Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
2. jan 2007

barun ahoj ako ste silvestovali?

hanka274
2. jan 2007

drzim palce barunka pri polievke....
nikolasko, sak vyskusaj a uvidis....

nikolasko
2. jan 2007

barun a recept? sem s ním 😉

anika
2. jan 2007

Ahojte, som rada, ze som vas tu viacere zastihla, ja sem vzdy len na skok.Aj my vam do noveho roka prajeme vsetko fajn.
Pockat, letim za malym, ide si pustit telku, ci co

anika
2. jan 2007

barun, ja som uz paradajky skusala, sice len v tej kupovanej vyyzive, ale v pohode, ziadna reakcia a chutilo, Baby, inak tie kupovane zeleninovomaskove prikrmy su dobre na cestoviny-ked to maly nezje, dojem ja, aj ked to nemame casto.

nikolasko
2. jan 2007

ja kupujem Sunarku zeleninovú v prášku čo sa robí z vodou tá mu chutí ale nejako sa vytratila z obchodu a od všadial

barunka
2. jan 2007

baby, ja vám závidím, lebo natlačiť do mojej baby niečo, čo je vo fľaške a z obchodu býva niekedy dosť problém. takže ja varím doma, ako som už spomínala, aj výživy... 😖

nikolasko, recept je jednoduchý. stačí, keď najprv chvíľku sparíš paradajky v horúcej vode, tak aby sa im šupka dala dať dole, potom namočíš do studenej, stiahneš zo šupky a len uvaríš v primeranom množstve vody. ja som do toho dala aj žltok a bezvaječné cestoviny a trošku dohustila kukuričným škrobom..

inak silvester katastrofa. tu u nás nejaký magorili hádzali piráty už dva dni dopredu a na silvestra tak intenzívne do pol druhej. ostatný ohňostroj simi nevadil, ale tých pirátov sa bála. kým to bolo len raz za čas, tak sa vždy posadila, pokukala, povedala mama a tresla do postieľky ako kabela ale potom o tej polnoci plakala ako besná. Ale ohňostroj sa jej páčil, ten keď som jej ukázala cez okno, tak tlieskala 😀 😀 len tie hlúpe piráty

hanka274
2. jan 2007

aj ja vyrabam doma papu, nekupujem....zase ten moj konzervativny nazor, ze radsej domace jak kupovane.... ☹

barunka
2. jan 2007

no na to domáce varenie je viacero názorov, čoraz častejšie je všade písané, že to ovocie a zeleninka čo sa kupujú v obchodoch majú privysoký obsah dusičnanov, čo je pre detičky škodlivé... môže to byť pravda, ale takisto aj biznis...
potom je riešenie buď nejaké bio produkty, alebo také, čo si vypestuješ doma.
my máme záhradku, takže viac menej varím z toho.

práve som tretíkrát zapla práčku, už mi z toho šibe, Simi bude mať aspoň zábavu, keď mi bude strhávať šaty zo sušiaka...

hanka274
2. jan 2007

zo zahradky, tak to je parada....zavidim...super!
my nemame kde.

anika
2. jan 2007

Ideme sa vam pochvalit, dnes sme sa postavili,jupiiiiii

barunka
3. jan 2007

hanka, nie je čo závidieť... ja záhradu moc nemusím... 😖 😖
anika, tak to gratulujem....

kočky, kedy vám zaspávajú deti?? koľkokrát denne a ako dlho spinkajú???
Mne spí simi cez deň raz, od nejakej 3/4 na 12 do jednej (málokedy si potom ešte okolo 16-tej zdriemne na pol hodinku) a potom v noci zvykla zaspávať hneď po kúpaní o 20-tej ale posledné dva týždne nezaspí skôr ako o 22,15... ja som už z toho poriadne na nervy....

anika
3. jan 2007

Barun, tak mne prave teraz zaspal, niekedy na polhodinku, ak sa k nemu natiahnem, tak vydrzi dlhsie, rekord dve hodinky.Potom poobede v kociku, okolo pol stvrtej, aj dve hodiny.Mame vsak aj dni, ked spi len raz, ten dopoludnajsi spanok vynecha.A chodi spavat okolo pol osmej.

barunka
3. jan 2007

anika, ja len ticho závidím.
inak pre mňa je záhadou, že prečo ostatné detičky radi spinkajú, keď je pri nich niekto, akurát Simi zaspí jedine ak je sama v izbe, vo svojej postieľke, s mojím prasiatkom, jej zajacom a vankúšikom...

anika
3. jan 2007

no barun, je z nej velky individualista, skratka osobnost a sikulka.
Teraz trochu mimo- som kuk cerstve fotky a veeeelmi sa mi paci vas koberec/ja som na vsetko, co sa tyka nabytku a zariadovania dost zatazena/, my sme si tiez dali ako predvianocny darcek do obyvky, viacmenej kvoli malemu, je tu teplejsie, lepsie sa potom lozi ako po podlahe a ani sa tolko neprasi, za to vysavam kazdy den, ale to mi az tak nevadi, taky kusovy koberec sa raz-dva prebehne.

barunka
3. jan 2007

anika, aj my sme kupovali koberec pred vianocami, kvôli simi... nech má trošku teplejšie parkety a keď nám vylieza na TV stolík a náhodou padne na riťku, tak nech má mäkší pád...
s tým vysávaním, to poznám, doteraz som mala jedlo poroztierané po parketách, teraz mám zatlačené v koberci. ale to je v podstate jedno či vysávať alebo umývať...
a ten prach, z duše to neznášam, jeden deň povysávaš, poumývaš a ráno sa zobudíš a pri nábytku či posteli chuchvalce prachu. Vtedy ma ide rozhodiť... Keby som aspoň vedela, z čoho sa to robí...
Ty ako riešiš ten prach??? Mne to strašne vadí hlavne kvôli Simi lebo je ako malý vysávač, čo nájde, automaticky cpe do pusinky...

anika
3. jan 2007

mna ide od hnevu rozdrapit, ked vidim prach, napriek tomu, ze som pred tym umyvala zem a vysavala a je taky do ruzova, ja ti neviem z coho, hlavne je to dost vtipne, vidiet ruzovy chuchvalec v zelenkavej spalni 😉 😢 ja v podstate zametam kazdy bozi den ☹ /v spalni nemame koberec/

hanka274
3. jan 2007

ahojte dnes!
barunka, to som zavidela kvoli tej "cerstvej zelenine" lepsia ako z obchodu...tak som to myslela. Ani ja nekopem, nehrabkam, ale keby som mala dom, tak tam mam urcite kusok, ale len kvoli malej, my si mozme kupovat. A ked to zratas kolko hodin roboty a tak, tak to ani take drahe nieje v obchode. S ovocim je to ine, ovocko je drahe. Take banany, jablka....po balkonoch v bytovke....no parada.... 😀 😀 😀 😀
a ako spi? no vyssie som pisala....v noci pohoda....celu noc bez kojenia bez zobudenia cca 21:00 do 07:00....no a cez den...presne ako pisete aj vy....raz spi 5 hodin, raz hodinu, raz 1x za den, raz 2x za den. Vobec nema rezim....budem musiet trosku nieco s tym spravit, nechcem ju programovat to nie, len ten rezim by mala mat...trochu.... ☹
no a vzdy spi sama v postielke, s nami nie....to su potom problemy ked je vacsia....dieta by malo vediet spat samo...si myslim....moj nazor.
Ale niekedy pri TV na 20 minut....to jasne...spolu pri sebe....to zas nie som daka mater...zlaa....

barunka
3. jan 2007

anika, my máme chuchvalce pre zmenu do fialova, ale to bude asi zo Simonkinho plyšáka, ktorému postupne šklbe chlpky 🙂

baby, mne to moje decko fakt dnes spalo len tú hodinku, od 11,45 do 12,50... a odvtedy fičí... som zvedavá, kedy zaspí v noci, teraz mi tu pobehuje s hračkami a vymýšľa, kde by čo vyviedla. a ja relaxujem... chvíľku... (hľadám čosi mužovi na nete a nie a nie to nájsť...)

hanka274
3. jan 2007

barunka- 🙂 🙂

kvendolinka
3. jan 2007

Caute baby 🙂 Ste sa s pisanim riadne rozsupli.Tak sa pridam aj ja.My spinkame zvacsa od desiatej do tej poldvanastej a potom vonku take dve aj polhodinky.A vecer zabuva okolo osmej do pol osmej rana.Fakt neviem co je to vstavat v noci tak som rada ale ked sa narodila tak si vymenila den za noc a to som bola zufala jak pes 😒 no ale fakt zo spankom chvalabohu problem nemame len som zvedava ze co bude v noci ked nam pojdu zuby 😒 Vase babiky to ako znasali?A este k tomu upratovaniu-aj ja si uz obcas pripadam ako upratovacka a nie mama.Furt beham s handrou a mopom a furt je prach uz som z toho na nervy.Len trosku usteliem periny a prach mam aj v ustach a to mame vsade len parkety tak chvalabohu len pretrem a obcas prejdem vysavacom.Sa mi uz muz smeje ze ci si nechcem popri materskej najst pracu upratovacky ked doma beham vecne s handrou.Blazon-typicky chlap 😖 Ozaj baby este mam otazocku:Kupete deticky este v detskej vanicke alebo vo velkej vani.My normalne v malej ale ak je manzel doma tak sa kupu spolu vo velkej alebo so mnou.

hanka274
3. jan 2007

kvendolinka-super ze, aj my spime celu noc. Inak kupem v malej vani-pohodlnejsie si myslim, mam taky stojan, vo velkej vani by som musela byt zohnuta...takze tak

barunka
3. jan 2007

my kúpeme ešte v prebaľovacom, tiež sa mi nechce zohýňať a mi máme rohovú vaňu (dosť veľkú na môj vkus...), pred ňou máme schod, takže by sa tam strašne zle kúpalo...
ale raz za týždeň sa tam Simi kúpe s tatinkom.

inak to decko je ešte stále hore, kašle na čas, na to, že by sa už patrilo spať a kľudne si stojí v postieľke a vykrikuje... a potom, že čo som taká nerváčka..

kvendolinka
3. jan 2007

Aj mne je praktickejsie v malej vanicke ale som rozmyslala ze ked trosku povyrastie tak kupim protismykovu podlozku do velkej vane.Neni zly napad nie?A ozaj hanka vy uz mate zubenky?My ani jeden 😒

anika
3. jan 2007

ahojte vsetky, tak som uspesne Branka uspala, teda dufam, trocha sa este mrvi.
Ja tiez kupem v malej vanicke, len ju mam vo velkej vani, lebo to uz nebolo mozne- po mne potopa- a tak si teraz moze clapkat, spliechat kolko len chce.Najradsej ma, ked ho vytahujem, slapanie vody, ale to sa mozem ist rovno prezliect.

hanka274
3. jan 2007

joj 4, auu-kojim vies a sem tam...hej ta protismycka je ok, len uz musi vediet podla mna sama pevne bez drzania stat...asi...nie?

barunka
3. jan 2007

podľa mňa pri tej protišmykovej stačí, aby vedelo dieťa poriadne sedieť... u nás má Simi úchylku vo vani štvornožkovať, tak musíme množstvo vody prispôsobovať, ale ona si aj tak nakoniec vždy pichne hlavu pod vodu...

inak, len aby ste vedeli, práve si moje dieťa vysypalo do postieľky kukuričné chrumky, ktoré som mala položené na komode... ona tam vyliezla a hotovo...

hanka274
3. jan 2007

barunka- no parada....sak jej daj uz konecne papat, nehladujte...chichi...
hej aj sediet asi staci....len oni potom vyliezaju...a nech si neublizia...ale vlastne je tam ta podlozka....takze.....berem spat....
a daj jej papat.....myslim to zo srandy...

barunka
3. jan 2007

hanka, jasné sranda, ale keby si to moje dieťa videla. ved ona celý deň nič iné nerobí, iba papá. snilko (sestra) by ti potvrdila, že toho požerie viac ako jej vyše dvojročný syn a ona ešte takto, kradne kde sa dá... 😅

hanka274
3. jan 2007

😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre