Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

michaela2410
11. aug 2009

ja to teda menan pustene furt, ale zapinam to podchvilou a vzdy ked som doma bez deti, lebo oni sa mi sem hned sackuju a chcu ist nieco hrat 😖

myskapipiska
11. aug 2009

🙂 moja zase kedysi chcela kukat dvdcka na laptope, teraz uz mame playstation, tak tam jej ich pustam, fuuu, sa mi nic nechce, ines este nespi, kukaju s tatom telku a ja musim ist vencit a potom odsavat mlieko 😝

michaela2410
11. aug 2009

U nas chvalabohu uz sa spi. Ale bol to boj, vkuse len vymyslali, klckovali sa a vykrikovali, mna neskutocne bolela hlava a muz s nimi robil poriadky. Nakoniec dostali po zadku od neho aj odo mna, bol narek ale nejako sa nakoniec ukludnili. Huraaaa 😅

michaela2410
11. aug 2009

ozaj a co, Anis nechce pit, ked odsavas? ja som to robila pol roka pre Tomasa, lebo bol lenivy tahat z cecika 😒 tak som den-noc rucne odsavala, lebo odsavackou som to nejako nevedela ☹

myskapipiska
11. aug 2009

vecer mu vacsinou davam umele, lebo mam malo, takze vynechavam vecerne kojenie a potom tak okolo jedenastej dvanastej odsavam a davam mu to v polospanku vypit, dak dva mesiace dozadu som od vecera az dorana po kazdom kojeni odsavala, aby sa mi trochu rozbehlo mlieko, no aj tak to moc nejde ☹ ale ked teraz davam na obed zeleninu, tak to celkom ide, si musim zaklopat

michaela2410
12. aug 2009

😉 🙂

hanka274
12. aug 2009

michaela...no ja by som to tiez strielala...dnes co su za decka v skolach... 😠 😠 😠 😠 😠
misiiiii...o 11tej ti este mala nespiii??? kokso!!!! nauc si ju, je to dobre pre teba! ved ty vobec nemas oddych preboha! fakt! jako hanka teraz chodi o hodku neskor spat ked nevstava do skolky, ale inac o tej pol 8 je v posteli...teraz tak pred 9tou asi...kvoli tomu, ze aj my neskor vstavame so simcou...teda aspon ja ked idem okolo polnoci spat, co tu este porobim poriadky a tak...tak aspon hanka neni o tej 7-8 hore ale trosku neskor...nauc si ju, to neni dobre...a musi mat rezim, teda nechcem ta poucovat ale fakt si neoddychnes a ked pojde do skolky, tak ked bude zvyknuta chodit neskoro spat, rano ti nevstane...bude ti ju luto budit drasticky a budete chodit neskoro...my to tak mame furt, chodime do skolky pred pol 9, co uz su decka na chodbe a idu jest desiatu...ale to preto, lebo hanka lubi spat a zase nemozem ju davat spat o pol 7 aby rano vstala...proste ona dlho spi...a potom sa suchtame...
a pocuj, si nebalila nasiroko ked ste nemali este ok tie klbiky??
inac, toho tomu tvojmu staremu by som dala plesky blesky 😠 😠 😠 tak s malou kuka o 11tej este tv ani nepomoze ani nic...a este ta posiela do toho anglicka debilneho kde je ta prasacia chripka...anciasa jeho!!! 😠 😠 😠

hehe...no co...narobila som poriadky, mozem ist spat...xixi...

michaela2410
12. aug 2009

hanka, teda si to tu roztocila!!!

U nas je teraz tiez horor zaspavanie, ale o tej pol desiatej uz aspon tomas spi a Lukas je v izbe. Takze mam klud. Ale tiez som zvedava, ako to bude, ked zacne skolka, lebo cez rok su zvyknuti o osmej byt v posteli.

Dnes som bola na koncerte Nedvedovcov, tak som si po sto rokoch zaspievala a trocha vypla. Bolo to fajn. 😎

myskapipiska
13. aug 2009

ahoj hanka, jak to vsetko zvladas? no mas pravdu s tym rezimom, vcera isla ines spat o pol noci a teraz este drichme, ked bude chodit do skolky, tak ju skor nalakam do postele, dufam, ze to zaberie, ze poviem, ze musi ist spinkat, aby mohla ist skor do skolky, no uvidime. balila som len prvy mesiac, lebo on v podstate mal klbiky dobre, ale nie 100 % a neviem ci to ma nejaky vplyv, ines som balila do 4 mesiacov tusim. a ty balis na siroko? uz zase vymysla ze nemusim ist, lebo tam sa da vsetko telefonicky vybavit, ked kamos jeho zavola v jeho mene. len teraz aby mi nezastavili pridavky na ines, lebo to by sme boli uplne nahraty.
michaela, ja som nebola kulturne zit strrraaaaasne dlho

hanka274
13. aug 2009

misi, kde sa ti narodili decka?? mala v UK??
no ja balim, este sme ani neboli na sono...a jasne, ze to ma vplyv, je to neprijemne chodit potom na niake remene co ti drzia nohy a tak...a zeleza a podobne...radsej balit, tie decka to neboli, oni o tom ani netusia...
a co ako stiham?? nestiham nist, len ich vecer na cas uspat nech mam klud...xixixixi... 😀 😀

myskapipiska
13. aug 2009

rodila som obidvakrat na slovensku, s tym casom ti verim, ja uz sa tesim kedy pojde ines do skolky, nech mam aspon cez den trochu klud 😀

nikolasko
14. aug 2009

ahojček konečne po dlhej dobe naukávam 😎 mali sme tu svagri s priateľom tak sme sa museli venovať im

miska že učka a že 30 detí mňa by trafilo máš môj obdiv. 😉 podľa mňa je jedno aká je to škola dnešní puberťáci sú des bývame pri škole a denno denne to mám pred očami no des

spánok tak aj u nás sa chodí spať aj o 22.30h.a to som je zástanca režimu.Dnes sme vstali o 9.45h.to je rekord tak dlho nespal ani ako bábätko.
A tie argumenty ešte neni tma pozri a zdvihne žaluziu, alebo je hladný smädný cikať ešte nemá dobre umyté zúbky ....tráfa ma

myskapipiska
14. aug 2009

nikolasko, ja som vcera konecne ines s hukotom dostala okolo dvanastej do postele, asi pat min. lezala a potom zacala mrncat, ze ona chce yogurt, skoro ma slak trafil. a zachvilu namna susedia zavolaju socialku, cely den na nu hukam a ked ma este o jedenastej vecer vidia a samozrejme pocuju, lebo ine furt ide huba, ze vencim psa 😀

michaela2410
14. aug 2009

U nas je to podobne, ze ked maju ist do kupelne a vyzliekat sa, tak su zrazu hladni, chcu cikat, aj ja neviem co este. Snezim sa aby boli v posteli aspon o deviatej, ale len teraz v lete. Dufam, ze cez skolku to byde tak ako predtym a o osmej budu v posteli. 😉 Horsie je to potom so zaspavanim. Tomas je tvrdy hned, ale Lukas dlho vykrikuje a vymysla. Ale ved ked ich budem rano o pol siedmej budit, hadam sa to upravi 😀

barunka
14. aug 2009

aj u nás je režim, že o pol deviatej do postele, ale to ešte 30krát vyjde, 30krát má čoraz pádnejší argument prečo netreba spinkať... a zaspáva tiež okolo 22-hej. Ale ráno vstávame zato o 6-tej, ide to väčšinou bez problémov, niekedy nás ignoruje a vyháňa preč... Ale bohužiaľ, aby sme my stíhali, ona musí byť o 6,45 v škôlke, tak inak to nejde... teraz ale prázdninuje a aj tak vstáva skoro, lebo my chodíme do práce 🙂

nikolasko
14. aug 2009

jéééj Barun že sa aj ukážeš 😉

hanka274
14. aug 2009

fuuuu barunka, ze o 6tej...a 6:45 v skolke...fuuuuha...no jasne, robota je robota... 😒 😒

barunka
15. aug 2009

no snažím sa ... 😀 😀 😀

hanka, no my chudáci mimobratislavskí, čo nás do blavy do škôlky nechcú to musíme takto riešiť (ale teraz máme šancu dostať ju do škôlky v ružinove, tak uvidíme, či sa to podarí, samo že po známosti )

teraz dieťa chrní, má nejaký vírus alebo čo, včera mala teplotu, dnes jej len tečie nos a je otravná. Vkuse musí pri nej niekto byť, lebo si vzala do hlavy, že ju musíme strážiť, aby ju niekto neukradol... neviem kto by ju chcel... 😕 😅

michaela2410
15. aug 2009

Barunka, ze neukradol? 😀 To nas lukas ma zase fixnu ideu, ze musime ist von a dnu cez okno. A to mi vzdy hovori vecer, v posteli a ja sa mu snazim vysvetlit, ze to nejde, lebo byvame vysoko. A rebriky po sieste poschodie nie su. 😒

myskapipiska
15. aug 2009

baru, liecte sa, teraz je nejaky taky vyrus soplovy, ze kto by ju chcel 😀 😀
michaela, sa neboji ist vecer von? to ineska vie, ze vecer chodia vonku certi a beru zle deti 😅

hanka274
15. aug 2009

hehe, ze neviem kto by ju chcel...xixi 😀 😀 😀
v ruzinove?? tak to ozaj len cez znamost...tu v ruzinove tazko...tu je plno.

myskapipiska
16. aug 2009

baby, a vy sa nejako specialne chystate na skolku? teda niektore tu uz chodite, ale treba nejaky velky nakup pred tym jak nastupime, co bude ines potrebovat? marne cakam na nejake infosky od skolky? to je akoze normalne, ze nanapisu ani bu ani mu.

barunka
16. aug 2009

myska, normálne 🙂 my sme kupovali jedine pohárik do škôlky, hrebeň, také miniuteráčiky, podložky do postele (také fixies, na čom sme kedysi prebaľovali - to si potom vyžiadali pre každé dieťa jedno do skrinky).. a potom len kopa teplákov 🙂 v skrinke má vždy vešiak, aby sa jej tam veci nepovaľovali, servítky, náhradné oblečenie...

dnes tomu decku už nič neni a už chodí a otravuje, že kedy pôjdeme do tesca, lebo chce ísť do dráčika a keď nejdeme do tesca, nech sa ideme kúpať. ona nechce byť doma a máme ísť preč...

myskapipiska
16. aug 2009

hmm, lebo kamoska nakupovala plno noveho oblecenia a neviem co este, vselijakych teplakov ma plno, aj ked uz pomaly vyrasta z nich, sak ale ponosi ich, fuuu, podlozky? to na tom spinkaju? v tomto teple, sak to musia mat ritule prepotene, dakujem za rady. ines tiez furt po hrackach chce chodit, a obkukuje ze toto chce a hento 😀 doma mame toho tolko, ze to mame na skrini v kosoch odlozene, lebo to by bol zavaleny cely byt, len par veci ma vonku a to furt nieco pribuda, take malickosti vselijake, z mcdonaldu a vcera dostala blok princeznovy a pero farebne, no mame tu toho

barunka
16. aug 2009

myska, simi to mala celý rok narvané len v skrinke. dávali to myslím len deťom, ktoré sa zvykli pocikávať, aby nemali mokré postieľky...
ja som simonke nedávala do škôlky nové veci, dávala som jej také normálne, obyčajné a bolo mi jedno, že ona má tepláky z tesca za 150 Sk a niekto má nike, adidas, next či iné... Ja som sa potom na rozdiel od nich nemusela stresovať, keď si niečo roztrhla alebo neskutočne zašpinila (a bolo toho teda dosť)... ja teda nie som zástancom toho, že musím dieťa do škôlky vyobliekať, aby som ukázala, že na to mám... veď tam maľujú farbami, lepia, lezú hore dole a čo ja viem čo ešte...

ja tiež už vymýšľam ďalší úložný systém Simi do izby, lebo už sa nám to ani do tých krabíc nepomestí... tak musíme asi kúpiť ďalšie police, inak nás hračky zasypú... a ona vkuse potrebuje niečo nové...

barunka
16. aug 2009

no to som sa s tou škôlkou rozohnila, ale už mám na to pádny dôvod a preto dúfam, že teda nám ten ružinov vyjde... inak ďalší rok niekto neprežije 😀 😀 😀

hanka274
16. aug 2009

barunka, aj my nosime do skolky obycajne veci, starsie...ako na ihrisko. Tiez kukam na niektore dievcatka ako puk...ruzove satky krasne...no nechcela by som to prezivat...Hanka VZDY dojde s oblecenim o odtien tmavsim ako bolo rano 😀 😀 😀 z jedla, z piesku...
A inac v nasej skolke sme podlozky nemuseli, ani poharik, ani hreben...
Uteracik a pravidelne balik servitok klasickych stvorcovych a balik hygienickych vreckoviek + nahradne oblecko /dlhe kratke tricko, nohavicky, v zime pancusky, tielko pripadne, teplacky atd/...
nic viac...z pohariku piju skolkarskeho a hreben neviem...sponky ak nedonese domov, na druhy den si ich vypytam od ucky, ma tam taky kosik a tam sa to zhromazduje 😀 😀
no ahojte, boli ma zub.

myskapipiska
16. aug 2009

tak takych starych veci mame dost 😀 ze ruzove saty? mamicka sa asi vyziva v obliekani
hanka, zase zub, blbe, ja by som mala zubarku navstivit, sice ma nebolia, teda obcas zaboli nejaky, ale da sa to vydrzat, ale musim si dat hubu dokopy

barunka
16. aug 2009

hanka a silonky ??? a potom mamička chytá kolaps, že sú deravé 😀 😀 😀 😀

hanka274
16. aug 2009

barun, silonky e-e tusim...ale tak pekne saty by som ani za nic nedala hance...
teplaky a starsie kratasy a tricko, aj tenisky nenosi pekne ale take ihriskove...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre