myska, buď rada, že sa nechce húpať, moji by sa zas len boli natriasali 😠
Tak už za chvíľu odchádzaš. Ja si to neviem predstaviť, že by som sa terigala s tými mojimi dvoma čertiskami 😀

hanka274
22. apr 2009

caute, caute, caute!!!

tak co nove u nas?? fuuuuha, ani tak nic...mala jak certisko...a kazia sa nam auta...teda moje je uz relativne opravene, no teraz Marekove stoji a bude sakra drahe... 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹

Blahozelame aj my oslavencom... ja som brazdila po Draciku...vybrala som malej na narodky dazdnik, pocitadlo, klakson na bicykel, lekarsky set, topanky-lakovky co klopkaju, to ona mooooze takeeeeto, nohavice niake, somarinky do vlasov, rada ma celenky, gumicky...
A uz vobec neviem co viac...robili sme aj tu izbu pre nu...takze to bude musiet "pochopit", ze aj to ma... 😀 😀 😀

Kedze mi mama bicykel vzala asi pred 2 mesiacmi ako moznost na kupu darceku...tak musim rozmyslat a kupovat po kuskoch....

A este ma napadlo, co si myslite o korculiach??? az na rok?? asi hej, co?

myskapipiska
22. apr 2009

sidus ja tiez nie, uz teraz mam hrozu ☹ a to este pojdem na viedenske letisko autobusom, mama asi somnou nepojde, lebo s palickou a korzetom mi toho asi moc nepomoze, no uz sa "tesim" dufam, ze aspon maly vacsinu cesty prespinka

hanka, teeeda, tolko darcekov. ines dostala mikinu, vitaminy, take jak martankovia ale inak sa to vola teraz si nespomenien, tam boli hodinky prilozene akoze darcek, gatky popoluskove a snehulienkove (tie hrozne chcela, tak sa z nich tesila) a barbinu a jasne ze aj tortu a este urcite aj od tatina nieco dostane, strasne by chcela bicykel aj korcule ale to nebudem riskovat, ona aj na rovnej ceste spadne, teraz ma obe kolena rozbite, laket a zltu modrinu na cele.

lubka78
22. apr 2009

ahojte
hlavne by som chcela popriat vsetko naj naj oslavencom...vela zdravicka a stasticka 😵
my mame bicykel, ale neviem aka velkost, asi to bude 16, lebo sedadlo ma najnizsie a je mu presne, este pred polrokom mu chybalo asi 2 cm aby mu bol dobry, tak neviem 😉
ja som kupovala Filipovi na narodky kavovar (niekto ma tuto inspiroval, ale uz neviem ktora ho tiez kupovala) a z Ikey som kupila riadiky, lebo rad vari 😉
na preventivku asi pojdeme 6.5., lebo vtedy je objednany aj Misko....asi to dr.spravi spolu 🙂

lubka78
22. apr 2009

myska, budeme ti drzat palce, aby ste tu cestu zvladli 😉 😉 😉

sidus
22. apr 2009

Myska, tak nech dobre docestujete 😉
Hanka, naša Tamka dostala bicykel, chrániče, prilbu, lego a tabuľku na písanie. 🙂 A myslím, že jej to bohato stačilo 😉
Myska, aj naša sa vie strepať na rovnej ceste, niekedy nechápem ako to chodí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre