Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
4. jan 2007

My mame dnes presne 9 mesiacikoooov 😀

barunka
4. jan 2007

kvendolinka, gratulujem. to musíš dať malinkej dnes nejakú veeeeeeľkú dobrotu, nech si oslávi svoje výročie 😀 😀

nikolasko
4. jan 2007

aj my sa pripájame ku gratulácii 😉 to už môžete zase o niečo obohatiť jedálniček 😝
baby neprovokujte s tou prespatou nocou 😀 aj ja chcem ☹ u nás sa spí len velmi málo cez den a to 1x asi hodku alebo 2x maximálne 20min.
k upratovaniu sa vyjadrovať radšej nebudem ale tie kukuričné chrumky ked niekde zaschnú 😠
a ešte by ma zaujímalo či vaši drobci používajú chodítka naša doktorka povedala že ho nemáme don dávať kazí to držanie tela a chôdzu 😒 tak teraz neviem načo to je potom na trhu?
barun a z tych chrumiek si nič nerob ja som práve odstránila granulový čaj z pol bytu 😖

hanka274
4. jan 2007

nikolasko, na trhu je vela veci co su "nanic".
Aj mne ponukala svagrinka choditko....ale moj nazor je : NIE !
Aj mojej dr, a vacsinu mojich znamych a tak....
Tak ako neposadit dieta medzi vankusiky aby sedelo, tak sa podla mna nema davat do choditka. Dieta musi urobit vsetko samo, zacat sediet, chodit. No a ked das babo do choditka, tak ono je zvyknute, ze nespadne nikdy, no a to je zle, neskorsie sa ti nauci pevne stat a spravne chodit. Len nech si pekne popada, samozrejme davat pozor na hlavinu a tak, ale vo vseobecnosti nech si len padne na ritku. Musi sa naucit vies. Jedinu nevyhodu to ma, ze nic nespravis, lebo sledujes kam ide: kvetinace, momentalne stromcek, kable.....a tak....
takze to je moj nazor.
a kvendoli blahozelam! veeeelku dobrotu-daj si salko a nakoj!!! no mnam....teda neviem ci kojis, to som len tak strelila....

anika
4. jan 2007

ahojte, aj od nas jeden boztek pre Natalku!
Branko sa momentalne ulozil, kedze sme uz vonku doobeda boli, nechala som ho, nech si pospi aj doma.Vacsinou sme o takomto case vonku. A vy? Ako casto a kedy chodievate von?Ja som chodievala dvakrat, ked zacalo horsie pocasie, tak raz poobede, nadlhsie, vtedy sa nas aj viac bab stretne.U nas je jedna taka tichsia ulica, chodievame tri, aj 4 kociky vedla seba, no to maju vodici, co tam byvaju radost!
U nas v nasom malom meste je ozajstny babyboom!
K tym choditkam,aj ja som proti, ja by som si tam maleho neposadila ani zanic, ale neodsudzujem nikoho,kto mi povie, ze tak robi, aj u nas su take.

hanka274
4. jan 2007

jasne, kazdy ma svoj nazor, len si myslim, ze zo zdravotneho hlad. je lepsie same. Ale urcite dojde dakto s inym nazorom. Ale ved my ho presvedcime....!!!
chichi. 😀 😀 😀
3-4 kociky, no to musi byt zlate.....
chodime vacsinou len raz okolo obeda, to je v ramci vlastne spanku.
No ale dnes, ja kukam...som bola od 12,15 na hodku vonku, ze potom pojde na balkon potichu, lebo mne uz bola kosa. AAAAAA.....baby furt spi.... sak to bude o 10 min. 4 hodiny. Jupiii! Aspon trosku trosicku volna na pismenkovanie tuto...

anika
4. jan 2007

Hanka, povedz, co si zjedla?Nejake uspavadlo alebo si si chlipla cajik s rumom na zahriatie? 😀

hanka274
4. jan 2007

caj s rumom? nieeeee, iba troooskuuuu...
ale nie, nic, neviem. Teraz som mala muza doma okolo vianoc a boli sme trosku lenivy a nechodili sme von, mala bola zla, zle spala aj v noci....no des, som si strasne vycitala. No a dnes isiel uz do prace a my zase von....takze asi preto.
Sa normal hambim, som bola zavreta s mimi doma, no des...zla matka to som....
ale uz sa napravim....bude to asi fakt tym, ze je vonku....lepsie tie decka potom spia, ako ked idu cez den do postielky....

anika
4. jan 2007

ziadna zla matka, treba sa aj manzelovi trochu povenovat, trosku, trolinku.... 😉

hanka274
4. jan 2007

no sak jasne, navyse pracuje v terene, takze za teplo domova polozi zivot....a ja teplomilna....preco nie?

anika
4. jan 2007

pocu, to fakt este buva?

anika
4. jan 2007

"j" mi nenapisalo 😒

hanka274
4. jan 2007

teraz este hej?
pytas sa, ze ked napisem ano, tak cakam, ze napises, ze mam kuk ci nezamrzla?
Ma to tiez napadlo....tak som spravila klop-klop na okno od balkonu a pohla ruckou, takze je ok.
Kokso co je ona potichu v noci a uz nespala ale 2-3, a neviem o tom, ci co?
joj, rychlo som to vyuzila, az mi o 16-tej prihorelo co som jej ohrievala na ohni papu, a......to bol des, vsetko cierne jak uhol....a viete co nato?
prasok, teda na pranie myslim, hocijaky, nie gel, ale prasok, ja som tam facla Lovelu....no nastastie ok, sakra, 5 minut dlhsie mozem vyhadzovat hrniec, alebo aj horsie. taky super hrniec od maminy Tefal, uplne super, puding ani nic neprihori, uplne super....no neprihori...pokial nesadnem za pc sem. Musim sa polepsit v tomto tu, trosku obmedzit....

anika
4. jan 2007

my sme uz hore a prisli nasi, tak az vecer, pa

anika
4. jan 2007

noo, fakt chcela som sa spytat

ale uz fakt idem...

hanka274
4. jan 2007

ok, packo!
baby je tu dakdo z Lamaca? alebo blizko?

nikolasko
4. jan 2007

čavko ako sa dnes darí?

hanka274
4. jan 2007

anika co si sa chcela spytat?
ahoj nikolasko....tak mala sa teraz zobudila....5 hodin, ty brdo....citala si vyssie?

nikolasko
4. jan 2007

pre mna je to total neuveritelne u nás také niečo nehrozí 😲
ale dnes po dllllllhej dobe bola s malim babka a ja som išla trošku kaderničke a do obchodov a tak... tak som sa trošku odreagovala a som hapy

nikolasko
4. jan 2007

ty brdo so mnou je to už vážne ten môj pravopis s malým

hanka274
4. jan 2007

sak treba dakedy....ideme papat, tak zatim.....

nikolasko
4. jan 2007

dobrú chuť pa 😝

kvendolinka
4. jan 2007

Caute babule 🙂 Dakujeme za gratulacie 🙂 Uf-konecne pri pocitaci 😀 Som akurat vyvesala,navarila a upiekla manzelovi kolac.Jeho oblubeny-Obratena piskota neviem ci poznate to je taky jablcny a poliaty cokoladou.Aj Natalke som dala ked ma dnes tych 9 mesiacov ale bez cokolady.Tak sa zalizovala ze az 😎 Som zachytila ze ste sa bavili o choditkach.Aj ja som zasadne povedala ze nie.Nejdem proti prirode aj ked manzelova rodina chcela malej kupit teraz cez vianoce a ked som povedala ze nie tak len krutili hlavou ze preco ved aj oni mali a chodia 😒 No skratka niekomu nevysvetlite co uz 😉

anika
4. jan 2007

tak, som tu zas.
Hanka, no to o tom, ci nezamrzla 😉.Ja sa chystam do Devinskej, som tam desat rokov byvala, teraz segra, uz som tam nebola ani nepamatam, aj rok.Moc toho nenachodim od maleho, nie ze by mi to nejak extra chybalo, ale raz za cas take male povyrazenicko do obchodov potesi.
jaj a ja som tak vcera jedla na obed prihoreny spenat, co som varila malemu, ja znesiem a malemu som urobila druhy-no sikovna gazdina

Baby, vam asi tak hrozne deticky nepapaju, my pri jedle najnovsie musime menit polohy, chvilku v stolicke, potom polosed v posteli oprety o vankus, no des a este si musi aj rucicky v tom namacat a tak mu ako tak chuti.Nie je to tak vzdy, ale...Co s tym?

barunka
4. jan 2007

anika, asi si už skúšala aj spievať aj sa pri tom hrať a robiť lietadlo či aaaaaaa pusinka a ham pusinka, že??

my chodítko máme poskladané na chodbe. Simonkin dedko bol iniciatívny a doniesol a poskladal, ale Simi ho beztak nechce, raz ju tam dal a plakala ako besná... inak, ja nie som ani proti, ani za. Simi v ňom bola raz v živote a uvidíme, či sa do neho ešte niekedy dostane....

anika
4. jan 2007

aj spievam, aj hraciek kopec 😢 😢 😢

barunka
4. jan 2007

fúúha, inak, naše detičky sú už dosť vnímavé, možno by si ešte mohla nejako skúsiť zaujať jedlom, jeho farbou tvarom alebo niečím podobným...

anika
4. jan 2007

alebo to nacpem do flasky od vyzivy, to si chyti do ruky, bude ich mat zamestnanea nebude strkat ruky, to ked papal take kupovane, papal slusne

barunka
4. jan 2007

no alebo... u nás ak náhodou simi nechce jesť (čo je tak raz za rok) tak zaberá ak jej dám do ruky lyžičku a ona sa lyžičkou babre v tom jedle a skúša trafiť do pusy a ja do nej zatiaľ tlačím tiež 😀 😀
držím palce, nech nájdeš nejakú fintu, tie naše deti stačí nejako okabátiť a hotovo

nikolasko
8. jan 2007

našou pomôckou pri papaní je mobil má to zakázané a čo je zakázané to najviac chutí 😀 ked papá mávam mu okolo hlavičky a tlačím mu do ust lyžičku po lyžičke je zrejme dosť zábavné sledovať nás ale zaberá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre