Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
25. jún 2009

cairka viem čo prežívaš ja mám tento pocit stále a občas sa divím sama sebe prečo,akoby nám zabudli prestrihnúť pupočnú šnúru 😉 ale bude jej tam dobre detičky, nové prostredie, aktivity ...

barun na také tupane natrafíš všade,asi je najlepšie mávnuť rukou a myslieť si svoje.Ty si dobrá mama pre svoje dieťa robíš všetko čo sa dá a pristupuješ ku všetkému zodpovedne a kašlať na niekoho kto si kráti dlhé chvíle ohováraním a osočovaním to je fakt dosť úbohé 😠

lubka78
25. jún 2009

ahojte 🙂
barunka..drzim palce 😉 mam kamosku, ktora mala ten isty problem so synom....jednej mamicke vadilo, ze on kasle, ale ze ostatne chodia so soplami a podobne, to bolo OK 😠 ...on mal potvrdenu alergiu, tak isla za alergologickou a ta jej napisala papier, ze nie je nakazlivy a odniesla to do skolky 😉
my sa trosku trapime s Miskom, lebo dostal kiahne (pravdepodobne u dr.), uplne cely je vysypany, ale uz to ma od soboty, tak sa mu uz robia chrasty 😒 😉 teraz pocitam s tym ze o tyzden to ma aj Filip, kedze ich este nemal 😅
aj ja som zvedava, ako bude Filip znasat skolku od septembra....mal nastupit od marca, ale som to zrusila....zeby som zrusila aj v septembri? 😅

hanka274
25. jún 2009

lubi, drzim palce, misko to dost skoro chytil, tak prajem, nech to prebehne bez problemov a tak isto aj s filipkom.

Inac, Hanka ide do skolky aj v juli, ale to aj tak iba do 24.tusim ci dokedy...a z toho 4.jula na moje narodky ide s nasimi na tyzden do talianska...takze bude tam asi 2 tyzdne...budu tam aj ine deti...sak musia sa niako vsetky deti vsetkym prisposobit a basta...no a v auguste mi aspon pomoze...duuuuufam, ze ne s nervami do hrobu ale so Simonkou...xixi

Misi, boli sme v Mahdii, no a ako bolo?? Ja ti neviem, ja tieto krajiny a nabozenstva a vobec nazory tych ludi a tak...vonkoncom nemusim...taky maly rasista 😀 ... no nastastie pred turistami nic take nedavaju najavo a prave k turistom ssa spravaju ako keby sme boli bohovia...
a k dovolenke...mam radsej dovolenku v Taliansku...kde je normalny zivot...kdezto tuto jedine ak chces "prezit" tak iba v hotelovom komplexe, pretoze mimo to je proste uplne iny svet...nic...pust...nic...proste jak na Marse keby som bola...a taky strach odvsadial...neviem...
Ale nevravim, ze by som si to nezopakovala, urcite ak dojde na mna nalada, ze mi staci v tom hotelovom komplexe behat iba...tak preco nie...
Jedlo mali vcelku myslim, ze ok, pitie tiez-balene...sluzby takmer 100%, su nauceni urobit vsetko co ti na ociach vidia...takze ok...
No! Lenze! Mna tam polozilo vsetko co sa asi dalo...cesta tam ok...na palubu lietadla som mala este 2 tyzdne cas, pokial by ma nepustili...dosli sme tam...na druhy den som cely den pregrcala /asi v spojitosti s tym, ze som tehu a ze mam taky niaky tehuzaludok a ta ich strava...neviem/...na treti den pod dazdnikom opatrne...na dalsi den ma chytila zlata zila...takze do konca dovolenky som chodila HORSIE ako po porode, velmi to bolelo, stipalo a pichalo...strava sla bokom...nevedela som co jest, co to so mnou je...proste konec...plakala som...chcela som ist domov...bolo mi velmi hrozne...sli sme bez Hanky, ze uzijeme si poslednu dovolenku bez deti...a nic z toho...fotky uplne hrozne...smutne...ledva som sa usmiala...bolelo to velmi fakt...na lehatku som nemohla sa hybat...sadala som si asi 10sekund...otraaaas...ani do centra do Mahdii sme nesli...hruza...
A este aj to, ze sme sli v takom termine, kedy este az tak teplo nebolo, mne je do 30stupnov pri mori malo...a 20st.voda je tiez malo pre mna...a fuuuuuukalo velmi, ramena studene...prikryte usi som mala uterakom...proste tym ako mi bolo aj to malo zle bolo pre mna velmi zle...
No a cesta naspat, zmenila sa nam letecka spolocnost, sli sme s tuniskou...cela posadka slovakov a oni len v angline rozpravali...ale sak to nic...a blbecek tunisky na letisku ma nechcel bez prehliadky pustit do lietadla...ze oni maju ine predpisy a tak...tak som ho tam skoro oplula v tych bolestiach a nervoch z tej ich natury arabskej idiotskej...och ked si na to spomeniem, tak mam nervy zas... 😀 ale nastastie delegat mi to vybavil, ze nie, ze ok...
no a tak...
takze ak na mna dojde nalada, ze by som sla, bez bruska, bez zlatej zili...tak by som si to zopakovala...a samozrejme radsej v septembri...teploty su istejsie...xixi...
Takze tak...ale mam radost, ze sa Marekovi pacilo, on bol pri mori prvykrat, takze to ma tesi, ze jemu sa tam pacilo...aspon to...

lubka78
26. jún 2009

hanka ☹ to mi je luto, ze si to horsie znasala...tak hadam ked pojdete za inych okolnosti bude lepsie...noooooo a niekedy potesi viac, ked sa tomu druhemu paci 😉
a ako ste na tom so svadbou? bude? nejak som nezaregistrovala, ako ste to vyriesili 😕

myskapipiska
27. jún 2009

lubka, kiahne, jooooj, toho sa ja bojim, nemala to ani ines a dokonca ani ja, tak to bude teda super, ked to vsetci chytime, no aspon budem vediet ako sa deti citia
hanka, no teda si tu rozpisala cely roman, no skoda, ze si si to lepsie neuzila, ale sak este bude dovoleniek, a to ste fakt sli bez malej? ja by som sa zblaznila, ja som bez ines nebola este, teda okrem toho, co som bola v porodnici a to som plakala furt za nou, mi bolo smutno 😅
jooooj, baby, ale ja uz mam letenky domov, tak strasne sa tesim, ideme 7.7. dufam, ze nam to rychlo ubehne, inak s tou skolkou, ja sa tak tesim, ked tam ines pojde, teda aj ona sa tesi, kazdy den spomina skolku, tak dufam, ze sa dobre aklimatizuje a teda ze tam vobec pojde, lebo muz ani len netusi, ze ja som jej vybavila skolku, dufam, ze on neplanuje, ze ines bude chodit v anglicku do skolky, lebo to teda fakt nechcem, a este planuje aj ten tunis v septembri, zadelil, ze ja s detmi tam budem dva mesiace, no dufam, ze ho nejako prehovorim, nechceeeeeeem, sak sa tam zblaznim, tak na dva tyzdne ok. ale viac nie,

nikolasko
27. jún 2009

tak s kiahne sme ani my ešte nemali,lubka držte sa
hanula tak dovča na ...to mi je ľúto ale možno tá ďalšia bude o to lepšia 😉

hanka274
27. jún 2009

no aj ja sa uz tesim na tu dalsiu...tentokrat som na rade ja /s napadom/...takze najblizsie taliaaaansko...
misi, aj ja som plakala za hankou, uz aj na letisku som revala, aj tam...aj ked sme dosli...ale proste chceli sme si uzit...vies...no...tak sme si "uzili"... 😠 😠
lubka, presne, mam hroznu radost, Marek tam bol jak maly chlapec...skakal do vllln jak vyliahnuta mala velryba...proste uuuuplne bol nadseny...behal hore dolu...z mora..."maminka, to stiiiipe v ociach"...hovorim nooo...ale zajtra ta uz nebude...tak zase behy do mora...a proste uuuzasny bol...az teda na mna...
a s tou svadbou?? no normalka na uradoch to robia len raz za mesiac takto v lete...takze sa budeme musiet prisposobit s datumom, som povodne chcela 4.jula na moje narodky...no a iba so svedkami, dokonca bez prstenov! normalne sme v nudzi, ex ma totalne vybielil...nic neplati...od nóvembra mi je dlzny po 7000sk mesacne, co je 60tisic...ja este od januara na PN-ke som, kvoli problemom v robote...takze vlastne mame len Marekov plat...a co sme pozerali obrucky, tak, skoro sa mi hlava zatocila...takze budeme len tak.../hrozne, ja viem/...a potom si ich dame v kostole...alebo mozno aj skor ked uz budem za vodou...hlavne teda ja, bo ja do domacnosti vlastne nic nedavam...az teraz niaka ta materska...ale inac bez roboty a este aj z Hankinej materskej co bola do maja som si platila ten uver, co bol ex....ooooch.
takze sa budeme musiet popasovat trosku este... ☹ 🙂

myskapipiska
28. jún 2009

hani, to s tymi peniazmi poznam. my sme na tom tiez biedne, teda mame ako na co, pre muza su take veci dolezite, ze ma ide drbnut, on nakupil neteram a synovcom, bratom a sestre, poslal im peniaze a svoj mobil, a teraz ziadny nema, takze zobral jeden moj, este chce ist do toho tunisu a ja ked chcem nieco ines alebo anisovi kupit, tak brble ze nie su peniaze, tak by som ho vyplieskala, ako otec je hrozny, ako manzel tiez, uz s tym budem musiet konecne nieco urobit, no bojim sa, co bude, on sa len tak nerozvedie, bojim sa co s detmi, do prdele, musim sa nejako do toho dokopat. no drzte sa, zatim

hanka274
29. jún 2009

no ahoj, no my dvaja sme nastastie ok...nam len chyba to co mne je dlzny ten blbecek...ale to som uz zacala riesit, takze to bude fajn.
a tie obrucky...na to sa caka, ake by sme chceli a tak...takze aj tak je to cele tak narychlo, takze s miernymi nasledkami /bez obruciek/...ale dame si...mozno za par tyzdnov...budeme mat aj viac casu pozriet, vybrat...bo ja to teraz na rychlo nemienim ked za 4t rodim...takze teraz to ide bokom...len nam ide o priezvisko malej...takze preto...

No ty to ries...to je zle ked ani ako otec ani ako manzel a este aj s tymi peniazmi...to aj my ako rodina sme boli na poslednom mieste u ex...najprv naboje do buchacky a potom mozme ist kupit mlieko a chleba...k...t.
Ries to, ja som konecne stastna vo vztahu!!! 🙂

lubka78
29. jún 2009

hanka...ved to nie je az take hrozne, ze bez obruciek, no co....ved ked ste sa obaja zhodli, ze to bude takto, nevidim v tom problem a obrucky si potom dokupite a hotovo 😉 🙂
myska...nooo, nezavidim ti, myslim s tym tvojim 😠 je to asi aj tou mentalitou, ze? neviem to tak posudit, kedze s tym nemam ziadne skusenosti...a ked obcas pocuvam pribehy, ze potom chlapi zoberu deti a nechcu ich dat matkam, nooo hroza....zas na druhej strane, zit s chlapom s ktorym si uz nerozumies a ani ako otec nic moc 😖 drzim palce, aby sa ti podarilo to co najlepsie vyriesit pre teba a tvoje deticky 😉

myskapipiska
29. jún 2009

hanka, tak peknu svadbu prajem 😉 faaakt, uz tu bude coskoro novy cloviecik, jeeej, jak to rychlo leti,
dnes zas ten moj super nakupil, kupil nanuky,keksiky, dzus a dve bagety, a dal mi 1.40 libry, ze to mu ostalo. a sa tesil, ze jako dobre nakupil, ze sak mame kuracie prsia doma, ze ich urobi s tymi bagetami. ide ma z neho slaktrafit, furt ma volno, nechapem, ide dvakrat do tyzdna do roboty a potom nadava ze nema peniaze a este mi zacal brblat, ked som zacala deti obliekat, ze naco idem kazdy den von a nechce ma pocuvat, ze deti potrebuju cerstvy vzduch, hlavne ked je tak krasne vonku,
lubka, najlepsie je ked zacne na slovakov a slovensko nadavat, inak aj toho sa bojim, uz kujem plany, ako sa vyhnut tomu, aby mal sancu mi ich vziat, ale ked ja som taka sprosta, ja mu nechcem ublizit a bude mi luto aj za jeho rodinou, hlavne za jeho rodicmi ☹

hanka274
29. jún 2009

lubi, tak to ano...zhodneme sa...je to fajn vo vsetkom...Ale proste princip! Vlastne vsetko je kvoli ex /pripadne mojej sprostosti z minulosti 😠 /, to, ze vobec mu splacam uver, materska teraz skoncila uz, ved aj vam...vobec, ta rychla svadba...kvoli menu, otcovstvu...hrozne...No a moj prijem do domacnosti od januara menom PN...och...
no bojujeme...ale spolu, takze zvladneme...

nikolasko
30. jún 2009

hanula drž sa toto všetko ťa len posilní a ešte keď máš po boku človeka o ktorého sa môžeš oprieť tak to všetko dobre dopadne budem ti moc držať palce 😉
a obrúčky no a čo aj tak mnohé končia niekde hlboko v skrini 😉
mysi ťažká situácia ak jeho rodičia sú aspoň trošku rozumní ľudia tak ťa neodpíšu aj keď ukončíš vzťah s ich synom ved sú tu vnúčatá a tie sú aj ich,jednoducho načo žiť vo vzťahu ktorý nemá žiadnu budúcnosť

hanka274
30. jún 2009

dakujem ti! 😵
uz kaslem na tu temu...tesime sa na babeno...jaj, kazdy vecer uz suchame paplon medzi nami, ze uz nech je tu...hrozne sa tesime, aj ked uz mame obaja jedno...sice Marek...no...hm... ☹ ten to ma na prd...az v SNV a proti jeho voli bez kontaktu... 😠
A obrucky? Tak to ne! Ja som konzervativna, navliect a nosit...povinne... 😀 😀 😀 😀

Och, dievcence, uz sa za niake 2 tyzdne zacnem balit...velmi ma bolia bedrove klby, niekedy vstanem z postele, prehne ma, ohne ma jak keby ma seklo...a to len slabost v bedrach, neudrzia ma par sekund...musim sadnut...aj kosti tam v panve ma uz bolia, aj tam kde su slabiny-triesla...uz sa to tam daaaako pripravuje...A inac poviem vam...PEKNE SA JA BOJIM!!! A PRDLAJS MI POMOZE, ZE UZ SOM HANKU RODILA...BOJIM SA PEKELNE... 😕 😕

lubka78
1. júl 2009

hanka...verim ti ze mas strach, asi pred kazdym jednym porodom budes mat, tomu sa da tazko vyhnut....velmi ti drzime palce, aby si to vsetko zvladla....a nemusis sa az tak velmi bat, uvidis, vsetko bude OK 😉 😵 a tesime sa na Hankinu sestricku 😉

myskapipiska
1. júl 2009

hani, neboj, ja som sa ani raz nebala, a dopadlo to oba razi super, bez vacsich bolesti, ak nepocitam tie 2-3 hodky na sale 😉 uvidis, bude to v pohode, druhy porod byva lahsi, teda aspon si myslim. a ja som posledny mesiac pila malinikovy caj, na lepsie otvaranie sa, ale neviem ci to pomohlo, asi hej.
baby, viete jak sa tu rozmohla ta chripka prasacia, zavreli kvoli tomu aj skolu jednu, ze je vela deti chorych, tak aj obmedzujem chodenie von, som vcera doma bola, no des, vonku horka a my doma ☹ a este ked ines sa nevie vpratat do koze.

lubka78
1. júl 2009

myska..nieco mi hovor o chodeni von...vlastne o nasom nechodeni, kedze sme doma kvoli Miskovym kiahnam...Filip je z toho uplne mimo a nevprace sa do koze 😉
teraz je mm s Filipom v Patinciach, aby mal aspon nejaku zabavu a mozno bude mat kiahne, tak nech si uzije predtym 😅 😉

hanka274
2. júl 2009

lubi, pred kazdym porodom?????? tooooo, akoooo, este niaky??? to snad nie...och...myslim, ze 2 deti...uuuuplne klido pido mi na psychiku a na moju palicu a nervy budu stacit...hehe 😵 😵 😵
snad to bude rychlejsie ako pri Hanke...ufff...uz nech to je...

lubka78
2. júl 2009

hanka 🙂 😵

sidus
2. júl 2009

Ahojte 🙂
Teeeda, s tými chlapmi vám veru nezávidím 😒 Mňa ten môj občas vytočí, ale ináč sa sťažovať teda nemôžem 🙂
Baby, Tamka je posledné tri dni ako besná, jačí, skrečí, dnes taký cirkus urobila v obchode. A absolútne neposlúcha, ale fakt absolútne ☹ Niekedy mám z nej nervy riadne 😝

Hanka, ja som sa pôrodu hrooooozne bála. Pri Tamke som mala hrozný pôrod. 😝 😝 😝 Aj keď sme druhé plánovali, keď som videla tie dve čiarky, som sa rozrevala, lebo som si hneď pomyslela, že ho budem musieť aj porodiť a že ten deň aj fakt príde 😀
Ale musím povedať, že druhý bol lepší, hlavne potom to zotavenie, tak držím palce, nech to už máš šťastne za sebou 😅 V týchto teplách chodiť s brušinom teda nie je ktoviečo 😠

hanka274
2. júl 2009

Aj mna obcas vytoci, ale nedala by som ho ani za nic... 😵
Sidus, tak dufam, ze to tak bude...aj to zotavenie hlavne... 😅
No inac sa mi vobec nechce rodit niako...ale uz to asi neodlozim...no na druhej strane...uz mam toho bruchoobmedzovania akurat tak dost...priroda to dobre vymyslela...9 mesiacov je akurat.xixi

sidus
3. júl 2009

Dobré ránko 🙂
Hanka, tých 9 mesiacov je teda fakt akurát 😀 Malá Hanka sa teší na sestričku?

hanka274
3. júl 2009

myslim, ze aj hej....aj ked donedavna to bolo asi o tom ako fuka vietor...raz sa tesila, raz rozpravala blbosti...Ale teraz pocuva sama od seba brusko, ci nekope, tak ked nekope akurat v priebehu 2sekund, tak zhodnoti: Asi spinka.
A potom hovori, ze Simonka, pod uz von. Potom, ze sa bude s nou hrat, ze ju bude vozit v kociku a tak...a dokonca minule ked kopala o 106, tak Hanka, ze sa tam hra /v brusku/ a tak som sa pytala, ze ako sa tam hra...a ona, ze no sak s hrackami 😀 😀 ...tak dufam, ze v brusku mam LEN Simču... 😀 😀 😀 a ne dake vlaciky a auticka a babiky...xixi...

myskapipiska
3. júl 2009

sidus, moja ines je besna vkuse,
vcera mi skoro vypadla z okna 😖 truba, hovorim jej, ze nesmie ist k oknu, ked je otvorene, ale ona musela ist, lebo potrebovala vyhodit taku dosku von. tak som na nu nakricala, vkuse na nu hukam, ona sa nevie vpratat do koze, vcera bola unavena vecer, lebo sa kupala v tej fontane vonku a sa tam riadne vyjasila, tak zaspala okolo deviatej. no dnes uz nie je tak teplo, slnko nikde, ale je tak akurat, tak prijemne pofukuje.
hanka, mala je super, ines nikdy nic take nevravela, ze bude kocikovat a tak. a mozno aj tym vekom, predsalen to bolo pol roka dozadu,ale teraz vravi, ze ked bude chodit do skolky a nauci sa veeeeela novych basniciek, ze ich bude anisa ucit 😉 uz vidim, jak ho chudaka bude buzerovat, ale sak on sa neda, uz teraz ju hockedy za vlasy potiahne a furt sa na nu rehoce, taki su chutni
a o muzovi ani nevravim, sa tesim, ze sa ho zbavim, sice len na dva tyzdne, lebo 20 jul dojde aj on na slovensko, ale aspon nieco.

lubka78
6. júl 2009

ahojte 😉
hlasim sa po vikende....mali sme ho dost rusny, aj ked sme boli len doma 😒 Filip je cely bodkovany od soboty, aj ked prve vyrazky mnal uz od stvrtka, ale v sobotu mu to vyslo skoro na cele telo, hlavne tvar ma dobre bodkovanu a s tym samozrejme prisli aj teploty....vcera mal aj cez 39, tak jeden sirup, sprcha, druhy sirup a tak nejak sme prezili skoro cely den, jasne, ze nevedel ani v noci dobre spat aj kvoli teplote aj ho to urcite svrbelo, lebo sa v kuse suchal 😒 ☹
na druhej strane som rada, ze to budu mat obaja za sebou a hlavne ked pojde Filip do skolky, tak sa nemusim bat, kedy to donesie domov 😉

alzbetka
autor
6. júl 2009

ahojte,
lubka nezavidim ti tie kiahne v takom teple, ale aspon to budete mat za sebou. Nam hrozili uz dvakrat a nic. Tiez by som bola najradsej, keby sme to uz mali za sebou.
hanka, aj nasa betka sa tesila na klarku a asi tri tyzdne po porode zacala malu klarku vychovavat, niekedy ju udrela, niekedy na nu len zahucala, ale teraz ju strasne lubi a klarka jej zase zacina vracat, co si betka napoziciavala 🙂 , takze u nas je veselo stale.

sidus
7. júl 2009

Ahojte,
Hanka 😀 😀 😀 Aspoň nebudeš musieť kupovať hračky 😀
Lubka, tak nech ste rýchlo fit 🙂
Myska, mne sa niekedy tiež zdá, že po malej len ziapem, ale ona si absolútne nedá povedať 😝

hanka274
7. júl 2009

No babizne cafte...ja som bola vcera v poradni...tak my budeme nakoniec julovy...nemala by som prenasat, bo som uz otvorena na 1 prst...takze mam trosku zhon v hlave, poprat vecicky male este, postielku zlozit-cez vik sa premalovavala a smirglovala a tak...takze mam co robit...a pobalit sa...uffff

hanka274
7. júl 2009

lubka, drzim palce, nech ste chytro chytro zdravi 🙂

sidus
7. júl 2009

Hanka, tak už balíš kufre 😀 Pekné bruško na fotkách 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre