Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
16. sep 2010

dievčatá, máme sa fajn, my škôlkujeme už tretí rok, takže tu už nie je o čom písať... dnes máme za sebou vyšetrenie u lekárky, tak sme mali voľný deň...
vy sa ako máte? čo máte nového??

nikolasko
17. sep 2010

barunka hurááááááááá zostaň medzi nami a už žiadne odmlčanie 😉 vždy keď sa ideme kúpať do Galandii tak na vás myslím
čo nového ? ty sa pochvál 100 rokov si tu nebola tak je isto s čím 🙂
hanulááááá chýbajú mi tvoje príspevky 😉

barunka
17. sep 2010

nikolasko tak to sa teším, že si na mňa ešte pamätáte... no ja stále pracujem tam kam som nastúpila po MD, takže tu žiaľ žiadna zmena. Simča chodí stále do škôlky, teraz je už v strednej triede, má nové učiteľky, ale stále sa jej páči. je tvrdohlavejšia ako bola, priebojnejšia, niekedy aj upišťanejšia a strašne utárané, ako každé iné 4 ročné dieťa... bývame stále tam, kde sme bývali, žiadne sťahovanie nebolo 🙂 akurát novinka možno je, že máme doma nového maznáčika, pol roka máme zajačika, barančeka... dali sme mu meno lilinka, pretože mal byť dievčatko, ale on je to chlapček...
plyšového zajačika, starého a škaredého máme stále, aj ho so sebou nosíme, akosi sa nevie od neho odpútať...
akurát má simonka hysterické vystúpenie, typickú chvíľku vzdoru a trucu. čokoľvek sa spraví je zlé, nesprávne a nedobré a piští, a reve akoby ju z kože drali. neviem dokedy bude toto ešte trvať, takéto presadzovanie svojej vôle no pevne verím, že už nie dlho, lebo aj moja trpezlivosť má hranice a tie už veľakrát veľmi presahuje...

cairka
18. sep 2010

@barunka , ani nevieš ako si ma potešila. Už som začínala mať pocit, že nie je normálne, aby skoro 5r deco vrieskalo jak pavián pre každú blbosť 😅 sila je, že nikdy si nič nevyrevala aj napriek tomu to stále skúša 😠 . Teda mala už asi polroka, kedy takmer vôbec netrucovala, ale ako prišla malá sme sa vrátili v tomto minimálne o rok dozadu... a pevne verím, že to nebudeme rok napravovať, lebo už mám toho tiež dosť...

barunka
18. sep 2010

cairka, gratulujem k druhému dieťatku 🙂 u nás nemuselo ani prísť, tiež bola simi rok vzorné dieťa a teraz sa občas zmení na paviána... ale inak je v pohode, kým sa nenudí.
asi mi dáš za pravdu, že najhoršie a najťažšie na tom celom je kontrolovať seba. niekedy sa musím veľmi sústrediť, aby som ju neudrela, alebo nekričala...
a troška optimizmu, to vrieskanie je podľa mňa úplne normálne. kým som vo štvrtok čakala so simi na vyšetrenie, tak vrieskali všetky vekové kategórie, dokonca najstarším vrieskajúcim pokúšajúcim sa vydobiť si čokoládu bol 10 ročný chlapec...

lubka78
18. sep 2010

ked pisete o trucovani, tak my sme na tom podobne....hlavne posledny polrok je strasne divy, uz aj ucitelka v skolke sa mi nanho stazovala 😅 niekedy je ako z divych vajec, a vtedy sa s nim neda ani tak ani tak...obcas je to na zblaznenie...a nehovorim o tom ze sa nam v poslednom case stalo, ze vystrajal, tak nedostal co chcel a potom bol z toho taky rev, ze vsetci v obchode po nas pozerali, ze ho asi tyrame 😖 ale uz si to prestavam vsimat, lebo by sa z toho totalne zblaznila

nikolasko
24. sep 2010

baby nesťažujte sa hlavne že sú deti zdravé a chutí im jesť 🙂 🙂 🙂 🙂 mňa keby že aspoň 3x za deň nevytočí normálne nezaspím 😀
v našej škôlke už od začiatku šk. roka menia okná je to des ,stále sú zgrupený po triedach a na dvore je bordel 😒 mali sme včera aj rodičko a v nedeľu ideme rodičia upratovať.
A chodí aj do ZUŠ na tanečný má už dve 1ale čo tam predvádzal 1x no des, hanba na 100 rokov.
Toto to ja robiť nebudem čo som opica to zapotil na drzovku učiteľke

cairka
24. sep 2010

@nikolasko , 😀 😀 😀 , veve mala v pondelok 1x gymnastiku. Ona je strašný pedant a perfekcionista (až zaražajúce pri jej rýchlom životnom štýle) a strašne si zakladá na tom, že vie veľa gymnastických úkonov -kotúľ, mlynské kolo,špagát, mostík...) Na tréningu sa jasné hned pochválila a išli robiť kotúle a čosi ju tréner naprával, že ma vystrieť nohy a tak a na konci jej zo srandy hovorí, že "vidíš, si vravela, že vieš kotúľ a nevieš" 😅 ľudia, veve na neho hodila vražedný pohľad, pery zovrela absolútne na maximum a odkráčala si sadnúť ku mne na lavičku, ani na neho nepozrela 😅 😝 😀 jej ego utrpelo hroznú porážku 😅 potom som ju našťastie ukecala a šla ešte cvičiť, aj ju potom tréner pochválil pri inom, ale teda urazil ju na smrť 😠

lubka78
30. sep 2010

@nikolasko aj u nas prerabaju skolku, zatepluju, menia okna, vsade po chodbach su polystyreny....no, co na to povedat, nech je to uz urobene 😉

nikolasko
1. okt 2010

veve je aká zlatá 😀 😀 😀 😀
Ľubka naši majú už upratané ešte im chýba nahodiť žalúzie a majú aj nový nábytok a ten treba poskladať ale to je už nič.

lubka78
5. okt 2010

zas tu je nejak ticho 😅 😉
my sme uz druhy tyzden doma, lebo soplime, ale uz je to celkom v pohode, asi ho do konca tyzdna ani nedam do skolky, lebo normalne ho nosi mm, ale az do buduceho tyzdna je na sluzobke a mne sa nechce rano ich obidvoch obliekat, hlavne v takom super pocasi 😠 tak si radsej doma vegetime 😉 😵

nikolasko
13. okt 2010

baby kde stééééééééééé haloooooooooooo

michaela2410
14. okt 2010

ja som tuuuuuu

nikolasko
14. okt 2010

hurá aspoň niekto 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ako sa máte čo nové ?

michaela2410
14. okt 2010

tomas sa v skole celkom udomacnil, zatial tuk, tuk, celkom mu to ide...prekvapena som aj z klavira, je celkom sikovny....

barunka
14. okt 2010

aj ja som tu 🙂 občas sem nakuknem, ale akosi nie je času... v robote nám toto zablokovali, boja sa asi, že by sme nerobili 🙂

hanka274
15. okt 2010

ahojte dievcenceee!!!!!!!!!!!!
tak budem vam odpisovat, nech vam to blika, ze som tu bola 😀 😀 😀
tak, @lubka78 veeeeelmi vam blahozelam k 3.babatku, aj my by sme chceli, ale este si pockame, kvoli domu a kvoli hentymto dvom co robia, ake su, ako sa spravaju...teraz to neprichadza do uvahy...ale chceme...

@nikolasko aj nam robia okna uz 2hy tyzden, dnes to mali dokoncit, lebo v pondelok uz mali okna, no nemali murarske vyspravky, parapety, zaluzie... tak snad v pondelok uz nastupi do skolky, mat ich doma obidve spolu 🙄 🙄 🙄 😢 😢 😢 😢 😢 😢 to je do placu, jak do smiechu...hruuuuza. maly bol super s tou hlaskou...tie decka su perfektne, uprimne...

@michaela2410 misi, ako cikanie???

@cairka hehe, veve zlata, my sme tiez s tou uprimnostou nie az tak pozadu, kto je stary, tak je stary a na celu ulicu a ze zachvilu zomre...a moja babka /hankina prababka/ ma velku rit a je stara...uz aj moja mama je stara /r.1965 😉 /... v skolke ma napadnikov...Mirko jej povedal, ze ju lubi a ze uplne najviac na svete sa iba s nou ozeni /pisem ako mi vravi/...a ze aj Robko...tak bude mat dvoch muzov a ze ona bude v strede !!! /toto fakt zapotila 😕 😕 😔 😔 😅 😅 /.... a ked ma pred nou objime Marek, tak hotovo...spravi asi to co Veve na tanecnej....a zacne fnukat, ze hm, mami, tak ja som nevedela, ze si uz skoncila s mojim lubeňom....to akoze ju nelubim vraj...no konec...aj teraz mi to prijde smiesne... a na Sim ziarli...des. Nevie si usta zavret za cely den ani na jeden krat aby som napocitala do 10 baby!!! ani raz... nezavazne od seba barskedy jej poviem, pocuvaj hani, bud chvilku tisko, naratam do 10, dobre? nic... cez zuby potichu mi povie nech si cupnem, ze mi chce nieco posuskat 🙄 🙄 🙄 🙄 btw.vraj v skolke je dobra....doma opak, velky opak...ked je s Marekom, anjelik, na slovo, ochotna pomoze, poslucha.....Ja??? nic...nic, nic. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 aj dnes vecer ked som na nu nakricala uz /barunka ty nekricis a nevycapes ju po zadku???, waw/... poviem nieco, netahaj tu Simonku, ona ne, potiahne ju, ta sa potom zvali na zem, pleskne sa o nieco...no a potom mi povedala, ze ma nelubi /to mi uz parkrat povedala, to ma vie vytocit, koza jedna, ani nevie co vyprava/...hovorim dobre, ked ma nelubis sa pobal a chod niekomu koho budes lubit...nejakym inym ludom, co ti papat nedaju, neumyju ta, budes spinava a smrdet, malinovku ti nedaju...nebudes chodit von...normalne som ju strasila...a ona, ze ne, ona bude byvat so svojim muzom /tym zo skolky 🙄 🙄/ v devinskej...pytam sa, ze a kde? /cakala som, ze povie u babky, mam tam rodicov/...a ona, ze no v Lidli, vedla Lidla...alebo v Tescu /to je po ceste do dnv, Tesco Lamac/...a ja som bola ticho, nemala som slov, robila som halusky, otocila som sa nech ma nevidi a musela som sa smiat...a zmohla som sa len na to, aby sa sla vyzliect a do kupelne umyt sa, zuby...a tak...spat.

apropo @barunka ahojcek! vitaj spat... som rada, ze si sa "ukazala" 😵 😵 😵

inac, keby ste chceli vidiet nase pokroky...
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/hanka274/

tak ahojte!!!

lubka78
15. okt 2010

uz sa to tu akosi rozpisalo 😉 😵 super 😉
@michaela2410 tak to je vyborne, ze v skole mu to ide super, drzime palce 🙂
@hanka274 no dobre vam to ide s tym domom 😉 a hanka, to je teda cislo 😅 😀 a dakujeme za gratulaciu 😉
Filip je tiez dost ukecany, ale podla toho co pises, tak asi na hanku nema 😕 😅ale zato s miskom su taka partia, ze az...aj ked Filip si neodpusti ho kedykolvek potahat za vlasy, alebo len tak chytit za hlavu...asi aby nezabudol, ze ma brata 😅 😀 no uz ani Misko sa len tak neda a Filip dojde s poskriabanym ksichtom, lebo ked mu nieco Filip nechce dat, tak automaticky mu ide do tvare 😅 a Filip nechape, ze misko este nerozumie, ze nieco nemoze (napr.vyberat zo skrine veci, alebo buchat po niecom,....) tak mu dohovara, ale misko to aj tak robi, tak sa v kuse chodi stazovat, ze misko nieco robi, alebo ze mu berie hracky, alebo ze vytahuje, co nema 😅 😀

hanka274
15. okt 2010

@lubka78 no taketo veci aj u nas... Marek raz sledoval len tak baby v Hankinej izbe, bol pri dverach, iba tak na pol oka...sedeli pri sebe, sim sa zdvihala, potkla sa dako o hankinu nohu a padla jej na nu...hanka, ze au...a normalne podisla k sim blizsie a ze kus ju do lica!!! normalne kusanec...taky bordel som narobila...a nebi a nekric na to decko potom... nedavno tiez som len tak ich pozorovala v obyvacke, sa hrali hento tamto, boli pri sebe a hanka len tak skušačka...normalne zovrela past a box sim do zadku...no konec...ja neviem, co to robi a hlavne neviem preco, lebo snazim sa im rovnako...alebo potom vobec, som cely den v kuchyni, alebo nieco robim v byte...nemam cas byt s nimi medzi hrackami /to berem to je chyba/, ale proste kuchynske veci mi trvaju dlhsie, pretoze stale chodim do obyvacky, hento pracem, tamto dam naspat...zo skrine...topanky, veci do piesku, kable...a to proste nemam kde mat...to ne, ze dam vyssie, lebo tam na tom "mieste vyssie" su veci, ktore absolut nemoze chytat a tahat... takze beham lietam od rana do vecera...a vlastne nevenujem sa len sim alebo co aby bola hanka takato...oni dve su prave spolu najviac...tak neviem preco toto...a ziarliva na Mareka?? 🙄 🙄 🙄 na sim? po roku a pol pomaly?? 😕 😕 😕
och.

hanka274
15. okt 2010

a potom idu na noc k nasim, bo chceme nieco na dome porobit a hodinu su prec a ja sa idem zblaznit...chybaju mi jak hovado...
a vecer tiez, jak zaspia, by som ich zozrala...so sim spavame 🙄 🙄 🙄 🙄 ta je v tomto hrozna, takze ta je pri mne, ale hanka je vo svojej a predtym ako idem spat /inak cca 2-3h rano kazdy den!/ idem za nou, vylezem hore do postele, zakryjem ju alebo co...dam pusu...a minule som si len tak lahla k nej....sak viete, uz maju 4-5 r pomaly, cas kedy sme si ich mojkali jak babatka pominul...no a zaspala som pri nej...som sa zobudila asi o necelu hodku...xixi 😵 😵 😵 😵
juj, darmo, ked tie deti spia su tie najlepsie...xxi 😀 😀 😀 😀

barunka
16. okt 2010

hanka, jasné, že občas nakričím, len mi je to na prd... tento rok odo mňa dostala aj po riťke, ale takisto efekt nulový...
tak som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie a akurát si tým počiatočne sama sebe uľavím, ale potom večer neviem zaspať, lebo mám výčitky svedomia... (som prípad pre psychoša)
takže nebijem, snažím sa nekričať...
ona inak viac menej poslúcha, teraz má také "poslušné" obdobie, ale len cez deň. Večer ked sa má ísť do postele by som ju zabila... 😀 toto sa jej strieda s takým obdobím, že by bolo lepšie nepúšťať ju medzi ľudí 😀

inak čo sa týka toho starnutia, tak simonka rozpráva vkuse mojej mame, že je stará, lebo má staré ruky, pokrčené čelo a v zoo sa jej spýtala, že keď je taká stará, či sa ona hrala s dinosaurami, keď bola maličká, že vtedy boli ešte živé 🙂

michaela2410
16. okt 2010

@hanka274 tak to mas riadne cisla 😉 a asi je to normalne, ked ten starsi surodenec ukazuje svoju "nadvladu" nad tym mladsim...tomas robi to iste (a to je uz starsi, takze sa na to uz riadne hnevam), kade ide, do vsetkeho by boxoval, alebo buchal... 😠
a Lukas s tym cikanim...ako, kedy...prejdu aj 2-3 tyzdne a nic, ale potom zo skolky nesieme pocikane pyzamo..ale to vzdy v spanku, proste nevie sa zobudit, ze sa mu chce cikat, az ked je pocikany...zatial si to zapisujem a v juni ideme na nefrologiu, tak dr. to poviem a uvidim, co on na to...inak lukas je taky introvert trocha a velmi citlivy, ma problem s kazdou zmenou...a stale je taky babetkovsky...ja len pevne dufam, ze trocha dospeje za tie dva roky, ked pojde do skoly...tomas v jeho veku bol uplne iny a mne trocha vadi, ze je lukas taky mojko, lebo sa bojim ako bude zvladat skolu...hoci sa s nim rada mojkam aj ja a robi mi to radost...

nikolasko
17. okt 2010

hanula no konečne si sa ukázala 🙂 🙂 🙂 🙂 a máš krásnu fotku v pase 😉 a fakt vám domček pekne rastie

barunka ani ja Nička nebijem a snažím sa nekričať u nás dosť funguje vyjednávanie a vydieranie 🙂 inak v poslednej dobe klop klop je strašne zlatý a poslušný chlapček hlavne keď sme sami a nemá sa pred kým ukazovať.

S tou úprimnosťou sme na tom presne rovnako včera sme boli za svokrou v kúpeľoch a boli tam také babičky na prechádzke a prihovorili sa mu a on hneď staré babky sem stareny tam, potom hláška v reštike keď sme chceli zaplatiť kričal na čašníčku tetááááá zaplať nám, mužovmu kolegovi (je trošku pevnejší) Spído ty si tlsté vajco a keď sa lúčí čau ty prďolík.....ja sa len za hlavu chytám a v duch smejem

hanka274
21. okt 2010

@barunka barunka, ze tento rok som jej uz dala na ritku 😅 😅 😅 😅 ja som tiez na to dosla, ze to absolutne nepomaha, boli ma ruka z toho a z kricania hrdlo...Tak by som asi rada zmenila techniku...jedine naco to je dobre je, ze vypustim adrenalin...inak nula bodov. Ale Marek ten ani nekrici ani neda po zadku /to je vynimocne, asi raz za mesiac/ a ten je pre nu svaty...kokso, oni dvaja ked su spolu, dojdem, obaja vysmiaty, maminka hento, maminka tamto sme robili...a pozri co mam, pozri co tatino urobil...aaaaaaa...no uplne nieco ine...

@michaela2410 misi, tusim ani vy nezaostavate co sa tyka "bitiek" medzi detmi...hehe.

@nikolasko fotku v pase?? oooo, preboha, dakujem ti, to by ma nenapadlo...dakujem 😵 😵 😵 😵 musela som sa tam vocpat ja, ked mi tam uz nas dvoch s muzom nedovolili mat 😅 😅 😅 😅 😅
u nas vyjednavanie a vydieranie by sa zneuzilo, to viem z hankinej povahy, podas prst, zobere ti celu ruku, takze to u nas nie... ked spravi to co po nej chcem, ked je taka aka chcem aby bola /poslusna/...tak jej znesiem aj modre z neba, ale az po... vyjednavat so mnou nemoze...

baby, tie decka ale trepu somariny, ze?? tak sa smejem niekedy na Hanke... ona sa kazdeho pyta ako sa vola, odkial ide, kde bol-a...a tak...normalne cudzich ludi, staci ked ich vidi viac ako 2-3 minuty a bum, uz sa poznaju jak dlhe roky...
ale ze prdolik, to je 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
24. okt 2010

@hanka274 , u nás je to to isté v blede modrom 😅 sú lepšie dni, kedy dúfam, že to bola len počiatočná žiarlivosť a upraví sa to a potom prídu 2-3 dni, kedy mám pocit, že nerobím nič, len húkam po nej...s malou sa síce úmyselne nebije, ale naťahuje ju, potom ju niekde postaví, malá neudrží rovnováhu a ples na zem...už sa mi našťastie podarilo odstrániť také veci, že šteklí malú cez oblečko a malá má červené fľaky po tele od toho, alebo jej malá vopchá prsty do pusy a veve ju naozaj uhryzne... toto už naozaj viacmenej prešlo 😎 . lenže už začína vystrkovať rožky aj malá, tak či sa nebudú za chvíľu navzájom biť je otázne 😝

my máme teraz s úprimnosťou problém, lebo máme jedného suseda alkoholika a asi pred 2 týždňami mu niečo šiblo a bol nie len ožratý, ale aj nahý... býva oproti nám, takže sa ho obísť nedá, ked šaškuje pred dverami, takže veve videla (teda asi videla, snažila som sa vždy stáť tak aby nevidela, ale podľa toho, čo sa deje asi videla 😔 čo nemala) a ešte sa nám potom dobíjal do bytu, ked videl, že sme šli dnu. volali sme na neho deda, býva o poschodie vyššie... a vaneska má z neho normálne od vtedy strach (aj sa jej snívalo o tom 🤐 ) a každému, kto k nám príde, alebo aj na chodbe stretne rozpráva, že tam býva ten opitý a mal by byť v base a hambiť sa...a ked to raz takto vysvetľovala, tak sused išiel triezvy okolo, tak som sa ju aj snažila zastaviť, ale má pravdu a hlavne ked chce niečo povedať je nezastaviteľná 😅 ale už sme si vysvetlili, že niektoré veci si povieme, ked dotyčný odíde 😅 😅 😅 a včera bol taký čudný zjav v obchode a snažil sa s ňou komunikovať, ale ona odmietla a ked sme vyšli z obchodu mi hovorí, že "mami, ten ujo bol divný, ale som bola pekná, ked som ti to povedala až teraz, však?" 😝 😀

hanka274
24. okt 2010

@cairka hehe, ze stekli..a s takymi nasledkami...xixi
no inac, presne toto, ze uz zacina aj Simonka vystrkovat rozky, ze uz zacina aj tak trosku ona do nej... ved kolko ma mala??
a ta uprimnost, hej, to aj hanka sem-tam, ze bud uplne potisku posuska, alebo pocka a potom mi povie...ale medzitym mi musi aspon povedat, ze mi to az potom nieco povie o tej a tom a tak...ale niekedy jej "ujde", ze mami ta teta je uz stara, ze? /daka babka/...ale tiez sa snazim, ze take veci si povieme my ked bude prec a nebude pocut...xixi

nikolasko
30. okt 2010

ahojte
barunka Simonke želáme všetúčko naj naj k meninkám 🙂 🙂 🙂
hani aj vašej malej Simonke želáme všetúčko naj naj k meninkám 🙂 🙂 🙂

cairka suseda nezávidím 😒

hanka274
30. okt 2010

jeeeeeeej, my mame meniny 😅 😅 😅 😅 😅 hehehehe...
Dakujeeeeeeeeeeeeeeme, si prva!!!

nikolasko
30. okt 2010

hani posielame 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😉

barunka
30. okt 2010

nikolasko ďakujeme 🙂))
a hanka, tiež prajeme všetko najlepšie 🙂

my sme to boli trošku osláviť, cica chcela ísť do kina, tak sme ju zobrali. pozreli sme si rozprávku... a s mužom sme si skočili do vlasov. tradične, opäť som na vine ja, lebo som divná. 🙄 😝
a teraz sa u nás plače, dieťa si nastriekalo do oka voňavku, som zvedavá ako toto tatinko vyrieši... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre